Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

kuna
21. dec 2014

@caramilla to jsem já, amatér-automat 😀 😀 Ale jednou, jednou se k tomu focení fakt dostanu 😀. Zatím je vrchol mého umění to, že to nemám na "auto", ale používám ty přednastavené nastavení 🙂. Chce to prostě číst, vzít foťák, zkoušet a to teď nedám. Lituju, že jsem se to nenaučila, než jsme měli děti. No nic, i tak jsou ty fotky třeba u nás lepší, než kompaktu (a ten jsme měli, myslím, celkem dobrý). Hlavně mě to nutí tu zrcadlovku vzít a fotit s ní (když už ji máme), jinak bych cvakala mobilem a za 20 let brečela, že nemám hezké fotky 🙂.

palosek
21. dec 2014

@argo1 jeeee,podle toho.jak popisujes nastavování fotaku... to jsem pradávno zkoušela s tátovym Zenitem. 😀 oooo jak já byla ráda za automat. 😀 😀 (kompakt) 😀 😀 Ale to jsem byla na gymplu 😝 Kdyby byl Zenit digitální, tak ho tatovi teď zabavim 😉 Ale s vyvoláváním fotek se mi dnes už babrat nechce. 😉 😀 😀 😀 Doufám.že jsem nepopletla pojmy 😅 matně jsem lovila v paměti 😅 😅 😅

crawler
21. dec 2014

@argo1
@caramilla Oběma holky velké dík - už aspoň vím, že se to takto rozděluje a mám mnohem jasnější představu🙂 A jako 1.krok si sama sobě nařizuji naučit se fotit s tím svým foťákem - ač obyčejný, tak nějaký manuál tam je a já stále fotím na automat😝 Mě ani focení nijak extra nebaví -takže sice bych chtěla mít na Fleru pěkné fotky, ale nemám moc nadšení do toho progressu a na to je zrcadlovka minimálně nyní fakt hodně velká investice.

sinala
21. dec 2014

@crawler já mám kompakt, chtěla jsem se prvně naučit fotit s ním, ale ja jsem vzala do ruky zrcadlovku, tak nastavení je opravdu daleko jednodušší. Jen já mám tu výhodu, že jsem ji nemusela kupovat, už doma byla 😀 😀 😀

crawler
21. dec 2014

@sinala se máš ! 😉 Mě právě nejvíc dostaly fotky od @jitu22 kdy jsem viděla ohromný rozdíl u fotek,kdy vlastně zrcadlovku měla v ruce poprvé a ty fotky byly prostě nádherný, tak jsem si tak nějak říkala, že je to asi brnkačka, ale holka má prostě talent nejen na šití😉
Jinak popravdě já zkusila včera manuál na svém kompaktu a děs - vůbec nechápu,co s tím. Měla jsem na dveřích stodoly jako obvykle pověšené oblečení a když jsem přepla na manuál, tak fotka byla jakoby osvícená, že byla vlastně bílá a nic na ní nebylo vidět 😅 😲 😠 tož jsem vyfotila opět na automat 😝

bury
21. dec 2014

@crawler - nic si z toho nedělej - já jsem taky takovej "talent" 😀 už jsem uvažovala i o kurzu, ale mám obavu, že jsem až takovej talent, že by to k ničemu nebylo. Ale já mám teda zrcadlovku - musím říct, že fotky dětí jsou super, občas se povede super kousek, ale většinou taky fotím na automat. Ty hadry neumím fotit vůbec - naštěstí to nepotřebuju, ale je pravda, že dobrá fotka prodá dost 😉

sinala
21. dec 2014

@crawler tak to se nesmiš dívat na ty talenty 😀 😀 😀 . Ale za mě, pokud budeš mít peníze, tak do zrcadlovky investuj - šiješ hodně a potřebuješ hodně fotit, takže ladem Ti ležet nebude a ovládání je dalekojednodušší, aspoň na té naší - jedno kolečko a jeden čudlík 😀 😀 😀 ( ale jsem na začátku 😉 )

mar_ti_na
21. dec 2014

Před chvilkou jsem došila dárek pro své dva kluky, letos jsme se přestěhovali do většího, tak konečně nemusím myslet na to, kam to všechno dáme (složená stavebnice má skoro 1x1 m). Fotka je nic moc, z obyčejného automatu 🙂) Krásné Vánoce všem!

bulinka
21. dec 2014

jeden vánoční dárek pro malou parádnici, snad se jí bude líbit 🙂

kamishek
21. dec 2014

@mar_ti_na páni, tak to je doslova veledílo 😵 😵

zuzkasim
21. dec 2014

I já se konečně přidám s fotkama. Jedna fotková deka, dost mě potrápil nákup látek, ale poprala jsem se s tím a velmi děkuji @allyfabrics, že mi dodala dresovinu a mohl vniknout bránkářský dres na florbal. Šilo se to tedy hrozně, nenašla jsem ideální látku na náplety, ale doufám, že synek bude pod stromečkem spokojený.

a_lexa
21. dec 2014

@mar_ti_na ty jo, tak ty jsou úžasný. 🙂
@zuzkasim no ty vo.e, mi spadla brada.....jako deka super, ale ten dres to je tedy něco 😲 😲 😵 😵 Syn bude rozhodně nadšený!!! 😵 Ikdyž já se přiznám že žlutou barvu na ven moc nemám ráda - chytají se na to brouci. Ale je fakt bombovej. Z čeho jsou výstuhy? Z nějakého starého dresu nebo se dají někde koupit?

sophie32
21. dec 2014

Čaute dievčatá!Vybrala som si šijací stroj Brother NV20.Viete mi poradiť či je to dobrá voľba?Vďaka velmi

mikulka45
22. dec 2014

@mar_ti_na super napad!
@zuzkasim ten dres je paradny, inak zle sa zhana dresovina?

jitu22
22. dec 2014

@crawler mě se na foťáky neptej, já jsem totální amatér a začátečník 😀 Já sem si tu zrcadlovku pořídila kvůli hloubce ostrosti, to krásné rozostřené pozadí u portrétů kompakt prostě neudělá a na fotce to udělá hrozně velký rozdíl. A druhý velký rozdíl je, že ty fotky vycházejí světlejší, většinou není třeba upravovat dodatečně. A zvládne to z ruky. V tomhle šedivém počasí jsem si s kompaktem neškrtla bez stativu a delšího času, se zrcadlovkou to jde většinou dobře. Co jsem koukala na fotky, které přivezl manžel teď z Indie (a on fakt ty oči na focení nemá, jako vůbec), tak i ty jeho fotky jsou o třídu lepší než z minulé cesty.
Ale nejdřív to chce aspoň trochu se naučit koukat, což Ty ale dle mého umíš. Mně se Tvoje foty líbí. Takže, být Tebou, bych si zkusila zrcadlovku od někoho na chvíli půjčit a udělat pár výcvaků, abys viděla, jestli to bude rozdíl nebo ne. To poznáš už s auto-režimem.
Jinak já zatím ještě nefotila jinak než na automatiku. Akorát využívám možnost zesvětlit, když jsou podmínky fakt blbé. Výsledek vypadá o něco líp než dodatečná úprava v počítači a šetří mi to čas. Chtěla bych k narozeninám nechat nadělit fotokurz a na jaře se do toho pustit. Sama si na to nenajdu čas a nedokopu se, abych dělala ta cvičení a ono je to potřeba.
Knížky mi přijdou fajn od Neffa, jsou psané hezky blbuvzdorně.
@koki_melo stativ mám nějakou obyč trojnožku asi za 700,- Velbon. Ségře ho poradili, tak vybrala ten. Ten můj typ ale už neprodávají. Je příjemný, dobře se s ním pracuje, drží v dané poloze, mám jednoduchou vodováhu. Nevím ale, jaké vychytávky mají ty dražší. Já dražší nechtěla, tak jsem to nezjišťovala. Ten maličký by mi nestačil. Na focení klipsů a patentků možná jo, ale na oblečení už ne, potřebuju být výš nad stolem. Tohle umožňuje fotit na zdi z různých úhlů.

zuzkasim
22. dec 2014

@a_lexa
@mikulka45 Dík holky. Na dresovinu jsem se tu ptala, dostala jsem tu 2 tipy, kde ji sehnat, ale v jednom neměli ani psané, že by něco takového dělali, v druhém sice ano, ale nevypadali jako e-shop. Ozvala se mi Ally, že má doma kus žluté a hned mi ji poslala. Barva mi byla v podstatě jedno, už mě tlačil čas, v obchodě to stojí 1250Kč, což mi na takovou "blbost" (kluci to nehrají závodně, prostě je to baví a jdou si s kamarády nebo tatínkem zahrát) přijde fakt moc. Výztuhy jsou z 1cm molitanu, mašině se ty umělé materiály moc nelíbily, hodně vynechával steh, aspoň overlock šití zvládl dobře, dokonce i 4 vrstvy dresoviny a 2 molitanu prošil bez problémů. Helmu už si doma nevyrobíme, tu jsme museli koupit, ale zase jsem ráda, že kluky baví sport a peníze místo do elektronických hraček vrážíme do tohoto.

mar_ti_na
22. dec 2014

@zuzkasim ten dres je super, sportovci budou určitě nadšení! Jinak tip pro ostatní - dresovinu (a i jiné úplety) dělají ve firmě Sintex ve Skutči u Chrudimi, byla jsem v jejich skladu parkrát nakupovat bavlněné úplety a dresoviny a různých umělých "funkčních" materiálů jsem tam viděla spoustu, některý i ve slevě za pár korun. Myslím, že by se tam dalo objednat i přes telefon, webovky mají totiž docela blbý, ale páni ve skladu jsou moc ochotní. Jednou tam povozili i mého syna na ještěrce po dvoře areálu, zážitek z toho má dodnes 🙂)

zuzkasim
22. dec 2014

@mar_ti_na Jo, to jsou jedni z tich, kteří mi byli doporučeni, ale nevypadali, že se u nich dá kousek jen tak objednat. A to, co mi Ally poslala, mělo jejich nálepku🙂 No hlavně že to mám z krku, doufám, že už dlouho žádný takový dres šít nebudu.
Teď mám pro změnu jakési merino, možná že z MTX, kroutí se to tak děsně, že bych to nejradši vyhodila☹ Nevím, asi jsem na to šití z úpletů úplně levá.

anastazieb
22. dec 2014

@zuzkasim pokud je to nějaké to jednolícní merino z MTX, tak se tu o něm holky nedávno bavily, že je to hrůza a nedá se z toho šít... Já mám ten světlý oboulíc a z toho se šije krásně, nic se netahá, tvar to drží 😉

sufik1
22. dec 2014

trochu dárků. Trenýrky pro chlapa, krabičky pro mamku, jen teda ty výztuhy musím příště vyzkoušet jiné, tohle drží pěkně blbě tvar

crawler
22. dec 2014

@mar_ti_na jéé,tohle je super!to si pamatuju, že jsme měli v MŠ a milovaly to všechny děti!geniální! máš v tom molitan? kde jsi ho sehnala? a kdypak dorazíte k nám?🙂

@sinala áá, když to je takových peněz a já pořád nemám tu myčku 😀 i když je fakt,že mimo focení na fler mě láká i mít hezký fotky z turistiky 😵
@jitu22 😀 no fotky z Indie byly dokonalé,i z toho Dánska jste měli nádherné a nejvíc se mi zaryla Vali u Ikea stolku s duplem- prostě krásná fotka😵 má to duši, či jak to říct...Já bohužel nikoho se zrcadlovkou neznám- mám kolem sebe lidi,co fotí maximálně mobilem😀 Manžel měl před pár dny 30tiny -kdyby ho focení víc bavilo a zajímalo, tak bych mu ji koupila jako že k narozkám jemu a byla bych z obligé😀 No uvidím,láká mě to, ale je to peněz jako želez🙂
@zuzkasim škoda, žes nenapsala,bych Ti do skutče zajela - mám to asi 6km 😀

sinala
22. dec 2014

@crawler tak to si kup prvně myčku 😀 😀 😀

snowwitch
22. dec 2014

Tak po dlouhé době taky něco přidám. Softka pro mě, neb v mikině už mi byla fakt zima a dárky pro mé rodiče naturisty....takže sauna kilt a lehoučké šaty, když se ozve tak neoblíbené "Textil!" 😀

jitu22
22. dec 2014

šiju moc, ale nafoceno pořád nemám, tak aspoň trocha vánoční nálady 🙂

anastazieb
22. dec 2014

U nás už také má Ježíšek víceméně hotovo 😉 Obrázky kreslené jsme nakonec nezvládli, to by byl akorát řev a vztek, protože tím štětcem ještě tak nevládne a na látku už vůbec. Tak jsme zvolili náhradní řešení 😀

caramilla
22. dec 2014

@sufik1 s fotoaparátem jsi to napsala přesně tak, jak si to myslím! 😉

caramilla
22. dec 2014

@crawler To, co píše Jitu je pravda, rozdíl v tom je, když vyfotíš to samé kompaktem a zrcadlovkou, rozdíl v tom bude, protože velkou část kvalitní fotografie dělá optika a optiku má klasická zrcadlovka lepší. Ale dobrou fotku ti sama o sobě dobrá optika neudělá. Určitě by sis polepšila, ale to je právě to, zda to stojí za ty peníze, které do toho investuješ, pokud nezvládáš zakázky i tak, právce máš na rok dopředu, otázka zda je nutná tak velká investice, když vlastně není potřeba... ale to je jen moje úvaha, rozmyslet si to musíš sama. Pokud tě focení nebaví, tak mi prostě tohle přijde zbytečné, mě focení neskutečně baví a vždycky mě strašně bavilo. A myslím si, že to, zda to člověka baví a žije tím, tak to na těch fotkách je vidět, je to stejné jako se šitím 😉
@sophie32 Určitě dobrá investice, gratuluji k výběru 😉

caramilla
22. dec 2014

Fotky pro @a_lexa Náš nový snapík (fotka z pátku z první procházky po nemoci dětí, bylo tu v Benešově dokonce i sluníčko - co to je vlastně sluníčko, že?🙂

A fotky muchláčku - dárečku pro malou holčičku do azylového domu Diakonie.

caramilla
22. dec 2014

A ještě naše "chaloupka" 😀

koki_melo
22. dec 2014

@caramilla to je vlajka evropske unie? 😀