Aký ste mali pôrod po umelom oplodnení?

trulinka
13. máj 2014

Ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat, ci ste po IVF rodili prirodzene, alebo cisarskym rezom? Ja som v 33 tt a Dr. mi povedala, ze pre babatko by bolo lepsie rodit cisarskym, nakolko som po IVF. Dakujem Vam za odpovede 🙂 .

ivec16
13. máj 2014

@trulinka tak este som nerodila, som tiez po IVF a nemyslim si ze IVF je indikacia na cisarsky... Urcite budem chciet rodit prirodzene ak nebude iny zdravotny problem.

trulinka
autor
13. máj 2014

@ivec16
ahoj, ved to, ja som sa nikde nedocitala, zeby som preto mala rodit cisarskym. Len ma ta poznamka mojej lekarky zaskocila....tiez by som radsej rodila prirodzene....

84verca84
13. máj 2014

Ja rodila prirodzene. Sice na vyvolavacku, ale islo to. Mala som problemy s tlakom a ku koncu uz v 35tt zle prietoky a oddelenu placentu. Takze 3tyzdne som lezala v nemocnici a potom vyvolavacka. Cisarsky sa robi iba ak su problemy.

kveta
13. máj 2014

@trulinka V Rakusku IVF povazuju za indikaciu k cisaraku. Je to tym, ze pri cisaraku je vacsia sanca pre dieta prezit porod v zdravi. Zena po prirodzenom pocati ma sancu, ak jej umrie dieta pri porode, urobit si dalsie. Po IVF su tie sance na dalsie tehu mensie. Takze preto sa neriskuje a robi cisarak.

lulu369
13. máj 2014

@trulinka ja nemám skúsenosti s IVF...no podľa mňa to určite nemá nič s tým či budete rodiť spontánne alebo cisárskym. to aký o aký pôrod pôjde určite bude závisieť od vášho zdravotného stavu a aj od zdravotného stavu dieťatka, ale pokiaľ nebude nijaký problém tak nevidím problém aby sa dieťatko narodilo prirodzene a nie cisárskym aj keď ste po IVF 😉

elanor
13. máj 2014

IVF je indikacia k cisarskemu... to ci bude abo nie, je na lekarovi a momentalnom stave rodicky a babatka...
akonahle sa k tomu prida este jedna alebo viac dovodov, uz nie je o som polemizovat...

@trulinka tebe iba Dr. zatial doporucil, ale este to nieje iste, takze zbytocne nestresuj. co bude a ako bude to sa vsetko uvidi, ked pride ten spravny cas...

maarcy
13. máj 2014

ja som rodila prirodzene :0) bolo to druhe babo, o 1:30 mi odtiekla voda a o 3:45 bol medzi nami :0)

trulinka
autor
13. máj 2014

@elanor
Ahoj, ved ja nestresujem, v podstate je mi to jedno ako budem rodit, len som chcela skor rodit prirodzene. Ale ak by to malo ohrozit babatko, tak nech ma radsej rozrezu 😝 .

trulinka
autor
13. máj 2014

@maarcy
Jeej, tak blahozelam 🙂 . Obe deticky mas po IVF?

elanor
13. máj 2014

@trulinka to nestresuj som myslela skor v zmysle ze nerozmyslaj nad tym, nehaj to plynut...
mna sa kazdy furt od zaciatku vypytoval, ze ci pojdem normalne abo cisarom, kazdeho som poslala do haja, ze uvidim co bude, ked to pride. nakoniec som skoncila pod nozom, ale tak mne sa toho na poslednu chvilu toho nakopilo viac, takze uz nebolo o com rozmyslat.
1. IVF, 2. gemini, 3. jedno babatko otocene koncom panvovym, 4. preeklamsia
takze ked sa toto vsetko spocitalo a podtrhlo, cisar bol jedina rozumna cesta...

smejula
13. máj 2014

Ja som rodila prirodzene. Moja gynekologicka ma chystala na cisarsky, v nemocnici povedali, ze na to nie je dovod. 🙂 kazdy doktor ma iny nazor na to, zalezi, v akom zdravotnom stave budes ty a babo 🙂

ikacka
13. máj 2014

Mne tiez moj gynekolog povedal, ze ivf je indikacia na cisarsky, ale ze pokial nie su ine komplikacie tak budem rodit prirodzene. Najprv som musela od 25tt lezat, lebo sa mi skracoval krcok, potom som prenasala (pri ivf by si mala rodit v 40tt, pretoze vies presny cas "pocatia") a keby sa maly nevypytal von v 40tt+5dni, tak by bol urcite cisarsky. No a porod zacal prirodzene a aj dost rychlo, len maly mal nejak zaklonenu hlavicku, tak nechceli nic riskovat a rodila som cisarskym.
Po IVF nemusis ist na cisarsky, len si bude lekar davat vas i pozor pri porode a pri najmensom probleme pojdes cisarskym, aby sa tvoju vytuzenemu babatku nic nestalo. Aspon tak to bolo u nas. Tak sa nestresuj a vsetko bude ok 🙂

katy2
13. máj 2014

@trulinka ja som mala 2x cisarsky 😉

maarcy
14. máj 2014

@trulinka iba jedno...prve bolo normalnou cestou 🙂 a druhe IVF, ked sa nam dlhsiu dobu nedarilo,tak sme isli na vysetrenia a zistilo sa, ze manzelovi sa zhorsil spermiogram

sonulka81
14. máj 2014

@maarcy my sme ali presne to iste prva dcera prirodzene a hned a druhe po 4rokoch IVF snazenia. Rodila som spontanne ale lezala som od 31tt v nemocnici.o pol 10zacali kontrakcie a o 23.15 bola mala na svete. Kamaratka bola tiez na Ivf a tiez jej doktor povedalze bude rodit cisarom

kiki68
14. máj 2014

mne jeden lekar,co ma CAR v CZ povedal,ze oni ten cisarak robia hlavne kvoli tomu,ze chcu mat istotu,ze po tej dlhsej ceste k babatku a vypiplaniu toho to babo prezije a rodicia budu mat radost. Samozrejme su tak aj ine zdravotne veci, on mi to povedal tak,ze ked sa nejako obchadza priroda,ze vzdy to nieco prinasa a ze oni za dlhe roky co to zaroven skumaju za pochodu uz vedia co a ako,ale stale ich nieco vie prekvapit.

trulinka
autor
14. máj 2014

@elanor
Fuha, tak to si toho mala ozaj dost. No hlavne ze to dobre dopadlo. U mna je tiez maly este stale otoceny koncom panvovym, neviem ci sa vobec pretoci hlavickou dole.

trulinka
autor
14. máj 2014

Hm, tak podla vasich odpovedi, je to ozaj rozne. Ja som natrafila na dve protichodne strany. Moja gynekologicka od zaciatku mojho vytuzeneho tehotenstva na mna dava velky pozor, okamzite ma vypisala na PN-ku hned na zaciatku a nic u mna nechce podcenit. Tak preto aj ten cisarsky odporuca...Je velmi zlata a vazim si ju za to. Na druhej strane primar v porodnici kde budem rodit je stara skola a jednoznacne je za prirodzeny porod, takze uvidim ako to nakoniec dopadne 😉 . Ale nech uz sa babo dostane na svet akokolvek, je to jedno, len nech je zdrave. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre