Ambulantný pôrod pri cisárskom reze

miskacharly
25. nov 2014

Existuje niečo také ako ambulantny porod aj pri cisarskom reze?ze by sme išli na druhy deň domov?

brumka
25. nov 2014

neviem ale pri sekcii budes rada ked tam budes pod dozorom tych 6 dni. ason jasom bola rada, ved rataj 2 dni infuzie a potom este aspon 2 dni injekcie a budes pod stalim dozorom. ja by som ani po ednom cisaraku co som mala nesla skor domov sice smutno mi bolo ale zdravie je na prvom mieste. sice ja som skoro 7dni bola pri oboch ale to koli zltacke preventivne, lebo potom keby sa nieco stalu uz ta nemozu zobrat spat

vevesh
25. nov 2014

@miskacharly pohybujem, kedze ide o velku operaciu brucha.....samozrejme na vlastne riziko ta prepustia - ale oplati sa takto riskovat?

evittam
25. nov 2014

@miskacharly Určite by som to neriskovala ako píše @vevesh je to operácia.....

ewisam
25. nov 2014

@miskacharly urcite nie... na druhy den si rada, ze si rada a ucis sa chodit, takze nehrozi 5 dni pobudnes urcite v nemocke

atomica87
25. nov 2014

@miskacharly o tom silne pochybujem, ja som bola dva dni na infuziach, 24 hodin slezis, potom ta postavia, mas kateter, sleduje sa travenie a stolica a ak budes mat problemy, na treti den dalsia infuzia. Ja by som po cisarskom nedokazala ist na druhy den domov, nedokazala som sa ani postavit, a kateter mi vybrali az na treti den. ja som mala problem vyjst den po porode par metrov na chodbu za mm, ktory ma prisiel pozriet

siska53
25. nov 2014

@miskacharly suhlasim s babami. Mam za sebou dva cisarske.
Ani po zlcniku ta hned nepustia,vo stvrtok ma robili a az v sobotu som sla domov. A to slo o mensi zakrok,nie o rozparanie celeho brucha(aj ked navonok vidis len jeden tenky rez) ako je to pri cisarskom.

miskacharly
autor
25. nov 2014

@siska53
@atomica87
@ewisam
@evittam
@vevesh
@brumka
Mala som uz jeden cisarsky a druhy raz pravdepodobne bude tiez aj keby som bola rada ze by nemusel byt.po cisarskom som iba lezala az do 2.dna,ani nie 24 hodin,mozno 19,20 ak nie menej.a potom mi uz nerobili nic.iba malemu robili vysetrenia,co mozu aj doma.boli sme tam 4dni.ale dakujem za nazory 🙂

culia1
25. nov 2014

kokso, ja tomu nerozumiem k comu je dobre sa tak ponahlat domov,za jednak si pod lekarskym dozorom, ty aj dieta.Co budes robit,ked sa ti nahodou rozbehne masivne krvacanie, alebo cokolvek sa udeje s babatkom? mam odrodene dvakrat a zakazdym som sa tesila, ze mozem zostat v nemocnici,kde viem ze je o mna po vsetkych strankach postarane.ok viem, ze tie priestory nie su bohvieco a tie vsetky kontroly su aj ponizujuce, ale predsa ide o zdravie teba a tvojho dietata! a kde si uz lepsie oddychnes ako v nemocnici? kde v zasade nemusis nic okrem toho ze krmis a robis hygienu sebe a dietatu.

siska53
25. nov 2014

@miskacharly tak to si mala dobre. Mna postavili vzdy do 12hodin a hpci dom sa po 2cisarskom rychlepsie spamatala,predsa len je to rana,nejaku dobu bola aj cievka na moc... Potom to rozhybanie sa...a uprimne,som rada,ze sme tam boli dlhsie,pri synovi som sla domov v utorok,pri dcere az v stredu (v piatky sa narodili), no dcerka v pondelok take koliky schytala,ze sestry nevedeli,co s nou,vzali ju prec k doktorke a doviezli mi ju az neskoro vecer uz spiacu,celu noc som prespala,co som bola za cely den vycerpana. Netusim,co to bolo,ale som rada,ze som vtedy bola v nemocnici a nie doma.
No a zas oni kontroluju aj intenzitu krvacania,ranu a td.lieky preventivne,predsa,je tam strasne vela rezov. Videla som totiz cisarsky onoho casu na stv 2 a pri daktorych scenacj som mala zavrete oci (a to ma o asi mesiac cisarsky cakal).

Ja osobne by som to neriskovala..

darina1952
25. nov 2014

@miskacharly úplne zbytočne sa domov ponáhľaš. So sekciou už máš skúsenosť, ale nakoľko ide o operáciu tak je sledovanie v nemocnici úplne na mieste. Nikdy nevieš či sa nepritrafia nejaké komplikácie, a aj keď bude všetko OK tak si na 5ty deň doma a prídeš už len vybrať stehy. A v prvé dni sa ti o bábo pekne postarajú ani na noc ho nemusíš mať pri sebe - oddýchneš si, zotavíš sa. 😉
Ja mám za sebou dve SC a bola som rada že si môžem v nemocke oddýchnuť tých pár dní, rodila som v utorok večer o 21,00 a v sobotu dopoludnia ma pustili domov 🙂

jankako
25. nov 2014

neriskovala by som to.je to op.jedna kámoška práve po mes.sa dostala domov,lebo nastala u nej embolia.keby bola doma,može zomrieť.dalšia rodila v UK.na druhý deň domov.o pár dní dostala emboliu,ale jej frkla zrazenina do mozgu,čiže je ako po mozgovej príhode..stačí ti?

milotaa
25. nov 2014

@miskacharly aj mna pustili po cisarskom na 4-ty den domov. A dost som to olutovala, lebo po prichode domov mi vyskocili horucky, vyklul sa z toho zapal v rane. Nez na to prisli, museli sme 2x cestovat do nemocnice na pohotovost - samozrejme aj s 5-dnovm novorodencom, a to mame peknych 40 minut tam a 40 minut naspat ak su volne cesty. Samozrejme par hodin cakania na pohotovosti az kym na nich partner nenakrical a nezacal sa vyhrazat dohladom nad zdravotnou starostlivostou.
Na sestonedelie ma uz naspat nezobrali (napriek tomu, ze oni ma tak skoro ani nemali prepustit), vzali ma na pooperacne a tam babatko nemohlo ist so mnou. Musela som ju nechat s tatinom doma. Boli sme dohodnuti, ze jej kazdy den budem posielat odsate mliecko, ale nakoniec som kvoli atb ani nemohla.
No chcela som tym povedat, ze keby som bola zase v tej situacii na sestonedeli, tak sa tam drzim zubami nechtami co najdlhsie.

brumka
25. nov 2014

@miskacharly ak o nerobili mne pri oboch sekciach kontrolovali ranu 3x denne a neviem na kolky den mi robili aj soo ci je vsetko ok, kontrola krvaxccania kazdy den, ja som pri oboch pripadoch bvbola 2dni na infuziach a 4 dni doklopy som dostalaa take makra injekcii do zadku do ramena a neviem kolko toho bola asom akoihelnmicekdetom robili vysetrenia, a ptom posledny den kontrolovali zltacku zvysene hodnoty ja by som neriskovala ani keby co bolo asj ked po druhom porode ma cakalo dieta doma no musela som ostat

vevesh
25. nov 2014

@miskacharly zatial som v ani jednej krajine nevidela, zeby tak skoro pustali domov - napr. V iraku je cca.40-48h po, v de 72h, v inych krajinach 3-6 dni, na sk 5-7dni..
po 3 dnoch mozes podpisat reverz, ked myslis.... Ale skor by som to nezvazovala, prave pre PRIPADNE pooperacne komplikacie...

babulka
25. nov 2014

@miskacharly to je vtip, nie? Cisársky rez je veľká brušná operácia a nie vybratie znamienka.....

ushuaia
25. nov 2014

@miskacharly ahoj, ja som mala akutnu sekciu, rodila som v zahranici...na nohy som sa postavila cca 9 hodin po zakroku, kateter mi tiez vytiahli...sestricky boli mile, ale nikto mi nepomohol vstat, steny som skrabala...od bolesti, aj napriek analgetikam. Domov sme sli na 4 ty den...Ked na to teraz myslim, som rada ze som sa postavila tak skoro na nohy, pretoze som vedela, ze jednoducho musim...nikto s nami nebol...tisice km od domova...Ale urcite by som nesla na cisarsky rez ambulantne...je to riskantne...A najma ani nic take som nepocula.

katarinamarkova
25. nov 2014

@miskacharly ak mas nemocnicu cez ulicu, kde v pripade zivotu nebezpecnych pooperacnych komplikacii dobehnes a okolo seba stab ludi co ta bude prvy tyzden obskakovat, tak kludne.
inak NIE.
ved si uvedom, ze tvoje dve deti budu potrebovat zdravu a hlavne zivu mamu cely svoj zivot....tych par dni za to nestoji.
mna by zaujimal dovod preco chces takto hrozne riskovat? co je prednejsie ako tvoje zdravie, zivot?
rodila som aj cisarskym - toto by som nespravila.

mozno aj preto, ze pri mne lezala pani, co rodila tiez cisarskym den predo mnou....ja som sa rozbehavala ona uz ,,veselo,, behala.....raz sa tak postavila z postele, ze na wc.....kopec krvi, do sekundy odpadla.....polezala si este dobrych par dni na intenzivke, praskli jej vnutorne stehy, operovali este raz.....na klasicku izbu sa vracala, ked som sa ja prave balila domov.

liz_lemon
26. nov 2014

ja som teraz po 2. cisarskom, a pustili ma po 4 dnoch (vobec som sa domov nepytala), a zda sa mi to strasne skoro, vsetko ma este boli

adeli79
27. nov 2014

ja som cisarsky mala v utorok rano a pustili nas v sobotu. casovo mi to prislo akurat. ale cely priebeh bol bez komplikacii a aj maly bol nastastie bez zltacky.

kiki68
27. nov 2014

chodit domov po cisaraku je blbost...nepoviem po porode kde nie su ziadne poranenia,tak tam sa to da,ale po cisaraku,kde ma clovek pekny rez....to by bol strasny risk a malokto ma domov od nemocnice do par minutiek. Ako ja tiez nemocnice nemusim, ale tiez by som sa nechcela pripravit o zivot svojou pohodlnostu. Po 3,4 dnoch sa da ist domov, ale nie hned sa hrabat prec.

sunny15
27. nov 2014

myslim,ze nie...viem o com je sekcia ...sama som si ju prežila,nebola to žiadna hrôza,ale komplikacie môžu byť vždy aj ked si trebars zdrava žena...no a tam si pod dozorom,aj o maličke sa ti postaraju keby nieco...ja som sa tiež v duchu ponahlala domov...ale zaroven som bola rada ,ze som v nemocke ved predsa...clovek ma aj bolesti,vedia pomoct aj poradiť ak by sa nieco skomplikovalo...doma ťa čakaju povinnosti okolo bábätka aj dalsich členov rodiny...v nemocke si este chvilu oddychnes...

katarinnak
27. nov 2014

@miskacharly Ja som bola dva dni po cisarskom OK. PO 12 hodinach ma chceli postavit, bolo mi zle...tak pockali este 2-3 hod a potom uz bolo vsetko ok. Ranu si mozes aj doma odlepit vpodstate a na vybratie stehov prist. Aj injekcie si mozes pichat sama....myslim klexan proti zrazanlivosti krvi...to jedine robili mne. Inak sa vsetko tykalo maleho a mne bolo vpodstate dobre. A existuje ambulantny normalny porod? To som nevedela...lebo taky by som chcela pri druhom 🙂

piacere
27. nov 2014

Záleží na človeku, ako sa po CS cíti. Ja som bola schopná odchodu na 3. deň po sekcii, takže pre mňa bolo tých 7 dní (kvôli malého žĺtačke sme boli dlhšie) úplným umučením....

dollynkaa
27. nov 2014

@miskacharly no ja som bola po sekcii 5dni v nemocnici co som bola velmi rada lebo tie bolesti a vsetko okolo toho. Neviem co sa tak vsetci ponahlate domov. Podla mna tych 4dni je v poho aj babo mas pod dozorom ved moze dostat zltacku hocico.

katrin21
27. nov 2014

@miskacharly blaznis?? ja som po cisárskom bola 3 dni uuuuplne rozbita, dalsie 3 som sa ucila ako tak hybať a zichadzať z postele... bala by som sa ist domov skor, stat sa moze vselico tebe hlavne.... krvacanie, uvolnenie stehov, alebo mozes dostat napr. teploty....
Neponahlala by som sa domov.. podla mna uz 5 dni po sekcii je skoro ist domov... Kedysi sa byvalo 10dni, lebo je to riadna operacia.. ziadna malickost.. brucho mas rozrezane a zasite v 3 vrstvách..

katarinka81
27. nov 2014

@miskacharly Nečudujem sa ti že sa ponahľaš domov. Aj mne tam bolo dlho. Je pravda, že je to velka operacia a preto by som sa na tvojom mieste snažila ísť do menej komplikovaného porodu, čiže prirodzeného. Oni to neradi robia, ked bola prvá sekcia, ale ked si človek trvá na svojom tak to ide. Poznám baby čo to dali. Samozrejme závisí od dovodu prvej sekcie, a nie vždy sa veci dejú ako si my želáme.

darina_z
27. nov 2014

Ja som nad tymto uz tiez rozmyslala. Mam jeden cisarsky za sebou, na druhy den som bola viac menej v pohybe, hoci s bolestami, ale zvladla som to. a sama za seba mozem povedat, ze doma by mne aj malinkej bolo urcite lepsie. Tie strasne vysoke postele, ktore v nemocniciach su, su pre zeny po cisarskom reze absolutna katastrofa. Nehovoriac o tom, ze ta moja bola este aj vyspadovana, tak som mala co robit, aby som sa z nej este nezosuchovala. Nemala som hned mlieko, malinkej som musela chodit po um do zdr.izby na konci chodby, a toto bolo pre mna najhorsie, utekat pre mliecko a nechavat dcerku v izbe plakat, kym ja zozeniem niekoho, kto mi to mlieko do tej striekacky doplni, kedze sami sme si ho brat nemohli. Toto by sa doma pri ockovi nemohlo stat. Nehovoriac o tom, ze som hned ako sa bude dat chcela mat malinku "skin to skin", tak som o tom mohla len snivat, kedze sama som to v tom stave nezvladala, a nemala som ani to stastie, ze by mi v tom niekto pomohol, a sama som si veru netrufala, kedze stale, aj ked nie moc, ale bolelo. ale ano, beriem, ze stat sa moze cokolvek :(

piacere
27. nov 2014

@katrin21 ale veď toto je tak individuálna záležitosť ako prah bolesti pri klasickom pôrode napr. Ja som si odkráčala z pooperačky na izbu po vlastných už na druhý deň. Tretí deň som lietala po chodbe ako laň a dojčila na posteli v tureckom sede, sestričke padala sánka. Už na piaty deň som sa cítila v nemocnici zbytočná 🙂

sarah02
27. nov 2014

ja mám 2 cisárske rezy za sebou .Rodila som v Šaci ,po sekcii ste jeden deň na iske. Na druhý deň vás odvezú do izby a v ten deň som na obed už chodila-10min 🙂 Začiatky sú ťažké ale čím rýchlejšie začnete sa hýbať tak to je pre Vás všetko jednoduchšie.Mňa pustili na 4deň domov,malý nemal žltačku a žiadne komplikácie tak sme sa tešili domov 🙂 Stehy sa strebú takže nemusíte chodiť na žiadne kontroly až k Vášmu gynekológovi.To je moja skúsenosť .

adeala
27. nov 2014

@miskacharly uľhačím ti to - na Slovensku nie je možné ambulantne rodiť vobec. 😉 Aspoň teda ešte nedávno nebolo. A ak vieš, čo obnáša ambulatný porod, tak vieš, že je možný len vtedy, ak máš zabezpečenú popoayQa k vám domov a vyšetrí dieťa, čo by pri sekcií určite nestačilo a potrebovala by si ešte nejakého lekára aj pre seba - a to si na seba nikto nevezme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre