Večerné pitie

kubkomatko
13. máj 2015

Som s nervami v koncoch.. Darmo sa ja môžem snažiť odnaučiť deti od večerného pitia, ked mm aby mu deti nekričali,nejujčali, im ho dopraje...Syn si to už vyžaduje, pritom ho chcem odplienkovať, ale takým spôsobom si vravím Načo??!! Nijakým spôsobom si to nedá vyhovoriť, mrzí ma to že je taký zaťatý, a kvôli takýmto maličkostiam sa aj pohádame. A mrzí ma aj to, že kvôli tomu, že on im určité veci povolí, a ja nie, som ja tá zlá, a on je miláčik...

merykvei
13. máj 2015

Keď si sa s ním o tom rozprávala tak čo ti na to povedal?
Darmo sa deti snažíš presviedčať, keď ti podkopáva autoritu.

sardinka333
13. máj 2015

Vo výchove treba byť jednotní - to je základ. Tu naozaj ťažko radiť. Tvoj muž je benevolentný chlap, ktorému ide len o svoje pohodlie, chce mať klud aby deti neplakali. Teba nemá čo mrzieť lebo ty sa snažíš deti vychovávať a nie mať z nich divochov. Asi by som sa snažila porozprávať, skusiť dohodnuť nejake pravidlá a ked to bude porušovať tak ty tie pravidlá aj tak dodržiavaj. Nebude to lahké. Možno pochopí časom ale meniť dospelých ludí je velmi ťažké zvlášť ak sami nechcu...

kubkomatko
autor
13. máj 2015

@merykvei pár krát mi slúbil, že to robiť nebude, ale vždy ostáva pri sluboch :( Má mäkké nervy na toto, vždy nakoniec zvíťazia deti

kubkomatko
autor
13. máj 2015

@sardinka333 ved to, zmeniť dospeláka je ťažké, už mu to povedala aj jedna aj druhá mama, priamo skôr moja mama, ale akosi na to zabúda... Ja som vo fáze, že už nedokážem sa s ním o takýchto veciach rozprávať, lebo mám pocit, že už je to zbytočné, "má svoju pravdu" - jeho odpoved: ved aj ty piješ...

sardinka333
13. máj 2015

@kubkomatko jasne že piješ - predpokladám vodu 😀 ale proste nenalievaš sa ja neviem celý večer. Ak on nechce vychovávať tak nech aspon nebojkotuje tvoju snahu. On je nezrelá osobnosť, dalšie decko, ktoré tiež len uspokojuje svoje momentálne potreby ako tie deti aby bol klud. Bud sa s tým asi zmieriš a občas sa niekde vyventiluješ - s kamoškami, nie na deťoch 🙂 alebo mu to budeš prizvukovať, že deti nestačí len ,,spraviť,, dať im jesť, piť, strechu nad hlavou ale aj vychovu.

h2
28. máj 2015

Milé dámy, rozum mi zastáva nad tým, ako ste hneď otca, ktorý dá večer deťom piť, označili za pohodlného, podkopávajúceho autoritu, benevolentného, nevychovávajúceho, nezrelú osobnosť a dokonca decko. A prečo vlastne? Lebo dá piť smädným deťom, ktoré si od neho pýtajú piť? A prečo sa nikto nepozastaví nad sebeckosťou matky, ktorej ide o to, aby sa dieťa v noci nepocikalo? Môj syn dostane piť, kedykoľvek chce, pohár s vodou má celú noc pri posteli. Neviem si predstaviť, že by som sa v noci zobudila smädná a niekto by mi bránil sa napiť. ☹

eeffka
28. máj 2015

@kubkomatko akoze aby decko nemalo pocikanu plienku mu nedas pit? si normalna? nebud pohodlna a kym sa dieta neovlada tak si natiahni budik n a0,1,2,3 si dopln podla potreby a to dieta na zachod odnes!

jasminet
28. máj 2015

na nocne odplienkovanie potrebuje dieta dozriet, nestaci mu od napriklad piatej nedavat pit - ze oducit od vecerneho pitia... to ako k jedlu nedostane napit, lebo by sa v noci pocikali, alebo nedostanu mlieko, ci ako??? mam teda 2 deti, ale ked boli smadne dostali napit.

kubkomatko
autor
28. máj 2015

@h2
@eeffka
@jasminet ja som nepovedala, že deťom nedám piť, pijú aj po večeri, ale chce to aj svoje hranice. Staršiu dcérku som odnaučila od plienok na základe toho, že som to pitie po 18.hod.redukovala. A nieje to len môj výmysel,pohodlnosť, mnoho ľudí mi to potvrdilo,schválilo. Obličky potrebujú pracovať cez deň, nie v noci.

@h2 deti smädné nemám, deti si od otca pýtajú preto, lebo to od neho dosiahnu, je to už ich zvyk NIE SMAD !!! Potom aj to dieťa tak bude vyzerať, ked bude "kývať" s rodičmi

@eeffka práve preto aby sa dieťa začalo ovládať, to robím...

@jasminet ako som písala vyššie, to odplienkovanie som dosiahla takým spôsobom, a deti ked večerom už nedostanú toľko piť, nie sú dehydrované,telo potrebuje tiež oddýchnuť...