Stehy po nástrihu hrádze

jankacaa
11. okt 2014

Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť. V pondelok som porodila a zašili mi ten kúsok, čo ma nastrihávali. V pôrodnici som na ošetrenie používala taký sprej, tak som sa tej rane neprizerala a ani som tam neprechádzala rukou. Včera nás pustili, tak som začala doma používať na ošetrenie rosalgin a pri oplachovaní som si prešla rukou po stehoch a zistila som, že mám tú kožu akosi ďaleko od seba. Neviem, či to bolo také aj v pôrodnici, alebo či mi doma povolili alebo praskli nejaké stehy. Mamičky aké máte skúsenosti vy? Mali ste to zašitie pevné alebo tiež také voľnejšie? ja tam mám skoro centimetrovú medzeru (myslím na konci smerom ku konečníku). Bojím sa ísť s tým do nemocnice, lebo sa bojím, že ma budú znova zašívať. Bolesti nemám. V podstate sa cítim lepšie, lebo ešte včera ma stehy pri sedení ťahali a dnes už nie.

trgypadl
11. okt 2014

@jankacaa ahoj,pravdepodobne Ti jeden steh povolil.moze sa to vyhojit same,ale aj nemusi.byt Tebou zasla by som ku gynekologovi nech sa na to sitie pozrie.je tazko posudit sitie,kt.nevidim.

demartka
11. okt 2014

Treba si to dat skontrolovat,ak by to bolo prilis rozidene,sitiu sa nevyhnes a ak sa to zahoji same,moze to sposobovat problemy...

seahorse27
11. okt 2014

Pozri si to poriadne aj pomocou zrkadla a ak tam ta medzera bude, tak radsej zavolaj dr. a opytaj sa na to.

natalushka
11. okt 2014

Ahoj..mne sa stalo to iste..v porodnici vsetko ok,aj kazdodenne kontroly v pohode..a tyzden po porode pozeram a v tom zosivanom diera ako svet🙂a kedze som mala zo sitia po porode "uzasny"zazitok,tak som doma div nedostala histericky zachvat..no nedalo sa nic robit..gynekologicka mi povedala,ze moze sa to zhojit samo(sedacie kupele v repiku,potierali sme aj pripravkom Hemagel),ale nemusi,pretoze sa mi to rozbehlo tak dost do hlbky..takze som musela zatat zuby a so slzami v ociach prezit dalsie sitie..a ze kompletne..doma potom pekne repik a ten Hemagel..a hlavne KLUD!!!ja som hned po prichode domov bola aktivna az az..a asi to proste nevydrzalo..takze tak..stehy mas mat urcite pri sebe,tkanivo pekne napevno spojene..ak je tam akakolvek dierka,povolilo to..zajdi na gyndu,oni uvidia podla toho,ako je to moc otvorene,ze ci tam hodia este nejaky steh alebo sa to zvladne aj doma..paradoxne aj mne sa zrazu akosi ulavilo,citila som sa skvele,ziadne bolesti..a ona medzi nohami dalsia diera🙂 takze ja som si povedala,ze ne koli porodu,ale koli sitiu si jooo rozmyslim,ci pojdem rodit znova🙂a hlavne odpocivaj..neboj,bude to OK..drzim palce

mia18112
11. okt 2014

@jankacaa Mne uz na 4. den po porode zrejme vypadli 2 stehy - na WC na papieri pri malej potrebe som si vsimla.....chytila ma tiez panika. Na kontrole u gynekologicky len doktorka zhodnotila, ze by bolo vhodne a dobre to presit !!!!!! Akoze nanovo ????? No nedonutil by ma nikto - ked som si predstavila, ako by ma znova sili!!!!!!Tak som doma poctivo aj 8 krat denne sedela v repiku a pohoda, vsetko sa krasne zhojilo. A v zrkadielku som si to kontrolovala v jednom kuse. Neboj, vsetko bude dobre.

adelinkamoja
12. okt 2014

@jankacaa
Mne sa rana po 5 dnoch rozparala,zostal mi tam jeden steh, strasne ma to bolelo a tahalo,isla som na pohotovost gynu,pan doktor mi cvakol aj ten posledny steh a ulavillo sa mi,striekala som si tam taky zeleny sprej-chlorofyl myslim...po 2 tyzdnoch zahojene...

miljak
13. okt 2014

Určite treba zájsť k lekárovi - môže tam byť aj infekcia, tak nech sa ti to neskomplikuje... A inak veľmi závisí aj od lekára. Ja som s tým istým zašla za mojim - odporučil hneď ši. porevala som si, zbalila veci do nemocky, a tam mi povedali, že to šiť nebudú, že sa to síce bude dlhšie hojiť, ale ž sa to zhojí.... Tak som zvedavá. A držím palce, nech je to čo najskôr OK

jankacaa
autor
13. okt 2014

ahojte, tak som bola nakoniec na pohotovosti a šitiu som sa nevyhla. Chceli to pritiahnuť a pri tom praskli stehy, takže nové šitie a teraz všetko odznova. Bolí ma to oveľa viac ako po pôrode. Predtým som mohla aspoň chodiť na malú, teraz ma to pri nej štípe ako čert. Nemôžem sa pomaly ani pohnúť, kým nakojím malú je to doslova boj...a najhoršie je, že mi to šili v sobotu večer a dnes, keď mi tam manžel striekal ten zelený sprej, povedal, že je to voľnejšie, ,než to bolo včera. Ja som z toho normálne už zúfalá

astonka
13. okt 2014

@jankacaa tak ja som žiadny problem nemala a bola som šita dost......ale určite skoč aspoň k svojejgynekologičke nech sa na to kukne...

libad
13. okt 2014

Ahoj.Ja som sa musela vratit naspat do nemocnice som sa rozparala ma museli znovu zasit museli ma k tomu uz aj uspat.

jankacaa
autor
14. okt 2014

tak baby, včera večer mi tie stehy znova praskli. Dnes som bola u svojho gynekológa a bol zhrozený. Povedal, že sa to už nemalo šiť, mal sa dať na to len nejaký balzám :( ... a že stehy mi praskli preto, lebo ich vyžral alkohol, ktorý mi kázali na to dávať na pohotovosti. Teraz to mám celé otvorené a bolestivé. Nasadil mi pre istotu antibiotiká

simca06022011
14. okt 2014

no tak toto je riadny cirkus :/ chudiatko...

ammellia
14. okt 2014

@jankacaa au :/ a co s tym teraz? budu ti to este sit?

vevesh
14. okt 2014

Tak to je sila.... 😠 dopriala by som kompetentnym prezit aspon raz nastrih, sitie a este presivanie...a zotavovanie po takomto zakroku.. 🙄 🙄 hned by robili " svoju robotu" inac... 😎

denuss
14. okt 2014

@jankacaa joj to ma mrzi☹ja som sice nemala taky problem ako ty, ale mne zase hnisala rana 2 tyzdne, hrozne to bolelo, tiez som skoncila s antibiotikami...drz sa, nech sa ti to rychlo zahoji a urcite oplachuj repikom tak casto ako sa len da

moo
14. okt 2014

ja mám opačný problém 😒 pri prvom synovi mi stehy vypadli cce 7až 10 dni a boli vonku jeden mi tež praskol a natiahol sa ale netrebalo to šit len to bolelo ale teraz som 18 dní po pôrode a šitie stále mám stale sa sprchujem a snažím sa ho zbavit ale nejde to... do kedy by mali vypadnuť zdá sa mi to fakt dlho

jankacaa
autor
15. okt 2014

moo, ja som sa pýtala svojho gynekológa a povedal, že vnútorné šitie sa hojí 3 - 4 týždne a vonkajšie by malo byť do dvoch týždňov zahojené. Ak sa Ti niečo nezdá, radšej si s tým zájdi. Inak jednej mojej kamoške ostal steh a už je rok po pôrode. Gynekologička jej povedala, že s tým robiť nejde nič, že to raz vypadne 😖

velkacica
26. okt 2014

nemala si sa dať nastrihnúť

seahorse27
3. nov 2014

Ja som teraz síce nástrih nemala, ale trochu som sa roztrhla po starej jazve. Šitie mám cca 1cm, 5 stehov. No mne Dr. povedal, že tie stehy tam kľudne môžu byt aj 6 týždňov. Ja som inak 6 dni po pôrode a uz má nič v rane neboli. Je to oveľa lepšie, ako keď ma pri prvom pôrode strihali. Vtedy sa mi to hojilo mesiac.

jankacaa
autor
3. nov 2014

velkacica, nikto sa ma nepýtal, či nástrih chcem alebo nie a po pravde, po 9 hodinách trojminútových kontrakcií a 4 odpadnutiach pri tlačení som nevedela kde som a čo sa vlastne deje a nie to ešte riešiť nástrih. Inak doktor povedal, že sa to hojí a cca za tri týždne by to malo byť zahojené ... takže to vyzerá na 7 týždňov hojenia a že to bude zle zrastené 😒

natalushka
3. nov 2014

@jankacaa chuda..si teda uzijes koli jednemu nastrihu..mne to chvala bohu o tom druhom siti uz v pohode zrastlo..sice som jazvu citila dlhsie,ale teraz 3 mesiace po porode je to uz uplne v pohode..vsetko krasne zhojene..by som negerila,ze to takto nakoniec dobre dopadne..ani neviem,ze mam nejaku jazvu dole..neboj,vsetko sa to zhoji..len to chce cas..6tyzdnov je len to najnutnejsie..telo si samo urci,kedy sa to da vsetko do poriadku..drzim palce..ozaj este ma napadlo..ja som ku koncu tehu mala problemy so svrbenim,vytokom a tak..stale sme preliecovali az doktor povedal,ze to tak uz asi zostane,ze sa nam to nepodari preliecit..a potom mmi v nemocke povedala doktorka pri tom druhom siti,ze sa do rany mohli dostat tie bakterie a sposobit tie problemy..neboj,bude to ok..mozno to tam bude vyzerat lepsie ako pred tym🙂

jankacaa
autor
28. nov 2014

@natalushka ďakujem za útechu 🙂. Bola som tento týždeň u doktora a povedal, že tá časť, ktorá sa nezrástla už sa asi ani nezrastie. Dal mi ešte nejaký sprej cicatridina, aby mi tam narástla vonkajšia koža a prestalo to konečne bolieť. Ešte mi aj povedal, že pri druhom pôrode sa mi to pravdepodobne roztrhne :(... len krútil hlavou, že toto ešte za svoju prax nevidel.

ollski
28. nov 2014

@jankacaa fuuha, no som v soku normalne, fuuuuu sila....ak sa smiem spytat, kde si rodila a u koho, teda komu sa podaril taky "svely" kusok???

jankacaa
autor
28. nov 2014

Rodila som v Čadci u doktora Kováča, ale ten ma zašil pekne. Doriadil ma po prepustení z nemocnice doktor Rehák na pohotovosti. Prišla som tam s uvoľnenými stehmi, on mi staré rozobral, dal mi nové a prikázal mi to ošetrovať roztokom, ktorý tie stehy za dva dni rozožral.

ollski
28. nov 2014

@jankacaa bozinku ☹....zelam co najmensie komplikacie, nech si fit!! je to velmi neprijemne ☹ ja som bola po prvej drcerke dost "naprd" zasita, aj sa to dlho hojilo, jazva bola "strasnaaaaaa"....po 15m som rodila opat a sitie aj nasledne hojenie bolo 1000x lepsie 😉 a bola som velmi rada, ze ma "prestopkal" niekto zrucnejsi... 😉 mna ta prva jazva neskutocne tahala....teraz som velmi zvedava ako to dopadne ☹ bojim bojim....

natalushka
29. nov 2014

@jankacaa milujem tychto nasich suflikantov..by som mu tiez kastrihla gule kazdemu jednemu,potom mu ich posklbala a pozosivala znova..a zaziva..a nefh ich pekne tahaju az do konca zivota..sak to je v pohode,ne?nemoct si sadnut..ja som od strachu potom chodila s prepacenim jak pokakana..len aby som nedala ani kusok nohy od seba,aby sa to nedaj boze neroztrhlo zas🙂je to neprijemne..ale pri porode je to bolest jak svina,tak aj ked sa to roztrhne,tak tto snad nebude nejaka bolest a je nadej,ze potom sa najde niekto sikovny,kto to opravi..yo je asi jedina utecha:(ale my zeny mame taku zvlastnu schopnost..zvladnut vsetko🙂

jankacaa
autor
2. dec 2014

keď sa pozriem na ten malý zázrak, čo mi spí na rukách, viem, že tá bolesť stála a stojí za to 🙂

demartka
3. dec 2014

@jankacaa odporúčam pred ďalším pôrodom upozorniť lekára na problém pri hojení a resuture hrádze.žiadaj si primára alebo najlepšieho lekára a antibiotiká hneď spolu s ošetrenïm hraádze ešte v nemocnici 3krát denne napr.betadynom a pomoze aj burrovova mast na opuch-ak si dobre pamatam nazvy.nedaj sa odradit,je to jedine,co ti moze pomoct.ak to pri druhom porode pekne zasiju-opravia staru jazvu,mas sancu normalne fungovat po zahojeni.je to na dlhsie,ale da sa to zvladnut...mam to za sebou 3krat,aj ked je pravda,ze som treti krat plakala,zeto nechcem znova zazit....a este-povedali mi,nech sa modlim,aby nemusela byt sekcia,lebo pri takomto sposobe hojenia by hojenie trvalo rok aj s plastikou brucha...

bubula_007
20. jún 2015

@libad
@jankacaa
@mia18112
@natalushka viem, ze je to staršia diskusia, ale pre mna aktuálna téma... Chcem sa opýtat, možno blbá otázka, ale ako ste zvládali chodenie na veľkú?? Ja som rodila pred šiestimi dnami, dnes chýbal jeden steh- stredný, tak tam nástrih drzí pokope, mam dve malé medzierky, možno pol cm dlhé a hlavne moc ma to stipe. A teraz ako som to zistila sa bojim ísť na wecko, na veľkú...

winnerka
20. jún 2015

@bubula_007 ahoj ja som na velku potrebu pouzivala zo zaciatku klasicky glycerinove cipky, tiez skor z toho psychickeho hladiska - strach 🙂. Alebo za lyzicu laktulozy ( prehanadla) , co mi ostalo este z tehotenstva, kedy som trpela zapchou. Na ranu sa mi osvedcil chlorofylovy gel, najprv oplachnut vodu a detskym mydlom a potom naniest ten gel.... Po tyzdni od porodu som uz sedela opat na koni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre