Aké a koľko popôrodných vložiek si mám kúpiť?

cyklamenka
1. jún 2012

zaujima ma znacka vloziek po porode

jasminet
1. jún 2012

ja som v lekarni kupila vlozky samu, do porodnice beriem 1 balik, ak bude treba, muz donesie dalsi...

katusradus
1. jún 2012

v lekárni dostať špeciálne,ale kludne si môžeš kúpiť obyčajné bez krídel a množstvo...okolo 50 ks teda 2-3 balíky

sloto
1. jún 2012

ja som si kúpila v trscu poporodne vlozky, take ruzove....

cicimon
1. jún 2012

stacia aj ruzove tesco maternity towels, stoja cca 1.2e

stvura
1. jún 2012

doporucujem Kottex nocne...velike, bez "ryhovania", dobre save...vsetky ostatne sa mi zdali male/kratke 😉 ...urcite 2 baliky minimalne

rora
1. jún 2012

tesco maternity towels, ruzove balenie 🙂 boli uplne vpohode

zuzka1008
1. jún 2012

ja som mala viacero druhov, najlepšie boli z lekarne klasicke, boli velmi jemne. inak v porodnici nam dali kolko sme potrebovali

sjuzocka
1. jún 2012

Kottex nocne, jednoznacne!!!

mataharyy
1. jún 2012

Já kupovala samu classic midi http://www.docsimon.sk/tovar/samu-classic-midi-... , v porodnici jsem měla jeden balík a ani jsem ho nespotřebovala. No u prvního porodu jsem měla klasické nemocniční z buničiny potažené gázou ( tyto: http://www.zdravotnicke-potreby.cz/1677-porodni... ) a ty byli ještě lepší 😉

ikke
1. jún 2012

tesne po porode porodnicke, potom najlacnejsie obycajne neigelitove vlozky z drogerie a tak po 2 tyzdnoch always silk (hmm, neviem, ci uz konecne dorazili na slovensko...)

betina1984
1. jún 2012

Ja mala z lekarne, pytala som si poporodne vlozky, mala som dva baliky po 30 kusov, minula som jeden. A dva dni po porode som nosila svoje bezne tenke vlozky s kridelkami.

klincek
1. jún 2012

chicco, velky balik, biely s fialovymi napismi a nejakym ornamentom kvietkov. maju v Brendone. bolo tam 30 ks a tie vlozky boli obrovske (asi 10 x 30 cm), ale prave preto perfektne🙂.
neskor boli fajn aj Jessa maxi binden z dm-ky. bielomodry balik, tusim 32 ks, a super cena oproti tym lekarenskym.

teress
1. jún 2012

ja som si nevedela vynachvalit tie z tescy....dlllhe ružový obal

beke
1. jún 2012

lekárenské samu a potrebovala som dva balíky...bola som s nimi spokojná

zmrzlinkams
1. jún 2012

to je jedno ake kupiš podla mna len by mali byť dlhe takže aspon 5 kvapkove a najlepšie bezkridielkove tie prve dni budu velmi dobre aj doma ich určite znesieš ver mi, nesmu byť parfumove lebo by ťa rana štipala takže obyčajne a kupis si tie najklasickejšie nie z dierkami alebo vrubkami lebo sa može stať že sa ti štichy do toho dostanu a možeš si ich pri vymene vložky vytrhnuť...
ale zaleži aj od nemocnici napr. ja som rodila v ružinove mala som zo sebou dva baliky vložiek a nemynula som ani jednu, na chodbe bolo velka plastova krabica kde boli vložky a aj podložky čo sa aj pod babatka davaju kvantum a kolko sme chceli sme si mohli zobrať ja som aj každu hod. chodila do sprchy a davala si čistu vložku takže niektore nemocnice davaju svoje kolko chceš, niektore maju obmedzeny počet a niektore musiš mať svoje takže je to individualne preto radčej nech ti manžel ked budeš potrebovať prinesie aj tak bude uričte za tebou chodiť hlavne malinovky nech ti nosi to budeš potrebovať na kvantum - treba vela piť.

veronika164
1. jún 2012

Ahoj, na prvé dni určite také najjednoduchšie a najlacnejšie :oD Ja som mala tie z lekárne, sú OK. A potom ako ti bude vyhovovať. Lebo vieš, u nás v pôrodnici napr. vôbec nesmieš po pôrode nosiť ani len nohavičky... vraj kvôli možnej infekcii alebo zápalom. Ja som tiež využila 2 balíky, asi ich tam bolo po 30 a zišli sa mi aj podložky na posteľ také papierové, stačili mi dve. Ono je to viac menej vec individuálna...nikto dopredu nevie, koľko bude krvácať... Držte sa, všetko dobré a nech vám pôrod ide ľahko a rýchlo!

stanislavao
1. jún 2012

ja som si kupovala original poporodne, znacku neviem.

luciferkax
1. jún 2012

ja som kupovala obyčajné lýdie, aj tak som ich veeeeeeeľmi často menila, ovela viac sa mi oplatili tie popôrodné hohavičky :D

kvetinka211
1. jún 2012

@cyklamenka najlepsie boli tie co mali v porodnici ... sice nevyzerali nic moc, latka obalena v gaze, ale boli super vzdusne, ziadne ine som prve dni nezniesla .. aj som si chcela kupit nadomov, ale nepredavaju ... mozes si kupit v lekarni, take mensie v bielom obale boli ako-tak fajn, velke v ruzovom mi vadili. Urcite nie klasicke vlozky z drogerie, hoci aj nocne, to je prihlaska o zapal rany ... potom uz po 2-3 tyzdnoch samozrejme aj take, ale prve tyzdne radsej nie ...

anjelik2509
1. jún 2012

aj mne boli najlepšie tie z tesca v ružovom obale..Značkové Hartmann boli o ničom...V lekárni si kúp aj sieťkované popôrodné nohavičky, aspoň dvoje-troje, tie sa v pôrodnici môžu nosiť, aspoň tej mojej sa mohli...Však si nebudeš držať vložku stehnami predsa, nie? 😀 A potom na doma stačia aj obyčajné vložky...🙂

woman04
1. jún 2012

ja som mala z lekárne a zdravotníckych potrieb,značku neviem..pýtala som si popôrodné..boli fajn...v pôrodnici som ich nevyužila,tam boli k dispozícii,aj hygienické podložky...je fajn si kúpiť aj popôrodné nohavičky v lekárni..sú dobré,netlačia..buď jednorázové,niektoré sa dajú prať... 😉

graceful9
1. jún 2012

kúpila som v zdravotníckych potrebách,,,3 balenia,,,a bolo mi málo,,,potom som už používala klasické, ale to som už bla dávno doma,,,

xenicka13
1. jún 2012

ja hovorim hociake len nie poporodne

vierka0
1. jún 2012

urcite nie tenke, ja som mala libresse classic duo, 2x10ks cize 20ks balenie, boli v pohode http://www.libresse.sk/Pages/Products/Product.a...

mummy01
1. jún 2012

ja som mala klasicke z lekarne ale boli strasne kratke,minula som ich strasne vela.Uz by som len nejake dlhsie,makke kupila.

diusik
1. jún 2012

mne boli najlepsie tie Kotex,tie obrovske 😀 teda aspon zo zaciatku,su velke,makke a podla mna aj lacne...

darinkazv
1. jún 2012

super sú tie z tesca. sú dlhé a dobre sajú. ja som veľmi silno krvácala a nikdy nepretieklo 🙂 a super mi držali v tých popôrodných nohavičkách. kamoška mala z lekárne tie samu a furt jej pretiekli a posúvali sa jej

gretocka
1. jún 2012

ja som nemala specialne poporodne, iba obycajne senta z dm, alebo Lidie z akehokolvek obchodu. Pocas celeho sestonedelia som ich minula zopar balikov. A tie sietkove nohavicky urcite odporucam mat so sebou, ked chce clovek vstat, tak mu vlozka aspon drzi a su vzdusnejsie ako obycajne nohavicky.
Myslim ze zapal rany nehrozi v pripade, ze pouzijes "lacne" druhy vloziek, ktore nemaju specialne igelitove a podobne vrstvy.
V porodnici kde som rodila nam vlozky nikto ziadne nedal, bolo to len na nas co sme si doniesli.

stardust
1. jún 2012

v nemocnici vlozky nedavaju 😕 ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre