Môže dvojročné dieťa piť Jupík Aqua a Kubík Water?

roselyn
24. jún 2015

Davate tieto napoje takym malym detom? Citala som ze su bez konzervantov, umelych sladidiel. Pytam sa preto, lebo pocas leta ked sme vonku rychlo vypije vodu co mame pripravenu z domu, tak ci teda mozem kupit z obchodu a dat pit napr. jupika, kubika, atd. Dakujem za odpovede 🙂

pan_dokonaly
24. jún 2015

Jupik je podla mna bullshit - ale vsetko sa s mierou moze. Jet o predrazena sladka zbrnda... ale tak ked ine nie je poruke, tak isto lepsie ako smadny, ze 🙂

mimochodom je toho plny net, daj do googla jupik, kubik...
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/873-vyhodno...
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/redakcia-...

moni244
24. jún 2015

@roselyn nie, nemozes, dvojrocne dieta ma byt na cistej vode bez prichute, max.nesladeny caj

roselyn
autor
24. jún 2015

@pan_dokonaly dakujem, za clanky, idem citat 🙂

13091991
24. jún 2015

jezisi kriste......

edvelyn
24. jún 2015

@roselyn ja osobne by som to nedavala radsej kupim velku flasu vody a dolejem dieťatu..ale zas si mozes svoje dieta vychovavat podla seba a nemusis tu pocuvat a citat dokonale mamicky ako @moni244

cobhan
24. jún 2015

moze, ale osobne nic take malej nedavam. Raz dostala od niekoho trosku napit a sama povedala, ze fuj, sladke a odvtedy sa tomu vyhyba. Ked sa inak neda, tak najlepsie je to zriedit s vodou, ale idealne teda vobec nekupovat |🙂

seahorse27
24. jún 2015

Teoreticky môže, neotravi sa...ale je to samy cukor. Ak chceš svoje dieťa naučiť piť sladké nápoje, tak môžeš kľudne začať kupovať jupiky a pod. Ja to nekupujem ani mojej 6-ročnej. Je zvyknutá od malinka piť cistu vodu alebo riedené 100% džúsy. Ked Vám dojde voda z domu, tak kúp radšej nejakú nesytenu minerálku.

mufka1
24. jún 2015

No moj syn ich pil hadam od 15 mes.nikdy sme nemali stym problem pil aj vodu aj dzus aj mineralku aj caj teras ma 12 a zubky ma bez kazov a zdravy ako buk 🙂🙂

bonaqa2013
24. jún 2015

môže

monhla
24. jún 2015

Jasné že môže, ak to kúpiš vtedy ak nemáš nič iné poruke. Aj ja občas kúpim /hlavne kvôli flaše do ktorej im potom dávam čistú vodičku napr. na výlety/ a nič im nie je. No denne by som im to radšej nedávala.
Najlepšia je čistá voda.

A neboj nezvykne si, ak je to raz za čas. Moje dokonca ani sirupku moc nechcú. Najradšej majú čistú vodu. A niekedy džús - ale musí byť zriedený 🙂

xlenkaxx
24. jún 2015

Jasnacka, ale netreba to prehanat 🙂 Predsalen obsahuju vela cukru. My kupime tak zvycajne 1 za mesiac, aj za 2. Sama od seba mu sladku vodu nekupujem, iba robime domace stavicky, ale ked si vypyta Kubika v obchode, tak raz za cas mu neublizi 🙂

monika0612
24. jún 2015

@roselyn Práve som ho svojej malej kúpila. Bola chorá a 5 dní bola iba na čaji, tak som ju trošku potešila. Má 2 roky 3 mesiace. 🙂

alaguema
24. jún 2015

@roselyn môže, ale nemalo by. Deti treba navyknúť piť čistú vodu. Poznám aj také, čo sa "nenapijú" - rozumej neuhasia smäd vodou 😕 To sú tie, čo majú zároveň aj komplet zhnité mliečne zuby. Jedna kamarátka mojej dcéry. 7 rokov a zuby čierne. Ak mu to chceš spestriť, tak ovocné šťavy riediť vodou. A mamičky, čo sa utešujú tým, že ich deti to pijú a zuby majú zdravé, tak nejde len o zuby. Ide práve o ten návyk na sladené nápoje a neskôr aj z toho potencionálny zdravotný problém. Veď chceme, aby deti boli zdravé aj v dospelosti. Mimochodom, so zubným kazom je to ako so všetkým. Niekto k nim má dispozíciu a niekto nie. Ak mamička x má dieťa bez tejto dispozície, tak to vypovedá len o jej dieťati. Tvoje ju mať môže a jupíkmi a podobnými somarinami ju spoľahlivo nakopneš.

tetapetra
24. jún 2015

@roselyn sem- tam moze

zuzka38
24. jún 2015

Mozes co.len xces no tak ako sa da kupit jupik sa da kupit aj cista voda 😉

roselyn
autor
24. jún 2015

@seahorse27 myslela som to presne ako pises, ja nosim 2 flase z domu v takom puzdre na flase pre deti ked ideme vonku. No inak nam to stale vydrzi, ale ked su horucavy vypije je to vsetko, a tak som sa teda chcela spytat mamiciek, co take by som mohla narychlo kupit v obchode.

roselyn
autor
24. jún 2015

Dakujem za Vase nazory ;)

katarinamarkova
24. jún 2015

@roselyn cistu vodu.....ked vam dojde ta z domu, hocikde v restike vam naleju do flase....alebo ber jednoducho dve 🙂 alebo ked uz budes v tom obchode kup cistu vodu.
je sice bez konzervantov a farbiv a sladidiel.....ale tiez je to len cista voda ochutena cukrom, nejakou tou aromou a minimom ov. stavy 0,1% 🙂 to je kolko? pat kvapiek? 🙂
raz za cas samozrejme nikomu ani detom neuskodi......ale je to blbost za taketo nieco vyhodit peniaze 🙂

ivet1371
24. jún 2015

Kľudne raz za čas môžeš neboj nić sa nedeje🙂

moni244
24. jún 2015

@edvelyn 😀 dakujem, to uz mi nik dlho nenapisal 😀

katy1979
24. jún 2015

moct moze vsetko. Ci kupis je na tebe. V obchode maju aj cistu vodu. U nas mladsi asi vyskemral od tatinka v obchode. Vsak reklamy su vsemocne. dvakrat si cucol a uz to mam tyzden v chladnicke a ani pes po tom nestekne. Chvalabohu

majdus
24. jún 2015

Ja som nasla Jupik (aspon sa mi vidi, ze jupik) s obsahom stevie, takze ma menej kalorii. Kupujem ho viacmenej kvoli flaske, dobre sa mu z nej pije. Ked vypije napoj, doplnujem cistu vodu alebo cajik. Tiez nemam problem s pitim. Ale ja ho na sladene napoje ani sladkosti schvalne neucim. 🙂 Papame ovocie a tam ma cukru dost.

zuzka_puska
24. jún 2015

@roselyn vlastne nielen deti, ale vsetci by sme mali pit co najviac cistej vody 🙂 Ale ja osobne davam cistu vodu, a mala mi tej vody za den nevypije ani jeden pohar. Ak jej dam cajik, tiez tomu moc neublizi. A raz za cas(raz za tyzden) jej kupim aj jupik, alebo kubik. Zas raz za cas to tomu dietatu neublizi. A snazim sa odstavovat jej, jablcko, pomaranc, mandarinku, stavu z ovocia ma tiez celkom rada 🙂 Ale na jupiku ani kubiku nevidim nic zle, je to len nezdrave, ale co je zdrave???? Nic nie je 100% zdrave, tak preco by sme mali detom kubika odopierat 🙂

sardinka333
24. jún 2015

Ja davam deťom od malička čistu vodu, v zime nesladený čaj - som lenivá nosiť ,,balené,, vody do ,,baráku,, a lakomá kupovať jupiky a capy ...občas som to kupila koli flaške.. 😒 pripadne ak pytali piť v Tescu a nemali sme nič tak som im tam kupila. Na extra zdravu stravu si nepotrpím, chémia je aj tak všade, proste všetko s mierou ale zase tiež občas mrknem na zloženie vecí a ak mám lepšiu a dostupnejšiu alterantívu, dajme tomu ani cenovo ma,,nezruinuje,, tak kupim to čo sa tvari ,,zdravšie,,,. ALe neprehánam to... 🙂

ada510
24. jún 2015

Podla mna este Jupik Kubik je v pohode obcas ale casto vidim deti do 3 rokov pit kofolu colu pepsi to ma vzdy vie vytocit lebo som zub.sestra...😖

sardinka333
24. jún 2015

@ada510 ako ja sa naozaj nepovažujem za nejaku ,,bio eko osobu,,...cola, fanta su u nas na stole ked máme napr. oslavu z času na čas - prečo nie. Ale ked ti poviem že vidim deti - male deti aj 3 ročné piť (ochutnavať) Radler????
Ako aj moj syn to vidi a skuša že aj on chce, ale tak toto už vážne je aj na mna trochu moc. 😒

marianka0101
24. jún 2015

@roselyn akoze pit moze.... je to len na tebe. Ja by som ale zobrala viac vody, pripadne ked uz, tak ja by som kupila miesto jupika vodu. Inak... ty si to niekedy kostovala? Ja teda ano a toto detom nekupujem. Ked uz tak 100% dzus a zriedit vodou. Ako nie som mejaka ze by som extra dodrziavala vsetko zdrave, ale tymto napojom sa ozaj vyhybame

moonglow
24. jún 2015

moje deti maju najradsej cistu vodu a bylinkovy caj ... ale raz za cas im kupim aj nejaky ten "sajrajt" a ked uz si mam vybrat, tak WATER (neviem ci kubik, ci jupik) ... vzdy ochutnam, co kupim a tento chuti najmenej sladko a najmenej umelo ...
starsi to vypije, mladsi sa tvari, ze pije, ale nechuti mu to, ledva si cucne, chvalabohu 🙂
inak nosim v lete von stale 1 - 1,5 litra vody a casto sa stane, ze to vypijeme, kedze vonku byvame dlho

ada510
25. jún 2015

@sardinka333 no ano su ludia bez zabran no cola rozleptava zubnu sklovinu a fosfor nici kosti malokto si to uvedomuje je yo moderne je to v telke tak co my to tiez len na sviatok mame tak som naucena a drzim sa toho radlera si tiez rada dam no len ked uz syn spi alebo je u babky aby to nevidel nepytal...a vobec celkovo ked msm pri sebe dieta alkoholu sa vyhybam aj ked na oslavach ma nutia no ja nemam dobry pocit a nikdy neviete co sa moze stat...

stanislavao
25. jún 2015

@roselyn kludne mozete kupit dietatu ochutenu vodu, aj dzus. z nicoho sa neotravi, nebude mat z toho ani zuby pokazene, ani rakovinu z toho nedostane. keby sme mali pozerat na to, co skodi, asi by sme nejedli a nepili nic. ochutene vody maju deti radi a aj dospely dokonca. vsetci zijeme a nezabija nas to.