Príprava kravského mlieka pre 20 mesačného syna

tamburetka
9. apr 2015

Ahojte. mojmu 20mesačnému synovi sme donedávna dávali pit UM - Junior mlieko pre deti staršie ako rok, teraz sme si povedali že skusime postupne prejst na kravské. kupujeme overenú značku,plnotučné 3,5%. stále však uvažujem čo je lepšie, či dávat do tých 2-2,5 roka UM alebo kravské, názory na toto sa roznia, niektorí hovoria iba o reklamnom tahu v prípade UM, iní argumentujú finančnou stránkou, no mne nie je lúto dat tie peniaze na malého.
napíšte čo ste po roku uprednostnili Vy.
ešte mám 2 otázky:
1/ je pravda že plnotučné mlieko sa má riedit s vodou?
2/ ako ste ho pripravili detičkám na pitie aj v noci? moj pije stále v noci a ked som už 2x zarobila a dala do termosky, do rána mi skyslo. hladám nejakú naj fintu 🙂.
dakujem za všetky názory a rady!

dzejn80
9. apr 2015

No ako sama vravis, nazory sa roznia ... Mne sa syn odstavil v roku zo dna na den od dojcenia a zacala som davat kravske, bez problemov 🙂 my sme uz od polroka u neho zaviedli normalnu stravu, postupne vsetko, co sa doma navarilo jedol s nami, takze aj v jedlach uz predtym mlieko dostaval, v jogurtoch a inych mliecnych vyrobkoch.

pribinak
9. apr 2015

Mlieko riediť vodou? To ma aky zmysel? V živote som to nepočula.
Vies, tu ti 100mamiciek napíše tisíc výhod UM a dalších 100 ti napíše, ze ich deti pijú kravské mlieko od roka s du zdravé a zrave s nic im nie je
Tak si vyber ;)

Ja som chodila po mlieko do mliekomatu s v noci som ho normálne naliala do fľašky a ohriala vo vodnom kupeli, ak uz potomok kričal od hladu, tak rychlo v mikrovlnke

bubelko
9. apr 2015

@tamburetka do roka som kojila a od roka mi pediater povedal, ze nemusim kupovat UM, ale mozem prejst na klasicke mlieko, plnotucne. ziadne rozrabanie s vodou, nic. kupovala som detom plnotucne bio-mlieko, pasterizovane. priprava - zahriala aby bolo vlazne a hotovo. ale v podstate sa to tykalo len mladsieho, starsi po odstaveni ziadne ine mlieko nepil... a v noci v tom veku uz mlieko davno nepili.

sophie32
9. apr 2015

@tamburetka V noci by som uz mlieko nedavala...ak tak vodu...najlepsie nic 😉

bubula_007
9. apr 2015

@tamburetka naša detská dr. povedala, ze ak chceme všetky zdravé veci z kravského mlieka pre naše deti, tak kupovať jedine čerstvé, to prevariť a držať v chladničke. Zohrievať nie v mikrovlnke, to ale neviem prečo, snáď kvôli tomu, ze sa nezohreje rovnomerne, aby sa dieťa nepopálilo. Ja som dávala môjmu synovi UM doteraz, ma tri roky štyri mesiace, tiež mi nebolo ľúto na neho dať tie peniaze. To nočné mliekovanie neviem poradiť, ja som vybiehala zarobiť atd. Ale kvôli zúbkom uz v noci by som nedávala. Môjmu trochu zozltli, teraz uz len zachranujeme co sa dá.

tamburetka
autor
9. apr 2015

@sophie32 no to by som aj ja rada tak len on sa stale budi a pýta...predtým to bolo s hukotom, teraz si proste sadne a ukáže mi na nočný stolík kde mám jeho flašu 😀. a som vybavená 🙂. čaj uspech nemal, ešte skusim tu vodu. chceli sme že možno ked zacíti inú chut mlieka ako bol doteraz zvyknutý, prestane pýtat, ale pre neho je mlieko TOP!

ivet1371
9. apr 2015

Ja kupujem v lidli trvanlive polotučne to im chuti najviac

veronikax
9. apr 2015

@tamburetka Ahoj 🙂 Nasa nieco po 1 roku zacala pit kupovane mlieko ... obcas sme mali aj od kravicky domacej 🙂 Nechcela ani cukor ani nic 🙂 No s nocnym pitim neviem povedat 🙂 Nasa sa napila ked isla spat ..a celu noc prespala a viac si uz nepytala 🙂 Bola syta 🙂 Mliecko sme neriedili 🙂 Len som ho zohriala a dala do flase 🙂 Inac najradsej kupujem mlieko z Agra 🙂 im najviac doverujem co sa tyka mliecnej stravy 🙂

aristka
9. apr 2015

Moje deti boli od roka na kravskom mlieku a keďže je pasterizované,netreba ho prevárať len ohriaťca aký štýl ohrevu si vyberieš je na tebe

tenerifka
9. apr 2015

Moje deti od 3 mesiacov prespali celu noc a nic im nechybalo, 20-mesacneho by som od nocneho jedenia oducila, lebo sa to moze do buducnosti negativne prejavit na zuboch a aj na vahe, nehovoriac ze je to pre teba zbytocna otrava v noci vstavat a zohrievat mlieko, a navyse bez pozitivneho prinosu.
Moje pili od roka kravske a kozie pasterizovane plnotucne mlieko, len trochu prihriate

sam2
9. apr 2015

Moj ma tiez 20m. Chcela som davat UM do dvoch rokov, ale odstavil sa sam. Proste umele prestal pit. Pijeme teda kravske asi od 16m. Ale kupujem na druzstve, cerstve a to nasledne prevaram. Myslim, ze aj tak tam zostane vela vitaminov. Teda urcite viac ako v kupovanom (aj ked je pravda, ze parkrat dostal aj z obchodu). Aj mne dr.zo zaciatku kazala riedit vodou. Kvoli krav.bielkovine, ale ja ani muz nie sme alergici, takze som to nikdy nerobila. Ale najlepsie si poznas dieta sama.
A co sa tyka zohrievania: mam taky malinky hrncek, tam nalejem presne kolko potrebujem, dam plyn na plne "pecky" a kym ja navstivim wc, mliecko je zohriate. Trva to asi 3 min a to drobec vydrzi bez problemov 😉

tajka1986
9. apr 2015

Od roka pijeme plnotucne neriedene. Ale len cez den. V noci pytala caj sem tam,teraz uz ani to nie, bud mat 2r. 🙂

sam2
9. apr 2015

@tenerifka suhlasim, ze cez noc by uz nemalo dietatko pit mliecko. Aj kvoli traviacej sustave. Ale moj reve pokial nedostane. A ja nemam to srdce mu nedat, takze tak. Kazde dieta je proste ine....treba to brat aj z tohto pohladu. A pokial vypije, tak 150-200ml, myslim, ze to tak strasne nie je 🙂 Idu mu zubky a dost zle to preziva, tak ho to mliecko mozno aj trosku ukludni....niektore veci proste nevies ovplyvnit 😉

ivanakal
9. apr 2015

Ja starsiemu davam od 11 mesiacov kravske mliecko prevarene rano aj vecer. Doteraz to tak pije. V noci by som to riesila uz vodickou, nie mliekom. aj pri mladsom to tak budem robit.

hooper
9. apr 2015

Ja som si na noc prevarila vodu do termosky. Potom som rýchlo urobila mlieko a ochladila. 😉

tamburetka
autor
9. apr 2015

@sam2 jak u nás 🙂. tiež nepije vela, tak 150ml mu zarabam maximalne a naštastie je to už len 1x v noci a potom až nadránom. tiež by som rada už bola bez toho, tiež som čítala že aj pre ich trávenie je to lepšie, no zatial nemám ho srdce nechat ho plakat alebo bdiet 1-2hodiny, ak by som nedala a on by ostal sediet na posteli 🙂. ale v lete jak bude teplo chcem skusit tu vodu..

tamburetka
autor
9. apr 2015

@hooper no hej ale to sa týka UM 🙂. ja riešim kravske lebo sa mi už 2x zgrclo 🙂.

domak2
9. apr 2015

@tamburetka ja nerozumiem ako sa ti zgrclo a preco ho davas do termosky. Jedine, ak chces robit syr 😅 Ak chces dietatu davat v noci mlieko, tak vstan, vyber ho z ladnicky a ohrej a podaj. Ak nechces v noci tolko vstavat, davaj chvilu len vodu a maly sa rozmysli, ci sa mu oplati kvoli tomu budit.

sam2
9. apr 2015

@tamburetka vsak to. Alex sa zacne pred jednou v noci mrvit. Cakam ci zaspi, ale vacsinou zacna mrncat a kricat ham, mama, ham múúú 😀 vacsinou uz vydrzi do rana a to uz normalne ranajkujeme (okolo 8:00). Ale stane sa tak raz dvakrat do mesiaca, ze si vypyta este okolo 5:00-6:00. To mu zvyknem povedat, ze este sa trosku povalame a pojdeme sa napapat normalne. Bud zaspii este do tej 7:00-7:30, alebo sa dozaduje mlieka. Vtedy mu teda idem zohriat. Ale ak si vypyta nad ranom, tak vzdy zvykne vyliezt v nsjblyzsich dnoch zubok. Preto si myslim, ze to je s tym dost spojene 🙂 Veceru ma okolo 18:30-19:00....
Tiez som si povedala, ze uvidime co bude v lete. Predsa len, budeme vela vonku, bude vybehany a uneveny..mozno mi konecne prespi celu noc 😀 😀 😀

tamburetka
autor
9. apr 2015

@sam2 to je čakanie jak na spásu s tým prespaním, že? 😀
no my tiež tak podobne, moj 1x okolo tej 23,30cca /spáva od 20-20,30/ a potom až o takej 4,30-5ej. ranajkujeme tiež okolo 8ej. tvoj pochopí ked mu povieš nech vydrží do ranajok? moj začne vačšinou mrnčat ked mu poviem že mliečko už nie. no a jasne že ked idú zuby, tak ovela častejšie sme v noci hore a niekedy len cucne a spi dalej.
ozaj, len tak zo zvedavosti, čo dávate na večeru?

sam2
9. apr 2015

@tamburetka @tamburetka niekedy pochopi, niekedy nie,ale vzdy to skusim 😀 Ale v noci to neplati....
A co sa tyka vecere, tak to sa snazim aby mal teple. Takze bud ked ostalo z obeda, ale robim polievky huste, privarky, pripadne kuracinka,ryby. Niekedy je to len chlebik a raz sa mi stalo ze veceral parok 😀