Môže vnútorná jazva po pôrode svrbieť?

merynka3
15. júl 2013

som mesiac a pol po porode...mala som nastrih,neboli ma to...ale po podrazdeni ma jazva strasne svrbi...je to normalne? skusali sme s priatelom pohl.styk, a hodinku po tom som citila strasne svrbenie...myslela som, ze mam mykozu..gynekolog mi bral aj stery ale vsetko bolo negativne...mali ste niektora taketo skusenosti? vopred dakujem za rady

nonika91
15. júl 2013

ahoj aj ja som tri tyzdne po porode a tiez ma to obcas svrbi...myslim si ze je to normalne...podla mne to znamena ze sa rana hoji...vtedy zvykne tak svrbiet nieco, ked sa hoji...A ked gynekolog vylucil ze by tam nieco bolo, tak sa nemusis bat! 🙂

liuba84
15. júl 2013

áno, ja som sa tak dotrhala že ma dr. šil dlhšie ako trval samotný pôrod 😠 a to svrbenie no čo ti poviem som skoro rok po pôrode a občas to svrbí do dnes, to sa ti len hojí, najhoršie to je keď je zmena počasia a nemôžeš sa poškrabkať 😀 😀 😎 😝

niente321
15. júl 2013

kazda jazva svrbi ked sa hoji a vo vlhkom prostredi hojenie potrva...
😒

angua27
15. júl 2013

ahoj, je to v pohode. ja som bola roztrhaná celá vnútry následkom vákuovej pumpy pri pôrode. šili ma skoro hodinu. jazvy ma boleli a svrbeli cca. 2 roky po pôrode, stále menej, ale boleli.

zigzag
15. júl 2013

...keby ste sa boli na porod prichystali , tak ste toto riesit nemuseli a mohli ste si tieto neprijemnosti usetrit.... kazdy den su tu otazky na epiduralku, ale to ako sa vyhnut porodnym poraneniam asi nezujima niaku ( alebo len minimum), pritom su aj tu na konovi temy ako epi-no, pre porod bez nastrihu, ci potrhania sa... prepacte za uprimnost... moja mamka ma 55 dokov a jazvy citi doteraz a rodila ako 23 rocna , ja som rada, ze som sa tomu dokazala vyhnut, a porodila som bez jedninej ranky aj vdaka zenuskam z temy epi-no, ked mas svrbenie, tak ze treba vyplachovat rosalginom, to ze urychluje hojenie, sice osobnu skusenost nemam, ale to nam na priprave vraveli,, a daj si vit c, neuskodi urcite ani tebe ani babu 😉

althejka
15. júl 2013

To je zlate, ze ten kto ma nastrih je pasovany za debilka,co sa nenachystal . 😀 dakujem
k teme, svrbenie je normalne , pokial sa sliznica a ranka podrazdi mechanicky. chce to cas. ja som s pechtle mechtle poctivo cakala na koniec sestonedelia a prehliadku u doktorky a nastastie to prebehlo a prebieha v poriadku. a to som mala riadny nastrih.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre