Podviazanie vaječníkov. Ako sa to robí?

froschka
15. apr 2011

Podviazanie vajecnokov vs. ine metody trvalej nehormonalnej antikoncepcie? Babulky uvazujem nat touto metodou, nakolko sa nam teraz po dvojickach narodi dalsie miminko a v blizkej dobe si netrufam na stvrte dieta a nechcem ani aby sa stala dajaka nehoda-nahoda.. Mozu mi toto urobit aj po spontannom porode? Alebo je nutna OP alebo laparoskopia...ako sa to robi? A kolko to stoji?
Popripade mate napad inej okamzitej nehormonalnej dlhodobej antikoncepcie? Dakujeeeeeeem

marianka79
15. apr 2011

nikdy by som si nedala podviazat vaječníky!!!

viera27
15. apr 2011

skus sa popytat na antikoncepcnu tycinku. 2 mm rez na vnutornej strane ramena, pokoj az na 3 roky.

maca_p
15. apr 2011

prerusenie vajcovodov/sterilizacia sa neda urobit popri vaginalnom porode. da sa v ramci porodu iba ked je porod vedeny sekciou. vtedy to stoji menej, napr. v GA 35 eur. ako samostatny zakrok sa vykonava laparoskopiou a stoji okolo 230 eur + -, podla platneho cennika v tej ktorej nemocnice. pocas sekcie sa robi tak, ze sa prestihnu oba vajcovody a podviazu sa trubicky na 4 koncoch. popisujem to laicky, pre odborny vyklad kontaktuj gyndaka.
tento sposob ATK je podla mna dobry, bezpecny, ale musis si byt ista, ze uz nechces viac tehotností.

marianka79, froschka sa ta nepytala, ci by si podstupila sterilku 😉
viera27 ATK tycinka nie je zalozena prave na hormonalnej baze?

lucialojkova
4. jan 2012

ahoj. absolvovala si ten zakrok?lebo uvazujem prave nad nim a nasla som vasu diskusiu...

bojko4
22. jan 2012

a co liecba, za ako dlho som schopna ist do prace? 😒

linduska8561
12. apr 2012

ahojte ja cakam teraz druhe dieta a uz viac ani ja nechcem a tiez rotmyslam ze si dam podviazat vajecniky.ale ak by bola nejaka ina moznost dlhodobejsia tak sa necham rada presvedcit 🙂

anina71
17. apr 2012

linduska, tiez o tom uvazujem, mam doma 4.mesacnu dcerku a cakame druhe babo v novembri. viac si nemozeme dovolit... nevies, ci to mozu urobit aj len po dvoch detoch?

slavkamesinova
12. máj 2012

ahojte ..chchem sa spitat ako prebieha podviazanie vajecnikou?uvazujeme o tom zo zdravotnych dvovodou..dakujem

tigrica182
6. aug 2012

ahojte- dievcata - do prace mozete ist hned - nakolko je to bezbolestny ukon - viac sa liecite z cisarskeho....
anina - da sa to spravit aj pri 2 detoch - ja to tak mam - mam 11 mesacny rozdiel medzi detmi a pri porode sekciou som poziadala o podviazanie

mima118
22. mar 2014

ahojte...chcem sa spýtať je to bolestivý zakrok? a budem mať po podviazaný vaječ.menštruaciu? niekto vraví že nie,a že su potom tie dni bolestivé......uvažujem nad trval.antik..lebo od horm.antikon.priberam...ďakujem.....

kimberly6
16. nov 2014

Ja mam 4 deti dala som sa operovať i gb dala som urobiť zebim i uz nemalá vecej detí ale uz banujem lebo odkedy ma operovali otedi som len chorá na ženskej stanke

jankoanka
13. júl 2017

@tigrica182 ahoj..mozem sa ta spytat ako mas teraz mrnstruaciu?

tigrica182
13. júl 2017

@jankoanka pravidelnu - normalnu ako som mala - ziadna zmena

kvietok228
3. aug 2017

@tigrica182 ahoj mna by zaujímalo ako sa cítiš ci nemáš návaly a take podobné mna strašia ze to býva po podviazani

tigrica182
3. aug 2017

@kvietok228 nie vobec... necitim ziadne zmeny 🙂 nemam ani pokles chticu na muza 🙂 vsetko v top stave

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre