Čo pomáha na strie po pôrode?

lusia222
5. apr 2013

Kočky pomohli vam nejake kremy alebo cokolvek ine na strie po porode(brucho,stehna,boky,zadok,prsia).Dakujem

doliva
5. apr 2013

Ja mám strie na prsiach od 3-mesiaca a tiež som zúfala s toho...

sissy27
5. apr 2013

@lusia222 žiadny zázrak sa nekoná,nepomáha nič, dokonca ani plastická chirurgia s týmto nič nespraví...

martina364
5. apr 2013

mne nepomohlo nic..ani masticky ani cvicenie..troska som to zmiernovala opalovanim...teraz som znova tehu a snazim sa vela nepriberat..nech nemam potom dalsie.. 🙂

lusia222
autor
5. apr 2013

@martina364 asi ta sklamem ale ja som mala strasne malicke brusko,ked som bola v 8.mesiaci nikto mi to nechcel verit 🙂 ,ani som vela nepribrala a strie mam komplet vsade. A to som sa poctivo pocas tehotenstva natierala mastnou Niveou ...ale drzim palce 🙂

martina364
5. apr 2013

@lusia222 nesklamala si ma 🙂 preco by aj 🙂 viem ,ze to mam s priberania 🙂

doliva
5. apr 2013

No mne môj milý minule povedal:Láska milujem ťa ale tie prsia by ti už rásť nemuseli toto je už až moc 😠 a ja mu myslíš že mne je dobre ako vemennej? a tie strie sú očarujúce...Pozrel na mna a už bol radšej ticho 😀

katieg85
5. apr 2013

@lusia222 teraz uz je na to neskoro no kozu trebalo natierat uz davno pred tehotenstvom aby bola elasticka vtedy sa strie nezrobia.mne sa pri 3 babu nezrobili vobec.

saska.t
5. apr 2013

na strie nepomoze nic, je to nemenny stav,da sa len zmiernit 😅

sense
5. apr 2013

ked sa strie spravia, uz im nepomoze nic len pockat kym vyblednu, ja nemam na bruchu ani jednu striu, zial kazde jedno prso si nesie momentalne po tri male strie, a to sa mazem poctivo aj brucho aj prsia a aj pijem velmi vela tekutin, rozdiel je len v tom ze brucho mi rastlo pomaly a postupne a nieje nejak moc velke takze sa koza stihla prisposobit, ale prsia mam pocit ze sa mi zvacsinli zo dna na den o dve velkosti, cize z fajnych D na F a to uz koza neuniesla, jedine co ma tesi ze su male a nie su az tak vyrazne fialove mozno ma aj ten krem nieco do seba....

1234m
5. apr 2013

po tehotenstve s tym nespravis asi nic,mozno nejakym leasrom.ja mam za sebou uz dva porody a nemam ziadne strie.pocas celeho tehotenstva som sa kazdy vecer natierala telovym mliekom.pytala som sa aj doktora na nejake kremy proti striam a ten mi odporucil obycajne telove mlieko.vravel,ze kremy na strie su len reklamy a ma tie iste ucinky ako obycajne mlieko.mne naozaj pomohlo.teraz som uz tretikrat tehotna a zatial nemam este ziadne...

linda20111
6. apr 2013

ja som si brusko kremovala telovym mliekom pocas tehotenstva a nemam ani jedinu striu. zato na prsiach je ich dost, vytvorili sa prve tyzdne ked sa mi zacalo tvorit mlieko a bolo ho strasne vela :((( skusala som davat telove mlieko ale nebolo to dobre lebo ked som kojila maleho a tvarickou sa dotykal tak sa vyhadzal z toho:(( obavam sa ze uz nepomoze nic, som z toho smutna, no aj tak to vidi len manzel a on si to ani nevsimol iba ked som mu povedala tak vtedy to zistil :D

jankagun
6. apr 2013

laser :D

janulka_ko
6. apr 2013

tiez si myslim ze kremy na strie su len reklama ☹ ja som vyskusala vsetko mozne. no okrem lasera. ja mam strie vsade, opalenim sa to strati inac to vyzera hrozne 😒

@jankagun mas ten laser vyskusany?

lusia222
autor
6. apr 2013

@katieg85 ved ja som kazdy den po sprchovani natierala telvym mliekom a v tehotenstve aj rano a aj tak sa spravili ☹

lusia222
autor
6. apr 2013

@janulka_ko vazne sa to opalenim strati? 😕

martina364
6. apr 2013

@lusia222 urcite nestrati..len to na opalenej pokoske tak nebije do oci 😉 vidno to ,ale je aj tak

jankagun
7. apr 2013

@janulka_ko zatial nie,ale chystam sa po porode ze si to pojdem dat odstranit laserom,sesterka bola v Prahe na klinike a nema ani stopy po striach....zapaltila za to sice dost,ale tak aj vidiet ze to spravili super...este musim ale poprecitovat slovenske kliniky,ze ktora je naj,bo do Prahy je to dost odruky :/

janulka_ko
7. apr 2013

@lusia222 nie nestratí, ale nie je to tak vidieť, vtedy sú strie také zlaté, nie sú tak viditeľné, no ale myslím, že sa ich už nezbavim nikdy. teraz som druhý krát tehu a ak by sa našlo niečo čo by to vyriešilo, tak po pôrode by som do toho išla 🙂

janulka_ko
7. apr 2013

@jankagun daj potom info ako to dopadlo, či to pomohlo a kde si bola,potešiš 😉

tancul1
5. jún 2013

@lusia222 Nestrati sa to opalovanim!

kiki68
7. jún 2013

na strie pomaha nejaky specialny typ IPL,teraz som to niekde citala,ze s tym sa daju tie strie akoby vyhladit, vraj je dobre to absolvovat cim skor,aby boli cerstve, strie casom vyblednu,ale potom sa s nimi zase neda tolko robit. Predtym nebolo vobec nic, tak teraz aspon toto...
Mne strie na prsiach ostali po puberte, zo spodu vyzeraju ako keby mam jazvu po silikonoch, svoje prsia mam velkosti 75E. Rovnako mi po puberte ostali strie na bokoch...uz su biele,takze s tym budem cosi robit az ked budem tiez mamina. a mozno potom mi to uz bude fuk...

janakluc
6. máj 2014

Skúšali ste niekto elasti-q? kamarátka čo má dva deťúrence si ho veľmi pochvaľuje, že sa s ním natierala cez obe tehotenstvá a žiadne strie nemá. Ja teraz plánujem prvé bábo a uvažujem nad ním, že si ho tiež kúpim 🙂

sarinka93
11. jún 2014

Kamoska je sestricka u koznej lekarky a robia tam aj tieto procedury na strie a podobne, no pytala som sa jej a poradila mi modru indulonu a natierala som sa nou cele tehotenstvo na brusku mam 4 strie sice, a na prsiach vobec nic ..

zuzankaolej
24. jún 2014

@janakluc mne sa osvedčil elasti-q veľmi, príjemne vonia, rýchlo sa vstrebe a žiadne strie sa mi nevyhodili 🙂 môžem odporučiť 🙂

natalushka
24. jún 2014

Ja tiez pouzivam na striedacku Elastiq, Bepanten a tehotensky olej od Saloos..vsetky postupne behom tehotenstva..najviac sa mi ale paci Elastiq..rychlo sa vstrebava,nenechav pokozku vyrazne mastnu ani nemam po natreti taky neprijemny mastny pocit(ako po oleji,po Bepantene zostava taky neprijemny film-ale mozno len moja skusenost..nemam rada vseobecne pomaly sa vstrebavajuce a mastne kremy,akekolvek,na cokolvek)..som 34tt a strie na bruchu zatial ziadne,ani na prsiach..len na stehnach cca3 na kazdej nohe,ale noby som dlho nenatierala..snad to vydrzi..ja Elastiq odporucam

lencika
25. jún 2014

ja som sa natierala pocas aj po tehotenstve kremom od bepanthenu proti striam a som spokojna, mam jemnejsiu pokozku a strie nemam vobec, ale treba tomu prisposobit jedalnicek a cviict, inak to asi nejde

25daniela
25. jún 2014

No, ono to velmi asi zavisi aj od genetickej vybavy, ci neake strie budu... Ja som bola iba 3 krat tehotna a pribrala som pri prvom iba 9 a strie sa nekonali, lebo som bola na infuziach posledne 4 mesiace, ale pri druhom a tretom tehu som pribrala po 22 kil a strie sa nekonali, natierat som sa nemohla, brucha ani dotknut a nic... Na strie ale viem ze pomoze iba cas a schudnut, cvicit, zbavit sa celulitidy a to jedno s druhym potom pomoze dat sa pokozke doporiadku aby to tak nebolo vidno... Ale zmiznut uz nikdy nezmiznu, lebo to je popraskana neaka vrstva koze...

milota164
30. jún 2014

ja som tiez pouzivala krem proti striam od Bepanthenu, doporucili mi ho v lekarni.Dobre hydratuje a spevnuje pokozku . Moze sa pouzivat aj pocas kojenia.

dr_janka
7. aug 2014

Je to od genetiky. Ja som sa dva krat denne natierala elastiq, potom eucerinom olejom, bepantenom...Takze som vyskusala kadeco a mam strie. Pribrala som 12 kg a vsetko som mala v brusku. Teraz som 3 tyzdne po porode a mam kila spat. Ale strie otrasne aj po bruchu 😀 Zabera teda ten laser? A nieco v Blave? Co by pomohlo? Dakujem

virginia
27. nov 2014

Ahojte, strie su hodne geneticka zalezitost. Pozrite sa na brucho Vasej mame, starsej sestre a budete dost presne vediet, ci sa Vam strie urobia alebo nie.
Kazdopadne, uz ked sa spravia, nedaju sa sice odstranit, ale da sa zmiernit ich viditelnost. Bud opalenim, samoopalovacim kremom alebo ucinnym kremom. Pokial ide o krem, tak som pocuvala super refencie od kozmeticky na guinot a to konkretne tento pripravok: http://www.vasakrasa.sk/pripravky-na-celulitidu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre