Potrebujem vložky po sekcií?

erienka
15. máj 2013

Mozno divna otazka, ale nie som si tymto ista - balim sa do porodnice, mala by som rodit cisarskym. Mam si aj tak kupit po-porodne vlozky? Dakujem

terezka1947
15. máj 2013

@erienka ano,potrebujes

zuzanockamt
15. máj 2013

@erienka samozrejme, ze treba vlozky aj po cisarskom, maternica sa bude cistit tiez, aj ked mozno krvacanie bude mensie ako po vaginalnom porode

denisafono
15. máj 2013

urcite ano, budes krvacat zo spodu, z rany kde bola placenta spojena s maternicou a aj zo sitia maternice. Nerodila som sekciou, ale boli tam maminy a krvacali niektora menej ina viac. Podla toho aj ako ta lekari vycistia. 😉

brumka
15. máj 2013

Ahoj ja som rodila sekciou sice neplanovanou ale vlozky potrebujes ja som krvacala skoro osem tyzdnou a dost vela,zase kamaratky po sekcii menej takze je to individualne.

briketa
15. máj 2013

@erienka mala som aj vaginalny porod aj cisarsky a krvacala som rovnako.

marcelatje
15. máj 2013

@erienka rodila som sekciou krvácala som celých 6 týždňov a ešte som potom hneď napriek dojčeniu dostala aj ms 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

skibaby
15. máj 2013

ja som po prvej sekcii krvacala brutaaaalne...a 8 tyzdnov 😖 po druhej to bolo podstatne lepsie..len take vacsie spinenie...a cca 3 tyzdne...

ninive16
15. máj 2013

Pri sekcii som nevyužila ani jeden celý balík. Tieto popôrodné som používala len pri vizite, inak som používala svoje bežné (nepopôrodné🙂). Po klasickom som používala popôrodné, lebo tam sú stehy a na to nieje dobré používať klasické vložky, aby sa steh nezachytával...

severankasr
15. máj 2013

ja som po sekcii a krvacam uz piaty tyzden, popôrodne vlozky som vyuzila este dva tyzdne po porode.

sirinka
15. máj 2013

@erienka ano, u mna bolo krvacanie porovnatelne ako po vaginalnom porode, tak po sekcii

danjelca
15. máj 2013

@erienka ano určite lochie / očistky/ nezávisia od spôsobu pôrodu, môžem povedať že som vložky používala celých 6 týždnov šestonedelia dost aktívne..

andelok
15. máj 2013

@erienka Ja som po sekcii krvacala cca. mesiac alebo aj viac...takze ano, potrebujes 🙂

zszudorova
16. máj 2013

ahoj.ano potrebujes a kup si v lekarni normalne povedz ze na porod vlozky...oni su take hrube a velmi dlhe lebo jak budes lezat sestricky to pod teba budu davat a este nezabudni na podlozku pod chorych-tak sa to vola, tiez to kupis v lekarni a vlhcene utierky ci uz detske alebo hocijake pre teba. to su najdolezitejsie veci pre teba po sekcii. zelam vela zdravia tebe aj dietatku! (len tak na okraj, som sestricka na sestonedeli).hehe

klincek
16. máj 2013

@erienka urcite ano, aj ked po sekcii asi nebudes krvacat az tak velmi ako po normalnom porode. do porodnice si kup specialne porodnicke, max. dva baliky, a na doma odporucam vlozky z Dm zn. Jessa, modrobiely obal. je tam 32 ks, su dlhe aj dost hrube - ale zas nie prilis, ale hlavne su podstatne lacnejsie ako porodnicke. ja som ich pouzivala este rok a pol po porode, zvladnu aj velmi silnu MS (po sekcii dost casto byva, zvlast ak by si dostala MS uz kratko po porode)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre