Obdobie po cisárskom reze

truskawka
30. okt 2013

Ahojte maminky, chcem vás poprosiť o skúsenosti s absolvovaním cisárskeho rezu. Vraj je po ňom nejaké obdobie, kedy sa nemôžete vystrieť. Aké dlhé je to obdobie? Prípadne aj iné postrehy. Ďakujem...🙂

ivkake
30. okt 2013

@truskawka nieje to nic strasneho bolesti su ale da sa to zvladnut 😉 najhorsie su prve 3 dni a potom uz len lepsie a lepsie 😉 a vystriet no neviem nepamätám sa zeby som mala problem sa vystriet skor som mala problem rychlo vstat postele ale po 2 tt som ani nevedela ze som rodila 🙂 aspon tolko moje preztie cisarskeho 😝

vindiska
30. okt 2013

Ahoj. No mne prvych 24 hodin nedovolili zdvihat hlavu ani sa pretacat len lezat na chrbte a popripade len mierne pootocit hlavou.. Ja zas nerozumiem preco niektore lezia po SC len 12 hodin a niektore 24. Neviete od coho to zalezi?

darina1952
30. okt 2013

@truskawka ahoj, no tak to je úúúplne individuálne..... ja som mala prvú sekciu akútnu po niekoľkodňovom ležaní v nemocnici a hrbila som sa asi 3-4 dni od vstania z postele dva dni po operácii; a pred tromi rokmi som mala druhú sekciu - plánovanú a hrbila som sa 1 deň. Každá z nás to inak prežíva. Mne to hrbenie pomáhalo potlačiť bolesť sťahujúcej sa maternice. Na stiahnutie maternice pomáha dojčenie a pri prvom som nedojčila takmer vôbec (drobec bol v inke) a pri druhom som dojčila od začiatku 🙂

siska53
30. okt 2013

@truskawka prve dni sa chodi skor ohnuto, ta bolest nepusti, ale to fakt len asi prve dva-tri dni, potom uz v pohode, cim viac sq pohybujes, tym lepsie a i bolest odchadza.
Ja som sa lepsie spamatala z druheho cisarskeho. Neviem,ci to bolo inym typom lokalnej anestezie..alebo uz telo vedelo, do coho ide. Uplne najhorsie su prve postavenia sa z postel, ja som po prvom cisarskom mala i zimnicu, ktora trvala niekolko hodin (mne sa tak zdalo), ale pri druhom nic.

alka61
30. okt 2013

@truskawka ahoj, v prvom rade by som ti chcela povedať, že cisársky nieje taký strašný ako sa o ňom hovorí. Ak ťa čaká netreba sa báť 🙂 , samozrejme komplikácie sa môžu vyskytnúť, ale asi tak ako pri normálnom. Nemôže sa vystrieť, hm ako sa to vezme. Ja som nemala žiadne problémy, ale samozrejme som sa nenaťahovala ani nikde nevešala. Nechodila som zhrbená, normálne prirodzená chôdza 🙂 .

darina1952
30. okt 2013

@vindiska V podstate ide o to ako si rodila, či pri plnom vedomí alebo v celkovej anestéze. Ak si bola pri vedomí, tak ti do miechy zaviedli ihlou liek na umŕtenie svalstva (spinálna anestéza, epidurálna analgéza). Týmto zásahom sa ti naruší tekutina v mieche - likvor (mozgomiešny mok). Aby sa hladina mozgomiešneho moku po sekcii dostala zase do normálu, tak sa leží na posteli zvyčajne tých 24hod. Potom pomaly vstávaš a spoťiatku to býva sprevádzané závratom - to je reacia tela na narušenie hladiny likvoru. Tých 12 hodín potom asi ležia tie ženy, ktoré majú sekciu s plnou narkózou. 😉

gumimaci
30. okt 2013

@truskawka ahoj, ako tu bolo pisane, skor som mala prve 2 dni problem vstat z postele, musela som sa dobre zapriet. inak bezproblemov, po tych 2 dnoch som si ho vyziadala na roomingin, tie prve dva dni som este dostavala infuzie.
Pamatam si, ze sa kontrolovali vetry, bolo treba sa trochu hybat.
inak sa mi rana zahojila rychlo a pekne, ked som odchadzala z porodnice, tak uz som ju skoro necitila. 🙂

vindiska
30. okt 2013

@darina1952 dakujem za odpoved. no kamoska mala spinalku a lezala len 12 hodin. tak neviem. mozno to zalezi aj od toho kolko tej latky zaviedli, no fakt neviem.. budem sa musiet opytat anesteziologa, ked pojdem na predoperacne vysetrenia..

samantha223
30. okt 2013

kazda nemocka je ina, ja som lezala 24h a v tej istej nemocke u inej sluzbukonajucej svagrina len 12, ja som mala predtym 2 tazke porody, skoro s fatalnym koncom, takze taky cisarak bol vykupenim pre mna. da sa to vydrzat, nic strasidelneho

pistinka2
30. okt 2013

ja som mala najvacsie problemy pri moceni a stolici prave s ranou. S tym mocenim to bude neprijemne mozno dva tri dni. Horsi je problem so stolicou, odporucam potom vypit cez celu noc namocene lanove semiacka vo vode. Zarucene to pomoze. Skor budes mat obavy z tlacenia, a to je hlavne problem v hlave. Tie semiacka su mechanicka vec.
Inak s hrbenim, je to individualne. mozem len potvrdit, ze tie najvascie bolesti su dva tri dni, po 48 hodinach Ti daju dieta a to je pre telo sok tak jeden den. Potom sa s tym rychlo vyrovnas. Inak ziadna vyhra to nie je, ale ked to inak nejde ako cisarskym... tak budme vdacne aspon za to!🙂

xlucia
30. okt 2013

@darina1952
@vindiska podla toho aku ihlu pouziju. tenku, tak sa lezi iba12 hod. hruba ihla, alebo komplikacie, alebo urgentny cisarak, lezi sa 24 hod

smuhyta
30. okt 2013

ja som mala planovanu sekciu,spinalom,,a po max. 8 hod. som uz vstala a isla pozret moje baby,,to chodenie bolo skor take vlecenie,a na druhy deñ som vstala prilis rychlo tak som aj rychlo klesla 😀 😀 aspoñ sme vyskusali alarm na izbe,ale potom mi poradila lekarka sadnut napit sa vody pomaly vstat a chodit cim viac tym lepsie-odporucam,,,ale kazda sme ina a jasne ,ze ta to zo zaciatku taha,ale ono sa to vrati vsetko tam kam patri 😉 a ine postrehy su mi vsetky topanky male !!

m.i.r.i
30. okt 2013

ja si nepamatam ziadne nutene lezanie ani ziadne hrbenie..nik nam nehovoril, ze mam lezat xy hodin...ja som mala epiduralnu analgezu a potom sa rozhodli pre cisarsky, tak mi pichli cez to epiduralnu anesteziu...po sekcii ma odviezli na izbu a lezala som tam lebo by som sa asi tazko postavila hned..tiez som mala zimnicu este nejaky cas..potom mi pichali este epiduralnu analgezu este do toho katetra stale,cim som necitila bolest a mohla som sa vyspat...na druhy den rano dosla sestricka a ze sup na nohy...tie 2 dni prve boli katastrofa..nechcela som ani na vecko prejst..vstavala som z postele aj 20 minut...ale o 2 dni som sa sprchovala, a na 3 den doniesli maleho a musela som uz aj okolo neho a aj kupat ist aj vsetko..hrbenie si nepamatam...tie 2 dni to nie je sranda, ozaj to dost boli, ale potom uz ani nevies ze nieco bolo..taky tyzden po operacii som si uz musela len sama hovorit, ze setri sa ....uz som ale nic necitila

demo
30. okt 2013

@vindiska myslim, ze to suvisi s tym,ci to bola sekcia v celkovej anestezii alebo iba lokalnej. Celkova je pre organizmus omnoho narocnejsia,preto sa lezi dlhsie.

demo
30. okt 2013

@darina1952 bohuzial ja som skrutena chodila tri tyzdne. asi som padavka 😒

katusap
30. okt 2013

@vindiska ja som mala spinal a stavali ma na nohy po 8 hodinach, takze fakt nechapem, preco sa niekde lezi 24 hodin a u nas v nemocke je to takto malo, ale vseobecne, ze cim skor sa podari mamicke postavit, tym lepsie - tak mi povedali na ARO, dolezite je tych prvych 8 hodin byt len na chrbte a nezdvihat hlavu a pit vela tekutin

aluxka
30. okt 2013

@truskawka ja som mala 2 cisárske, oba so spinalom ale musím povedať že boli úplne rozdielne...po prvom som sa dlho dávala dokopy, jazva dosť bolela ale prežila som to ako aj iné 😉 a druhý bol perfektný...tiež jazva bolela ale lepšie sa mi vstávalo, chodilo, rýchlejšie som sa zotavila a to som sa veľmi bála ked som vedela čo ma čaká....ono bolí to to je jasné aj chôdzu so mala takú zhrbenú - ubolenú ale každá sme iná a každý pôrod je iný. My sme si s babami na izbe hovorili že čím skôr to ,,rozchodíme,, tým to bude lepšie a tak to aj je 🙂 A ležala som asi 16 hodín, potom som sa postavila s pomocou sestričky, trochu som snou pochodila asi 4 metre a speť do postle no a odvtedy som už sedenie a chodenie pomaličky trénovala sama 🙂 treba tú bolesť trošku prekonať a povedať si, že ked si sadáš alebo chodíš len si tým pomáhaš a nie škodíš 😉

milota164
31. okt 2013

asi 3 dni , najhorsie to bolo ten prvy den ako som sa mala postavit po 24 hodinach

xlolax80
31. okt 2013

A ako ste to mali s dojcenim? Kedy sa vam spustilo mlieko po cisarskom?

demo
31. okt 2013

@xlolax80 po prvom az na 8 den. Pri druhom hned.

gumimaci
31. okt 2013

@xlolax80 nastastie hned, a maly nemal problem s prisatim, takze z porodnice odchadzal len o 100g lahsi, ako bola jeho porodna vaha 🙂

siska53
31. okt 2013

@xlolax80 no mne asi hned,maleho som,mala,prvykrat az po viac ako 24 hodinach,kedze pre nedostatok miesta som bola na inom,poschodi a tam,nam deticky nenosili,realne dojcenie,ked sme uz boli konecne,spolu,nastalo az na,3.den a mlieko som uz vtedy mala,maly tahal kazdu chvilu ako,o zivot.
malu mi uz nosili kazde tri hodiny,aj sme boli spolu skor na,izbe a este som si aj odsavala,aby som stimulovala laktaciu,kedze ona v tom case mala,trojhodinove intervaly.
hlavne casto prikladaj a nevzdavaj to,keby bol s dacim problem,oskiv laktacne poradkyne a hlavne vela pi okrem casteho prikladania.

mariankaa
3. nov 2013

@vindiska Myslím, že to závisí od druhu anestézy. Ja som mala celkovú a po 12 hodinách som prvýkrát sedela. Pri spinálnej myslím, že nesmieš ani hlavu zodvihnúť, bo vtedy začínajú vraj strašné migrény.

xlolax80
13. nov 2013

baby a ako ste to mali s krvacanim. kedy prestalo? a tiez ste mali ten horny kraj jazvy taky zhrubnuty? som 2 tyzdne po cisarksom a sa mi krvacanie zosilnilo. jazva inak vyzera, ze sa hoji, len obcas trosku stipe.

mammaroma
13. nov 2013

Ahoj, ja som krvácala v podstate celých 6 týždňov, včera práve toľko ubehlo od mojej sekcie a len pár posledných dní je to také špinenie. Čo sa týka mliečka, mne to šlo dosť pomaly. Malinkú mi priložili pár hodín po sekcii, vtedy nič, potom ďalšie dni máličko, bola hladná, chúďatko moje ☹ Ale taký 4. deň sa to rozbehlo-odsávala som a už to bolo evidentné, malinká bola spokojná a začala priberať. Zostali sme síce 2 dni navyše v nemocnici, ale stálo to za to, teraz mliečko fičí, sme spokojní a cuckali by sme non stop 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre