Koľko kravského mlieka dávate dieťaťu?

misko772014
19. jún 2015

kolko ml karvskeho mlieka davate dietatu?

misko772014
autor
19. jún 2015

pardon kravskeho mlieka

20tanicka20t
19. jún 2015

@misko772014. A koľko má mesiacov?

misko772014
autor
19. jún 2015

rok

siska53
19. jún 2015

@misko772014 v tom veku ziadne... Maximalne do nejakeho privarku..

misko772014
autor
19. jún 2015

to vazne?lebo znami davaju ze im mali vypije aj 105ml

misko772014
autor
19. jún 2015

ale prevarene mlieko

20tanicka20t
19. jún 2015

Moji pili prevarene od pol roka... Asi 120ml a potom v roku už celú fľašu 250ml ..

pertulik
19. jún 2015

mi dávame od osmeho mesiaca ked som dokojila normálne plnú flašu , plnohodnotne nahradené kojenie, akurát že zo začiatku som riedila vodou pol na pol lebo je silné, a prijímal v poriadku 🙂

misko772014
autor
19. jún 2015

a kolko krat denne dvakrat ci raz?

pertulik
19. jún 2015

a ešte malý mi vypil vždy tak 300 🙂

pertulik
19. jún 2015

ráno a večer 🙂 na obed už si nepamätám moc, ale to už bol sami zdá bez mlieka na obed

20tanicka20t
19. jún 2015

Kľudne môže piť kravske mlieko..napíšem vam našu skúsenosť..malého som kojila bohužiaľ len 2mesiace.,potom sme prešli na umelé mlieko..a od pol roka na kravske ale hneď sme videli obrovské zmeny..ako keby ožil..dovtedy bol taký bez energie..a odrazu bol ako iné dieťa..a neriedili sm.e ho.. Pil asi tak 4 x denne niekedy aj viac..

zuzka38
19. jún 2015

Ziadne som nedavala ani jednemu, starsi pije ryzove a deuhy je dojceny ak dokojim nebude ziadne mlieko..

siska53
19. jún 2015

@misko772014 to je jedno..syn bol od 11.m.na UM,ale to uz len rano vypil 240ml,potom obcas pred spanim 90-120ml 1-2xdenne.
Dcerka bola dojcena do 2r.,ale opat som.davala UM,kravske len obcas..ked som davala jedno obdobie len kravske,zhorsila sa jej imunita,tak sme sa vratili opat radsej k UM.. Len my nemae priamo od kravy,zial.len tu obchodnu zbrndu.

mrskova
19. jún 2015

u nas ide mlieko velmi 🙂 .. uz som rozmyslala, ze kupim kravu na balkon 🙂 .. mame rok a pol .. teraz sme uplne sa odstavili od dojcenia .. a rano, naobed a vecer flaska cca 160 ml ..

martina054
19. jún 2015

u nas tri flasky 260ml cez celu noc

lusi24
19. jún 2015

mi máme domáce kravičkové mliečko pila ho od pol roka no teraz ho njekao nechce ☹

patkobo
19. jún 2015

@martina054 3x260ml za noc? Dobre tomu rozumiem?

pertulik
19. jún 2015

@patkobo na noc som zabudla, aj unás to bolo tak 2-3 krát po tých 250 až 300 🙂

martina054
19. jún 2015

@patkobo ano dobre rozumiete jednu vypije ked ide spat a dalsie cez noc

zabina27
19. jún 2015

@misko772014 nas pije kravske od toho roka, rano plnu flasu, davam mu malu odmerku ryzovej kase do toho, lebo nechce rano papat, tak na zasytenie, ale aj preto, ze zo zaciatku ciste mlieko nechcel, tak na oklamanie chuti 😀 a vecer pred spanim mu do kravskeho robim kasu, riedku, za flase, to vypije vacsiu flasku, cca 300 ml, takze okolo toho pol litra denne, cez den nepije, jogurty a podobne mi nechce jest, mozno keby to jedol, tak mu dam len jednu flasu, ale nechce, tak nech ma dve 🙂

simonka77
19. jún 2015

http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?p=13782

nazorov je viac. treba si uvedomit, ze dieta - hlavne dojča, nie je malý dospelý, aby mohlo jesť tak a to, čo my. možno teraz problém nemá žiaden, čo v budúcnosti?

a pre všetky, ktorá sa tu do mňa "pustia" - je to moj nazor, ja respektujem vas, vy respektujte moj. osobne by som do roka nedavala kravske mlieko vôbec, po roku do varenia ano, ale na pitie dvoch ci troch flasiek denne urcite nie. samozrejme nie kazde dietatko znasa dobre umele mlieka (je jedno aka znacka), a je mi jasne, ze nie kazda rodina ma peniaze nazvys na to, aby dva a viac rokov kupovala umele mlieka. v takom pripade radsej odoprem sebe, ale dietatu dam to, co potrebuje.

pertulik
19. jún 2015

@simonka77 samozrejme rešpektujem tvoj názor, ale môj maličký bol zvyknutý od narodenia na domácu stravu, všetko denno denno čo som mu pripravovala a mixovala, zavárala mal domáce, okre banánov a pod. a jemu napríklad nesedelo umelé mlieko po kojení, po kravskom nebol žiadny problém išli sme nato potupne pomaly a perfekt, ešte ani raz nebol chorý ak nerátam sople zo zúbkov a imunitu má dokonalú , tráviace problémy žiadne ...Ja kravské mlieko uznávam nech si hovorí kto chce čo chce 🙂 Mám len pozitívne skúsenosti 🙂 ale je pravda že každá nemá čas na každodenné vyváranie ani tú možnosť mať domácu stravu ani čas na preváranie mlieka ( nikoho nechcem uraziť, len osobne poznám také mami, ktorým je zaťažko budovať imunitu dieťaťa na základe každodenného varenia a z vypestovaných surovín aj ked tú možnosť majú....) a tak no....

milota164
19. jún 2015

ja dodnes nedavam na pitie mlieko a ani ja ho nepijem, pouzivame ho iba
na varenie

jalimag
19. jún 2015

prepacte mi moj nazor, nechcem sa nikoho dotknut, ale ja som presvedcena, ze kravske mlieko je vhodne akurat tak pre teliatka... ja som fanusikom rastlinnych mliek, najma orechovych, ktore su aj skutocnym zdrojom vapnika a inych dolezitych latok, milujem mandlove a lieskovoorieskove mlieko.

gabrielita1610
19. jún 2015

och joj ,esteze volakedy nebol internet ,lebo inak by nase stare mami nevedeli cim maju krmit svoje deti, ,ked mlieko je len pre teliatka .... moje deti obe miluju mlieko a su zdrave ,nealergici ,dlho kojeni ,ale od 1 roka pili mliecko a tolko kolko mali chut

bubelko
19. jún 2015

@misko772014 starsi zacal az teraz, v poslednej dobe na ranajky jest mlieko s müssli (250ml). mladsi pil v roku rano 250ml a vecer 250ml. neskor sme ranne mlieko zrusili a ale vecer este asi do 3r pil 250ml, kym sme nezrusili flasku. zo salky nevypil. sem-tam kakao.

kimina7
19. jún 2015

Prvemu dietatu som davsla do 3 rokov nutrilin. Aj som olutovala. Druhemu som od 13.mediaca dsvala 1,5% rajo, nrprevarala som a nic nam nebolo. Ak nemate v rodine nejake alergie tak v pohode. Ak ma alergiu, aj tak na to rychlo pridete

lilimoni
20. jún 2015

Mne doktorka povedala, ked bola moja dcerka malicka, ze oblicky sa vyvijaju do roka a pol a mlieko a sol pred 18 mesiacom neodporuca.
Volakedy na to "kaslali" a uz som pocula aj take, ze moj Tomasko ked mal dva mesiaciky tak papkal gulasik 😨 A pozri aky chlap z neho vyrastol 😖 takze kazdy nech da, co uzna za vhodne. Ja si myslim, ze dietatu nic neujde aj pribinacik a mlieko do dvoch rokov jest/pit nebude 🙂

tetapetra
20. jún 2015

@misko772014 prevara sa len mlieko surove ( priamo od kravy) ostatne krabickove, sackove, flasove netreba uz je tepelne upravene.