Bolesti kĺbov po pôrode

lyduska2
24. apr 2012

Mamičky, máte niektorá skúsenosti po pôrode so silnými bolesťami všéééétkych kĺbov? Rodila som pred štyrmi mesiacmi a myslela som si, že je to hormónmi a samo sa to upraví, ale je to čím ďalej, tým horšie... ☹ ☹

lianka7
26. apr 2012

@lyduska2 Tak môžem sa k vám pridať,mám úplne rovnaké problémy. Som 5 mesiacov po pôrode a kĺby bolia nenormálne. Na prstoch na rukách mám dokonca spúchnuté-už som kvôli tomu objednaná k reumatologičke, na boku sa mi strašne zle spáva,lebo ma bolia bedrové kĺby,občas aj kolená a lakte...a to pravidelne užívam colafit...už neviem čo robiť... 😒

lyduska2
autor
27. apr 2012

@lianka7 A rodili ste s pomocou epidurálky? Lebo že vraj tam je "pes zakopaný"... Ja som rodila s epi a teraz to celkom ľutujem, že som nebola statočnejšia.... Dajte mi potom prosím vedieť, ako ste dopadli u reumatologičky, či by som nemala ísť aj ja na vyšetrenie.... Fakt si pripadám ako 100 ročná babka... je to hrozne obmedzujúce 😉

lianka7
27. apr 2012

@lyduska2 Práveže som si to odtrpela bez epi a aj tak mám hrozné ťažkosti...no uvidíme ako dopadnem tam,my máme reumu v rodine...som objednaná 2.5.tak vám dám vedieť.

moni
27. apr 2012

@lyduska2 po prvom porode ma velmi boleli klby a v mojom pripade bol na vine totalny nedostatok vitaminu D. po nasadeni konskych davok sa to dalo doporiadku. teraz sa nim dopujem preventivne

lianka7
28. apr 2012

@moni No ja mám krvný obraz úplne o.k.,ale čo dr.nesedí sú mierne zvýšené zápalové markery. Tak neviem,snáď sa niečo dozviem pri reumatologičke.

lianka7
28. apr 2012

@moni A ako ste na to prišli,že máte nedostatok vitamínu D?

moni
28. apr 2012

@lianka7
Neviem ci vitD zistuju pri beznom krvnom obraze 😕
ja som mala vsetky vysledky v poriadku; lekarku toto napadlo len nahodou. Snad to u teba nebude reuma 😝

woman04
28. apr 2012

..tiež mám obrovské bolesti,hlavne nohy od členka dole.kolená .niekedy bedrové a prsty..vitamín D beriem fakt konské dávky,také sa u nás myslím ani nepredávajú,2000 I.U...uvidíme ..rodila som normálne 😕

lyduska2
autor
2. máj 2012

@moni niečo na tom vitamíne D bude... Počas týchto horúcich dní som trošku makla na záhradke a neviem sa vynačudovať, ako moje problémy ustúpili... Je to neuveriteľné, ale necítim už také bolesti, ako predtým, no fakt to bolo na nevydržanie. Slniečko určite lieči, ale za tri dni také zlepšenie????

lusja
7. máj 2012

... nooo, mna strasne bolia kolena, najhorsie je dat sa do drepu ☹ alebo vstat v noci k drobcovi, uz to bude 5 mesiacov od porodu, najskor ma boleli neskutocne zapastia, teraz hlavne kolena. Neviem, ci je to vitaminom D v mojom pripade, bo na slniecku som casto.
ozaj po tom D-cku u vas nastalo take rychle zlepsenie?????

meryenes
7. máj 2012

Napadá ma tiež súvislosť, že ak kojíte, či to nebude aj nedostatok vápnika, a s tým súvisiaci nedostatok vitamínu D.

poleva
7. máj 2012

@lyduska2 mamičky ja to mám tiež....bolesť pravého klbu už asi 4 mesiace,bola som 2 krát na akupunktúru. prvýkrát mi zabralo,druhý krát nie,,,mám dobré krvné výsledky, čo sa týka ,vápnika ,atd...okrem vitamínu D,tam mám len hodnotu 8.Lenže mám veľmi zlú krvnú sedimentáciu,strašné hodnoty.momentálne som na ATB,už 5 .den a bolesti sú stále.hlavne v noci,cez den krívam.usg klbu ukázalo opotrebenie.ked vypijem FLECTOR,vtedy mi je lepšie,lenže to sa nemá užívať dlhodobo. 14.5. idem na kontrolu,tak uvidím čo dalej

poleva
7. máj 2012

a ešte užívam vigantol denne 10 kvapiek

lyduska2
autor
7. máj 2012

@lusja sama som sa čudovala, že to tak rýchlo prešlo..., ale už som tam, kde som bola predtým...... naozaj nerozumiem tomu, cítila som sa ako znovuzrodená, no trvalo to len dva dni, takže fakt neviem, čo sa to deje, už som rozhodnutá v stredu ísť k lekárovi. Moja malá by sa len nosila na rukách a to mi tiež nepridáva... 🙂 🙂 😉 😉

lyduska2
autor
7. máj 2012

@dajte vedieť, ako ste dopadli.... 🙂

lyduska2
autor
7. máj 2012

@poleva dajte vedieť, ako ste dopadli 🙂 🙂

poleva
7. máj 2012

@lyduska2 tak to určite idem tam 14.5 ...teraz som na ATB,bolesti mám strašné
my máme dvojičky,mám čo robiť,ale pri takých bolestiach ,brrrrr

lyduska2
autor
7. máj 2012

@poleva tak to vám fááákt nezávidím, držím palce. Je zaujímavé, že som doteraz o podobných problémoch žien po pôrode nepočula... a veľmi by ma zaujímalo, čím to môže byť spôsobené. Ja neznááášam lekárov, ani nie tak lekárov, ako to vysedávanie v čakárňach, už teraz mám vyrážky, čo všetko budem musieť absolvovať...
🙂 🙂 🙂

miculienka
7. máj 2012

čavte baby, tak som si len náhodou mrkla nadpis témy , tak si vás troška čítam , mňa tiež bolí bedrový kĺb , tiež to prišlo po pôrode , ale nie hneď , najskôr ma bolievala chrbtica , to prešlo po čase ani neviem ako a potom sa začal hlásiť kĺb na pravej nohe , niekedy ma bolí viac , inokedy menej , závisí to od toho ako som cez deň aktívna , či veľa chodím , ak veľa , tak večer ho už poriadne cítim a prechádza mi to aj do kolena a členku , zatiaľ som nebola u doki , len si študujem čo je na to dobré , akurát som si dala len dávku vitamínov , po vybratí dávky som mala pocit, že je to lepšie , teraz som zas dlhšie nič nebrala a zas je to horšie , idem si to tu ešte počítať aby som si urobila obraz ako je to u vás baby

lusja
8. máj 2012

Ahojte 🙂 tak po studovani prirodnych produktov na nete sa idem dopovat melasou, kamoska, co jazdi na lyziach, ju jedla, ked jej na zaklade magnet. rezonancie povedali, ze ma kolena v haji. Tu som nasla par info, ak chcete, skuste aj vy, ja som si kupila 1 balenie, chut nic moc, ale da sa 🙂 http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=2176 som zvedava, ci to zaberie, je jasne, ze to treba jest dlhodobo, ale docitala som sa, ze moze pomoct aj proti padaniu vlasov pocas kojenia...taaaaaaaak ide sa testovat 🙂 drzte palce babule, este si dokupim viatmin D, a ide sa na to.

jamaat
8. máj 2012

Pred tromi rokmi som tu založila presne takúto istú tému, neviem, prečo vás admin nepresunul tam. Nájdete tam tiež odporúčania. Mne to ale vychádza tak, že je to hlavne hormonálne a treba počkať cca 9 mesiacov (veď toľko trvá aj tehotenstvo), dovtedy by to malo prejsť. Keď som jedla osteocynesine alebo iné prípravky skôr, nepomohlo. A potom zrazu ustúpilo, dokonca ma prestala bolieť aj chrbtica, s ktorou som mala problémy ešte pred tehotenstvom.

lusja
9. máj 2012

@jamaat dakujem za link, idem studovat bo tie bolesti kolien su stale neznesitelnejsie, mam pocit, ze sa nepostavim alebo si nesadnem... budem len chodit, stat a lezat, vtedy je to OK 🙂

marcela91
10. máj 2012

ja som mala obrovske problemy s bedrovymi klbami pocas tehotenstva aj pol roka po porode, tlacila som kocik a slzy na krajicku od bolesti, lenze tie neutichali, ani ked som sedela, uz som po porode vazne premysla, ze vysadim kojenie a musim brat nato lieky, lebo som ani v noci nevladala vstat k malej, ale potom casom, akoby utal, sem tam som musela dat polku ibalginu, ale ozaj len obcas, lebo neviem, ako by som to prekonala inak..Podla mna to mohlo byt sposobene tym, ze tehotenstvom , ze vapnik ide do plodu, aj po porode, ze vsetok vapnik pripadne vitamin D ten je dobry na kosti a klby presiel do mliecka, ked dcerka intenzivne priberala a vela papala odo mna, po pol roku zacala pit menej a prebiehala na pevnu stravu a mne sa to upravilo a to som pritom uzivala stale do konca kojenia Femibion, ale tie bolesti boli ozaj ukrutne...

marcela91
10. máj 2012

Inak ak uz nekojite, skuste este Colafit, ten je vyborny, neviem, mozno sa moze pri kojeni je volne predajny cisty produkt, treba sa poradit s lekarom radsej, ale mamine vyborne zabera na reumu, nemusi brat ani lieky uz na klby a konska mast /z pagastanu konskeho/. Ak je to nedostatkom vapnika, treba doplnit vapnik a vitamin D, ale toho mame teraz zo slniecka si aj dost....

mata223
6. sep 2012

ahojte ja som si myslela ze je to iba moj problem kvoli tomu ze som rodila po triciatke rano sa nemozem postavit na nohy co ma bolia fakt som uz zufala je tomu uy 4.meiace od porodu skusim aj ja ten vitamin uvidime ☹ ☹ ☹

bambulka81
7. okt 2012

ahojte baby, no ja mam podobny problem ako vacsina z vas. rodila som pred 10.mes. cisarskym rezom, najprv mi pichli spinalku a kedze nezabrala dali masku a uspali ma...nasledne som mala velke problemy sa postavit na nohy. cas leti leti zlepsilo sa to ale posledne mesiace mam pocit v noci ci rano alebo ked si sadnem cez den, ze sa na nohy nepostavim. muz sa mi len vysmieva ze som ako opita, ze mu mam naliat z toho co pijem. nebolia ma krize ale clenky a chodidla. niekedy ale aj prsty, neviem rano zovriet past.... myslite si ze by som mala zajst k lekarke? mne sa tam mocne nechce :{

tinushka13
16. feb 2013

Ahojte kočky, pozerám, že nie som sama čo takto trpím. Pri kojení ma neskutočne bolela chrbtica. Nakoniec som sa naučila kojiť po ležiačky a prešla TÁ bolesť. No prišla iná a v inej oblasti chrbtice. Mesiac po sekcii ma začali strašne bolieť päty. najviac hádam ráno keď sa mám postaviť na nohy. Postupne sa pridali aj bedrá. Záleží na aktivite počas dňa. Ale dlhšia chôdza a ja umieram od bolesti. Nedokážem chodiť ani postaviť sa.. ☹ No a už ma začali bolieť bedrá aj keď sedím. Teda keď sedím veľmi necítim. Ale keď sa postvím a zaťažím nohy.. tak hotovo.. bedrá aj päty. Čo môžem užívať keď kojím? Môžem ísť na bankovanie, akupunktúru či niečo čo mi pomôže? teda či môžem aj takto skoro po sekcii ( sú ti 3 mes.)

bazalka01
2. mar 2013

Ja som mala rovnaký problém. Rodila som v decembri 2010 - sekcia, spinál. Ešte donedávna som mala hrozné bolesti pravého kĺbu, bolesť prechádzala do celej nohy, bola to taká pálivá bolesť. Moja známa mi poradila vyskúšať náplaste Wutong a Jian Kang od firmy Tiande. Najprv som bola voči tomu dosť nedôverčivá a skeptická ale tie náplaste mi naozaj pomohli. Cena nie je vysoká - 5 kusov Wutong náplasti = 4,60 eur a Jian Kang 5 ks = 5,40 eur. Možno by stačilo použiť iba jeden druh. Ja som používala oboje. Cez deň Wutong a na noc Jian Kang.
Kľudne píšte IP ak chcete poradiť.
Ak sa do firmy zaregistrujete (pošlem link na registračný formulár) tak si ich produkty môžete kúpiť s 35% zľavou takže v takom prípade by ste za náplaste Jian Kang zaplatili 3,50 eur a Wutong by ste kúpili za 3 eur. Firma má v ponuke aj detoxikačné náplaste a prírodnú kozmetiku (veľmi kvalitnú a cenovo dostupnú).
Registrácia je Zadarmo!

vianocnystromcek
12. mar 2013

no vidim ze nie som jedina.....s tymi bedrovymi klbmi si dajte bacha baby - mna bedrove nebolia, mna vyslovene boli chrbtica a oblast kde mi davali pda ale neviem ci to je z toho teda.

@tinushka13 daj sa vysetrit na osteo a reumu - vela zenam takto zacina jedno z toho po porode. ja tiez musim ist aby sa to vylucilo ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre