Krvácanie v 2. fáze šestonedelia. Máte skúsenosti?

li_la
26. mar 2011

Začala som opäť krvácať po štvrtom týždni šestonedelia. Myslela som si, že je to menštruácia, nakoľko som sa v nejakej knižke dočítala, že menštruácia môže po pôrode prísť hocikedy. Na internete som sa však náhodou dočítala, že menštruácia nemusí prísť aj rok po pôrode, hlavne u plne kojacich žien, čo ma teda popudilo, nakoľko je to ale individuálne, neznepokojilo ma to. Teraz som však čítala článok, ktorý opisuje krvácanie medzi 2. a 6. týždňom šestonedelia ako možnú komplikáciu a už som sa naplašila, nemám však žiadne divné príznaky. Krv nezapácha, ja sa necítim zle, nič ma nebolí, nemám ani zvýšenú teplotu. Mierne ma pobolieva podbruško, je to však asi 10-krát menej, ako pred pôrodom pri menštruácii. Máte niekto skúsenosti s niečim podobným v pozitívnom alebo negatívnom zmysle?

maria30
26. mar 2011

@li_la podľa mňa zbytočne veľa čítaš a preto Ťa to teraz znepokojuje... ale chápem, lebo ja som tiež ten typ 😀 v priebehu šestonedelia môžeš krvácať a špiniť kedykoľvek... štyri týždne po pôrode je normálne dostať menzes i keď kojíš.. niektoré ho pri kojení majú, iné zas nie.. je to individuálne... ak nie je príliš silný, tak je to ok... 🙂

moon1979
27. mar 2011

mne po sestonedeli hned nabehla pravidelna menstruacia a odvtedy ju mam kazdy mesiac. Klasicke PMS uz po porode nemam, ani bolesti v podbrusku ako som mavala v prvy den menstruacie, uz len take slabe bolesti co ani moc nevnimam. Nemyslim si, ze by to mal byt nejaky problem u teba, ale ak chces mat lepsi pocit a mas obavy tak to prekonzultuj s tvojou gyn ...

li_la
autor
28. mar 2011

@maria30 @moon1979 Ďakujem vám, upokojili ste ma, a nakoľko sa fyzicky cítim lepšie ako pred samotným tehotenstvom, verím, že všetko bude ok. Veď už idem na kontrolu k dr. po šestonedelí, tak budem vedieť. 🙂

rora
24. okt 2011

Ja som zacala momentalne znova krvacat na 4ty tyzden sestonedelia a tiez ma to trochu vystrasilo ci to nie je nejaka komplikacia.

amia3
19. sep 2018

@li_la ahoj. Nazrela som sem a zaujimalo by ma ako to dopadlo. Co povedal dr? Ja mam rovnaky problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre