Pitný režim v škôlke

ladydi7
23. sep 2014

Ahojte, u nás v škôlke vraj kvôli hygiene nemôžu mimo jedálne dávať deťom čaj. Tak budú deti piť vodu z vodovodu...neviem si to predstaviť v zime po prechádzke. Ako je to u vás?

libka1
23. sep 2014

potesilo by ma to, skoda ze u nas asi hygiena funguje inak 😀

miku1
23. sep 2014

@ladydi7 U nás v triedach varia deťom čaj učiteľky. Inak by deti dostali tekutiny len k desiatej, obedu a olovrantu. Takže som kúpila čaje a odniesla ich do škôlky. Dúfam, že takto urobili aj ostatní rodičia 🙂

michi284
23. sep 2014

my sme sa v škôlke zbierali 3€ na pitný režim, kde kupujú čaj a sirupy na leto. ja som im dokonca kúpila aj dávkovač na vodu. ale aspoň to nejako riešia.

horana
23. sep 2014

Mimo jedalne maju u nas v skolke taky ten stojanovy automat na capovanie vody s velkych zasobnikov. Deti maju povedla neho svoje pohariky a mozu si nabrat vodu kedy len chcu. Kvalitou aj chutou je vyborna a aj tak najlepsia na pitny rezim je cista voda. Teplotu ma akuratnu takze ani v zime po prechadzke nie je problem.

pribinak
23. sep 2014

U nas maju v kazdej triede taky detsky davkovac na vodu a su k tomu aj pohare, take ako napr u doktora ci na uradoch, len to nie je taky velky glon v priesvitnom sude, ale je to hlava tucniaka a deti si tam same "capuju" vodu, niekedy maju sirup ako dajaku stavu

ocko78
23. sep 2014

U nas si deti nosia vo flaskach caj ..pripadne sirup vodu z domu

0silvia0
23. sep 2014

@ladydi7 najlepšia je voda pre pitný režim. Tie sirupy a prifarbované lacné čaje by som rovno hodila do koša. Deti sa zo sladkej vody nasýtia a potom nechcú poriadne jesť a ovocie im je málo sladké atď. A samozrejme je nehygienické aby deti pili sladené a farebné nápoje v herni, sú to deti, môžu vyliať, obliať seba aj kamaráta, koberec a potom na takom lepkavom koberci sa fakt super hrá 😒
Keď môj syn chodil do škôlky, tiež boli zavedené sirupy, ale raz nám tá sirupová voda skysla vo fľaške a nikdy viac som mu to nedala. Odvtedy len a len čistú vodu. Ak ju teraz v škole vypije, dopustí si z vodovodu. Dcéra dokonca nepije sladené nápoje a nemá rada ani čaje, takže čistá voda to vyhráva.