Som po pôrode dotrhaná

jessica1996
21. jún 2015

ahojte baby, som mesiac po pôrode a vlastne až včera som tak prvý krát nabrala odvahu sa zdola oholiť a poriadne sa vlastne pozreť ako zdola vyzerám lebo stále ma strašne štípalo ked som sa zdola umývala mydlom a nechápala som prečo.. .... no a ostala som uplne zhrozená ...až som sa rozplakala.... nástrih aj jazva je uuplne v pohode krásne zhojená ani necitim vobec... no ale klitoris totálne na dve polky roztrhnutý akoby... proste mám tam sprepáčením dieru jak svet.... aj mame ked som to ukázala mi povedala že panebože tak toto už len plastikou opravia ... no som z toho strašne nešťastná stalo sa niečo podobné niektorej z vás ? .... jáj a mimochodom mala som vákuový pôrod .. (bohužial) .. môže to byť aj tým ? ... mali ste to niektorá či už po normálnom alebo vakuovom porode ? ... ako ste to riešili ? .. ....dakujem :(

ukulela
21. jún 2015

ja len nastrih a vnutorne dotrhanie, ale stacilo bohate :( ... pockaj este 2 tyzdne a po sestonedeli utekaj na gyndu, nech ti povedia, co dalej ... ono ak tam mas taky zasah, mali ti to povedat uz v porodnici. ale ak by si to mala dotrhane, tak by ti to aj zosivali predsa - to by si vedela. nemas nieco v prepustacej sprave pisane? :( segre takto po porode museli zmrazovat krcok (aj ked jasne, ze to je iny zasah) takze zasahy a upravy po porode su bezne. netrap sa teraz, hlavne sa daj dokopy a uvidis, co povedia na gynde.

trgypadl
21. jún 2015

@jessica1996 tazko hodnotit ked to clovek nevidi....ale ukaz sa u gynekologa co najskor nech to zhodnoti a necakaj po skonceni sestonedelia

kiki68
21. jún 2015

neboj plastika vyriesi. Akurat su tam nervove zakoncenia, to je trosku nci moc. A vakuom porody su vacsinou taketo nepekne. Ale ziadny koniec sveta. Daju to dokopy 😉

deracka
21. jún 2015

...určite by som šla na kontrolu skôr.
Mne sa dotrhali stehy druhy den ako som prisla domov z porodnice-čupla som si a bolo ☹ Druhy den som radsej sla do nemoc.na gynu,prezreli ma,vnutorne stehy držali a dali mi na vonkajsie taky sprej, ze sa mam tým sprejovat.Vytvoril sa mi tam akysi ochrany sťahovaci film a krasne sa mi to scelilo.Radsej nečakaj,chod pokial to mas take,uvidiš čo ti povedia.Drž sa ☹

alizabka
21. jún 2015

ahoj, asi sa fakt chod na gyndu ukazat skor ... ja som bola po porode tiez velmi dotrhana (ja som mala kliestovy) a este dnes mam niektore jazvy citlive, ale nespominam si, ze by ma pri umyvani niekedy nieco stipalo, dokonca ani tesne po porode .. ak ta tam stale nieco stipe, asi sa to nehoji uplne dobre ... uvidis co ti povedia ... pri najhorsom povedia, ze si mohla pockat do konca sestonedelia, ale na to by som ja kaslala, chcela by som vediet ci je vsetko ok
a neboj, da sa to dokopy, len to bude trvat dlhsie ... drzim palce 😉

sardinka333
21. jún 2015

@jessica1996 jazva po nastrihu može ,,štipať,, aj roky...jazvy su celkovo citlivé a je jedno kde su, stači pri holení že tam ,,slabo prejdeš,, a štipe to, kozka tam je jemná...mna občas ,,štipla,, aj 5 rokov po porode!! nieto mesiac...
Podla mna klitoris ,,dotrhany,, nemáš...jednak by ti to azda lekar na sale zašival, minimalne verim, že na vizite povedal....a jednak to musíš mať v zaverečnej, prepušťacej sprave z porodnice. Proste vzhlad ,,vaginy,, sa porodom može zmeniť...ale z natrhnutým klitorisom by si podla mna nechodila. ALe samozrejme možem sa mylit. 🙂 Opýtaj sa svojho gynekologa kedže predpokladám že ta čaká kontrola po 600 nedelí....

silaviat
21. jún 2015

hermancekovy odvar a umyvat niekolko krat denne .. aj ja som bola dotrhana a krasne sa mi to do tyzdna zcelilo
prestrihla som vlozku a teply odvar som si tam prikladala..cca salku 4x denne ...ale ozaj zalezi ake to mas.. chod k dr nech sa pozrie ja v UK som taku moznost nemala tak som sa musela preliecit sama

alizabka
21. jún 2015

ja som si inak po porode casto jazvy zmyvala odvarom z repika a nechtika lekarskeho ... a pokial mozno, casto vetrat ... tiez som pouzivala setrne mydlo na intimnu hygienu urcene na sestonedelie ... tak mozno preto to tak nebolelo a nestipalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre