Bolesť jazvy po nástrihu 3 mesiace po pôrode

ivkp1982
12. okt 2013

Som uz 3 mesiace po porode a stale ma boli jazva najme ked dlho stojim alebo chodim..bola som u gyndosa a vraj je vsetko v poriadku..mate niekto podobny problem?

aristka
12. okt 2013

jazva môže bolieť aj roky najme ak je takýto čas a ak ťa gyn.pozrel a nič nevidel nemáš sa čoho báť ..časom to ustúpi neboj...

ivkp1982
autor
12. okt 2013

Diky dufam ze to bude ok lebo poriadne kvoli tomu nemozem ist ani do obchodu na dlhsie..a o sexe ani nehovorim..drzime celibat 🙂

kveta
12. okt 2013

@ivkp1982 Existuje chirurgicky zakrok pri ktorom sa znecitlivie bolest v hradzi nastalo.

rebellefleur
12. okt 2013

no tak my sme drzali celibat vyse 11mesiacov 😀 sice sme skusali, ale cez tu neskutocnú bolest to neslo 😒

adkasmolka
13. okt 2013

Ahoj,aj mna to dlhooooo bolelo hlavne pri dlhsom stati,ked prsalo-zmena pocasia.Teraz len niekedy pocas kramov.Ale mna to napr.prestalo boliet,ked som zo zdravot.dovodov vysadila antiko. Od vtedy to fakt minimalne citim.My sme celibat nedrzali,sli sme nato uz po 600nedeli.Jasne,ze bolelo a ako..Ako hovori moj gyndos- chce to len roztahovat a roztahovat 😅

nativanativa
13. okt 2013

@ivkp1982 ja som mala to iste , akonahle som stala dlhsie ako 10 minut , hned ma to zacalo tahat a boliet , stehy vypadli a bolo to super , ale som presne rok od porodu a po dlhom prechadzani to veru este citim ..... chce to cas

janka743
13. okt 2013

@kveta prosim ak vies o tom viac, napis mi, mozes aj do IP

zszudorova
14. okt 2013

ja som 9mesiacov po porode a stale to citim...pocas kramov,pri sexe i ked uz je to omnoho lepsie jak bolo,po sexe par dni tiez...proste je to citlive..neviem si predstavit ze by som tade vytlacila dalsie dieta 🙂

bubka35
25. feb 2014

ja mam tieto bolesti uz 3 roky. bola som riadne nastrihnuta aj som sa natrhla. je to sice lepsie, uz to tak neboli po dlhom stati alebo chodeni, ale niekedy je to take "usedene" neviem si ani sadnut bez toho aby som to citila, boli to aj 2 dni po sexe. dlho sme s manzelom mali aj celibat lebo to bolo velmi citlive aj na obycajny dotyk, takze aj chut bola nulova 😝 je tu niektora mamina s rovnakou alebo podobnou skusenostou?prejde niekedy ta bolest?

chrumka84
25. feb 2014

Ja som rok a pol po a stale mam bolesti. Bola som u uzasneho doktora, ktory mi povedal aj nieco ine, nez ze to je zahojene a predpisal mi hormonalny krem ovestin a na striedacku obden s cicatridina. Ovestin uzibaju zeny po menopauze a operaciach. K tomu dojcim, takze to tiez prispieva k bolesti. Mne to asi pomohlo, lebo bolest ustupila velmi vyrazne. Mam to uzivat pol roka, skus sa opytat svojho lekara, Ovestin je na predpis.
A este vim viac sexujes, tym to bude lepsie. No, ale lahko sa radi 😀.
Ty si ale po porode iba tri mesiace, to je asi este skoro...

kiki75
3. mar 2014

@chrumka84 ma na to vyplyv aj dojcenie?

chrumka84
3. mar 2014

@kiki75 ano, pretoze ked zena dojci, tak ma nizsiu hladinu nejakych hormonov, ale nejdem mudrovat, skus pogooglit, lebo nechcem trepat 🙂

kiki75
3. mar 2014

@chrumka84 jasne, ma to logiku, ale predsa jazva bude boliet aj ked prestanem dojcit, nie?

chrumka84
3. mar 2014

@kiki75 neviem, co povedat. Ja som lekara pochopila tak, hormony maju vplyv aj na hojenie jazvy v tej oblasti. Takze ak prestanes dojcit, malo by to menej boliet.

kiki75
3. mar 2014

@chrumka84 dufam....

bubka35
4. mar 2014

@kiki75
@chrumka84 ja uz davno nedojcim a jazvu po nastrihu a natrhnuti citim. uz to nie je taka brutalna bolest ale citim a je to "nepohodlne".ale ja mam aj krcove zily v malej panve a je to nejak prepojene, ked zacne boliet jedno zacnu aj jazvy. ☹

kiki75
5. mar 2014

@bubka35 neexistuju na to nejake kremy? alebo cipky? (nemyslim lubrikacne gely...)

erulka77
5. mar 2014

@kiki75 ahoj ja ju niekedy citim este dnes a to uz bude 11 rokov ☹

bubka35
5. mar 2014

@kiki75 zial nie. videl to aj doktor co ma rodil, zial mozno len reoperacia ale do toho ja nejdem znovu byt rozparana na 2 miestach a vo vnutri tiez, bleee. ani na tie krcaky nic nie je, skusali sme antiku na vyblokovanie cyklu-lebo pri menzese a ovulke to boli riadne ale pomohlo len na 50% 😝

93mirka1991
14. mar 2014

Ahojte ja mam uz od porodu pomalicky 1 rok a stale jazva po nastrihu boli az niekedy na nevydrzanie :( ale co uz ved niesom jedina :(

kveta
15. mar 2014

@93mirka1991 Hladaj pomoc u lekarov. Vazne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre