Ako to prebieha po pôrode?

malenocka
10. mar 2014

Konkrétne ma zaujíma, ten čas, priamo po pôrode... čo sa deje? kedy vám donesú najskôr bábatko, ako často, koľko ho môžete mať pri sebe, prikladali ste si bábatko hneď k prsníku.... a čo keď bábatko spí, keď vám ho donesú? Prebaľovali ste si detičky samé, alebo to je práca sestričiek. Máte niektorá konkrétne skúsenosti z Trenčína... ?ĎAKUJEM

luba28
10. mar 2014

hned po porode ak to bude normalny porod tak babo ti ukazu a daju privinut k tebe,...potom si cca 2 hodky este na sale,...potom ta daju na izbu a kazde 3 hodky ti babo donesu,aby si ho prikladala a skusala,....na druhy den ti babo ak mas zaujem daju na rooming,cize ho bedes mat cely den pri sebe,..a aj kojit,aj prebalovat ho budes sama,..ak mliecko nebude este tak si mozes ist pytat na dojcenske odd,..deticky beru o 18:00 na kupanie a potom celu noc je na novorodeneckom odd,ale o 21:00,24:00 ti do donesu na kojenie,..potom az o 6:00 a mas ho zase pri sebe,...

aduskatt
10. mar 2014

zavisi od konkretnej nemocnice a zvyklostiach, od toho, ci ma nemocka rooming in, ako ochotne su sestricky, ako si na tom zdravotne Ty. U mna dve hodky na sale s malym, potom na izbu a staraj sa🙂)) Maly sa narodil vecer o siedmej, od deviatej do jednej rana som ho mala na izbe, o jednej ho vzali, rano o siestej priniesli a uz bol so mnou, kupanie, prebalovanie bolo na mne

zuzica219
10. mar 2014

ahoj ja som rodila v zv tak mi dali dcérku hned na brucho a k prsníku, potom som ležala na sále 2 hodiny kontrolovali krvácanie tlak teplotu atd, potom mi dcérku doniesli až okolo 17hod. a to som rodila o 10.30, ževraj bola spokojná tak mi ju nenosili od toho večera som ju mala pri sebe sestričky ju brali len na preváženie k prsníku som si ju dávala každé 3 hodiny, motto zvolenskej pôrodnice zrejme je:kojiť, kojiť, kojiť...

januliku
10. mar 2014

Záleží od pôrodnice, takže si konkrétne zisti ten Trenčín. Ja som rodila v PB, tam mi po pôrode malú len ukázali, na sále som bola 2 hodiny, potom som šla rovno na rooming. Rodila som večer, malú mi doniesli až ráno a odvtedy bola so mnou stále, kojila som, prebaľovala, uspávala, kúpala ...

denuss
10. mar 2014

Ja som porodila 15:55. Malu polozili este neumytu len zabalenu v plienke na par minut na mna. Potom ju umyli, odvazili, obliekli a zase mi ju na chvilu dali. No potom ju vzali (vraj na 2hod, isla pod modre svetlo). Ja som bola 2 hod na sale aj s manzelom. Potom ma odviezli na izbu. Dcerku mi doniesli az okolo 9hod(ze 2 hod 😠 !), aj ked som si ju pytala skor. Ale zase bola som dost vystavena, vsetko bolelo, takze mi to az tak hrozne neprekazalo, ze som mohla len tak nehybne lezat, ale spat sa mi nedalo. Malinka spala, ked mi ju sestricka doniesla, tak povedala, ze ked sa zobudi, skusime ju prilozit. No ked sa mala zobudila, nemala som chut zhanat sestricku, tak som ju skusila sama prilozit a hned zacala sat 🙂 ani som tomu neverila, ze naozaj pije, ze je to take prirodzene pre nu...potom pre nu prisli, asi okolo 23h, vraj nech sa prvu noc po porode vyspim. Spala som mozno 2hod, strasne ma vsetko dole bolelo, nevedela som si najst polohu a bola som aj nejaka nabudena asi z hormonov ci co to bolo 🙂 rano mi malu doniesli okolo 6h a potom uz bola stale so mnou okrem vizit, deticky mali zvlast vizitu na novorodeneckom oddeleni. Okrem kupania bolo vsetko na mne, ale ukazali nam predtym, ako sa to spravne robi 🙂 prajem vsetko dobre 😉

gromkaver
10. mar 2014

ahoj, tak ako pisu maminky, zalezi od porodnice a od toho ako prebehne porod, ci bude bez komplikacii, alebo sa nieco pridruzi. v BA Ruzinove som 1.syna rodila poobede o 16.00, po porode mi ho ukazali a odniesli prec, o 18.00 ma previezli na izbu, dosla sestricka, pomohla mi sa osprchovat (aby som sa nezrubala - tocila sa mi trochu hlava), potom vecer mi doniesli maleho iba ukazat a ze sa mam vyspat a rano ho donesu. doniesli ho o 5.00h., a uz som s nim bola stale, aj ked mal silnu zltacku, tak doniesli prenosnu postielku, kde ho davali na svetlo. v Ruzinovskej nemocnici bol problem ten, ze tam nebola ziadna poriadna laktacna porad., ktora by mi ukazala ako si prikladat maleho, takze sme sa aj doma trapili asi mesiac. Druhy porod bol uplne v pohode, maleho po porode odvazili a nechali ho u mna, resp. manzel si ho pestoval 🙂 , lebo ja som mala dve infuzky 😖 , ale pocas celeho sita sme ho mali na sale, potom ho zobrali, po 2 hodkach ma dali na izbu a doniesli mi ho...

babucika
10. mar 2014

https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/ake-mate-skusenosti-s-porodnicou-v-trencine/
tu je link priamo na porodnicu v TN.skus sa tam opytat.
Nasa sa narodila o 10.00 rano, malu mi prilozili na brucho ale potom ju zobrali prevazit atd. Potom mi ju oblecenu priniesli a prilozili na prsnik. este nejaky cas bola s nami, a potom ju zobrali na novorodenecke. Po 2 hod ma previezli na izbu, a uz sa nepamatam kedy mi ju doniesli. Ale asi po 3h. Potom bola so mnou na izbe. Vecer mi ju zobrali tym ze rano o 6.00 ju donesu. potom uz bola so mnou vkuse, len sem tam ju zobrali na nejake vysetrenie. Kupat ju chodili sestry cca o 18-19tej, aj nas chodili kontrolovat ci nieco nepotrebujeme. Ako prvorodicke mi sestry pomahali s kojenim, aj s uvizanim babatka v perinke atd., proste ked mi nieco neslo poradili 😝 . Babatko si prebalujes sama, obliekas sama po kupani. Tych par dni v nemocnici je dobre na to aby si si vsetko natrenovala pod dohladom ;)

horana
10. mar 2014

V pripade bezproblemoveho porodu si s babom 2h na sale, potom prevazaju na izbu.

Treba si vybrat porodnicu kde nezabranuju rooming - in a nebude treba riesit co robit ked ho donesu a bude spat...lebo potom sa casto stane ze ho odnesu nenajedene a tajne dokrmia umelinou inde...pre babo je idealne odjcit na vyziadanie ked ma chut a nie ked mu zvonku urcia ze su nyvstevne hodiny vlastnej mamicky.

Dieta si prebalujes sama, aj kupes (idealne, opat je dobre si v tom zmysle vybrat porodku, lebo ked nie tak prijdes domov a problem)

pragmaticka
10. mar 2014

Ja som rodila v rakusku a tu prikladaju velmi velky vyznam na rooming in a tiez to je tak aj dobre.babatko patri po porode k matke,ved chudatko male cely ten porod a odtrhnutie od mamicky musi byt pren obrovsky sok a nieto este aby potom lezalo same pri cudzich sestrickach!noo ja som nakoniec rodila cisarskyma malu mi hned doniesli ukazat (este kym ma zasivali).potom ju skontroloval lekar a dali ju mojmu muzovi na holy hrudnik kym ja som bola este na operacke.moj muz nechapal,ked za nim prisli a ze vyzlecte si koselu!😀noo a ked som prisla na izbu uz tam cakali obaja na mna. Odvtedy bola stale so mnou. Prebaloval ju moj muz, ktory si koli necakanemu cisarskemu zobral volno a zajednali sme si v nemocke rodinnu izbu.inak by ju prebalovali sestricky ale priamo na izbe,takze pri mne.noo a tu deticky nekupu,len ich poutieraju a kupu potom az neskor(po par dnoch) a aj to len na poziadanie.

maribell
10. mar 2014

ja som rodila v trencine .. hne po porode otecko prestrihol pupocnu snuru a melho mi polozili na brucho ... potom ho odniesli prec a vzapati mi ho doniesli uz zabaleneho v perinke .. bol tam somnou dve hodinky ... potom ho zobrali a zaniesli na novorodenecke.. mna tak isto zobrali a zaviezli na izbu ..porodila som o 2hej v noci ..nechali ma vyspat sa a rano okolo 10tej mi doniesli maleho ..a odvtedy som ho mala stale pri sebe a starala som sa o neho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre