Kupovali ste si do pôrodnice jednorázové gaťky a podložky?

d_i_c
26. okt 2013

Ďakujem za odpovede 🙂

natalii6
26. okt 2013

ahoj ja som si kupila dvoje ale moc som ich nevyuzila a co sa tyka tych jednorazovych podloziek tu v BA som ich dostala v nemocnici 😉

kuratko
26. okt 2013

Ja som kupila a vyuzila oboje.

effkaa
26. okt 2013

oboje som kupila a vyuzila len podlozky

seemani
26. okt 2013

Záleží aký budeš mať pôrod, ale tie nohavičky perfektne držia popôrodnú vložku.. Brala som si 10ks, a podložky dve, jednu na prebaľovanie som používala a jednu pod seba keď som si cez deň ľahla bez nohavičiek, aby mi dýchala rana. 🙂 Ako písala Natalii, v pôrodniciach by mali tieto podložky byť 😉

pipinka4
26. okt 2013

ahoj.ja som si brala 3 nohavicky jednorazove a to ti staci daju sa pekne preprat v rukach.a ku koncu som uz nosila aj klasicke bo my tam boli dlksie skrz zltacku.a podlozky som mala 3 ku koncu uz ani nepotrebujes.ale davju v porodnicach.ale pocula som aj ze nedavaju vsade te podlozky.takze si zisti radsej dopredu 🙂

denisafono
26. okt 2013

vyuzila som oboje. Nohavky som si davala ked som isla na navstevu, Rodila som na Kramaroch a tam su povolene navstevy v hale aj s dietatkom takze pre istotu som si dala nohavky aby mi nahodou "nieco" nevypadlo 😀. Podlozky sme dostavali kedze som bola na nadstandade aj vlozky sme mali tie ich, take lepsie vacsie ako som si kupila ja v lekarni.

flower72
26. okt 2013

v prešovskej pôrodnici sme mali k dispozícii podložky, vždy nám ich sanitárky menili. Nohavičky som si kúpila a aj využila, na vizitu dole, ale inak sú maxi pohodlné aj pre ženy po sekcii.

mata128
26. okt 2013

my sme vyuzili oboje...a tie nohavicky su super vec😉

bajciatko
26. okt 2013

ja len gatky, podlozky mi vo ZV nemocnici dali, menili vzdy za ciste. Nepotrebovala som svoje.

ssslnieckooo
26. okt 2013

Brala som si len nohavičky, podložky som dostala vždy a nohavičky bola super vec!!! Parádne držali hrubé popôrodné vložky a ja som si nezničila žiadne svoje nohavičky. Za seba odporúčam 🙂

lucianka222
26. okt 2013

gaťky sú super, využila som, ku koncu som podobne ako niektoré dievčatá prepierala v rukách, nakoľko sme boli dlhšie v nemocnici a svoje gaťky som nechcela nosiť, podložky som nekupovala, zo začiatku som dostala a potom už som nepotrebovala... 🙂

linda20111
26. okt 2013

ano, kupila som aj gatky aj podlozky, vyuzila som obe v porodnici, aj doma neskor. Je to velmi prakticke.

maruska123
26. okt 2013

áno super veci sú to🙂

zewa11
26. okt 2013

ano kupovala,super vec...aj podložky... 🙂

bibi21
26. okt 2013

jasne že áno aj podložky.

flafly
26. okt 2013

Ja som kúpila aj gaťky aj podložky...podložky dajú v každej nemocke, ale otázne je či ti ju aj vymenia keď zašpiníš, po mojej poslednej skúsenosti z nemocnice nevymenia...tak radšej zober 2-3 čisté so sebou...

silviamudronova
26. okt 2013

V Levickej pôrodnici dajú podložky, ale len tie ktoré si prinesieš.

neli26
26. okt 2013

Tiež sa pridávam k predchádzajúcim odpovediam, využila som oboje🙂

katkabac
26. okt 2013

ja som tiez mala jednorazove nohavicky-super vec.Stacia3-4dobre sa preperu a rychlo schnu.Vlozky som kupila poporodne a na prve dni inkontencne(na unik mocu) su paradne velke aj siroke.

stanislavao
26. okt 2013

podlozky su asi samozrejmost v kazdej porodnici a nohavicky som pri druhom porode mala a vyuzila. a samozrejme aj poporodne vlozky treba mat aspon 4 baliky na zacitok. su lepsie, ako klasicke, lebo klasicke su nepriedusne.

miku1
26. okt 2013

Kupovala som aj nohavičky aj podložky. Čo sa zvýšilo z podložiek, tak som to používala pri prebaľovaní dcér. Podložky som si menila veľmi často, mne osobne vadilo, keď už bola jedna zašpinená, tak na takej ležať. Hneď som ju menila za čistú. Spotrebovala som ich asi 10 za 4 dni.

m_ij_ka
26. okt 2013

ja som si brala podložky a popôrodné vložky

zoja1983
26. okt 2013

Ja som rodila v B.Štiavnici podložky sú tam samozrejmosťou ale nohavičky som si doniesla podla mňa sú po pôrode na nezaplatenie a ja som mala dosť veľké šitie tak som ich nosila ešte aj doma ale veľa si nekupuj oni sú síce písané ako jednorázové ja som mala také sieťované ale dajú sa preprať sú hneď suché a dajú sa použiť viac krát

janinna11
26. okt 2013

Urcite si to kup, je to suler vecicka, gatky pohodlne, su min. 2 druhy, klasicke gatky a potom ako sortky, tie su podla mna lepsie. A podlozky su tiez potrebne, mozno nie v kazdej nemocke, ale ak ti ostanu, vyuzijes doma pod babo 🙂

jamimija
26. okt 2013

Ja som mala tiež - aj gaťky - a boli to tie šortky..je to super, veď keď bude treba prejsť kusok po chodbe-na wc, či na raňajky či obed, je to lepšie ako len tak si držať vložku..a v posteli jasnačka podložka, to bolo na nezaplatenie, síce som si pridržala vložka, ale sem-tam sa nehoda stane, že aj na plachtu niečo kvapne..
A využiješ aj pri malom, pri prebalovaní - my teraz využívame aj keď sme dcérku v noci odplienkovali, no sem-tam sa ešte stane nehoda a matrac ostane suchý a čistý..

salome_82
26. okt 2013

Tiež som si kúpila aj nohavičky aj podložky. Nohavičky som využila a môžem odporučiť. Kúpila som si len 5 kusov - do pôrodnice - veľmi praktické, keď sa zašpinili, išli do koša, žiadne pranie bielizne od krvi 🙂 Navyše sú vzdušné a lekári ich akceptujú (klasické nohavičky nie). Doma som používala už normálne bavlňáky, hlave ide o to, aby sa rana vetrala, čiže treba bavlnu a vložky z vaty. Podložky som nepoužila nakoľko nám ich v pôrodnici dávali automaticky. Zato doma sa zišli 🙂 Podkladala som ich pod dcérku pri prebaľovaní. Keď sme boli z najnáročnejšieho obdobia vonku, tak som pod ňu podkladala biele bavlnené plienky - je to lacnejšie 🙂 ale v tých začiatkoch to bolo praktické, šetrili čas 🙂

kaila1
26. okt 2013

B.Bystrica- áno, aj gaťky, aj podložky, použila som aj doma 🙂

luciahromadkova
26. okt 2013

kupila oboje a vyuzila som ...

rejaa
26. okt 2013

Gaťky také látkové z lekárne, po sekcii boli pohodlné. Podložky som potrebovala hneď na pôrodnej sále aj na izbe. Mala som veľké pre dospelých z lekárne 1 ks 0,5 €. Čo som neminula som použila ako prebaľovaciu podložku pre malú.

senta_sofia
26. okt 2013

oboje a vyuzila som, gatky boli take ako elasticky obvaz, v pohode isli preprat a rychlo schli, podlozky som mala klasicke detske, stacilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre