Ako dlho ste sa trápili po pôrode s roztrihnutou hrádzou?

merry1
16. okt 2012

Babenky ako ste sa dlho trapili po porode kym ste mohli vklude chodit ?..a existovat? 🙂

merry1
autor
16. okt 2012

Mam po porode 16den a myslim ze bolest stale neutisuje a neprechadza ako ste to prekonali Vy? 😠

xenicka13
16. okt 2012

no to je uz dlho, ja som uz nic necitila, aj stichy boli vypadnute, ja by som isla k dr.

margarita
16. okt 2012

@merry1
po prvom dietati som normalne chodila asi az po 3tyzdnoch, a sedavat som mohla len veeeelmi opatrne, najlepsie na nafukovacom detskom kolese 😀
ale teraz pri druhom uz som sa pripravila, velmi odporucali macat sa v odvare z dubovej kory, nakupila som si koru Duba letneho (v lekarni) a po 2-3 kupeloch som ani nevedela, ze som rodila....alebo ci je to tym, ze druhy krat uz vies, do coho ides? 😀 😉

kveronika
16. okt 2012

mna vsetko bolelo asi 5-6tt a ten cas som prelezala alebo sedela na kolese, citlive to bolo este dalsi mesiac-dva ☹ Pouzivala som Panthenol sprej, kupit v lekarni za 5eur. Ked sa to nastrieka, vytvori sa pena a okamzite to znecitlivie to miesto.

vonicka
16. okt 2012

4 dni nastastie

zuzi0911
16. okt 2012

@merry1 ahoj po prvom porode som uz na druhy den v pohode sedela aj behala. pri druhom 2 tyzdne som nemohla poriadne sediet a hlavne sa bez bolesti postavit postele.

zanetka1979
16. okt 2012

ja som šla svojmu gynekológovi deň po prepustení z nemocnice, mala som z hodiny na hodinu väčšie bolesti, všetky stehy mi musel potrhať, tak neodborne a hlavne na tesno ma zašili...môj názor: ísť k lekárovi

kikinka84
16. okt 2012

Čaute baby, ja mám po pôrode takmer dva roky a pri zmene počasia si jazvu stále cítim, no a po pôrode som asi dva mesiace sedela na nafukovacom kolese a chodila ako posr.... 😢 chce to len čas a vraj je ozaj dobrá tá dubová kôra a ešte roztok rosalgin, mala som ho písaný aj v potrebách do nemocnice, tak sa držte

merry1
autor
16. okt 2012

@margarita a dubova kora neny nahodou len na zlatu žilu? ..ci aj na nastrihnutu hradzu?

lenusiatko
16. okt 2012

Chod urcite k lekarovi a stazuj sa, mna to bolelo 2 roky az do dalsieho porodu, lebo som si koza myslela ze je to normalne a lekarka mi na prehliadke povedala, ze je to ok. Az druhy porodnik ma musel strihnut na tom istom mieste ☹ (aj ked sa to nema robit, ale povedal, ze to mam hrozne) a urobit mi to cele na novo, takze po druhom porode som bola za 2 tyzdne fit (doslova). Nenechaj sa trapit 😒

nikolet_89
16. okt 2012

@merry1 ahoj no tak ja som bojovala asi cele to sestonedelie...normalne som zacala chodit asi po mesiaci aj sediet no nebolo to este uplne super, ale o 80% lepsie a na velku som chodila kazdy 3 den s pomocou cipky aj to bolo utrpenie, ale po tom mesiaci a pol to uz bolo ok 🙂

lusinda1989
16. okt 2012

ja som v pohode fungovala uz v den porodu.. citila som ze ma to bolelo ale nebolop to nic desne... zajtra to budu tri tyzdne co mam po porode a uz vobec nic necitim stehy vypadane a nastrihnute miesto zrastene 🙂 takze ja len chvalim ani neni vidno zeby som bola niekde strihana 🙂

lusinda1989
16. okt 2012

a zabudla som hned na druhy den po porode som uz bola na velkej takze u mna nebol ziaden problem

vcielkamaja
16. okt 2012

2-3 tyzdne po porode...

diankakandrova
16. okt 2012

ja som 4tyzdne a nemam ziadne problemy 🙂

jasmika
16. okt 2012

@merry1 ja ked som bola v nemocnici, tak na tretí deň tam už baby lietali, chodili sa najesť normálne do jedálne.. a ja som kurňajs sa nevedela s postele postaviť 😀...dokonca ešte aj mesiac po pôrode ked som bola v kostole tak som nemohla obstáť... čo mi úplne tam akoby tak tlačilo.. no hrozná bolesť... a potom som to ešte dlho mávala pri menzese... volá sa to tuším perineum... už aj pred pôrodom ma to tak tlačilo... a teraz už len tak občas pri tom menzese to cítim.. teda ak vravíš o niečom takom

karin1234
16. okt 2012

@merry1 ahoj, dubová kora je na zlatu zilu pokial viem, a čo keby si skusila radsej harmancek alebo repik... u mna boli najhorsie po porode prve dva tyzdne a potom sa tu rapidne zlepšovalo.

verronicka
16. okt 2012

@merry1 ked sme prisli domov z porodnice ma to bolelo a oplachovala som si to repickom (obyc.repikovy caj) a mi to velmi pomohlo za 3 dni to bolo OK,do 2 tyzdnov od porodu mi vypadali aj stehy a nastrih bol pekne zrasteny nic nebolelo. Asi by si mala ist radsej k lekarovi mozes tam mat aj zapal.

crazy55555
16. okt 2012

ja som trpela asi 3 týždne 🙂 a pomáhal mi harmanček ale sypaný.Nechala som ho vylúhovať a prikladala som si ho ako obklad po sprche. A aj panthenol sprej ale to som si dávala len pár dní po pôrode. Neviem koľko máš ty stehov ale ja som mala len 5. 3 mi vybrala doktorka ešte kým som bola v nemocnici...jeden mi vypadol sám a posledný som si vybrala sama keď už bol dostatočne uvoľnený 🙂 Ináč mi doktorka poradila Clogin výplach a môžem povedať, že to bola úľava pretože aj chladil 🙂

zenabla
16. okt 2012

Ahoj, mne pomohol ny x stehov Dermochlorophyl, použitý niekoľkokrát denne, taký škaredý zelený sprej, na rany.

elise
16. okt 2012

mna to svrbelo a pálilo na začiatku porom to bolo v pohode trvalo to tak pol roka ale pri každej zmene počasia citim svrbenie jazvy

aduskatt
16. okt 2012

no, sediet ako tak som mohla hned na druhy den.ale tak uuuplne ze pohodicka asi 10 dni

ela2710
16. okt 2012

pri prvom to trvalo kratsie, hoci porod bol tazsi uz den po porode som chodila, sedela som na 4. den, no s bolestami, preslo to az doma, tak cca. do dvoch tyzdnov, pri malej som chodila uz v den ked sa narodila, sediet .- poriadne (nie na pol zadku) som zacal na taky 5. den, ale stale s bolestami, tazko sa mi chodilo aj doma, na 3-tyznovu prehliadku s malou som poslala muza, lebo ja som si nevedela predstavit tak dlho tam stat a chodit, a potom okolo toho 4 tyzdna to uz uplne prestalo boliet

mirkakab
16. okt 2012

po prvom som to cítila ked som sedela, pri chodení som necítila nič a pri druhom som zošívaná nebola, takže ako keby som ani nerodila. Prišla som z pôrodnice domov a išla som sa zo staršou voziť na bycikli .... každej žene by som dopriala take pôrody ako som mala ja.

nadja11
17. okt 2012

podstatne bude asi najskor vylucit zapal sutury (sitia): je okolie rany cervene a opuchnute? pripadne s povlakmi? ak nie, tak odvary v tej dubovej kore ako sedavy kupel, alebo z lekarne Betaisodona roztok ( tiez ako sedavy kupel rozriedit). Ak ano, tak urcite k lekarovi, mozno bol niektory steh prilis stiahnuty a okolite tkanivo sa takto brani a upozornuje na seba, ze tak nechce zrastat 😉 , predides tym pripadnym komplikaciam s jazvou v buducnosti.(keloid- zhrubnutie a vypuknutie jazvy, alebo tvoreniu uzlikov v svalovine. Nadpriemerna bolest po 16 dnoch od porodu nie je standard, zvysena bolestivost je ovsem bezna. Mierka bolestivosti :od 1...10 ( stupnica ako v skole : 1- takmer vobec.....10 -nepretrzite) nadpriemerna bolest zacina niekde medzi 8-9 ☹ ☹

mamminna
18. okt 2012

@lusinda1989 fiiiiiiiiha tak to klobuk dolu 🙂 a strihali ta vobec? 🙂

pingu1
18. okt 2012

ja som 3.5 roka po porode a hradza sa mi trha po kazdom styku

snehulienka_mrazova
18. okt 2012

Mna to trapilo dost dlho..samozrejme to uz nebolo take ako bezprostredne po porode, ale myslim, ze ma to "drzalo" vyse mesiaca..stale som s tym mala problemy,stipalo,hnisalo..no katastrofa. Robila som si odvary z dubovej kory a harmanceka a taktiez sprej DermoChlorophyl je naozaj dobry...a pomohlo! Teraz uz vobec neviem, ze som niekedy bola nastrihnuta/zasivana. Chvalabohu🙂

snehulienka_mrazova
18. okt 2012

@pingu1 To si nejak zle zasita nie??

lusinda1989
19. okt 2012

@mamminna hej hej bola som strihana ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre