Poistenie "Moji blízki"

tatiana357
24. júl 2015

Ahojte.mate niekto skusenosti s poistenim "moji blizki" ?

frapper
24. júl 2015

Myslím,že ste reagovala na reklamu,ktorá išla v TV,alebo niekto dal na Vás odporúčanie.Ja som tiež tam volala a prišli mi domov aj VPP.Je to poistenie pre prípad úmrtia,pre oprávnenú osobu.Čo by som k tomu vedela povedať,že som porovnávala tento produkt s produktom SENIOR od ALLIANZ a bol v ALLIANZ výhodnejší,len tu sa dá založiť od veku 55-66roku.V moji blízki od veku 18-85.Zdravotný stav poisteného sa neposudzuje.Len sa mi nepáči,že všetko treba vybavovať cez vebovú stránku.V Allianz sa toto poistenie platí iba 10 rokov,potom platba prestáva,v Moji blízky sa platí až do smrti poisteného.V Allianz sa dá pripoistiť ešte na zlomeniny+popáleniny a hospitalizácia v nemocnici + trvalé následky od 10%.V Moji blízky táto možnosť nie je.

tatiana357
autor
25. júl 2015

frapper Dakujem.pozriem sa este na ten Allianz.chcem to pre rodicov.spominali to

lucka1987
25. júl 2015

@tatiana357 ahoj, ak mas zaujem dat rodicom taketo poistenie poponahlaj sa, pretoze jeho predaj kocni tak ako aj ostatne kapitalove produkty na slovenskom trhu .

frapper
25. júl 2015

@tatiana357 Keď pre rodičov a majú vek od 55-66 rokov,ani nerozmýšľajte inde.Ešte poradím,aby ste to uzavreli so začiatkom poistenia do 30.9.2015,nakoľko sa v tomto produkte chystajú zmeny,SENIOR je momentálne výhodný pre klienta,nakoľko sa zistilo,že takýto produkt,majú aj iné poisťovne aj sporitelňa niečo ponúka,ale Allianz v porovnaní je najvýhodnejšia.

frapper
25. júl 2015

@lucka1987 Končia len tarify M1,A1,SENIOR +K1 zostáva,len od 1.10.2015 budú úpravy v týchto spomýnaných.Myslím klesne TÚM v K1.Zostane INVEST.

lubomirspetko
26. júl 2015

@tatiana357

Zasa samé najlepšie produkty... Sa na vás vrhli ako supi ;)

Priznám sa že produkt Moji blízky ani spoločnosť 4lifedirect som doteraz nepoznal. Preštudoval som si trochu VPP, ktoré sú veľmi jednoducho a zrozumiteľne napísané.

https://www.4lifedirect.sk/Content/uploaded/fil...

Jedná o čisto rizikové poistenie smrti, pretože poistnou udalosťou sa rozumie len smrť, nie dožitie. Z vašich peňazí sa teda neplatia rôzne administratívne poplatky a poplatky za počiatočné náklady, len rizikový poplatok za riziko smrti. Rovnako sa vám na tejto zmluve "nešetria" žiadne peniaze, platba môže byť teda podstatne menšia ako pri konkurenčných kapitálových produktoch.

Celkom zaujímavé je to, že jediná podmienka na vyplatenie poistného plnenia je to, aby sa stala poistná udalosť 2 roky po uzavretí. To však neplatí pre úrazy.

Poistenie obsahuje len 4 výluky a to:
- Samovražda, zranenie vlastnou vinou
- Trestný čin
- Omamné látky ( okrem predpísaných liekov )
- Vojna

Ak ste dostala konkrétnu ponuku, skúste napísať parametre ako vek, poistná suma, mesačné poistné.

frapper
26. júl 2015

V Allianz je to nastavené na dlhodobo,t.zn.do veku 95 rokov,takže ak sa klient dožije tohto veku dostane vyplatené ako dožitie,ak nastane úmrtie bude vyplatené oprávnenej osobe vyplatené:úmrtie z choroby do 2 rokov polovicu PS,ktorú si dojednal,pri úrazovej smrti ihneď celá PS.Čakacia doba je 3 mesiace.Ak sa klient rozhodne o odkup PZ,vyplatí sa mu podľa odkupnej hodnoty-nie,že nedostane nič,keby prestal platiť,alebo sa rozhodne,že poistenie nechce.Pri tomto poistení sa platí iba 10 rokov,takže klient nepreplatí poistenie.Príklad:na sumu 1500€-platba 12,50€,2000€-platba 16,50€,3000€-platba- 25€,to sú platby mesačne.Pripoistiť sa dá ešte na zlomeniny,popáleniny,hospitalizácia,TNÚ-od 10%,asistenčné služby.Toto poistenie v ALLIANZ sa nespráva tak ako rizikové poistenie,že klient keď by nemal záujem ďalej platiť,by nedostal nič-bude mu vyplatená odkupná hodnota,preto ja si myslím,je to veľmi výhodne nastavené pre klienta.Od 1.10.2015 idú nastať nejaké zmeny,aj v tomto produkte,preto som už vyššie spomínala,kto má záujem treba sa poponáhľať.Neskúma sa ani zdravotný dotazník,môžu sa poistiť aj chrý,alebo invalidný,len musia spĺňať vek od 55-66roku.Ešte je otázka v ZD-či klient neležal v nemocnici posledné 3 mesiace a či nepožiadal o umiestnenie do soc.zariadenia,a či nie je odkázaný na opatrovanie inej osoby viac ako 4 hodiny.Ak toto spĺňa môže vstúpiť do tohoto poistenia-super produkt-myslím si aj veľmi výhodný.

tatiana357
autor
29. júl 2015

Dakujem Vam priatelia.predlozila som to rodicom.vybrali si "moji blizky" ano poistujusi.aby som ja nemala s manzelom a 4 detmi vydavky....

180519816
15. júl 2016

Alianz nie moji blizky ano
...

zdenickaopavska
10. jan 2017

Dobry den, Ja by som Vas tiez prosila o radu ohladne poistenia moji blizki. Mamina bude mat vo februari tohto roku 85 rokov,takze ju mozem poistit uz len v moji blizki. A hoci uz neni ina poistovna neviem ci je tato poistovna naozaj dobra a ci aj keby sa nieco stane preplatia pohreb,ako to pisu. Neni som si sta kedze ziadnu adresu nevidim,kde by mali vlastnu pobocku a takisto sa mi nezdaju tie 4 vyluky pri ktorych nevyplatia peniaze.Samovrazda rozumiem,aj ked to je tiez umrtie ale beriem ze by pri nej peniaze nevyplatili.Omamne latky takisto rozumiem,ale co znamena trestny cin? Ak by poisteny zomrel rukou ineho cloveka ,to znamena ze by mu pohreb nepreplatili? sak ked sa da niekto poistit,predsa nemoze vediet ako zomrie. Velmi by som prosilao radu ako to je, moc tomu nerozumiem. A este by som rada vediet ked sa da niekto poistit,od kedy sa mu rata vlastne ze je poisteny .aka doba musi uplynut aby sa mu to zacalo pocitat?

180519816
14. jan 2017

Skuste tam zavolat urcite vam odpovedia na vase otazky moji svokrovci su tam poistení zatial co som citala recenzie tak to funguje ako hovoria...

kkikuskaa
7. feb 2017

Moji blízky vyplatili už niekomu poistku?

180519816
7. feb 2017

Co som pocula a citala tak bez problemov ako pisu do 24hod...

zdenickaopavska
7. feb 2017

No jedna sa o to ze ci su doverihodny.kedmaju len svoju stranku a su dostupny len na telefone. Toho sa bojim ze aby to nebolo tak.ze sa tam budu posielat peniaze na ucet a ked ich bez deme potrebovat tak sa zrazu zrusia a budu nedostupny a nedostaneme nic. Neviete ci maju aj niekde normalne sidlo kde sa da dostat osobne? Ja to nikde nemozem najst na ich stranke

180519816
7. feb 2017

To veru nemajú aj my sme osobne chceli ale nemaju sídlo no uz len iba verit ...

veronikas1985
8. feb 2017

Dobrý deň,

4Life Direct má fyzickú adresu. Naša pobočka je v Bratislave na adrese Štetinova 4, 811 06 Bratislava, v blízkosti Hodžovho námestia. V prípade akýkoľvek otázok nás môžete navštíviť osobne. Sme Vám k dispozícii od Pondelka do Piatka medzi 8.00 až 17.00.

Ďakujeme

veronikas1985
8. feb 2017

@zdenickaopavska Dobrý deň, srdečne Vás pozývam na stretnutie do našej kamennej pobočky v Bratislave na adrese Štetinova 4, kde Vás radi privítame a zodpovieme akékoľvek otázky, ktoré budete ohľadom poistenia mať.

Vďaka
S pozdravom
Veronika Shoebridge

zdenickaopavska
8. feb 2017

@veronikas1985 jeej dakujeeem tak fajn a poistujete aj rocnik 1932 ? A chcela by som vefiet kolko sabplati mesacne a od kedy potom to poistne vlastne trva.kolko tam musi byt klient u vas poisteny.lebo zas nikto predsa nevie dokedy tu bude.Dakujem velmi pekne

zdenickaopavska
8. feb 2017

Ale co je to 4 Life Direct? Lebo ked propaguju v televizii toto poistenie.tak hovoria poistenie Moji blizky. Nikto tam nespomina 4 Life Direct

evittam
8. feb 2017

Taký istý podvod ako všetky poistky.

richardhudec
8. feb 2017

@zdenickaopavska 4 Life Direct je poisťovňa, poistenie Moji blízki je produkt ;)

richardhudec
8. feb 2017

@evittam Hej Hej :D Včera som videl vyplakávať v televíznych novinách nejakú tetu, ktorej ukradli auto, ktoré nemala poistené a mala na neho úver a teraz nemá auto a platí úver a pred rokom jej vyhorel byt, ktorý nemala poistený. A že je v koncoch, že s manželom ťahá tri roboty :D
Áno, poistka na byt za 40€ ročne, ktorá by jej všetky škody na byte preplatila a poistka nna auto za cca 150€ ročne, ktorá by jej kryla to, čo sa jej stalo je naozaj zbytočnosť a podvod :D
A preto vyplakáva toľko ľudí v modrom z neba :D Ešte som nevidel vyplakávať niekoho v telke, kto mal dom poistený, ten mu vyhorel a preto by mu rodina začala krachovať ;) Keď padol v lete 2016 vetroň na jeden rodinný dom, kde si ľudia dali novú strechu, týždeň predtým si uzavreli poistku na dom, tak do týždňa mali vyplatené plnenie ;) A nemuseli plakať v Modrom z neba alebo televíznych novinách akú krivdu im život priniesol :D

zdenickaopavska
8. feb 2017

@veronikas1985 A este potrebujem vefiet presny nazov tej firmy aky mate na tej adrese Stetinova 4. Aby som to nasla ked tam pridem .

katulienkax
8. feb 2017

@richardhudec no neviem manžel teraz rieši poistku a za nové auto aj s ukradnutím minimálne za 500 a aj to je so spoluucastou. Takze žiadnych 150. A za byt v Bratislave poistka okolo 100 euro nie 40.

richardhudec
8. feb 2017

@katulienkax Dá sa aj za 150€ auto ;) A dá sa aj za 40€ byt ;)

zdenickaopavska
9. feb 2017

@richardhudec dakujem. A vie tu niekto aj to ze aka je tam mesacna najmensia suma na poistnom a co ak tam sa niekto u nich poisti a trebars u nho dojde k umrtiu behom mesiaca (to je len priklad). Plati aj tu ze mu preplatia cely pohreb.aj ked bo l u nich vlastne poisteny len mesiac ,alebo musi tam mat nejake vklady za nejake obdobie.aby sa mu pohreb preplatil?

emilia25
9. feb 2017

svagrina si dala poistit otca a co mi hovorila tak nesmie umriet urcite obdobie uz si to presne nepametam ci pol roka alebo az 2 roky.ak zomrie skor tak vyplatia len to co dovtedy zaplatili.ona ho dala poistit na 1000eur a samizda po 25eur.

evittam
9. feb 2017

@richardhudec Ja nepíšem o poistkách na byt či auto.......
Ale o podobných podvodných produktoch na ľuďoch čo sa týka životných a ostatných poistkách a šetreniach....😉 A "shity" v podobe modré z neba a správy nepozerám....

veronikas1985
9. feb 2017

@180519816 Dobrý deň. Pokojne nám zavolajte na linku nášho klientskeho servisu na telefónnom čísle: 02 20 922 555. Sme Vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8.00 do 17.00 hodiny.