Ako bolí pôrod?

dadacolla
19. feb 2015

Hou, mám -18, a áno viem všetko ale keď som sa pýtala o pôrode, povedali mi že to "nebolí" nič to nie je.
Tam aj niečo strihajú či? 😝 😕 ... lebo keď nič, tak potom sa prečo musí chodiť do nemocnice?

alexandra1104
19. feb 2015

ahoj..tak bolest to je ale da sa to vydrzat a niekedz sa musi nastrihnut ale samotne strihanie neboli zasivanie asi nqjviac s celeho porodu..do nemocnice aby sa nestalo ani tebe nic ani babetku

wewe22
19. feb 2015

kde su jarne prazdniny tento tyzden?

lorela
19. feb 2015

Stredné Slovensko? 😀

moni73
19. feb 2015

strihaju vzdy - pupocnu snuru 🙂 ....a asi ze prazdniny

majjjjuska
19. feb 2015

to by som chcela vedieť kto to povedal,že to nie je nič!Bolest je to velka ale asi si nevyberieš,musíš to či chceš alebo nie vydržať tak,či onak!!!Niektore mamičky hovoria,že cisarsky je horší než normalny porod-bolestivejší.

marcovka1
19. feb 2015

😕 😕 som sa pobavila 😀 😀

sense
19. feb 2015

moja svokra povedala porod boli rovnako ako ladvinovy zachvat...tak teraz uz viem co prezival moj muz ked mal ladvinovy zachvat ja som sice rodila len raz ale on mal tri ....

kochanka
19. feb 2015

Ta sme sa pobavili a teraz moja zlata vycikat a do postele

margarita
19. feb 2015

teda rodila som 3x, ale za mna bol vyber krcnych mandli v lokalke fakt o dost horsi zazitok 😀 😉

potvorka77
19. feb 2015

Podla mna boli tak ako vsetky zmeskane menzesy za tych 9mes dokopy 😜✌✌

timca55
20. feb 2015

no ja som rodila cisarskym predtym este 14 hodin kontrakcie, no nikdy viac, najhoršie bolo asi zo všetkeho ked zo ma povytahovali tie hadice no bolo to velmi hnusne a riadna bolest a este sa to aj dlho hoji som rok a pol po porode a fest to mam zahnisane ☹

adinam
20. feb 2015

Takéto otázky,alebo nové témy na pobavenie tu budú ešte ďalšie dva týždne-kým neskončia jarné prázdniny všetkým školákom 😕

zuzankamirkova
26. feb 2015

moj malicky mal 4070 kg a 54 cm....mozno aj koli tomu to tak nehoraaaaaaaaaaaaaaaaaazne bolelo....som po porode 5 tyzdnov ale este ma nepreslo ze...rodit uz nikdy viac!tie bolesti boli pre mna katastrofa,,,naozaj hrozne,nie som ziadna padavka,vydrzim vselico ale co je moc to je moc....pocit ked na vas daju to teplucke babo je nadherny,to nevravim ze nie ale tie kontrakcie...fuj....ja som mala aj akesi injekcie,aj rajsky plyn,tepla sprcha...nic mi nepomohlo.mna to naozaj velmi bolelo☹

liwka
26. feb 2015

Ako bolí pôrod? na stupnici od 1 do 10 - 11- možno až 20.
Ako rýchlo tá bolesť prejde, keď uvidíš dieťa, ktoré si celých 9 mesiacov nosila? na stupnici od 1 do 10 - 0,5

ber pôrod ako tŕnistú cestu, na konci ktorej budeš držať svoje vysnívané dieťa. a pri každej kontrakcii si povedať- "uf, už len o jednu menej" nebudeš myslieť na bolesť

martinka_martinka
26. feb 2015

co ti budeme klamať... boli to jak divá svina.... mna to bolelo tak strasne velmi že som myslela že skolabujem 🙂 ale tak mam to za sebou prežila som a už po bolesti ani stopy 🙂 stalo to za to 🙂

lilibili
26. feb 2015

Ten pozdrav že Hou-tá je asi od Mikuláša HOU HOU 😀

jasminet
26. feb 2015

mas -18 coho??? 😉

moja, porod boli - boli doooooost vela, nebudeme ti tu klamat, aj sa striha a zasiva ked je to nutne.
uprimne, radsej si citaj knizky, pozeraj disney channel a na sex, tehotenstvo a porody radsej zatial ani nemysli 😀

tanickaskorokubikova
26. feb 2015

Ľudské telo vraj dokáže zvládnuť 45 jednotiek bolesti, pri pôrode žena prekoná 57 jednotiek bolesti, dá sa to prirovnať k zlomeniu 20 kosti v jednom okamžiku. Tak takto je pôrod "opísaný" teoreticky a na môj pôrod ktorý mimochodom trval 20 hodín to úplne sedí. Ale každá žena má pôrod iný a čo je najdôležitejšie každá mamička ti povie že napriek tej bolesti to za to stojí
A čo sa týka nastrihu popri kontrakciach je to nič 😀

sue
26. feb 2015

Hm...a nemusí bolieť vôbec 🙂 keď je správna konštelácia hviezd - žena je zdravá, bábätko je zdravé, tehotenstvo prebiehalo fyziologicky, nik neriešil to čo nemal (nepchal zbytočne lieky, nerobil zbytočné hmaty, nenútil ženu ležať), žena NAOZAJ počúvala svoje telo a správne dýchala, svojimi pohybmi pomáhala dieťatku na svet a samotné porodenie dieťatka nastalo v správny čas a v správnej polohe (t.j.nebolo ničím urýchlené ani spomalené a podobne) tak to nebolí vôbec 🙂 (a nie je to len spomienkový optimizmus 😀 )

ibo
26. feb 2015

Ako koho 🙂Mna veeelmi bolel a to som rodila skoro 20 hodin ale prave bolesti som mala len tak 7 hodin 🙂Ale casom na to aj zabudnes a naozaj to stoji za to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre