Starostlivosť o seba po pôrode. Čo sa vám osvedčilo?

lenka78
5. jan 2008

😉 Chcela by som sa poradit s mamickami ako sa o seba staraju,aby boli krasne.Co sa im osvedcilo a co nie.Kedze telo dostane dost zabrat po tehotenstve,tak ako ho zrekonstruovat,lebo mne sa to nedari.Ked nevidim rychle vysledky,tak nie som vytrvala,lebo v to neverim.
Takze na uvod:
osvedcil sa vam nekaky kozmeticky pripravok alebo kozm.zakrok na ochabnutu pokozku?
co cvicite,aby ste mali pevne a silne telo a ako casto?
ake pristroje sa vam osvedcili na vylepsenie imidzu?Ma niekto skusenosti s bielicmi zubov a co s blombami,parafinovymi pristrojmi,laserovym odstranovacom chlpkov,co na posilnenie vlasov,na co je dobra vlasova sauna,co na omladenie,je vhodny peeling aj na citlivu plet,cvicite doma na strojoch alebo aerobik,jogu,pilates,strecing,plavanie,beh,cyklistika,atd.

Jednoducho kozmeticka poradna.
Tuto temu vytvaram,lebo to suvisi s mojim novorocnym predsavzatim 😀 😀 😀 Ved vsetky chceme byt krasne. 😉

susik77
5. jan 2008

ahoj Lenka, ja som zatial riesila len zuby a vlasy.Vlasy som mala po porode hrozne suche a chemlonove ☹
Kupila som si z kadernictva kozmetiku na vlasy SP Wella professional, uz predtym som mala s nou vyborne skusenosti 😉 A po 1-2 pouziti sa mi perfektne zlepsili vlasy-mam ich krasne, leskle 😉
Zuby-na konci tehu sa mi vytvoril dost kamen na zuboch a mala som ich pigmentovane po kave a pod.Tak som si zasla na dentalnu hygienu a dali mi ich do poriadku.Este ma caka zubar-by som potreb.opravit nej.plomby.
Na Vianoce mi manzel kupil elektr. zubnu kefku Sonicare.Je to myslim najleps. kefka na trhu.Vycisti aj medziz.priestory a zuby mam vycist.za 2 minuty, co ocenujem pri malej, pretoze to moc nestiham...
Chudnutie-dietu pri kojeni moc drzat nemozem, tak sa snazim aspon nepriberat 😎 ale ked prestanem kojit, tak sa idem do necoho pustit 😉

julia225
5. jan 2008

bielime a odstranujeme kamen s mojou dentalnou hygienickou raz za pol roka, ked treba viac krat
snazim sa papat zdravo a venujem sa vsetkym sportom ktore ma rada mala, plus sa niekedy prinutim na orbitrek, na telo pouzivam spevnujuci krem garnier taky zlty
na vlasy len pantene!!!
na chlpy depilacia a sprej chlp stop, takto sa to vola
plomby biele aj ked sa musia castejsie menit
na tvar garnier na plet s drobnymi nedostatkami... 🙂 🙂 🙂 🙂

monkey1
5. jan 2008

julia, mohla by si mi prosim ta zradit, kolko ta cca stoji bielenie a odstranenie kamena? mozes aj IP. dakujem moc! 😉

etuska
5. jan 2008

Ahoj Lenka,
Super tema 🙂 Ja si myslim, ze starostlivost o seba znamena kombinovanie mnohych veci - starostlivost o telo-kozmetika, uprava vlasov,ale aj cvicenie a v neposlednom rade je to aj starostlivost "o dusu" 🙂
Mne sa paci filozofia "wellness",to v podstate zahrna vsetko.

Tento rok som sa rozhodla chodit viac na plavaren & do sauny a v piatok som objednana ku kadernicke 🙂
No a samozrejme som si povedala, ze zmenim svoj jedalnicek-idem si dat jabko 😀 😀 😀

tinni
5. jan 2008

Leni, ja som cele tehu cvicila tri razy do tyzdna a mazala som si brusko lift kremom od avonu-v takej fialovej tube 😉 naozaj sa to oplatilo 🙂 no a zmenu? dala som sa prefarbit z tmavej na blond 😀
a samozrejme, aby som nezabudla, cvicim do dnes 😉

lenka78
autor
5. jan 2008

Etuska,mam heslo tohto roka!Wellness 2008.Usmev a krasa v jednom.
Neviem dievcata ako vy,ale ja neverim uz avonu a podobnym veciam.Mam zalusk na francuzsku kozmetiku,no vdaka cene sa bojim,ze budem sklamana.Pouzivam sice krem od vichy a som super spokojna,lebo mam extra citlivu plet.Raz u kozmeticky som sa pri farbeni mihalnic vysypala z kremu spod vaticky pod mihalnice.Mam s kozmetikou dost problemy,myslim,ze po tehotenstve.
Sampon uz absolutne neviem aky,mala som aj tie super drahe po 350 od welly z kadernictva,no nee.Vlasy si musim umyvat kazdy den a mam este velmi citlivu pokozku,takze vela samponov skoncilo v kosi,lebo ma svrbela pokozka a mala som mega lupy.Mam aj atopicky ekzem na rukach,takze pokozka je citlivejsia.Najlepsie je ,ked mam cerstvo zafarbene vlasy,vtedy su na pohlad ok,no nechcela by som skoncit u kazdomesacneho farbenia.
Kocky,ja som si chcela dat ciernomodru farbu,no v Irsku som ju nezohnala.Ako tu placem za mojou vynikajucou kozmetickou a nasimi kadernickami.No kupila som si aspon zahlicku a super kulmy.
Ja zacinam tiez s kupaliskom,no chcela som poriesit trvalu depilaciu,lebo po epilacii alebo vosku mi vrastaju chlpky a po kazdodennom holeni mavam ekzem,tak sa len obavam,ze ten stroj nie je ako laserova ihla u nas v kozm.salonoch a vyhodim peniaze za hlupost.
tinni,co cvicis?Mas super postavu! 😉

etuska
5. jan 2008

Lenka,neskusala si prirodnu kozmetiku Welleda,Lavera a pod.Mrkni na:www.bioshop.sk,prave som tam pozerala aj mydla na velmi citlivu plet.Urcite to dostat aj v Irsku.-a potom nejake bylinkove kupele a tak...

ella1
6. jan 2008

no ja som bola bielení zubov raz,aj to len horné,stálo to 2800 ale už asi nikdy viac.bolo to nepríjemné,s roztiahnutými ústami skoro 2 hod. a aj potom som mala dosť citlivé zuby,takže tak.....

začala som chodiť na kozmetiku,lebo pomaly 30 rokov a pleť stále ako v puberte.takže mi chodí takým plieškom po tvári,trochu to elektrizuje a krásne to vyčistí pleť.a nie je to drahé.a potom mi robí ešte mikro jey.to vám dá na tvár kolagén a chodí takými ihlicami po tvári,tiež to trochu elektrizuje.je to na omladenie.a chcem ísť potom na fotorejuvenizáciu,to je síce drahšie,ale je to na fľaky akné aj vrásky.
necvičím,brucho neviem z čoho mám také pevné 😀
chodím do sauny,do solárka.
tiež som mala problémy s vlasmi,mastné+lupiny.pomohlo farbenie a šampon loreál alebo z lekárne panthenol.
kozmetiku používam la roche posay,ostatné mi vadia.a samozrejme-depilácia,ale doma so strojčekom. 😉

julia225
6. jan 2008

tinny je myslim brusna tanecnica... 😒 a fakt ma perfis postavvuuuuuuuuuuuuuuu 😠 🙂 😀 😀 😀 😝

lenka78
autor
6. jan 2008

ella,ako sa vola ten zakrok s plieskom?
dnes sme ukoncili vianocne hody,ostal este salat,no po nom si uz zase zacnem davat pozor na to,co do seba hodim.
chcem si nasporit na ten strojcek laser odstranovac,no bojim sa,ze nebudem spokojna.
kamoska dostala od priatela parafinove stroje na ruky a parafinovu masku na tvar,tak som zvedava ako dopadne
cvici niekto jogu alebo pilates?
ella,z la roche posay pouzivas aky krem na plet?sampon loreal mi nevyhovuje,skusim pohladat,ci tu maju panthenol v lekarni 😉 dik

ella1
7. jan 2008

to je normálne čistenie pleti,len to nerobia vytláčaním(po tom vyzerám ešte horšie),ale s týmto prístrojom.robí s tým aj peeling.vysiela to také elektrické impulzy do pleti.fakt dobré.
no a z la-roche používam efeclear krém( neviem ako sa to píše) a pleťovú vodu a čistiacu penu.to je sada na takú problematickú pleť po 20-tom až 25-tom veku.

lenka78
autor
7. jan 2008

ella1,hm,ja som z Humenneho,a s takymto cistenim so sa este nestretla,mozno to u nas ani nik nerobi.skoda.
ake vidis ucinky efeclear?je to aj protivraskove?
kocky,cim ste si spevnili pokozku na brusku po tehotenstve?

etuska
7. jan 2008

Behanim za malou 😀 Natierala som kremami cele tehotenstvo a potom trosku cvicila,tak sa to vratilo "do normalu".Teraz som vytiahla po dlhej dobe masazny pristroj,lebo sa mi zda,ze ta moja celulitida....-ach jaj 😠 a dala som si predsavzatie aspon kazdy druhy den masirovat s tym pristrojom stehna,hadam pomoze.
Baby,bola ste niektora na rucnu lymfodrenaz?-lebo som pocula ,ze je lepsia ako ta ked vas navlecu do toho "postroja". Dobry odbornik to vie vraj verlmi dore rozmasirovat.

ella1
8. jan 2008

lenka ja som sa čudovala,že v matuškove to robia.to je dedina,resp. časť mesta pri Galante.a stojí to cca 300 sk.
no a ten la roche,tá sada Effaclar ( žeby takto?) nie je protivrásková.ale krém je hydratačný.

no mne sa brucho spevnilo asi vláčením kočíka po schodoch 😀 neviem,ale sama sa čudujem,že tak dobre vyzerá 😀
sex si neskúšala? 😀

lenka78
autor
8. jan 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Sex?A to je co?No to by mohla byt zabava.Ake cviky pri tom vyuzivate? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luminkasp
9. jan 2008

lenka78, super tema

no, ja mam tiez citlivu pokozku, nieco ako epilacia strojcekom u mna neprichadza ani do uvahy, ak nechcem chodit min dva dni s cervenymi nohami

Velmi dobry krem na ruky (ja som ale v spanielsku) je ..., pridavok s aloe vera, tak skus nieco take pozriet

Vlasy ten isty problem ako ty, skusila som od elseve loreal (tak sa to pise?), nechce sa mi ist dole, s vitaminovymi vytazkami, hlava ma nepali a prestali mi tak padat vlasy, aj ked treba umyvat kazde 2 - 3 dni

cvicit sa mi nechce, sak chodim kazdy den po schodoch s malou 😀

lenka78
autor
9. jan 2008

luminkasp,dakujem! 😉
takze som sa rozhodla,ze si ten laser kupim,ked nasporim,a potom vam poviem,co a ako.Este som nenasla kozmetiku,ktoru by som chcela,baby,pouzivate nieco take po com sa citite ,waw,to je uzasne!
luminkasp,ten loreal sampon ma aku farbu flasticka?ja som mala naposledy asi ten cerveny na farbene vlasy na odporucanie kamosky a trpela som.
dnes som nasla tu spongiu z morskej chaluhy?taka okruhla s dierockami,no neviem,ci je to dobre.je to aj peelingove alebo nie?

ella1
10. jan 2008

ked je tá špongia drsná,tak ti spraví aj peeling.
a ten laser čo si chceš kúpiť na čo je dobrý?

lenka78
autor
11. jan 2008

na odstranenie chlpkov,vraj to vydrzi 3 az 5 rokov,nie je to trvale

calisto
13. jan 2008

susik77, kde Ti manzel kupil zubnu kefku Sonicare, nikde ju nevieme najst. Porad pls.

lenka78
autor
14. jan 2008

Dnes som sa docitala,ze na mastne vlasy s lupinami je osvedcena stava z citrona precedena cez nekovove sitko,no ta sa nanasa do umytych vlasov a uz sa neoplachuje.Ma s tym niekto akukolvek skusenost?Bojim sa,ze ked si to neoplachnem,tak budem mat zlepene vlasy. 😉

lenka78
autor
16. jan 2008

Kocky,ma niekto skusenost s marhulovym peelingom St.Ives swiss formula?Ziskalo to aj nejaku cenu od Cosmo girl v roku 2006.

lenka78
autor
24. jan 2008

Je tu nejaka kozmeticka?
Objavila som masazny laser na celulitidu.Zabera to alebo je to len hovadina?

etuska
27. jan 2008

Lenka,ako pokracuju Tvoje predsavzatia "Wellness 2008"? 🙂

lenka78
autor
27. jan 2008

Mhhhm,momentalne mam cierne obdobie,no od zajtra cvicim s fit loptou

etuska
27. jan 2008

Podobne 😀 😀 😀

lenka78
autor
27. jan 2008

Vies,ked som robila,tak to slo vsetko super,no teraz som dost mimo,ze nerobim.Ja som nepribrala cez sviatky,ale teraz,tak sa na seba hnevam,lebo chcem radikalne schudnut do leta...sny su pekne,uz tych liet bolo 😀 😀 😀

lenka78
autor
28. jan 2008

Kocky,strasne ma trapia moje nehty.Strasne sa mi stiepia a mam ich jemne ako papier.Asi ako Chrisove nechtiky,ked bol novorodenec.Neviete ake vitaminy mi mozu chybat??? ☹

luminkasp
28. jan 2008

lenka, ten loreal je biely, ja som s nim spokojna

myslim, ze ti moze chybat zinok, vtedy sa stiepia aj nechty, aj vlasy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre