Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

zuzkasim
24. jan 2015

@kuna Díky, možná se mi to časem bude hodit. Budu si pamatovat, nezakrývat zepředu nebo nechat otevřená dvířka🙂

katkakovac
24. jan 2015

Pekný deň žienky. Nájde sa tu nejaká ochotná mamička, ktorá by mi zašila rukávy na šatách. Ide u úplet a ja to na svojej mašine neviem ušiť tak pekne ako na mašine na to určenej. Na konci rukávov je našitý samet a ja mám trochu širšie ramená. Samet si sama odpáram a chcela by som to zašiť tak ako zvyšné okraje. Prikladám obrázky. Samozrejme za všetko zaplatím. Ďakujem🙂

alenf
24. jan 2015

Kde kupujete bavlnene platno na zásterky ?

bury
24. jan 2015

Tak jsem dneska střihla něco pro sebe. Musím střih vychytat - v pase by to mohlo být užší a trošku mi přijde, že se tenhle střih trička nehodí pro ty něžný lístečky - ale to vidím až teď . No ale je to moje první dospělácký tričko s dlouhým rukávem, takže dobrý. 😉 foceno za tmy doma, takže nic moc.

zuzkasim
24. jan 2015

@bury Super, myslím, že volba látek byla dobrá, moc ti sluší!

bury
24. jan 2015

@zuzkasim - díky 😉 Chtělo by to vyfotit za denního světla a aspoň se učesat 😀
Hlavně je super, že si člověk ušije (nebo v mém případě se pokusí ušít) na míru. Já jsem celkem vysoká a potřebuju ty trička dlouhý, nemám ráda když to někde leze, to samý rukáv a ta látka je na těle hrozně příjemná 🙂 Musím sebrat odvahu a objednat víc Lille a něco si našít. 😉

kuna
24. jan 2015

@bury náhodou mně se volba látek líbí moc, ta barva ti sekne! A teda musela jsem přemýšlet, kdo to je, protože tě mám zafixovanou jako na profilovce - blondýna s vlasama po bradu 🙂

caramilla
24. jan 2015

@bury Mě se tričko moc líbí! A nevěřím ti, že to je tvoje první! Jsi fakt dobrá! 😉 Látky se pro ten střih hodí, je to jednoduché, slušivé, fakt pěkné. A střih mi přijde dobrý, já jsem na upnutější, to víš, ale mě se to volné břicho líbí, je to tak akorát. Nahoře mi přijde, že máš trochu volnější ty průramky, možná bych je maličko zúžila, ale na té druhé fotce to zase vypadá hezky, takže babo raď, spíš jak ty se v tom cítíš 😉

A máš krásnou figuru, byla by z tebe super modelka 😵 (Profesní deformace 😀) Já totiž miluju postavy, které mají hezké křivky prsa - pas a boky! Paráda!

zuzkasim
24. jan 2015

@bury Kdybys s tím tričkem náhodou ještě něco chtěla dělat, prvně ho vyper. To moje poslední se stromama jsem na sobě fotila před vypráním, nevím čím to, ale látka se trochu srazila i na šířku, takže teď ho mám upnutější. Je to pro mě ještě snesitelné (jinak uplé věci nenosím), prala jsem na 40 jako vždy, ale překvapilo mě to.

mehlo
24. jan 2015

@bury nádhera! moc Ti to sluší. Taky jsem byla trošku paf z té fotky, jsi tam úplně jiná! Opravdu krásná modelka!

kamishek
24. jan 2015

@bury ty jo, krása, sekne ti úplně maximálně 😵 😵

katka82
24. jan 2015

@bury krááásný tričko 😵 a moc ti sluší 😉 😵

sislik2010
24. jan 2015

@bury krásné tričko, moc pěkné barvy. Inspiraci lístečky bereš pri pohledu z okna pracovny? Ta je taky moc pěkná, jak jsi dávala foto😀

sufik1
24. jan 2015

@bury tričko super. Mrzí mě, že jsem tuhle látku nechytla.

zikie
24. jan 2015

@bury Paráda! Sluší ti moc.

bury
24. jan 2015

@kuna - no já dost měním jak účesy, tak barvu vlasů, tak je to se mnou těžký 🙂 ale dneska jsem se ještě ani neučesala. Jinak díky.
@caramilla - ty průramky ještě prohlídnu až to budu mít na sobě, cejtím se v tom dobře, ale moc jsem to nestudovala, páč nemáme zrcadlo 😀 😀 jen v koupelně, kde se vidím od prsou nahoru. Na mě je to v břiše taky moc volný, mám taky radši upnutější - možná to ještě malinko zúžím. A opravdu je to první s rukávem, já předtím šila akorát jedno dospělácký a to bylo bez rukávů.
@zuzkasim - já látky prala a projela sušičkou, tak snad už se to moc nesrazí 😉

Jinak vám všem děkuji za chválu. 😉 A jsem ráda i za kritiku 😉 Jinak je to střih z Ottobre a přidala jsem si (vyloženě jsem teda pajcla vás) ty náplety na rukávech a dole. Dole to byla nutnost, abych měla tričko dlouhý, protože jsem měla málo látky.

Jo a k té modelce 😀 já teď trošku přibrala, tak jsem taky celkem spokojená. Byla jsem moc hubená. Teď je to akorát, ještě by to ale chtělo zpevnit....

genkai271
24. jan 2015

Ahojte baby, nepotrebujete niektora ziarovku do sij.stroja? ide o typ BA 15d 15W 240V? uz dlho "nesvietim", cize nutne potrebujem kupit, no ale balenie je po 6 ks...no co ja s nimi, vyuzijem 1, a druhu si necham do zalohy,ostatne su volne.

vondandy
24. jan 2015

@bury , pekne tricko a tobe to moc slusi

daisyr
24. jan 2015

@bury paráda, sluší ti 🙂 a holky mají pravdu, jsi hotová modelka 🙂

laeela
24. jan 2015

@bury hele, mouchy příliš nehledej, je moc hezký a sluší ti, krásně sis vybrala barvu k vlasům. 🙂

caramilla
24. jan 2015

@bury mě se to volnější dole nad nápletem fakt líbí, je to přesně tak akorát. Ale záleží, jak se v tom cítíš, já si taky šiju vše na tělo 😀
A postava je přesně tak akorát! 😉

koki_melo
24. jan 2015

@bury parádní! Seknou ti barvy a střih taky dobrý, akorát široký-úzký. Seš hubeňour, tak si ho můžeš ještě zúžit na břichu, ale i tak vypadá skvěle! A ty zas vypadáš jinak než jsem zvyklá 😀 .

a_lexa
24. jan 2015

@bury wow, tričko parádní a super postava. 🙂 No koukám že to tu je samej hubeňour 😠

macin73
25. jan 2015

@bury triko nemá chybu a Tvoje postava a vlasy taky ne 😎 - fakt se Ti to povedlo a sluší Ti... taky jsem si tuhle listeckovou látku pořídila, tak možná budu Tvým cinanem 😝 😀 😀 😀

bury
25. jan 2015

@koki_melo - prosim tě a na jekej můj vzhled si zvyklá? 😀 😀
ještě jednou díky za chválu, jak trička, tak mé osoby/postavy 😉 potěší to.

palosek
25. jan 2015

@bury já mám z lístečků taky triko, moc ráda v něm chodím, je to přijemný materiál, jen ta kvalita....už po vysrážení to kapánek chlupatilo. Sobě šiju trička bez nápletů a s 3/4rukávem. Když mám dlouhý rukáv, tak to stejně vyhrnuji 😅 Moc ti to sluší 😉

alenf
25. jan 2015

Holky u nás vonku sneží už 2 dni,ale ja pokračujem v šití jarného oblečka pre Viki🙂,naše Nonita nohavice číslo 2 😀 ,materiál tenký manchester,nepodšité a samozrejme foto aj na Vikuš spolu s tým tričkom kvietkovým 😉

saaralota
25. jan 2015

Konečně po čase zase nějaké moje šití - extendor na přání, nesnáším druky... i s kleštěma (baby druky pomocí vario kleští) o nervy..., recyklované tepláky z máminých + premiéra použití lille!!! 🙂 na víc jsem si zatím netroufla 🙂. Pak dvě pyžama, je to nějaký bambus z MTX a vypadá to hodně příjemně.

argo1
25. jan 2015

@bury Triko paradni a slusi ti. Ja bych ho nezuzovala, ale na tvoji postavou si muzes dovolit vsechno

vondandy
25. jan 2015

@saaralota , tenhle bambus mam v ruzove na plenkach a na pyzamku a je to drzak...