Ako prebieha plánovaný cisársky rez?

niniacik10
16. jún 2015

Ahoj maminy, ako prebieha plánovaný cisár? Vyvolávajú pôrod?? Sú kontrakcie? A čo robia pred ním, klystír oholenie všetko? Ďakujem za skúsenosti 🙂

qwerty81
16. jún 2015

Preco by pri planovanom cisaraku vyvolavali porod? Ved to oni prave nechcu aby to zacalo same. Ja mam planovane cisaraky dva. Pri jednom mi klystir nedali, pri druhom ano. Pri jednom spinal, pri druhom spinal - ktory nezabral, takze celkova narkoza. Priebeh - pichli mi spinal, polozili na stol, za chvilu bolo dieta von, zasili a odviezli na izbu. To v skratke... ak chces nejake detaily, kludne mi napis IP

vedorka
16. jún 2015

zalezi ci chces lokalnu ci celkovu narkozu. ja som mala lokalnu, dali mi rano maly klystir, bola som z domu oholena. samotna operacia asi 15 min, nic necitis, ani pred, iba po tusim 7 hodinach po sa priprav na bolest, prestane fungovat narkoza. prvych 24 hod si na JIS, nehybes sa.... pred cisarom aj samotny zakrok v podstate ziadna bolest, ale po si to uzijes... prve dni som zobrala tolko analgetik, co som nemala za cely zivot...

mawka
16. jún 2015

ani mne nedali klystir. prisla som na salu, napichli mi lumbalku, hned ma polozili, lebo som si aj hned prestala citit nohy, zacali so sekciou, mala som plentu pred sebou, kecali so mnou uplne normalne, necitila som nic, teda ano, ze sa mi niekto "hrabe" v bruchu, ale nebolelo nic, vybrali malu, ukazali, zasili a odviezli m na izbu, hotovo. samotna sekcia je dost rychla, sitie trosku potom trva, lebo musia vrstvy sit. jaj a mala som kateter mocovy, samozrejme, lebo kym som si zacala citit nohy, zadok, tak to par hodin trvalo. ale inak rychlovka, nic neboli. aj potom som bola v pohode.
pri malom som mala akutnu sekciu, tam ma uspali, tak neviem o nicom, ale po zobudeni som bola ok. neviem, myslim si, ze po sekcii to maju baby lahsie. akurat tie injekcie na stahovanie maternice, hotov porody. ale apson to pomohlo.

mawka
16. jún 2015

@vedorka je pravda, ze viac som bola fit po celkovej narkoze a cisaraku ako po lumbalnom. ale bajviac som trpela ako spominam vyssie po tych inj. na stahovanie maternice. to boli rovno kontrakcie jak slak, to ma bolelo viac ako cela pooperacna rana. vtedy som si pytala novalgin, inak v pohode.

janickacrazy
16. jún 2015

@mawka Nesúhlasím s tým, že po sekcii je to ľahšie, ja som mala teda otrasné bolesti prvý týžden, najhoršie v mojom živote a to som zažila aj kontrakcie, lebo pri prvom mi robili akútny cisársky. Jediná výhoda pri plánovanom cisárskom je to, že nemáš kontrakcie, ale to je podľa mna asi všetko. Ja som bola po cisárskych vždy zničená a dva mesiace som sa dávala do normálu. Baby, čo rodili normálne tie už dávno behali ako srnky a ja som išla ako skapatý zajac. 😀

mawka
16. jún 2015

@janickacrazy fu tak to nezavidim. ja som praveze behala ako srnka po sekcii a lutovala som kocky, co sa ani posadit nevedeli po normalnych porodoch. vzdy om bola hned fit, chodila som, ano, trosku to tahalo, ale ked som sla z nemocnice, uz som bola uplne v pohode. ale tak u mna je normalne, ze ma viac zlozi obycajna crevna chripka ako velka operacia 😅

janickacrazy
16. jún 2015

@mawka Tak to máš nejaké zaujímavé, to ja radšej 4 črevné chrípky ako jeden cisársky. 😀

mawka
16. jún 2015

@janickacrazy ja si aj zuby radsej necham vrtat desat razy aj trhat, len nie crevna chripka alebo chripka vseobecne. to ma vazne zabija 😀

meusicka
16. jún 2015

@niniacik10 ja som cisarskym rodila dvojicky. prisla som z domu, hned sa na mna kazdy chcel vrhnut, pichli mi spinal a potom ma supli na stol. dostala som maly klystir, ani neviem inac naco? tak sa ponahlali, ze ked ma sekol, tak som hned zahlasila, ze to este citim a tak lekar takpovediac stal nado mnou a krutil sebe prstami na rukach kym mi spinal stihol zabrat normalne. potom to uz bolo ok, anasteziolog ma drzal za hlavu ked mnou mykali sem a tam ked vyberali babo, zrejme ked mas len 1 tak je to ovela jednoduchsie, ja to popisujem z pohladu ze boli v strese aby stihli obe deticky vybrat co najskor. ked boli vonku tak ma dali doporiadku, zasili atd. obe malinke mi sestricka ukazala, pohladila som, pobozkala. inac anesteziolog, klobuk dole, ale o vsetkom co sa dialo mi referoval a ukludnoval ma. potom ma vzali na izbu a napichli nejaku infuzku. neviem po akom case ale som zacala mat strasn bolesti, nastastie prisiel za mnou moj lekar a hned kazal aby mi napichli infuzku proti bolesti, kedze to bolo po dvojickach. teda u mna bolesti strasne a nemozes sa po spinaly pohnut, musis lezat na chrbte. stahovanie maternice bolelo a ked ma potom prisli postavit na nohy dalsi den tak to bol masaker. ale prezila som to.
u mna jednoznacne lepsi prirodzeny porod, cisarsky mi kazdy opisoval ako juj aka pohoda, ale ja som si odtrpela svoje. ale fakt je, ze maminy, ktore rodili vtedy cisarskym a len jedno babo, tak sa pozviechali rychlejsie. tak drzim palce. ale na bolest je lepsie sa pripravit. 🙄

@janickacrazy umna asi tiez radsej tie virozy ako sekcia 😀

josilami
16. jún 2015

Ahoj....Ja som mala plánovanú sekciu, s lokálnou injekciou, ale večer po príchode do nemocnice mi odtiekla plodová voda , tak robili pri celkovej anestéze.
Po prebudení bolí celé bruško, ale podávajú infúzie od bolesti aj injekcie......prvé dva dni najhoršie...potom lepšie...
Ale pohľad na malé bábätko všetko zahojí.......ver mi.....držím palce...... 😎

niniacik10
autor
16. jún 2015

Ďakujem 🙂 ja už mám jednu sekciu za sebou pred ôsmimi rokmi ale už si na to moc nespomínam len že bola akútna kvôli preeklampsii a KP- čku.. Teraz mi pôrod naplánovali a chcem ísť do celkovej anestézy..len neviem ako to prebieha keď to plánujú lebo vtedy som mala 8 hodín kontrakcie, a chceli aby som rodila prirodzene lebo malinká mala len 2620g ale nakoniec kvôli tlaku mi robili sekciu..tak neviem aké to je keď to plánujú takto od začiatku 🙂 vtedy som už na druhý deň po chodbe behala dalo sa to zvládnuť..no teraz mi idú aj strerilizaciu robiť a chcela som len vedieť aké to je keď to plánujú či musí byť klystír a či musí byť spustený pôrod ako taký s kontrakciami..ďakujem ešte raz 🙂

trajamusketiery
26. jún 2015

Ja som mala 2 planovane sekcie, jedna v narkoze a druha s lokalnou anestezou, ta druha kde som bola pri vedomi bola lepsia, citila som ze somou manipuluju ale bolest som necirila, anestolog bol zlaty, vela somnou komunikoval a najkrajie bolo ze som hned videla svoje dietatko 🙂. Pri prvom mi to chybalo peiniesli mi ho ukazat az vecer a narodil sa rano, bolest po cisarskom je velka ale da sa prezit 🙂. Najhorsie bolo to postavenie na nohy na druhy den a ja som sa po druhom cisarskom zotavovala ovela pomalsie a horsie ako po prvom neviem ci to bolo preto lebo to bol uz druhy cisarsky alebo preto ze som bola starsia 🙂

myleontina
19. júl 2015

@trajamusketiery
@meusicka
@janickacrazy
@vedorka
@qwerty81 kocky chcem sa opytat na take detaily, tiez ma to buduci utorok caka a mam normalne krce v zaludku z toho, najma preto, lebo nepatrim k tym najstihlejsim, mame naplanovany spinal, cakam jedno dieta, rodi ma moj lekar. no a take prakticke otazky, plodovu vodu potom oni nejako odsavaju? placentu vyberu pred sitim? bojim sa, ze mi narezu napr mocovy mechur,alebo ze sa stane potom taka vec, ze co ked im budem tazka na prelozenie na lozko? hotova som z toho, az mi je do placu.... 😢

niniacik10
autor
19. júl 2015

@myleontina ahoj neboj sa 🙂 ja to mám už úspešne za sebou.. Bola som síce v celkovej narkóze ale prežila som to už druhý krát len s tým že prvý plánovaný nebol a druhý áno.. Večer ti urobia klystír po dvanástej už nebudeš môcť jesť no a ráno ťa pripravia na samotný zákrok ktorý trvá cca pol hodiny.. Neboj sa veď to nebudú robiť prvý krát a zvládli sme to mnohé zvládneš aj ty..samozrejme že vyberú placentu musí predsa ísť von..myslíš že si tak ťažká že by ťa nepreložili?? Toho sa naozaj nemusíš báť je tam dosť personálu a umrtvená budeš len od pása dole keď máš spinal takže im pomôžeš rukami snáď 🙂 ani sa nenazdáš a budeš mať drobca v rukách a ten ti pomôže všetko zvládnuť..

mijo53
19. júl 2015

@myleontina zasmiala som sa, to koľko vážiš, že sa bojíš do 100 kg, od 100-110, či viac?

mijo53
19. júl 2015

@niniacik10 nemusia byť kontrakcie, a sterilizácia po 2 cisárskych sa robila v minulosti, dnes už vedia urobiť aj viac cisárskych jedna pani ma 6 deti tu na Slovensku, všetky na cisársky/

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejula
19. júl 2015

@fidka79 ja som mala synčeka cisarskym,druhe som chcela velmi prirodzene. Bola som hospitalizovana už v TN,odhad dcerky bol 4300g a vtedy mi primar povedal, že aj 4 deti môžem mať cisarskym, nech sa tolko nebojim. Takže aj lekari maju v tom počte CS rôzne názory

trajamusketiery
19. júl 2015

@myleontina no pravdupovediac ja som sa ani nezaoberala takymi vecami ako plodova voda a placenta 🙂 nechala som to na nich, verila som im, ten druhy cisarsky v spinale bo fakt super, dobra atmosfera, dobra nalada ziadna bolest ( ta prisla az neskor ale prezila som aj ty prezijes 🙂 )a ked budu neake obavy a neprijemnoati nie sa rozplynu v momente ked zapocujes plac svojho dietatka 🙂 babatko vyberu do 5 minut a cely zakrok netrva dlhsie ako 30 min. Drz sa 🙂

vedorka
19. júl 2015

@myleontina myslim, ze uplne zbytocne riesis placentu, mechur, plodovu vodu ci odsaju a podobne otazky. je to rutinna operacia, tvoj lekar ju robil urcite vela krat. lekari aj anesteziologovia vedia uplne presne co maju robit. 🙂 poznam spackane porody prirodzenou cestou, ale nie spackane cisarske rezy. nie ze by som nahovarala niekoho skor na cisar, urcite kym sa da, treba ist prirodzene. pisem ti to iba preto, aby si sa nebala. 🙂 ak ti indikovali cisar, najdi si skuseneho lekara a doveruj mu. a urcite sa necit blbo pre vahu, to je to najmenej. 🙂 tes sa na babo a mysli na seba a nan, nie na lekarov a sestry, co budu robit. neboj sa ti si zazili ine story. 🙂
neviem ci chces dojcit, ak ano, pozri si informacie na www.mamila.sk a nastuduj si co treba robit pri cisare aby si si rozbehla laktaciu. odporucam ti cim skor po porode v nemocnici sa skontaktovat s laktacnou poradkynou. prve dni su klucove. pozicaj si bioptron lampu na jazvu po cisare a bolave bradavky ak nahodou budes mat. a na nete mas vela informacii o tom, co ta caka po cisare, ako osetrovat jazvu, kukni si. drzim palce a neboj sa, vsetko dobre dopadne 🙂

niniacik10
autor
21. júl 2015

@mijo53 viem prešla som si tým 🙂 nemala som kontrakcie a sterilizaciu som si dala na vlastnú žiadosť takže nechápem prečo si mi napísala o kontrakciách a steril.veď som nič nepísala :D skôr by sa tu niektoré mali naučiť čítať :P

mijo53
21. júl 2015

@niniacik10 písala si o tom 16.júna o 10:21, len ja som si nevšimla, že to bolo v júni a ja som reagovala v júli, prepáč

niniacik10
autor
21. júl 2015

@mijo53 nič sa nestalo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre