Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

allymally
13. jan 2014

@jitu22 Jitu, naprosto nádherné. Já jsem si tento úplet koupila pro sebe a dopadla tak, že nemám ani kousek 🙂

Moc Vám to holky sluší 😉

sinala
13. jan 2014

@jitu22 krásné, tričko s polodupkama je super 🙂 . Flísy máš z batani?

jitu22
13. jan 2014

@sinala jj

zikie
13. jan 2014

@jitu22 Bomba!

stassy
13. jan 2014

@jitu22 To tricko je paradni, takove by se mi taky libilo. :D odkud mas strih prosim?

jitu22
13. jan 2014

@stassy děkuju 🙂 Upravovala jsem střih z ott. 5/2012, úplně obyčejné triko s dlouhým rukávem

ucitelka70
13. jan 2014

@sufik1 nejaký dobrý recept tiež z maďarskej stránky, až nepreloží prekladač dobre, rada pomôžem s prekladom - je to hodvábna plastelína alebo taká modelovacia hmota - balzam na vlasy a zase kukuričný škrob

http://www.mintamokus.com/a-legkulonlegesebb-al...

ucitelka70
13. jan 2014
daisyr
13. jan 2014

@jitu22 moc krásné, vše. Kompletek krásně sladěný, takovéto barvičky můžu, jen mi chybí ta holčička 🙂 a To tričko taky nemá chybu, fakt krásná látka, jsem o ní ani nevěděla 😉

anastazieb
13. jan 2014

PoNovoroční tvorba 😉

anastazieb
13. jan 2014

Pejskový komplet a nosorožčí tepláčky 😉

palosek
13. jan 2014

@jitu22 tričko nádhera...úplně tu ochám 😵 😵 😵 😵 A tobě ty vzory sedí...skvěle jsi to zkombinovala 😉

allymally
13. jan 2014

@daisyr Ahojky, v sobotu uzavírám Nobilis, může být? 😉

jieff
13. jan 2014

@anastazieb tvoje pejskový mikiny jsou nádherný! A tepláky taky🙂
@jitu22 jak píše @daisyr taky jsem tu látku nezaznamenala. Dobře mi tak. Máš to krásný, moc!

barcav
13. jan 2014

@jitu22 super zkombinované 😵 jsem nejdřív myslela že je to jedna látka 🙂

jitu22
13. jan 2014

@anastazieb pejsková mikina je skvělá, asi budu muset pajcnout 😉 Tvoje mikiny jsou dokonalé

elixia
13. jan 2014

@anastazieb krasne farby na tom komplete...toho psika som tu uz niekolkokrat videla,odkial je,prosim ta?

anastazieb
13. jan 2014

@jitu22 @elixia @jieff a ostatní díky 😉

@elixia to je pořád jeden a ten samý - můj 😀 Šiju tu mikinu většinou v téhle barvě, ale občas někdo chce i jinou 😉

elixia
13. jan 2014

@anastazieb jaaaj,prepac,ja som myslela,ze je odniekial ako farbenmix alebo tak.....je dokonaly 🙂

sinala
13. jan 2014

@anastazieb já moc tuto barvu na teplákovkách nemám ráda ( ani nevím proč), ale vidím, že je super na kombinaci, moc hezké🙂

papajka7
13. jan 2014

ahojte pridavam foto nohavic ,pre chalanov

papajka7
13. jan 2014

@anastazieb krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jieff
13. jan 2014

@papajka7 tyyjo!to je pro mě haute couture!

palosek
13. jan 2014

@papajka7 pěkné, takové společenské....na lepší... 😉 😀

palosek
13. jan 2014

@anastazieb mě se líbí mimo jiné to ucho ....to jsi našívala nahoru, nebo je to skrz?

anastazieb
13. jan 2014

@sinala mně když přišel, tak jsem byla dost zklamaná, vůbec se mi nelíbil, čekala jsem jiný, jemnější. Ale pak jsem ho dala do kombinace a zalíbil se mi, dokonce mám už druhou várku 🙂

daisyr
13. jan 2014

@anastazieb jako vždy, krásné a stejně jako u @sinala moc toto šedé melé nemusím (asi z doby mládí a šedých teplákových souprav 😉 ), ale když se hezky sladí, tak to vypadá dobře

daisyr
13. jan 2014

@allymally ahoj, no vidíš, kouknu na to, termín je ok 😉

terezita
13. jan 2014

@allymally uz aby to bylo! 😅 4 tydny se nemuzu zbavit rymy.. 😝
@anastazieb naaadhera! 😵

macin73
13. jan 2014

@allymally jééé, Nobilis... 😵 ne, ne, nesmím, sedím si na rukou 😕