Ako veľmi bolí pôrod?

granulka
22. júl 2014

Strasne sa toho bojim...boli to ako trhanie nervov zo zubu ci viac? a ked si da clovek epiduralku to je ako ked mu daju injekciu do zubu alebo stale sa zvyja v bolestiach?

lili235111
22. júl 2014

neviem ti to prirovnat ale ked mavas silnu menstruaciu so silnymi bolestami tak prvu polku zvladnes hravo 😉 potom to je uz len takze ako silne krce pri menzese ktore su caste ...drzim palce...epi som nemala tak neviem

luciferkax
22. júl 2014

Tak u mna to bolest podstatne silbejsia ako pri menzese

danulicek
22. júl 2014

ja som mala obrovske problemy so zubami a ked to porovnam, rodit isto este planujem 😀 co sa tyka trhania nervov, zubov a podobne, budem stastna, ak toto uz nepodstupim 🙂 a rodila som od prvej kontrakcie cca 20 hodin s miernymi komplikaciami 🙂

lady511
22. júl 2014

boli to ako pri velmi silnom mendzese...mne ta bolest vystrelovala do križov..zub mi nikdy ešte netrhali tak neviem ako to bolí a ani injekciu do zubu som nemala ale teda epi...to zavádzane bolí dost aspon mne to akosi nevedela pichnut,,velmi nepríjemne ale stojí za to

xevulax
22. júl 2014

Ja neviem preco kazdy porovnava porod s menstruacnymi bolestami. Ja teda bolesti mavam ale porod bol uplne iny level. Jasne ze sa bojis, ako kazda jedna. Ale neboj, ked to pride prestanes riesit strach. Kazda kontrakcia ma acoje trvanie vzdy mas chvilku na oddych kedy bolesti nie su. Inak mna trhanie korena zo zubu nebolelo vobec, len tak pre info 🙂 a ked sa bojis daj si epi, bolest citit nebudes ale podla mna sa to da bez....mam za sebou prirodzeny aj sekciu, ta bola podstatne horsia a aj zotavovanie bolo dlhsie

zuzi0110
22. júl 2014

Ja som rodila 3 krat bez epiduralu uplne v pohode ale u zubarky len pozriem na vrtacku a hned prosim o injekciu 😀

dada1252
22. júl 2014

každá má pôrod iný,, ja som napríklad pri prvom pôrode mala silnejšie kontrakcie a pri tlačený ani neviem, že som tlačila,,, a pri druhom zasa opačne,, kontrakcie žiadne a v polovici pôrodu som už tlačila na sucho... aj ja som sa pôrodu bála, ale zvládla som to 🙂 držím palce

lusiena
22. júl 2014

ja som tiež pred pôrodom mávala silne bolestivú menštráciu, takže pôrod bol ako jedna mesačná záležitosť... ale dalo sa to predýchať, teda väčšia časť.

lubka1983
22. júl 2014

podla toho aky mas vysoky prah bolesti...

lucinkab
22. júl 2014

mne tahali nervy zo zubu bez injekcie a v pohode. porod som mala tvrdy krcok a kontrakcie 13 hodin kazdych 5 minut a radsej vytrhat zuby ako toto 🙂

zaza218
22. júl 2014

ja somn emala ziadne bolesti a dcera sa narodila za 5 min...raz som potlacila a uz bola na svete

babatkoling
22. júl 2014

Menej ako oblickove kamene a prejde to hned ako je babo na svete 🙂 Zalezi, ako prezivas bolest, veeelmi silne kramy, ale da sa to vydrzat...

nefertitka
22. júl 2014

kazdeho porod boli inak a kazdy ma porod iny, mna bolel velmi, silna menstruacia je nic oproti tomu, mna to bolelo na nevydrzanie, ale kamoska to zvladla lavou zadnou, vraj kludne aj 10x este pojde rodit, ja som sa zaprisahala, ze to bolo prvy a posledny krat 😝
obe sme rodili bez epi, rozdiel bol v tom, ze ja som rodila 11hodin a ona dve

adka_pajerska
22. júl 2014

Ahoj neboj sa kazda zienka sa z casti boji porodu a nakoniec to vacsina zvladne v pohode 🙂 Ved keby nie tak sa nerodia deticky.Ja som mala tiez super porod zadne kontrakcia iba mi odtiekla plodova voda a za 20 minut bol damianusko na svete,ja som mala uz len tie najvacsie porodne bolesti a som tu a hodinu po porode som ani nevedela ze som rodila behala som ako strela a obhanala sestricky nech mi uz donesu Damika.Neboj sa nieje to nic strasne mi zienky toho zdrzime vela a kazda si tym prejdeme 🙂 Drzim palce a vravim neboj sa nicoho cim sa viac budes bat tym to robis pre seba horsie ja som to necakala brala som vsetko s kludom to skor moja polovicka stresovala 🙂 a vidis porodila som zo vsetkym za 20minut 🙂

akinorev30
22. júl 2014

Ahoj, mňa zavedenie epiduralky vôbec nebolelo, ani som nevedela, kedy presne mi to pichli. Po 30 min. prišla úžasná úľava od bolesti. Dovtedy som myslela, že sa zbláznim od bolesti. Prirovnať to neviem, ale bolelo to dosť a ešte k tomu som aj zvracala, takže to bolo vyčerpávajúce a bola som vďačná za epidurál.

horana
22. júl 2014

Ja som mavala dlhe roky velmi bolestivu mesntruaciu, v podstate som nemohla normalne fungovat, aj napriek liekom proti bolesti, ktore mi na to nezaberali som sa ten prvy den vzdy musela pytat ci uz zo skoly alebo potom z prace domov a tam "valajuc sa po zemi skrabat stenu". Porodmi sa mi to vylepsilo, teraz ma uz MS neboli ci minimalne, takze konecne si uz aj MS v podstate uzivam.
Ale chcela som povedat ze prvy porod ma bolel ovela viac nez aj tato MS a to nie som ziadna hysterka, bolest vydrzim. Mozno ani nie tak intenzitou samotnou, tazko to popisat, ale ja som pri prvom realne sa bala ze umieram, fakt take pocity, nakolko ta bolest zachvacovala cele telo a bola taka zivelnejsia, neboli to len menstruacne krce, akokolvek neprijemne. Samu ma to zaskocilo, cakala som vela ale AZ take ake to bolo nie. Myslela som ze telo to nedokaze vydrzat, ze ma to stravi cele, roztrha, ze to nedam. Napriek tomu par hodin po porode, ktory trval vyse 12 hod uz tychto silnych bolesti, to bolo davno zabudnute a rodila by som kludne opat. 😵
A druhy porod bol oproti prvemu uplna malina, to uz bola len ako taka silnejsia MS, ale trvajuca len 2 hodky.

hori
22. júl 2014

najhorsie na tej bolesti je, ze pri porode netusis, ako dlho to bude trvat... keby mi niekto povedal, ze napr. tri hodiny, tak zatnem zuby a vydrzim, ale kedze porod moze trvat aj dva dni, tak toto pomyslenie ma uplne psychicky a tym padom aj fyzicky odrovnavalo...

nice202
22. júl 2014

uff, ja sa tiez strasne velmi prevelmi bojim porodu. Prvy porod bola sekcia, ale po tychto pribehoch tu, mam neuveritelnu paniku a hrozu z toho, co ma caka.... To som to chcela dat prirodzene /hrdinka/, ale uz som si to aj rozmyslela, ze radsej opat sekciu teda. Vdaka za opis bolesti...Dakujem, neprosim.

adamar
22. júl 2014

baby baby co riesite strach z bolesti, ja som sa skor bala aby bolo male v poriadku, nie o seba a ci ma to bude boliet, jasne ze to bude boliet, v tom momente si poviete ze nic horsie ste este nezazili, ale uz o par dni si tu bolest nebudete ani vediet predstavit. Tak to pustite z hlavy, pri kazdej kontrakcii si povedzte, vsak ona raz skonci 🙂

emma181
22. júl 2014

Mne ked pichli epi tak som na porodnej sale na chvilu zaspala az som chrapala, nakolko som nespala celu noc kvoli kontrakciam. Ja som bola s epi spokojna. Ale myslim si ze sa vobec netreba stresovat dopredu tym ze ci to boli a jak to boli. 100 zien = 100 roznych porodov

ichbinich
22. júl 2014

Kazdy bolest vnima inak.
Tahanie nervu zo zubu si uz neprosim 😉 Rodit by som sla... Zvlast na kontrole, ked mi nedala injekciu, zacala sa sprtat v zube a potom sa na man udivene diva, ci ma to boli, ked som ju skoro pohryzla... No nie, no. A ona sadistka (vsetci zubari su sadisti 😉) mi hovori, ale teraz sa uz injekcia neoplati a sprtla sa este raz 🙄

Ja som mala VSETKY kontrakcie ako strasne bolesti krizov, nic vpredu ako pri menstruacii, vsetko v krizoch... Epi mi nestihli dat. Ale mala som epi pri cisarskom. Najprv daju umrtvujucu injekciu a az potom zavadzaju epi, takze to vobec neboli. Citis, ze ti niekto nieco robi na chrbte. Mna kvoli cisarkemu samozrejme znecitliveli celkom, ale citila som tlak a ze tam niekto nieco robil.

Inak odporucam kurz pripravy na porod, ja som bola pred prvym, ktory bol potom cisarksy, a vela som zabudla. Pred prirozdenym som nesla, ale mala som ist, mozno by som vedela lepsie rozdychat a manzel by skoro neohluchol 😉 😀

Bolesti sa boji kazda, to je jasne. Ale podla mna kurz vela pomoze, aj myslienka, ze kazda kontrakcia ti prinesie babo blizsie...Aj ked som toho vela nenamyslela pocas porodu, sa priznavam 😉

barbyes
22. júl 2014

To si podľa mňa musíš zažiť, ťažko Ti to niekto opíše a každý to znáša ináč. Nikto Ti nepovie, že to nebolí, bolí to a veľmi, ale dá sa to vydržať a je to len pár hodín z tvojho života a potom sa celý život tešíš z toho miminka čo z tej bolesti vzišlo 🙂 Je to hlavne aj na tebe, ako sa nadstavíš, to spraví strašne veľa. Ja som napr. prvý pôrod mala hrozný a u mňa bohužiaľ zaúradovala aj spomínaná epidurálka, ktorá mi nielenže nezabrala, aj to sa môže stať, ale predĺžila mi celý pôrod. Druhý som išla bez nej a môžem povedať, že som si ho užila a veľmi rada na to spomínam 😵 a vieš sa na pôrod aj pripraviť, neviem v ktorom si týždni, nemáš v profile, ale od 36tt vieš začať cvičiť s EPI-nom (keď si dáš do googlu tak si o tom môžeš prečítať, aj tu na koníkovi je o ňom samostatná téme, vďaka nemu som šla pri druhom bez nástrihu) cca od 34tt môžeš piť maliníkový čaj a jesť ľanové semiačka, som presvedčená, že aj vďaka tomu bol ten druhý pôrod taký dobrý 🙂 A hlavne samotný pôrod nebolí vôbec, to je úľava (s prepáčením ako keď sa nemôžeš vykakať a potom to konečne vytlačíš von 😀 ) , bolia len tie kontrakcie predtým, ale určite sa to dá zvládnuť, inak by už žiadna žena nemala druhé dieťa a nedajbože ešte aj tretie 😉 hlavne študuj a čítaj, keď vieš do čoho presne ideš, nebudeš taká vystresovaná, lepšie sa uvoľníš a tým to bude aj menej bolieť 🙂 a ak Ti môžem odporučiť, presun do nemocnice odkladaj ako dlho len budeš môcť, radšej si napusti horúcu vaňu a predýchavaj tam!! pokiaľ Ti teda nepraskne voda..

culia1
22. júl 2014

Mna nikdy nejako menzes neboleltak to neviem porovnat, rodila som dve deti bez liekov a epi, da sa to prezit, poviemdz si ze niektori ludia su v bolestiach skrz choroby,porod trva najviac den-zvladnes to, len pekne pocuvaj ako ti budu kazat dychat,dychanie urobi velmi vela, pripadne chod aj na predporodny kurz.das to s prehladom,nerob si z toho zbytocnu paniku.

chikitka
22. júl 2014

radsej sa taketo veci nepytaj, kazda zena to ma ine a zbytocne sa stresujes. hovorim z vlastnej skusenosti. tiez som sedela na nete a kazdym dnom som viac bazila po odpovedi ake to bude. nakoniec som sla do porodnice extremne vystresovana a tak to aj dopadlo, 14hodinovy porod, velmi tazky, napriek epiduralke sa vsetko komplikovalo, mozno aj prave vdaka nej... neotvarala som sa a robili so mnou vselico, po porode som sa citila ako po vybuchu granatu v genitaliach (podla opisu mojho muza, co tam videl, ked siel pre papiere okolo "miesta cinu" to aj vybuch granatu bol, a to videl ako vojak uz vselico...) a na druhy den som nemala ani najmensiu chut byt mamou, dlhsie mi trvalo nez som zacala svoje babo vnimat ako svoje po tomto zazitku. pri druhom to sice tiez trvalo 12 hodin, ale bol to skvely zazitok: do porodnice som prisla v satach a plavkach, len s knizkou, lebo som mala v plane ist na kupko a naraz sa to zacalo- este aj u svokrovcov, do porodnice som sla s muzom 3mi bus spojmi a porodnicka mala pristup, ze si z nej robim srandu, lebo som tam neskrabala steny a nevrestala som bolestami. bolesti boli ku koncu uz masaker, ale zatla som zuby a cakala kedy to bude horsie, a uz nastastie nebolo, maly sa narodil na 3. potlacenie, ziadny problem nebol a o dve hodiny by som mohla sama odkracat z lehatka 😉 takze co z toho vyplyva: nestresuj sa, tes sa a mysli na to, ze do tej porodnice nejdes zazit bolest, ale ides si tam pre babo. ja som to tak pri druhom brala, kecala som na vzdycharni s babami a porodnicky na mna srali, lebo som bola vyskerena a len pri kontrakcii som sa zachumlala do periny, v duchu zanadavala a pokracovala v rozhovore... ani netusili ze uz naozaj rodim... a ani ja 😀 drzim palce a naozaj, mysli na to, ze ides pre najkrajsi poklad a nie trapit sa a bat sa!

vejula
22. júl 2014

Ja môžem porovnať prvý pôrod, pri ktorom mi po prepichnutí plodovej vody (pri otvorení na 2cm) nastali také bolesti, že som myslela, že to neprežijem alebo ak ano, tak skončim v blazinci, že toto pri zdravom rozume nezvladnem. Pôrod nakoniec ukončili sekciou. Druhý pôrod som už nespanikarila a neutekala hned do nemocnice, bola som dlho doma, do pôrodnice som už prišla s dobre rozbehnutým pôrodom. Bolesti boli sice velké, ale neboli také, že by som si povedala, že to nezvladnem, že umieram, alebo že sa zblaznim. Proste dali sa pri zdravom rozume zvladnuť bez paniky a pocitu, že su to moje posledne sekundy života. Pôrod trval sice cca 24 hodín, ale cele sa to dalo zvladnuť lepšie ako 2 hodiny ukrutnych bolesti pri prvom pôrode po prepichnutí vody. Takže si myslím, že pokial sa do pôrodu umelo nazasahuje, nepicha sa voda či umely oxitocin, tak ta bolesť sa da zvladnuť. Najväčšia bolesť nastáva práve po umelých zasahoch do pôrodu. Tolko moja skusenosť.

piacere
22. júl 2014

nemôžeš pôrod a pôrodné bolesti porovnávať s bolesťou či ošetrením zuba 😀 To proste nejde..... Nie preto, že by pôrod bolel viac, ale proste bolesť lokalizovaná v hlave sa nedá porovnávať s bolesťou v bruchu.... nebe a dudy....
Ja osobne sa tak bojím zubára, že do konca života budem tvrdiť: radšej trikrát porodím, ako raz k zubárke....

Prvý pôrod som mala bolesti poslednú hodinu pred tlačením. A druhý pôrod? Bezbolestne som sa otvorila na 6cm, potom som skončila na akútnej sekcii....

Každá žena má prah bolesti nastavený niekde inde, takže ak by môj prvý pôrod zažila nejaká iná žena, možno by povedala: "bože! horor! nikdy viac!" Ja tvrdím, že to bolo krásne, rýchle, udýchateľné a skončilo to nad moje očakávania... na tri zatlačenia, bez nástrihu, na pôrodnej sále som bola se vším všudy 15 min....
Nepýtaj sa, nerieš, nepomôže ti to, každý pôrod je iný , každá ho znáša ináč. Hlavné je, aby si išla do pôrodnice s jednou myšlienkou: "nejdem vzdychať a ručať na vzdycháreň, ale idem si pre moje milované bábo". Všetko hlavné a dôležité je v hlave 😉 Ak budeš nastavená pozitívne a optimisticky, budeš všetko zvládať lepšie a ľahšie 🙂
Držím palce.

anetkaadamko
22. júl 2014

podla mňa prirodzený pôrod bolí tak "akurát" ............vyvolávaný pôrod bolí tak, že chceš odtiaľ ujsť,niekto aj umrieť...........ale žiadna bolesť netrvá večne, tak ako končí každý večer deň.... 😀 .........prežila som 2 vyvolávané..............na prvý pôrod sa nebojíš, lebo nevieš do čoho ideš, aj keď veľa čítaš hlúpostí na internete................Druhého sa už bojíš, lebo vieš do čoho ideš............. Držím palce zvládneš to tak, ako miliardy žien pred tebou....

bebe87
22. júl 2014

Porod boli menej ako bolest v srdvi ked kazdy mesiac dostanes mrchu a uz ju necakas

jankastubka
22. júl 2014

Mne odtiekla plodova voda, potom zacali mierne bolesti ako pri kramoch, ktore sa postupne zvysovali. Ked som bola na 5 prstov pichli mi epidural. Pri nom sa najprv dava umrtvovacka, ako ta do zubu, zby si zavadzanie kanily necitila. Ked je to umrtvene, tak vpich kanili citis len ako tlak na chrbat. A po epi, sa mi bolesti postupne zmencovali, az uplne vymyzli. Tesne pred porodom som citila tlak medzi nohami, a to uz sme sli rodit. Cele to u mna trvalo 7 hodin.

ajka006
22. júl 2014

Nemusi vobec ak sa na to patricne pripravis a tiez zalezi od tvojho nastavenia. Su zeny - najdes na youtube - ktore pri porode zazili aj orgazmus. 🙂 🙂 na tvojom mieste /kedze sa bojis/ by som si urcite nasla infosky o com porod je a moze byt a urcite necitala diskusie, kde sa pise, ze porod moze trvat aj dva dni a dalsie "strasidelne" veci. V inej diskusii som uz dala par linkov. Ak bude zaujem, mozem ti ich hodit do IP alebo ich hodit aj sem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre