Môžem mať sex po pôrode, keď ešte neskončilo šestonedelie?

micuska333
22. júl 2014

ahojte chcem sa opytat ci mozem mat sex s partnerom ked mi este nepreslo sestonedelie prvy sex sme mali 3 tyzdne po porode a nic sa mi nestalo chcela by som znova

miiriamka
22. júl 2014

samozrejme že môžeš 🙂 len treba sa poriadne chrániť lebo vtedy máš najväčšiu pravdepodobnosť otehotnenia... a ak to teba už neboli kde je problém 🙂

matuskova003
22. júl 2014

ja by som to neriskovala. možeš sa cítit už fajn. ale zvnutra možeš mat ešte poranenia ktore sa musia hojit.
ved potom možte sexovat kolko len budete chciet. radsej si to nechaj poriadne zahojit 🙂

0604katka
22. júl 2014

ahoj ak sa citis dobre preco nie??

ria88
22. júl 2014

@micuska333 ak ste uz raz mali, naco sa pytas na ten druhykrat? 😅

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkafu
22. júl 2014

No ja by som to tiez neriskovala, kazdy gynekológ by Ti povedal že určite nie cez sestonedelie. Ja som ani chuť nemala a dost si ma prekvapila že po troch týždňoch, ale je to tvoje telo.

ematko29
23. júl 2014

My sme mali po druhom pôrode sex asi po 4týždnoch apotom mi lepilo či som neurobila volovinu.Cítila som sa skvele a mala som velkú chuť.Lekárka len mávla rukou,že to nieje až také ,že presne 6týždne nesmieš.

mamkazitka
23. júl 2014

Ja myslim, ze mozes, ked ta nic neboli a citis sa "po tom" dobre, tak preco nie? Ani ja som necakala, kym skonci sestonedelie a nic sa mi nestalo, vsetko bolo v poriadku.

martina7586
5. aug 2014

Sex v šestonedelí? Organizmus ženy po pôrode je náchylný na infekcie, a preto odborníci jednohlasne odporúčajú zdržať sa počas šestonedelia pošvového pohlavného styku a dbať na zvýšenú hygienu. „Každá mamička má po pôrode menšie alebo väčšie popôrodné poranenia, ktoré kým sa nezahoja, predstavujú otvorenú bránu na baktérie. Aj jedna súlož vás môže vážne ohroziť. Neodporúča sa ani žiadna manipulácia v pošve prstami či vibrátorom. Nezahojené poranenia sa môžu zhoršiť, infikovať alebo môže dokonca povoliť šitie po pôrode. Zákaz neplatí pre iné formy intímnych kontaktov, prípadne môžete partnera uspokojiť orálnym sexom

me_to_you
5. aug 2014

ono citit sa dobre - to moze byt zradne, zena o malych poraneniach nemusi ani vediet a moze vzniknut problem; kazdopadne sestonedelie je na to aby sa telo ocistilo a zotavilo

radovanko3
6. aug 2014

Určite môžeš,ak sa cítiš ok-len nech to nedopadne ako u mňa-do roka som mala daľšie bábo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre