Balónik EPINO. Áno či nie?

lehotka
27. júl 2011

Kocky, chcem sa opytat, ci mala z Vas nejake skusenosti s tymto balonikom, zadovazit si ho ? Lebo nie je to prave najlacnejsia zalezitost 😝

adelaine
27. júl 2011

moj nazor je nie,
mna porodna asistentka pred tym vystrihala, ze sa da zaviest do vaginy infekcia pri manipulacii, tie masazne oleje
mozu sposobit az zapal hradze....
su zastankyne, co tvrdia, ze im to ulahcilo porod...mne gynekolog povedal, ze to aku mame vysoku hrazdu, je individualne a dedicne, ze on mi to velmi neodporuca...
a hradza ma urcitu elasticitu, neda sa to natahovat donekonecna.... 😝

katka1981
27. júl 2011

Ja som za, gynekolog vedel, ze ho pouzivam, skoncila som bez nastrihu, bez sitia, urcite mi to stalo zato, pretoze mi aj psychicky pomohlo, ziadne masazne oleje som nepouzivala, a pri kazdom pouzivani som pouzila novy prezervativ, neviem aku inekciu som si mohla zaniest... pouzivala som len lubrikacny gel. pozri si forum epino

ani3012
28. júl 2011

skoro každá baba,čo viem,čo cvičila s EPI NO , porodila bez nástrihu....účel plní a ak sú dodržané aj hygienické podmienky, tak by si sa infekcie nemala báť...
ja som ho nepoužívala:pri prvom to nebolo a druhom tehu som mala zdrav.problémy

vefi89
28. júl 2011

ja súhlasím s @adelaine ...ani som nad tým nerozmýšlala v čase tehu, a teraz prepáčte, ale sa pousmievam, keď čítam , že niektoré ženy cvičia ako o dušu.. pôrod je najkrajšia vec aká ťa kedy stretne a treba si ho podľa môjho názoru užiť tak, ako je od prírody daný...som silná zástankyňa akejkoľvek neprirodzenej podpory. a tá bolesť, tie jazvy čo ti ostanú, to je to jediné, na čo budeš spomínať,keď ti raz deti ujdú z domu

slimme
28. júl 2011

Ja som za Epino, vlastne som stastna ze existuje nieco co zabrani nastrihu, treba si precitat par clankov, pre a proti nastrihu a takisto Ti pomoze sa rozhodnut diskusia o Epine. Ja som si zistila o tom potrebne info a rozhodla som sa pre...Za tych 80 euro to stoji, bolestive sitie, jazvy, inkotinencia a o sexe ani nehovorim. Netvrdim, ze to tak musi byt, ale preco to riskovat? Nie je na tom nic neprirodzene, zeny v Afrike si hradzu roztahuju tekvicou 🙂 Nie je to ziadna chemia ani nic take a pokial dodrziavas hygienu, ziadna infekcia nehrozi...To by si nemohla ani sexovat...

bobocka
28. júl 2011

nastrih nie je nic strasne.bola som nastrihnuta a tu som.vobec som to necitila,ale vobec,len som to pocula 😅 nebolelo.sitie tiez nebolelo,lebo na sitie som uz mala lokalku.osobne nie som proti nastrihu ak je skutocne potrebny.lepsie ako ruptura kadejak.nastrih je aspon vedeny jednym smerom .epi no som neskusala.planujem druhe babo a najprv sa poriadne poradim s gynekologom.on mi povie ci to povazuje za spravne ci nespravne a preco.a na zaklade jeho odborneho nazoru si to zadovazim alebo nie(mozno,ak bubaky vyjdu).ale po neodborne rady by som si na fora nechodia.jednej to mohlo pomoct a druhej nemuselo.kazda sme individualna kazda to mame "dole"ine.ja by som jednoznacne toto riesila s gynekologom,porodnikom.

luciferova
28. júl 2011

Nastrih nie je nic hrozne, ale jasne, ze som si to pred porodom nevedela ani len predstavit...😅 urcite lepsie ako spoliehat sa na epino a potom sa potrhat 😅 inak intimne veci po sestonedeli uplne normalne aj s nastrihom 😉

U mna nie, pride mi to take divne, neviem no 😅 a neplanujem ani pri pripadnom druhom tehu. Proste divne pumpovat balonikom "tam dole" 😅

jerryjanka
28. júl 2011

jednoznačne ano, chrani pred nastrihom, a hlavne si myslim že je to dobra priprava psychická, ja som nakoniec rodila sekciou akutnou ale išla som rodiť pôvodne prirodzene a šla som bez strachu 😉

ajka82
28. júl 2011

ja som s tym nebola nejak stotoznena a priklanam sa skor k nazoru adelaine
ja osobne som ho nepouzivala a ani som nebola nastrihnuta... vsetko zvladnute aj bez nastrihu aj bez sitia...bez epi-no, bez cvicenia a bez masaze hradze

babatko1
29. júl 2011

... ja som mala velmi tazky a komplikovany porod ukonceny aj nastrihom , a aj vakuovou extrakciou. Moj syn pocas porodu takmer prisiel o zivot . Keby som mohla cas vratit , tak urcite by som ten balonik vyskusala. Jaj a este som chcela ,ze som rodila bez epiduralu.

adaful
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pips
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrn
19. sep 2011

Ja som za Epino, hlavne preto ze sa mi rodia velke deti 😀 😀 😀 Hlavicku mali obidve dcery s obvodom 36 cm - pri prvom porode som len masirovala hradzu a nastrih bol riadny, dlho sa to hojilo, bolesti po sexe doteraz. Pri druhom som cvicila s Epino, porod bez nastrihu, s povrchovym natrhnutim, do tyzdna som v pohode sedela.

lucka127
23. sep 2011

no ja vam neviem, pride mi to dost nechutne s epino..pchat tam nieco a pumpovat no neviem mam z toho zmiesane pocity..a aj dost zo samotneho porodu aj ked je to prirodzene a krasne..
a este doma ked si to predstavim 😝 😕 😀 ze mam cvicit, u nas su kocky co ani necvicili ani nic a v pohode porodili bez nastrihov ci natrhnuti,myslim ze dost zavisi aj od porodnikov..a to tiez nemali malicke deti, tak pevne verim ze mi to Pan Boh zariadi tak aby neboli problemy..ak je normalny personal myslim ze sa da snimi dohodnut a dnes to nerobia uz vsade automaticky nastrih myslim 😉

katik1
20. mar 2012

Moja skúsenosť s EPINO je asi taká, že som porodila 4kg chlapčeka s jedným stehom, aj to povedal doktor, že by ho tam nemusel dávať, ale že preistotu.Bola som nacvičená na obvod hlavičky 31 a malý mal obvod hlavičky 36cm. Takže myslím, že sa určite oplatí investovať. A tie čo tvrdia že je to nechutné, tak nech sa nechajú dotrhať, alebo roztrihnúť.

paula111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindaa33
23. okt 2012

Ahojte, mam doma Epi-no.Chcem Vás poprosit, ktoré s ním máte skúsenosti, ako ho správne zaviesť?(ak s tým nemáte problém) 😀 Mne po zavedení stále vychádza a musím ho tam pridržiavať.Neviem či to tak má byť, alebo nie?Či to robím správne?

dannaniella
19. mar 2013

Mne sa EPINO osvedčilo. Nenastrihli ma, ani som nemala natrhnutie, a to som tlačila skoro 2 hodiny. Je úžasný hlavne pre prvorodičky, ktoré ešte pôrod nezažili a netušia ako to bude prebiehať. Ten pocit, že akože tlačíte dieťatko pri cvičení s epinom, si nijak inak neviem nasimulovať, a preto za tútú skúsenosť má epino 100 bodov. Veľa ale záleží od gynekologa, môj bol proti nástrihom, a veľmi mi pomáhal aby dieťatko vyšlo pomaličky. Dievčatá, ktoré píšu negatívne názory epino určite nevyskúšali. snažím sa hodnotiť to, s čím mám skúsenosť. O negatívny názor poprosme tú, ktorá s ním cvičila a nebolo to ok. ja vrele doporučujem.

33eliot331
3. apr 2013

Myslite , ze by mi stacila ta lacnejsia verzia? Ake mate skusenosti s tym co nieje plus , alebo naopak aj s tym co je epino plus..? Dakujem za odpovede.. A myslite, ze nieje neskoro zacat teraz s cvicenim, ked mam termin 23.4?

ivankapru
5. apr 2013

Dobry den mile mamicky, mala by som na vas jednu prosbu. Ak ste uz po porode, po spontannom porode mala by som zaujem zistit vase pocity a prezivanie pocas porodu. Ak ste absolvovali psychofyzicu pripravu na porod ste o to lepsia adeptka na vyplnenie mojho dotaznika.Koncim vysokoskolske studium a toto je dotaznik v ramci mojej diplomovej prace. Vysledky budu pouzite... len na skolske ucely. Zaberie vam asi 5 min. pri vyplnovani, je zalozeny na anonymite a velmi by ste mi pomohli. Za vyplnenie vopred dakujem. Ivka.http://www.iankety.sk/dotaznik/284787065/ Zobraz celú správu

romanah1
30. apr 2013

Ahojte, zvyčajne sa do diskusii nezapájam, ale nedá m nepodeliť sa o dojmy z epina... Tento balónik by si určite mala zadovážiť pred pôrodom každá žena. Je pravda, že cvičenie nie je veľmi príjemné ale dôležité je, že keď sa chce tak to ide. Rodila som prvý krát, lekára som upozornila aby ma nestrihal, tváril sa že ho prosím neviem o čo, ale po pôrode sa ma on i sestričky okolo nevedeli dovypytovať s čím som to cvičila, ako to vyzerá, kde sa to dá zohnať, atď.. Musela som im ho nakoniec ešte požičiavať 🙂 Nielenže som malého porodila bez akýchkoľvek trhliniek, praskliniek, atď, ale vytlačila som ho na jeden krát, pretože som presne vedela, ktoré svaly mám zapojiť a nepríjemný pocit tlaku mi bol známy z cvičenia, takže na túto etapu pôrodu mám len veľmi dobré spomienky a mohla som si okamih príchodu syna na svet naozaj vychutnať. Odporúčam ho naozaj každej žene, aj keď je drahý, ale túto kúpu si budete ešte dlho pochvaľovať.. A keď vás uvidia vaši známi a nebudú chápať tomu, prečo ste päť hodín po pôrode na nohách a fit, to až bude pocit 🙂))

evkafi
31. máj 2013

ahojte, kupim epi-no. prosim piste mi ked ho chcete predat 🙂 dakujeeeeem

slavinkas
25. jún 2013

Ahojte. Predam Epi no, uplne nove, nerozbalene, nestihla som ho ani otvorit, kedze dcerka sa narodila 3 tyzdne pred terminom. Objednane 23.5.2013, manzel ho vyzdvihol 24.5. a priniesol po praci domov, no ale kedze mi odtiekla plodova voda, sli sme rovno do porodnice. Cena 80€, k tomu zadarmo Weleda olej na masaz hradze v hodnote 13 Eur.

monuli25
8. júl 2013

Ahojte.ja mám na predaj epino s tlakomerom.kto ma zaujem tak sa ozvyte.

deshek
25. júl 2013

epino velmi odporucam, cvicila som s nim pred prvym porodom dcerky, hlavicku mala 36 cm a hmotnost 3880 g,porod prebehol bez nastrihu, mala som len malinku povrchovu trhlinku,ktoru nebolo treba sit, sedela, chodila som hned po porode....rodila som v hainburgu - tam sa nastrihy rutinne nevykonavaju, ked sa prerezavala hlavicka,naliali mi na hradzu olej a usmernovali aby som tlacila pomaly... Takisto vyborne na simulovanie pocitov pri tlaceni....velmi odporucam. mala som tu lacnejsiu verziu. pouzivala som s kondomom, ziadnu infekciu som nemala....

kika214
15. aug 2013

ja by som mala zaujem o epino, ponuknite.. 🙂

kacena4
15. aug 2013

ja som rodia 3x bez balonika a prezila som to uplne v pohode vobec ziadne problemi hoci som bola nastrihnuta behala som ako rybicka podla mna je to vymysel dnesnej doby 😀 😀 farmaceuti potrebuju na niecom zarabat tak ako na vitaminoch nie?? sak 80€ je riadna paka a kupi si to vacsinou clovek ktory nema skusenosti a je v strese ze sa to da aj bez neho a prezili sme to. nastrih a potrhanie sa zavisi od lekara ako sa postavi k porodu, nie od toho ci mam balonikom roztiahnutu hradzu. ide o silu tlacenia a zadrzania hlavicky ked predzadza hradzou. odporucam radsej sa dohodnut s porodnikom ze nechcete nastrik ak to nie je nutne a 80€ vyuzit na ine veci 😉 😉 😉

jvlo
1. sep 2013

tiez mam zaujem o epi-no, ponuknite

martini
23. sep 2013

baby myslíte, že má zmysel kúpiť a používať epino ked už mám jeden porod za sebou aj s nástrihom? porod bol nič moc, tak rozmýšlam, že ako si to tentokrát pri druhom porode uľahčiť (viem, že sa hovorí, že väčšinou druhý porod je ľahší, ale aj tak...) dík za každý názor, radu...

agyk
30. sep 2013

Ahojte baby. Predám epino používaný. Používala som ho s návlekmi a pred aj po použití vždy dezinfikovala. Veľmi dobrá cena a pridám aj darček!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre