Čo pomáha na zahojenie rán po šití po pôrode?

martina374
16. okt 2014

Ahojte, neviete niekto poradit nieco na hojenie ran po porode? citala som ze repik je vraj dobry ale to sa mam nim ospliechat tam dole ci ako ho pouzit? Alebo mozu na to pomoct nejake maste? Dakujem.

marduliena
16. okt 2014

Ano repík je najlepší, ja som si v hrnci odvarila repík a vyliala do vane a dopustila vodu ale nie vela.

downtownabbey
16. okt 2014

U nas v porodnici spravili koncentrovany roztok, naliali na vlozku a dali do chladnicky /mraznicky - chladene sa to prikladalo na ranu, sitie 😎

lenka.s
16. okt 2014

najlepsie pomaha hojenie bez zasahov, volne na vzduchu a caste oplachovanie cistou vodou ...

martinka_martinka
16. okt 2014

mne pomahalo caste sprchovanie cistou vodou a vitamin E, tak mi poradila jedna znama ,,,

ivia25
16. okt 2014

@martina374 Ahoj repík rýchlo uzatvára rany,a to nie je dobré.Odporúčam Betadin roztok naliať na vložku ,ale .Pozor farbí -z kože zíde z oblečenia ani z plachty nezíde. 🙂

mijo53
16. okt 2014

Všetko možné som skúšala, pomohol mi až repík

silaviat
16. okt 2014

presne repik.. mne sa rany dotrhali uplne..urobila som repikovy caj .. az troska vchladol tak som namocila vlozku a prikladala na ranu ..jemne vymackala.. salka odvaru -jedno pouzitie cca 3az 4 krat denne a pokal sa dalo tak vetrat ...

mataba155
16. okt 2014

Pri prvom porode mi zohnali framykoinovy prasok, ktory som si sypala na vlozku, a po druhom porode som pouzivala biolampu.

monicm
16. okt 2014

ideálne je "vetranie", a pri prvom a druhom tehu som potrebovala aj repík.spravila som si "silný čaj",dala do vane,dopustila trochu vody,aby som sa mohla posadiť a pár minút sa "kúpala".spravila som si to vždy,ked som cítila špítanie,pnutie,proste "bolesť".za pár dní bolo fajn

angie099
16. okt 2014

Na hojenie rany pomáha aj praslička poľná uvariť z nej čaj dať na vložku a prikladať a tiež vetrať

mimi8814
16. okt 2014

ja som pouzivala nechtik, napustila som si flase vlaznu vodu pridala nechtik a vzdy ked som sla na malu tak som si to tam liala😉

anula106
16. okt 2014

mozes vyskusat rosalgin roztok,prikladat ladovu vlozku,repikove odvary. kamoska striekala s koloidnym striebrom. Mas rozne moznosti,hlavne vela sprchovat a vetrat bez nohavicie ked sa da a odychovat 🙂

maryah
16. okt 2014

aj mne pomohol repík... uvarila som si tuhší čaj z neho, nechala vychladnúť a dva krát denne som si ranu umývala vo vani tak, že som si máčala do čaju gázu a pretierala ranu. rýchlo sa to zahojilo 🙂

ivmila
16. okt 2014

septonex (alebo tak nejak názov..na vložku si naliat

tinkax
16. okt 2014

ja som mala super sprej Motherlove http://sk.motherlove.eu/?q=node/13
vyborna vec

zuzuzv
16. okt 2014

ved ale ako sa to da vetrat, ked krvacam a musim mat vložku už v nemocnici? či to až doma mam vetrať? pomoooooooc 😲

maminag
17. okt 2014

mne pomohol tiež repíkový odvar, a to som krvácala dva mesiace, navarila som, dala do väčšieho vandlíka a posadila som sa, ale len chvíľku, a potom mi doktorka predpísala ešte aj zásyp tuším to bol Framykoin, dlho sa to hojilo...

petah82
17. okt 2014

@zuzuzv v nemocnici vacsinou sedis, lezis na posteli, na jednorazovej podlozke a vetras... prikryta samozrejme 🙂 nam odporucali vtedy rosalgin. na vlozku aj oplachovat v sprche. do flasticky od Lactacydu som vysypala sacok rosalginu, naliala vodu a ostrekovala ... doma som uz nevetrala, kedze bol januar 🙂

asana123
17. okt 2014

ja som mala na zasitu hradzu chlorofyl v spreji a striekal mi to muz. 🙂

maca283
10. nov 2014

Ja som pouzivala Tea Tree s manukov a super a pouzivam ho aj ked mam mikozu alebo zapal www.just.sk pozrite si to

nellinka08
11. nov 2014

ja som mala kadeco najviac mi pomohol repik... dala som si ho do misky, namocila som latkovu plienku a prikladala a vetrat ...

velkacica
11. nov 2014

odporúčam prevenciu: predchádzať šitiu

nasatina
11. nov 2014

Ahoj, možno to bude niekomu komické, ale mne sa velmi osvedčila dubová kôra ( urobila som si zápar, vyliala do starého plechu na pečenie a sedela som v tom aj pol hodinu🙂)))))

certiskom
14. nov 2014

ja som mala dost velke problemy a osetrovali mi to betadinom, ten som potom pouzivala aj doma. Neurobil zazrak, ale da sa povedat, ze to pomohlo

maca283
25. nov 2014

Ja som hned ako som prisla z porodnice pouzivala krem tea tree s manukou a musim povedat ze robil zazraky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre