Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

bury
29. mar 2015

@zuzkasim - tsííí bláho. tohle už je jiný level 😵 sice to není můj šálek kávy, ale oceňuju tu pracnost, takže fakt klobouk dolů 😉

majka1981
29. mar 2015

@bury prosim Ty si si usila nadherne saty z Ottobre, ktory Ottobre to presne bol? premyslam ze by som ich aj ja skusila, uz mam aj latku v hlave vyhliadnutu. dakujem za info 🙂

jitu22
29. mar 2015

já jsem nešila nic velkolepého, jen velkého co do počtu 😀 Spousty čepiček a nákrčníků na mini-jarmark naší lesní školky. Měly úspěch, tak jsem moc ráda 🙂
Vojta si neomylně vybral "šmoulice" s tučňákama a s náklaďákama. Budu muset evidentně došít nové bundy, protože k těm, co má, se vůbec nehodí 😠

caramilla
29. mar 2015

@jitu22 Nádhera 😉

bury
30. mar 2015

@jitu22 - no ty blázne 😉 to je krása, když je toho tolik pohromadě 🙂

lenasss
30. mar 2015

@jitu22 to je krásné 😵 😵 😵 😵

Já dnes šijůůůůůů jůůůůůů jen teda víc pářu 😅 o víkendu jsem dodělala mazlíka,tedy je háčkovaný 😅

argo1
30. mar 2015

zdravím, sezóna letních softek začíná 🙂 Tyhle jsou pro kamarády z pískoviště 🙂 Jen ta spotřeba u vel. 110 je nějaká závratná 😉

a mám dotaz, šev se mi z overlocku dost rozjíždí, i když jsem zvýšila napětí pravé a levé jehly, furt se to rozjíždí (v tahu) takže v místech, kde to nejde prošít to není úplně hezký. máte nějaký tip?

argo1
30. mar 2015

tady ještě foto toho švu. co pomůže?

sislik2010
30. mar 2015

@argo1 taky mě to někdy dělá, nikdy jsem nepřišla na to čím to je. Já raději ty švy ještě projedu těsně vedle na rovnostehu.

barcav
30. mar 2015

@katka82 moc krásný 😵

veronik77
30. mar 2015

@argo1 asi jedině prošít na rovnostehu - OL je obnitkovací stroj, na pevné švy by měl být rovnosteh, i když už málokterá konfekce je takhle ušitá.... 🙂

anastazieb
30. mar 2015

@argo1 mně tohle připadá normální.... při nošení to přece vidět není ani to nedělá žádné problémy. Řešením je používat nitě v barvě 😉

zuzkasim
30. mar 2015

@veronik77 Klasická konfekce se takhle šije stále, jde to nahradit pětinitkou, ale ty jsou tuším jen průmyslové?
@argo1 Já osobně považuju softshellové kalhoty za klasickou konfekci a nikdy bych je jen na overlocku nešila, naopak, šiju je na klasické mašině, začišťování mi přijde v podstatě zbytečné, protože softshell se netřepí. Některé kusy jsem stříhala entlovacíma nůžkama, což vypadá také dobře. Zkus se podívat třeba někde ve sportu, jak jsou šité softshellky od velkých firem, mrkla jsem teď na jednu svou kupovanou bundu, je teňoučká, jak jsem předpokládala, šitá na pětinitce.

veronik77
30. mar 2015

@zuzkasim asi jo 🙂

a_lexa
30. mar 2015

Holky, kdo kupujete metráž v Ikei. Přeměřují vám ji u pokladny? Kupovala jsem tam nějakou metráž a když mi jí začala u pokladny vytahovat a přeměrovat tak jsem byla celkem naštvaná!! 😠 Za prvé jsem si připadala jako nějaký zloděj a za druhé mi tu látku pochopitelně válela po zemi, takže jsem se s ní ještě pohádala. Jako nechápu. Nedovedu si představit, že bych koupila 30m a na pokladně by mi to začal někdo přeměřovat. Jako chápu, že když to ja "samoobsluha" tak si může někdo něco navážit jinak, ale na druhou stanu tam tedy mají mít někoho kdo to bude stříhat a ne to nechávat na lidech když mají pocit že je někdo chce okrást. 😠 😠 No nic musela jsem si ulevit. 😉

majka1981
30. mar 2015

@a_lexa ja zijem v Rakusku a tu mi nikdy nikto latky pri Ikea nepremeraval.

kuna
30. mar 2015

@a_lexa nikdo mi ji nikdy nepřeměřoval. Jejich váha přece vychází z váhy látky, nikdy jsem v IKEA neviděla, že by váhu někdo třeba nadlehčoval prstem atd....to přece snad ani nejde, váha by se neustálila a netiskla. Asi bych si stěžovala.

crawler
30. mar 2015

@argo1 já myslím,že by to ještě chtělo poštelovat napětí - jestli se to takhle hodně rozjíždí při jemném tahu (hádám, že jednou rukou fotíš a jen druhou těma prsty trochu roztahuješ šev), tak podle mne není moc pevný - taky mi to sem tam udělalo,ale když si pohraješ s napětím všech 4nití, tak takhle tu nit pravé jehly uvidíš až když budeš fakt silou roztahovat - tohle bych hlídala hlavně u namáhaných švů - aby třeba když ti dítě bude dřepět,tak aby u kalhot takhle nevylezly všechny švy v té napnuté oblasti.

@a_lexa já si látku v ikea kupovala před 2lety v brně a tam byla střihačka, tak zas koukám jako puk, že v praze si ji stříháte samy? 😕 😀

sufik1
30. mar 2015

já kupuju v ikei pravidelně. stříhám sama, nikdo nikdy nepřeměřoval.

a_lexa
30. mar 2015

@kuna no asi spíš že by si někdo zvážil jiný kus a pak střihnul delší - tak si to "vysvětluji" já - pokladní mi nebyla schopna rozumně vysvětlit své konání. Příště půjdu přes samoobslužnou pokladnu - tam je to na váhu, takže by to mělo být v pohodě. Stěžovat jsem si měla hned - bože jak já byla vytočená 😠 😠 . Teď už mě to trochu pustilo. No možná by stálo za to jim napsat, že když dají důvěru zákazníkům, aby si metráž sami nastříhali, tak by je neměli na pokladně o tu důvěru zase obírat nesmyslným přeměrováním. 😉
@crawler s tím samostatným stříháním jsem byla také překvapena, ale je to fantasticky udělané - na tom velikém dřevěném stole je pevně přidělaný(zapuštěný) kovový metr, který je na začátku a konci ohraničen zapuštěnou kolejnicí ve stole, která nádherně vede nůžky. Kdybych mohla, tak tam stříhám ještě teď. 😀 😀

argo1
30. mar 2015

@sislik2010 @veronik77 @anastazieb Holky díky za názory, už jsem zase o něco chytřejší.
@zuzkasim Když mě se to sešité na overlocku líbí zevnitř, ale dík za tip - v těch místech, kde to nepůjde prošít svrchu to raději vezmu rovnostehem vevnitř 😉
@crawler Neroztáhla jsem to lehce dvěma prsty, ale oběma rukama a docela silou a pak mezi prsty držela taky dost silou - asi by to odpovídalo tomu dřepnutí - kdy se to dost natáhne. Nicméně ještě vyzkouším různé napětí nití. Ve středovém švu to prošívám (nebo štepuju - nevím co je správně) svrchu celé vpředu i vzadu a tak při dřepnutí nic nevylézá. Ale zůstával mi neproštepovaný ten vnitřní šev nohavic, který sice není moc vidět a není tolik namáhaný, ale věděla jsem o tom 😉

argo1
30. mar 2015

A když už se tu ptám jak trotl, tak můžu pokračovat. O kolik dáváte kratší gumu do pasu než je naměřený obvod pasu? Používám 2 cm širokou gumu od Stoklasy.

sinala
30. mar 2015

@a_lexa ale než jsem přišla na to jak se v Ikea stříhá🙂

sinala
30. mar 2015

@argo1 já mám 3 cm od stoklasy a dávám kratší o cca 10 cm

a_lexa
30. mar 2015

@sinala tak já jsem na to přišla hned, ale asi taky díky tomu, že na protilehlé straně sála paní a chudák se tam mordovala s tím dřevěným cejchovaným metrem, který tam byl jen jeden a když mi ho chtěla půjčit, že si to doměří až po mě (aby nezdržovala), tak jsem si všimla, toho na stole a řekla jsem jí, že to udělám na tom stole. Ještě mi chudák poděkovala 😅. A ty nůžky mi tam zapadly samy. Pak když jsem o té drážce nadšeně vyprávěla mamce, tak můj chlap říká: "A já jsem obdivoval, že jsi to měla tak rychle a hlavně krásně rovně střižený" 😀 😀

anastazieb
30. mar 2015

@argo1 já mám 3 cm gumu z VTC a je hrozně tuhá, takže dávám kratší jen o kousíček, cca o 1-2 cm. Záleží na gumě. Sháním pořád nějakou měkčí, ale nevím kde. Měla jsem takovou lehkou měkoučkou z hromadky z Polymexu, ale už mi došla.

terezita
31. mar 2015

@argo1 taky davam o ca 2 cm min. a mam 2,5-3cm sirokou.
@lenasss ten je boozii!

alenf
31. mar 2015

Baby ktorá máte nazvyš zhruba 1 meter čierneho softshellu so sivým fleecom 10/3?Súrne potrebujem.

palosek
31. mar 2015

@a_lexa teda mě ta obsluha u Ikea látek chybí 😝 😀 😀 😀 Byla bych opocená jako ta paní 😀 😀 😀 😀
@kuna užuž jsem tam chtěla brát látku na tašku, ale když jsem viděla jak je chlap nervozní při pohledu na látky 😝 😝 😝 😝 , tak jsem to vzdala 😀 😀 😀
Musíme si udělat dámskou jízdu @sinala 😉 😀 😀 😀 😀