Ako sa plánuje cisársky pôrod?

zuzulienka28
12. mar 2009

Ahojte. Kedy sa vykonava planovany cisarsky rez oproti terminu porodu. Je tam nejake pravidlo, napr. tyzden pred terminom alebo je to individualne u kazdej rodicky? Dakujem za odpovede.

petra1985
12. mar 2009

toto som sa nedavno pytala v teme cisarsky rez🙂 skus kuknut tam.. ale myslim, ze je to individualne a zalezi na tom ako si na tom 🙂

petruci6
12. mar 2009

individualne u kazdej
najcastejsie je to tyzden pred terminom,ja som mala 4dni po termine /inak by to neslo/

zuzulienka28
autor
12. mar 2009

Petra1985 a Petruci6 dakujem za odpovede. Tusila som ze to bude individualne. Nuz uvidime.

martao
30. mar 2009

Je to naozaj 10 dní až týždeň. Robia sa predoperačné vyšetrenia. Majú byť určitý počet dní pred termínom.

maminahenika
30. mar 2009

čaute,

mne doki hovoril, že nech si dám teraz spraviť predoperačné vyšetrenia, a urobíme to v ten týždeň keď mám termín 🙂
Prvý cisársky som mala 2 týždne pred prvým termínom, no ale to len preto, lebo som mala lekára idiota...ktorý ma chcel porodiť násilne 😠

chymenitta33
30. mar 2009

ahojte ja som mala plánovanú sekciu na 37tt lebo vtedy už bábenko je oki nič mu nechýba a predpokladali že má cez 4 kila, aj ked nemal mal len 3230g. vedela som od prvého dna tehu že bude sekcia, aj ked sa ma pýtal od toho 37tt v nemocke p. primár že kedy chcem, ale potom som mala zlé výsledky tak som išla hned🙂

giuli
30. mar 2009

ahoj chymenitta,aj mňa čaká pl.cis.rez 8.4. a tiež budem 37+4tt,ty si bola presne v akom dni,tiež predpokladajú,že mimi je dosť veľké,no ja mám strach či sa náhodou nemýlia a budem ľutovať,že cis.prebehol skôr...

ibinecka
31. mar 2009

Ja mám plánovaný CS 9.4. s budem 38+2tt aj keď s manželíkom vieme kedy sme to urobili takže to vychádza o týždeň skôr 37tt,tak tiež dúfam že to nebude skoro 😉

giuli
31. mar 2009

ibinecka,tak ako pozerám máme podobnú dilemu...snáď to všetko dobre dopadne a mimčá budú v poriadku..držím palce 😵

jabadaba
31. mar 2009

Ahojky, tak ja viem podla kamaratky, co rodila vo Svajciarsku - tam sa cisarsky planuje dva tyzdne pred stanovenym terminom porodu. Asi, aby plod neklesol prilis nizko, respektive, aby vobec nezacal ak sa rata s cisarskym.

Spytam sa vas takto - ako ste si naplanovali cisarsky? Boli u vas vsetkych zdovodnitelne zdravotne indikacie alebo ste sa dohodli s lekarom, ze to tak chcete? Pytam sa preto, ze chxem druhe dieta ale pre poranenia pri prvom mam desny strach z prirodzeneho. Chcem sa mu vuhnut a samozrejme nechcem sa vzdat myslienky druheho dietata len preto, ze na Slovensku maju lekari akysi mindrak vyjst pacientke v ustrety a komplikacie po porode zlahcuju otrepanym, ze pri druhom to moze byt ine. Pre mna je to privzsoke riziko a tak zistujem ci mam u nas vobec sancu rodit tak ako je pre mna bezpecne. Diky.

martao
1. apr 2009

jabadaba,
prvý porod bol v Trenčíne-CS. dovod nepomer plodu k panve. Druhý mal byť prirodzený aj napriek tomu,že podmienky sa nezmenili. Rodila som v Topolčanoch-majú prax, že po prvom porode CS robia druhý automaticky, Tretí cisársky robia automaticky všade.
Skús to takto vyriešiť.

iinuska
1. apr 2009

jabadaba, podla mna sa da dohodnut s lekarom. Treba sa s nim len porozpravat

lante
1. apr 2009

Tak ja som mala prvý plánovaný na 18.10. nakoniec prebehol 19.10. termín podľa MS som mala 24.10. Teraz mám termín 15.6. a doki povedal, že predbežne nech rátam s dátumom okolo 8.6. Tak uvidím. Dôvod na cisársky je moja predchádzajúca gynekologická operácia.

Čo som sa bavila s mojim doktorom, tak cisársky neradi robia preto, lebo je to operácia a ke to oproti klasickému pôrodu pre nich rizikovejšie.

A čo viem, tak plánovaný cisársky sa nahlasuje prednostovi či primárovi oddelenia, kde uvedie lekár dôvody na cisarák a čaká na schválenie (tak to bolo pri Vilkovi). Takže je malá šanca dohodnúť sa s lekárom na sekcií pre obavy z prirodzeného pôrodu.

Ale nehovorím, že sa to nikomu nepodarilo.

jabadaba
1. apr 2009

No to ste ma nepotesili baby. ☹ Ja som bola velmi potrhana pri prvom porode a zial, nasledky trvaju dodnes - 2,5 roka od porodu. Syn bol na moju telesnu konstituciu privelky - rovne 4 kila, velka hlavicka a siroke roztiahnute ramena. Ja nemam obavy zo samotneho porodu, ale z nasledkov nesetrneho porodu privelkeho plodu. Uz som sa pytala gynekologicky a podla nej ani rozsiahle poranenia hradze a konecnika ani pretrvavajuce zdravotne obtiaze s poraneniami suvisiace nie su indikaciou na cisarsky. Potom by ma zaujimalo co je vlastne dovodom cisarskeho? No nic, zajtra idem na vysetrenia, kedze nie som od porodu v poriadku a uvidime. Som normalne zufala uz teraz a to ste ani tehotna nie som. Ale druheho dietata sa nechcem vydat. Snad uz len ten Hainburg. 😖

iinuska
2. apr 2009

jabadaba, dovodov na cisarsky je vela, napr. uzka panva, nizko polozena placenta, zla poloha dietatka, vysoky ocny tlak,...

lante
2. apr 2009

......alebo ako u mňa predchádzajúca gynekologická operácia.

Možno by si mala skúsiť aj iného gynekológa...........by sa mu možno podarilo "nájsť" dôvod na cisársky

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibinecka
2. apr 2009

asandys, pozerám že si čerstvá rodička a si z Košíc. Kde si rodila? 🙂

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibinecka
3. apr 2009

Ja som dcérku tiež rodila v šaci a bola som spokojná ale lekár ktorý mi ju rodil je teraz môj obvodný lekár a ten ma teraz odporúčil do Novej. Ale zatiaľ som tiež spokojná tak uvidíme. Nasekciu idem asi 13teho tak mi drž palčeky 🙂 A rodila si so spinálom? Ja som mala zatiaľ vždy celkovú. Neviem si preto predstaviť aké to je byť pri vedomí 😖

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibinecka
4. apr 2009

Mne dovolili aj manžela pri pôrode tak dúfam ma tam bude rozptylovať a neodkvecne tam niekde 😀

pikino
5. apr 2009

ahoj baby je to pravda ze ked idete rodit planovanym cisarskym v plnej anesteze musite ist aj ku krcnemu?

snazivazuzi
5. apr 2009

Ano, je to pravda.

giuli
5. apr 2009

pikino,ja som mala prvý v plnej narkózr a bola mi zobratá iba krv + interné EKG...teraz rozmýšľam nad spinálkou...neviem sa rozhodnúť...

evinka2311
5. apr 2009

pikino...ja som veru nebola.takže si myslim,že nie.a co s a tyka sekcie na "vyziadanie" alebo na indikaciu...ja neviem,pri oboch som mala zdravotne problemy a doporucenie od odb lekara,ale aj tak som s a stretla s dr. na oddeleni(ležala som 5 tyž),že nechceli ho robit aj napriek tomu.podla mna by jeden lekar nemal fusovat do rozhodnutia druheho,pokial nie su v jednom odbore...nakoniec som rodila mesiac skor druhe dieta zas sekciou,nemala som ani predoperacne spravene,ale zbehlo sa to rychlo,odtiekla mi voda a doporucenie na sekciu som mala vo svojej karte,ani nie v tehot knižke. a spravili mi ju hned.aj som trpla,že ked je to tak rozbehnute,ci ma nenechaju tak...

basika
5. apr 2009

jabadaba - nooo riešim presno tvoj problém.... moje dieťatko ale malo 4410g a 57cm... na to všekto som porodila celkom rýćhlo akurát mi už musela sestrička zaľahnúť na brucho..ale tieže som sa strábila s trampotami so šitím, so zlatou žilou... dosť dlho..

jabadaba
5. apr 2009

Basika, tak to si teda porodila riadny kusok. 😉 Moj syn mal "len" 4 kila a 51 cm, ale mal siroke ramena a velku hlavicku. No skratka "parada". Na brucho sa zvalili aj mne . Z kazdej strany jedna a doktorka dolovala odspodu. Ty si teraz tehulka? 🙂 Ja len dufam, ze nez otehotniem, tuto slamastiku ohladom cisarskeho poriesim, aby som potom nemusela tehu prezit v stresoch.

viva13
15. apr 2012

Ahoj, chcela by som sa spýtať ked má žena kontrakcie ide do nemocnice tak ako je to s cisársky ide sa na to hned alebo je nejaký postup? dakujem

miri.b
15. apr 2012

@viva13 ja som prisla pred druhým porodom (prvý bol SC ) s kontrakciami a cakalo sa ako sa to vyvinie (chcela som prirodzený) nakoniec aj tak to bol opat SC

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre