Overené sťahovacie nohavičky

nysinka
15. apr 2015

Ahoj žienky, za chvíľu ma čaká pôrod a snažím sa pripraviť na obdobie po ňom. veľmi sa bojím ako sa zbavím bruška po pôrode. S ktorými sťahovacími nohavičkami máte skúsenosti? Vďaka za odpovede
Inak viem že tie témy tu už boli, ale všetky sú staré a tých typov nohavičiek tooooľko... 🙂

zabina27
15. apr 2015

@nysinka a pribrala si vela? lebo ja som pribrala kvoli stresom malo, len 9 kg, dokonca som posledny mesiac aj kilo schudla a brucho sa mi za chvilu po porode vratilo do stavu, ako predtym, sice nie nejake super stihle, ale to som ani nemala, no a bez nohaviciek ci pasu. nohavicky ti teda neviem poradit, ale podla mna ak si rapidne nepribrala, tak ten zhon po porode ta da do laty 😀 ked tak by som skusila nejake obycajne stahovacie, ktore by ti potom velkostou sedeli, ale ci sa ti to bude chciet nosit... druha vec su tie poporodne poranenia, cize vhodnejsi by bol asi len pas, aby sa ti to hojilo

nysinka
autor
17. apr 2015

Ahoj ďakujem za odpoveď tak zatiaľ som pribrala 10 kilo viem nieje je to moc, ale kedže sa mi celý život ukladá všeetko iba do brucha a mám problém vždy z neho schudnúť preto sa už teraz stresujem ako budem vyzerať po 🙂 chcem spraviť veškeré opatrenia tak preto tie stahovacie .... a myslis ze tie nohavicky niesu vhodne ked sa este len budem hojit? lebo som citala ze sa maju nosit hned po porode...aby to malo ucinok...inak ja som si aj polezala v nemocnici tak som pribrala ale ako nahle som sa vratila domov tak som sa mohla viac hybat tak som schudla a teraz je to navrch tych 10 kilo...zo 61 na 71 kg

vedorka
17. apr 2015

@nysinka Ak nebudes mat diastazu brusnych svalov, rychle sa ti da same dokopy. Ja som zial mala, aj ked som pribrala iba 12 kil, vsetko islo do bruska a bolo obrovske. Nevratili sa mi brusne svaly spat, obvykle sa vratia za par tyzdnov same... ale neviem, ci sa s tym sa dopredu nieco robit, alebo predchadzat.

nysinka
autor
17. apr 2015

no ja som si kupila aj nejake spevnovacie telove mlieka a chcem tie nohavicky a no budem spavat na bruchu viac toho nebudem stihat 🙂 tak nech aspon co to pre to brusko robim a to ide letooooo :D

vedorka
17. apr 2015

myslim ze prve mesiace budes rada ze sa trochu najes a vyspis a postava ti bude uplne ukradnuta 🙂 🙂🙂

nysinka
autor
17. apr 2015

no dufajme 🙂 no aspon tej diastaze sa musim vyhnut ....

vedorka
17. apr 2015

@nysinka obvykle postihuje ked je prilis velky narast v oblasti bruska, chude zeny. ak si predtym mala nabeh na brusko, tak asi taky narast tam nebol. ja som pred porodom mala "vysekane" brucho, bola som velmi stihla a pocas tehotenstva sa ma pytali, ze ci cakam dvojicky, uplne vpredu som mala brucho. ak ti islo tak rovnomerne, aj do stran trosku, tak ju mat nebudes, neboj sa.

nysinka
autor
17. apr 2015

no ja mam brusko velkee a tiez uz spadnute a to som len v 35. tt teraz mi akurat doktor predpisal magnezium ale to proste babo je nizko ...myslim ze s tou diastazou problem mať nebudem. Ja vacsinou ked sa nestresujem kvoli nejakej chorobe alebo pochybnostiach tak ma to obíde 🙂) zázračne 🙂

zabina27
17. apr 2015

@nysinka no ja by som isto po porode take nohavicky nenosila, teda neviem, ake sa vyrabaju, ja co mam jedny klasicke stahovacie, tak to je taka umelina. ja som na doma tie prve dni este nosila len nocnu koselu a tie sietovane nohavicky, jednak mi v tom bolo pohodlne, aj sa mi to vetralo a bolo aj dost teplo vtedy, tak si neviem predstavit taky "korzet" nosit 🙂 ved si nejake lacne kup ak chces, mozno nevyuzijes hned, mozno si ich das po par tyzdnoch, ale prve dni urcite nebudes mat chut, budes rada, ked ta nebude nic boliet v nejakom obleceni a v nejakej polohe a nie si to tam zabednit stahovakmi 😀

nysinka
autor
18. apr 2015

@zabina27 no asi to tak bude ale teraz sa vyraba strasne vela druhov a ze sa oplati investovat do drahsich ktore su z dobreho a znesitelneho materialu len neviem ktore su to ... opytam sa este v lekarni a kupim si nejake ak mi buduu vadit tak ich nebudem nosit a vdaka za odpoved 🙂

vedorka
18. apr 2015

@nysinka skor ako nohavicky by som na tvojom mieste riesila pas na brucho. lebo boky ti to aj tak moc nestiahne a mne osobne nevyhovovali umele materialy spodku nohaviciek, z ktorych su. ja som tiez mala stahovaci pas a nosim ho obcas aj teraz. ale velkost a aky budes potrebovat budes vediet az po porode. aj som v nom cvicila a chodila medzi ludi 🙂

nysinka
autor
18. apr 2015

@vedorka
no aj to by bolo riesenie ...a nevidno ho pod,cez oblecenie? ked ze ide leto tak budem mat na sebe len par vrstiev 🙂

vedorka
18. apr 2015

no ja mam zo sanitasu taky, co moc nie. hlavne musibyt silny, nie latkovy, dlhy, od hora dole a dolezite aby sa neroloval. tie na suchy zips sice lepsie zatiahnes apostupne posuvas ale vidno ich, taky pouzivam doma na cvicenie. hlavne uplne zbytocne to riesis dopredu, pretoze mimo mna skoro kazda co sme spolu rodili mali brucho dva dni po porode ako ja po pol roku, nezavisle na tom, kolko pribrali....
@nysinka

zabina27
18. apr 2015

@nysinka neviem, ci existuje znesitelny material na poporodne sitie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre