Registračný list pre fyzické osoby. Viete, čo to je?

gabii83
24. feb 2009

ahojte len tak pre zaujímavosť viete čo to je? a vlastne na čo? podľa mňa by nám to vždy mali povedať v soc. poisť. ale akosi na to zabudnú, hoci je to dôležitý pre nás, má s tým niekto skúsenosť??

anib
25. feb 2009

Gabi neviem, co sa Teba týka -na co ho potrebujes:
RLFO je tlacivo soc.poistovni, ktoré sluzi na viacero vecí:
napr ako: prihlaska, prerušenie, zmena, odhlaska BUD: zamestnanca - a jeho prac.pomer, dohoda, SZČO, DPO, Fo
V nom sa napr.nahlasujes ako dobrovolne poist osoba: nemocensky - pre ucely naroku na matersku,pn.../ak nemas TPP/ dôchodkovo
poistena v nezamestnanosti /kvôli naroku na podporu/
Proste akonahle je nej zmena - toto tlacivo je nato. A pre istotu: vzdy si ho prefot a nechat orazit aj kopiu a odloz si ju.

jaduska
25. feb 2009

no ako mzdová účtovníčka som sa ich navypisovala viac ako dosť, takže to tlačivko dôverne poznám....

🙂

gabii83
autor
25. feb 2009

nie na zalkade toho nam idu roky do dochodku, a to kazdej mamicky??

gabii83
autor
25. feb 2009

ja som 2 mesiac na MD a kamaratka mi vcera volala ze si to mám ísť čím skôr vybaviť, lebo neidú mi roky ani jej nešli a to rok a pol 😒

gapa
25. feb 2009

gabi, a si zamestnaná a poberáš materské?

gabii83
autor
25. feb 2009

ale kdeze nepracujem doma som s malou dcerkou ktorú kojim plne

jaduska
25. feb 2009

gabii - tá tvoja kámoška mala na mysli prihlásenie sa na dôchodkové poistenie, keď sa mamičky mali do 15 dní (po novom do 45 dní) prihlásiť na dôchodkové poistenie, aby za nich platil poistenie štát. Vtedy sa vypisuje Registračný list fyzickej osoby a ešte nejaké prehlásenie. Roky do dôchodku sa ti počítajú, ale ak sa neprihlásiš, tak štát za teba to poistenie neplatí a prídeš o peniaze....

gabii83
autor
26. feb 2009

aha dakujem
uz som to tam bola zistit ze vraj to mam v poriadku ja sa ale nepamatam ze som to odovzdala, co uz hlavne je roky mi idu a stat za mna plati a to mesiac pred porodom takze vsetko fajn, uz som si zlakla ze to nemam
dakujem tie papierovacky 😠 🙄

gapa
26. feb 2009

gabi,
si zamestnaná a poberáš materké???