Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

zuzkasim
29. jún 2015

@wosk Ne, zip na overlocku nepřišívej! Kráčející patka hodně pomůže, ale se stehováním se obejdeš i bez ní (na ten zip, na úplety obecně doporučuju koupit). Nejsem si jistá, jestli je řešením stylefix, předpokládám, že bych ho lepila mezi zip a spodní zahnutou stranu flísu, vrchní strana se může opět hrnout, nebo si jeho použití špatně představuju? Používám ho na kde co, ale na zip jsem zatím neměla odvahu a zůstávám u osvědčené stehovky🙂 Budu ráda, když přesněji popíše ten, kdo ho používá.

lenasss
30. jún 2015

@sufik1 já mám celé balení,použito asi 20cm a já ho nesnáším 😅 neumím s ním šít,pokud ho chceš je tvůj

bury
30. jún 2015

@lenasss - to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo trošku bojuje se Stylefixem 😀 😀 já ho občas použiju, ale třeba na zip mi moc nepomohl - ale mně na zip nepomůže asi vůbec nic, já nesnáším zipy 😀

ucitelka70
30. jún 2015

@wosk @zuzkasim ja tiež používam stylefix iba na aplikácie - pripevniť, kde treba, na zips som raz skúšala, niet nad stehovanie, prichytím špendlíkmi hustejšie, potom stehujem, a aj vtedy trošku môže ujsť, hlavne elastická teplákovina

lenasss
30. jún 2015

@bury prosím tě v kterém ottobre je střih na ty zavinovací šaty.Tuším že jsi si je šila ty ne? 😉 jsem teď zhubla z velikosti 46 na 44 a už se chci soukat do šatů 😀 😀 😀 😀

bury
30. jún 2015

@lenasss jo, to jsem byla já 😉 5/2013 celkově je to povedený číslo. Hele ty zavinovací šaty jsou opravdu pro každou postavu. I zrovna v časáku jsou na paní, která má určitě 46 a vypadá to hezky, takže směle do toho 😉

papajka7
1. júl 2015

@wosk ja som za podlepenie pruzkom lepivej vystuze ,a najlepsie tkanej,ja inac nesijem,uz to mam vyskusane 😉

lenasss
1. júl 2015

@bury děkuji za odpověd už jdu na to kouknout 😉

sufik1
1. júl 2015

můj nejnovější výtvor

zabza40
1. júl 2015

Prosím ,prosím máte někdo střih na bundu QUINN od farbenmix na půjčení. Mohu oplatit jiným střihe či pošlu sladkou odměnu 🙂

a_lexa
2. júl 2015

@laeela parádní je 🙂 jen by mě zajímalo kde to je nafocené 😅 (jsem zvědavá viď)
@jitu22 Nádherné 😵 😵

laeela
2. júl 2015

@a_lexa Je to nafocené na sklepě, máme v rámci domku starý sklep, který má plochou střechu asi metr nad zemí, což je nejoblíbenější místo našich dětí na hraní, v pozadí je hrubá omítka domu, který navazuje.

laeela
2. júl 2015

@a_lexa mě baví kontrasty, možná to ale nepůsobí dobře na každého. 😀

sislik2010
2. júl 2015

@laeela náhodou to vypadá moc pěkně, taky jsem uvažovala kde je to foceno 😉

a_lexa
3. júl 2015

@laeela Právě že mě se moc líbí jak to je nafocené 😵 a vůbec jsem nedokázala identifikovat co by to mohlo být. 😉.......tělocvična? .........venkovní hřiště s horolezeckou stěnou? 😀 Ale zase proč bys tahala velký vak na taková místa že... 😅 😀 😀 😉

lenasss
5. júl 2015

poslední zakázky léta.
- námořní souprava na dovolenou k moři.
-bodyno
-polodupky
-Pan Včelař 😀
-slipy a ponožky pro jednoho mého kluka 😅
-obal na očkovák

zirka
6. júl 2015

ahojte, po dlhom čase pridávam narodeninový darček aj s oslávenkyňou 😎

kveta007
6. júl 2015

Ahoj, můžu požádat o tip, podle jakého střihu šijete synkům slipy / trenkoslipy? Našla jsem nějaký střih v Ott.2004-04, ale nevím jak odpovídají velikosti, potřebuji vel.104/110. Díky za tip.

barcav
6. júl 2015

@petkaach gratuluji 🙂

sinala
6. júl 2015

@kveta007 já šiju boxerky podle 6/2010 a ty sedí. 3Ila jsem i podle 1/2013 a tam velikost nesedí

behulka
6. júl 2015

@kveta007 ja som šila podľa 4/2004 sú skôr väčšie, ale sedia fajn - najlepšie je odmerať podľa pasujúcich.

kveta007
7. júl 2015

@behulka @sinala Díky za zkušenosti, zkusím střihnout po jedněch 6/2010 a 4/2004 a uvidíme, jak sednou a podle toho našiju celou sadu. 🙂

laeela
7. júl 2015

@zirka Tak to je boží. 🙂

laeela
7. júl 2015

A jeden zajímavý dokument k tématu Slow fashion:
http://aeon.co/video/society/unravel-how-india-...

ucitelka70
7. júl 2015

pridám trošku šitia pre kolegyninu dcérku

jieff
8. júl 2015

@zirka taky se mi to moc líbí. A přemýšlím jak se to oblíká/ svlíká?

zirka
8. júl 2015

@jieff vyzlieka sa to cez vystrih, ktory je na zadnom diele vyrazne hlbsi 😎 v povodnom strihu je este taky pasik krizom cez zadny vystrih, ale moje dieta je ´dostatocne velke´takze z nej ten vystrih nepada

https://www.ottobredesign.com/lehdet_js/2015_3/...

alenf
8. júl 2015

Ahojte baby ak potrebujete nepočesanú teplákovinu na tepláky trebars do škôlky,školy,píšte mi ip,mám jej dosť a rôzne farby za fajn cenu🙂.

ucitelka70
9. júl 2015

Žienky, tak na 100% mám vnučku Leu, dnes ráno sa narodila, spontánne, prvé bolo SC, miery má tiež pekné 3360 g a 51 cm, a je krásna vlasatá.

eriqe
9. júl 2015

@ucitelka70 Gratulujem, vitaj Lea! Bud pozehnana a pozehnanim 🙂