Cisársky rez a dilema okolo neho

kate1616
2. feb 2012

Baby mám velkú dilemu. Som už v 36. týž tehotenstva a babo mám otočené panvovým koncom. Doktor mi vravel, že šanca na pretočenie, kedže je už zafixované na krčku maternice je velmi malá. plod nebude velký a tak mi vravel, že môžem rodiť aj spontánne, ale to ja nechcem riskovať, lebo mám z toho strach. Toto bude po dvoch rokoch moj druhý porod a chcela by som odrodiť radšej cisárskym rezom. myslíte že na požiadanie mi ho urobia? alebo to záleží od okolností. a ešte jedna otázka. Ked by som išla rodiť cisárskym, čo mi odporúčate? Celkovú narkózu, alebo spinálkou? Aké máte skúsenosti? podelte sa o ne prosím. Čas sa mi kráti a ja som z toho dosť nervózna. V živote som nebola operovaná. Dakujem

bebemaly
2. feb 2012

moj názor, že pri kpčku ti spravia na požiadanie bez problémov cisársky, aj keď dievčatká sa dajú porodiť kpčko, predsa, je to zdravotné riziko aj pre teba, aj pre malé, lepšia je spinálka, aj hneď ti ukážu bábo, aj sa rýchlejšie zotavíš 🙂 drím palce!!

eemike
2. feb 2012

1 porod som mala spontannu a 2 porod cisarky narkozou.a ani by som nechcela spinalku .mna hded po porode budili bola som trosku pod narkozou ale to je iba chvilka.a bolesti mas take iste aj spinalkou.moja kamoska tak rodila .co bude trosku bolestive to je postavit sa 1x.inac potom vsetko zabudnes ked mas vedla miminko🙂)drzim ti palce🙂) a vela zdravia

zuzikkaa
2. feb 2012

@kate1616 kazde telo vsetko znasa inak,,ci uz bolest alebo narkozu ci spinal... niekto tu pisal ze po spinale sa nedalo vstat z postele
ja som mala CR v celkovej,,zobudila som sa asi po 2hod na bolest,ale po injekcii od bolesti to bolo lepsie...po 8hod mi kazali vstat a ist na wcko,neviem kedy je to pri spinale... to bolo dost bolestive lebo ta boli ten rez,ale dalsi x to uz islo "rychlejsie" 😅
ja som spinal ani nechcela-uz len pomyslenie ze mi pichaju do chrbta,,brrr 🙂 ,,ale ani som nemohla koli tetovaniu na krizoch

neviem ako je to ci si mozes poziadat o CR,,ale ak by bola moznost tak by som ten prirodzeny asi neriskovala ked je babo otocene

petkave
2. feb 2012

Ja by som pri KP trvala na cisárskom... Mám v okolí také prípady, že sa žienky umordovali a bábo nevytlačili, trápili sa s kontrakciami a nakoniec ich aj tak uspali a "rozrezali". Bez toho teda ozaj mohli byť. Buď neoblomná, trvaj si na svojom, ak sa na prirodzený necítiš... Ja som mala sekciu v celkovej narkóze. Nemala som odvahu na to, aby som bola pritom "live" 😀 Neľutujem. A ak bude ďalšie bábo, rozhodnem sa rovnako. Porovnať to môžem iba s ostatnými ženami, čo mali cisársky vtedy, keď ja, keďže vlastnú skúsenosť so spinálkou nemám... Všetko prebiehalo u mňa aj u nich rovnako. Ja som si síce po návrate zo sály asi 2 hoďky pospala, no režim sme mali nakoniec rovnaký. Na brucho nám dali vrecká s pieskom (!!! 😠 😠 😠 ), čo dosť bolelo, ale potom nám to zložili a nadopovali nás nejakými analgetikami, tak bolo dobre. Vstávala som až o 24 hodín neskôr, nasledujúce ráno spolu so "spinálistkami". Ale ja som mala zlé výsledky krvi a k tomu som hysterka, takže som veľakrát omdlela pri pokusoch vstať a prejsť na WC či k umývadlu. Ale ten ďalší deň to bolo lepšie a potom ešte lepšie a o týždeň som už doma umývala dlážky 😀 A vraj padavka 😀 Jediný zlý deň bol fakt ten druhý, zvyšok sa dal zvládnuť. A ako bonus - nezažila som kontrakcie 😉

petrake
2. feb 2012

ahojky, ja som rodila aj prveho aj druheho synceka sekciou a obidva razy som mala spinalku. pri prvom som 34hodin pred zakrokom nespala takze v podstate bolo rozhodnutie o narkoze na anesteziologovi kedze som bola unavena natolko ze som cely porod tak ci tak prespala. druhykrat som bola urgent, nemala som ani predoperacne ani poucenie z ARA takze som to vsetko absolvovala par inut pred zakrokom, anesteziolog mi jednoznacne odporucal spinal aj pri druhom, telo sa z neho dostava omnoho skor, vnimala som sice cely zakrok no lekari z ARA sa so mnou celu dobu rozpravali takze ani som nevedela kedy co urobili, zrazu mi maleho dali na hrud, anesteziolog mi komentoval vsetko na co som sa pytala co sa tykalo porodu co bolo pre mna dost plus. na JISke som mala aj ja na bruchu vrecko s pieskom to je na pomoc pri stahovani maternice, rozdiel spinal a celkova je snad v tom ze po spinalke pri stahovani maternice citis akoby kontrakcie no tak ci tak dostavas lieky proti bolesti takze nic strasne to nebolo. postavila som sa casovo rovnako ako tie co boli v celkovej. ak by som mala este raz rodit opat si dam spinal a vrele odporucam kazdej, kedze manzel so mnou nemohol byt na operacke maleho som si fotila hned po narodeni sama, co pri celkovej by sa nedalo xixixi. vnimala som ho celu dobu aj ked ho umyvali a uzila som si ho omnoho viac kdezto baby po celkovej pocitali minuty kedy im donesu babtka a konecne ich uvidia

mamaveronika
2. feb 2012

Ahoj ja som prvého syna rodina cisárskym v plnej narkóze,vybrať som si nemohla,lebo nastali komplikácie pri normálnom pôrode.Kebyže si ale vybrať mám,určite by som šla s epi a bola pri vedomí.Je to strašné ked sa preberieš a syna ti prídu ukázať na pol minúty a zase odídu.Prišla som o najkrajší zážitok a to vidieť nášho drobca keď sa narodil...bolo to dosť traumatizujúce...inak sa nemusíš báť,je to síce trochu náročné začať znovu chodiť a tak,ale dá sa to zvládnuť🙂 neboj.Ale vybrať si ako chceš rodiť sa nedá,to viem na 100%,ale podla mna ti urobia cisársky a nebudú ťa trápiť.Hlavne nech všetko dobre dopadne,držím palce 😉

frick
2. feb 2012

myslím že pri plánovanom dávajú epi je to vraj menej riskantné

majasimon
2. feb 2012

môj malý bol tiež KP, cisársky bol plánovaný.... anesteziolog sa ma opýtal či chcem spať alebo nie... Radšej som volila spať, lebo keby počúvam tie reči okolo toho ako režú a pod.... náhodou tam spanikárim, začne mi klesať tlak, ohorzím dieťa aj seba... a vyrobiť celému tímu tam problémy, tak radšej som spala. Záleží na povahe človeka ako takéto veci znáša. Určite keby som ešte raz šla do toho a malý by bol KP, trvala by som na cirárskom a celkovej narkoze... veď to celé trvá len chvíľu...

jabadaba
2. feb 2012

zo sekcie, najma planovanej strach mat nemusis. Vyhoda spinalky je, ze babatko Ti kratko po vybrati ukazu, si pri vedomi a ucastna celeho porodu. Aj ked je to trosku nepohodlne a nie vzdy to clovek znasa s "nadhladom". Trva to ale len kratko, Sitie je najdlhsie, to je nuda. Zotavenie po spinale je v pohode, nevyhoda je, ze 24 hodin si priputana na lozko, kvoli riziku bolesti hlavy si musis davat pozor na prudke dvihanie. Treba zostat lezat, ak tak si len mierne podvihnut hlavu. A dostatocny pitny rezim cez slamku. Potom hlavybol nenastane. Po narkoze by si asi bola na nohach ovela skor. Ale nevyhoda je, ze nie si pre vedomi. Plus, je riziko, ze anestetika sa dostanu k dietatu. Ako budes narkozu znasat je velmi individualne. Niekomu je zle, niekomu nie je. Mne po prvej zle bolo, po druhej, hoci trvala niekolko hodin mi nebolo nic. Zalezi vela od pooperacnej starostlivosti. A najma, v akom rozpolozeni na operaciu ides. Ak ides na nu vycerpana fyzicky, potom horsie zvladas aj nasledky narkozy. Ak si v pohode, tak nie je problem. Toto vsetko prediskutuj s anesteziologom. Neboj sa pytat a pekne si uzurpuj cas, ktory Ti povenuje. Pytaj sa na vsetky za a proti jednotlivym sposobom anestezy. Pytaj sa tiez na ihlu, akou pichaju spinal, cim tensia ihla, tym mensia trauma. Na to specialne si daj pozor a pekne ich upozorni, ze nie si vcerajsia a vies, ze to ide s jemnymi ihlami ako bezne zvyknu robit. Ak si rozhodnuta, ze rodit chces cisarskym kvoli indikacii KP, tak na tom trvaj. Asertivne si ziadaj taky sposob porodu, ktory neohrozi teba a najma dieta. V pripade ak sa budu vzpierat, sa rovno spytaj kto si nasledne vezme na zodpovednost ak sa nieco stane. Drzim palce.

montinka
2. feb 2012

moj maly bol tiez KP a mala som cisarsky planovaný. a mala som spinal lebo anesteziolog mi povedal ze je velke riziko dat sa uplne uspat ked je zena v takom vysokom stadiu tehotenstva. majasimon a nepocuvas ako rezu,praveze ked ta uplne uspia musia sa viac ponahlat, aby babo co najskor vybrali von,lebo ta narkoza mu nemusi urobit dobre.(ak by to dlho trvalo)a ja som sa pri spinali dozvedela stav futbalu,rozpravali sme sa ako sa bude maly volat a tak.🙂 ja som bola spokojna so spinalom. a cisarsky sa da prezit.len tie prve dva dni mas bolesti ked vstavas ale ten maly drobec za to stoji. 😉

brulka
2. feb 2012

pri KP ti cisarsky na poziadanie spravia. malo KP porodov sa rodi normalne, hoci ak vsetko ide ako ma a mas sikovneho lekara zvladnut sa to da. ak si sa rozhodla pre cisarsky tak anesteziolog ti bude radit spinal pretoze je setrnejsi hlavne pre dietatko. pri celkovej anesteze sa lekari musia velmi ponahlat aby dietatko vytiahli rychlo von. prezivanie spinalu je individualne a kazdy ti napise nieco ine. to iste plati aj pre zotavovanie sa po operacii. moja sestra vstala uz par hodin po OP a bola v pohode ... robili jej spinal a nema z toho ziadny zly zazitok. ja som rodila tiez cisarskym a mala som spinal, dopredu som vsak vedela ze mi to bude neprijemne, ale kedze mi to anesteziolog radil kvoli dcerke nevahala som ani minutu. vstavanie bolo umna zlozitejsie, na druhy den mi museli sestricky pomahat na niekolko pokusov, hucalo mi v usiach a sla som odpadnut ... blbol mi tlak. potom sa to vsak podarilo a hned mi bolo lepsie na dusi, mohla som sa starat o svoju dcerku sama 😵 bolesti som mala tie prve dva dni, potom ma rana bolela uz iba pri chodeni alebo stani co mi trosku komplikovalo starostlivost o dcerku, kedze som vsetko musela robit v sede ... to je vsak velmi individualne lebo moja sestra behala po OP ako srnka a uz po dvoch tyzdnoch tahala kocik so synom na druhe poschodie sama (co ti neodporucujem, brusnym svalom treba dat po operacii pokoj aby sa ti vsetko dobre zahojilo, netahaj ziadne tazke veci prosim 😉 ). drzim palce 😵

m.i.r.i
2. feb 2012

urcite trvaj na cisarskom..a nemyslim, ze bude problem ti vyhoviet..
Ja som mala neplanovanu sekciu s epi a neviem sice porovnat s celkovou narkozou, ale nemenila by som. Vseobecne sa uprednostnuje spinal pred celkovou, je to menej rizikove aj pre mamicku. Tiez mozes vidiet hned babatko ako ho vyberu a to je uzasne..a ty vidis aj tak len plachtu a vtipkujucich doktorov, ziadna krv ani nic, ked sa toho obavas..je to pohoda.
Este by som ale poopravila, kedze niektore maminky tu spominaju epi a niektore spinal - to su tiez dve rozdielne veci.
Ja som mala pichnute anestetikum cez epidural. Teda kedze som povodne isla rodit prirodzene, dala som si pichnut epiduralnu analgezu a ked sa potom rozhodlo, ze mi spravia cisarsky, tak mi cez tu istu cievku vpichli anestetikum. A bola to velmi dobra vec. Lebo po porode mi anesteziologicka chodila pichat este dalsi cely den epiduralne anestetikum. Teda mi mi nechali ten kateter este a ona mi na poziadanie prisla pichnut epidural, cim mi maximalne stlmili bolesti jazvy a super som sa zotavovala. Potom uz nie, lebo aj tak mas do 24 hodin vstat a rozchodit to, ale ja som napriklad porodila o 14:00 a do rana mi este par krat pichli tu epi, takze som si super pospala prvu noc. Po spinale byvaju niekedy bolesti hlavy a na jazvu davali tabletky proti bolesti. S epi to bolo este lepsie.
Neviem ci je moznost si zvolit sekciu cez epidural, ci to musi byt spinal, ale ja ak sa mi este postasti mat druhe dietatko, tak by som skusala pytat epidural. Ale teda jednoznacne som za lokalnu anesteziu.

brulka
2. feb 2012

@m.i.r.i mirka trosku ta opravim epidural i spinal sa pichaju rovnako, len pri spinale sa picha hlbsie az do spinalneho kanala a podavaju sa anestetika ktore umrtvia celu dolnu polovicu tela. pri epidurale ti podavaju iba analgetika lieky na tisenie bolesti pricom hybnost ostava nenarusena. cisarsky rez sa pri epidurale robit neda, pretoze sa nejedna o celkove umrtvenie ... to by im pacientky s krikom utiekli z operacneho stola. mne robili cisarsky pri spinale a taktiez mi po operacii anesteziolog chodil dopichavat do napichnutej kanyly lieky na tisenie bolesti ... mas pravdu velmi to pomaha 🙂 a je to vyhoda spinalnej anestezy v porovnani s celkovou 😉

klincek
2. feb 2012

@kate1616, urcite trvaj na sekcii. jedna skusena porodna asistentka mi povedala, ze indikacia na sekciu moze byt aj psychicka-a to strach... ja som hned povedala lekarovi, ze ju chcem-sice som cakala dvojicky, ale strach mozes mat aj pri jednom 😉. vobec to neriesil-mozno aj preto, ze bol zazmluvneny, mozno kvoli dvojjckam, a nakoniec sa aj tak druha otocila kp, takze uz nebolo o com.
mala som spinalku, pichli mi to super, samotna SC prebehla uplne hladko, cely cas bola na sale prima atmoska a babatka som hned videla. zotavovanie bolo trosku bolestive, ale nic, co by sa nedalo zvladnut. a baba, co so mnou lezala na izbe, rodila normalne a bez komplikacii a po ceste do sprchy ju vystrelo skor ako mna 😀.
a tiez som dovtedy bola v nemocnici iba na navsteve. v zivote som nemala ani len hlavu rozbitu..neboj, dopadne to dobre, drzim palce 🙂.

cecil36
2. feb 2012

Ahoj ja som mala cisarsky pred mesiacom a pol a teda nelutujem. Prvy porod bol prirodzeny a este 12 rokov po nom som pri spomienke nan mala hrozu. Teraz som mala viacero indikacii na SC, takze nebolo o com uvazovat. Povodne som bola rozhodnuta ist celkovou, ale tesne pred porodom, ked uz som cakala na "rezanie" ma anesteziologicka ukecala na spinal. Bala som sa ako to zvladnem lebo som "poserko",. navyse mam krivu chrbticu (co je pri pichani spinalu dost problem) a este aj nizky tlak. Spinal mi pichla anesteziologicka uplne bezbolestne (sice na druhy krat, ale nic som necitila). O par minut uz som si necitila od pol pasa nic. Dr. sa ma spytal ci citim, ze mi zavadza kateter na moc. Ani to som necitila. Anesteziologicka kym maleho vyberali so mnou komunikovala a ukazovala mi, ze kde maleho uvidim, dr. vtipkoval 😀 . No, atmosfera super 😀 Na salu ma vzali o 10.10 hod., pichli anestezu a 10.24 bol maly na svete. Nebolo mi zle, necitila som ziadne sklbanie ani znizeny tlak. Po sekcii som bola 24 hod. na RES s vreckom piesku. Bolesti boli prve dni najmä rpi vstavani, no neda sa to porovnat s tymi porodnymi pri prvom porode. Toto bola prechadzka ruzovym sadom

ewisam
2. feb 2012

@cecil36 mozem sa opytat, kde si rodila? Ja na CR nemam dobre spomienky, i ked o osmej som lahla na stol a osem pat bol maly na svete. Tiez ma nahovarali na spinal no mam krivu chrbticu tak sme nakoniec dohodli na CA

@kate1616 na poziadanie veru neviem ci ti vyhoveju, asi podla toho kde sa chystas rodit, lebo ja mam na to diagnozu a robili mi problemy...este ze existuju doktori, kt.maju zdravy rozum. Tym ta nechcem odradit, ale CR sa da vydrzat, celkom

ewisam
2. feb 2012

@m.i.r.i
@klincek
dievcata dajte tip, kde rodit, ked tam vyhovuju poziadavke rodicky na CR...ja somako vyssie spominam take stastie nemala...a hrozim sa viac rodit... lebo vraj podporujeme prirodzeny porod za kazdych okolnosti aj na ukor zdraveho rozumu....

monika15
2. feb 2012

@kate1616
ja som mala cisarsky v zivote predtym som nebola nikdy u lekara, jedina na nejake ockovania v detstve... nebolo mi vsetko jedno, nervy tlak a to ze mi to povedali den pred... takze malo casu sa pripravit ....
ale poviem ti len jedno nelutujem to ani na minutu, ked si predstavim ze dieta malo 4.8 kg a otocene zle zeby som mala riskovat kvoly sebe urcite nie,
skus sa dohodnut s lekarom... nejaka ta obalka urcit epomoze... verim tomu....
tlac na svoje... ze proste cisarsky nechces irskovat !!!!!
drzim palce

cecil36
2. feb 2012

@ewisam ja som rodila na kramaroch. neviem mozno to zavisi aj od dr. a jeho sikovnosti ako operatera. V tomto pripade som ja vsadila na istotu a zazmluvnila jedneho z tych naj. 😉 A samozrejme to zavisi od kazdej zeny, ako vnima bolest, ako rychlo sa jej hoji rana a pod. Inak nakoniec som bola rada, ze som mala spinal 🙂

evicaevica
2. feb 2012

Nespoliehaj sa na to, že ti CR pri KP spravia na tvoje požiadanie, nie je to tak. Ja sama som porodila KP prirodzene, hoci som chcela radšej CR, lebo som sa veľmi bála - nie o seba, ale o bábätko a tak som im to aj povedala. Na druhej stane možno mali dôvod, prečo mi ho neurobili, možno lekár vyhodnotil, že je pôrod rozbehnutý natoľko, že lepšie bude porodiť prirodzene. Na druhej strane tento pôrod KP bol z môho pohľadu skoro rovnaký ako pri druhej dcérke hlavičkou, iba bol o dosť dlhší čas tlačenia. Ale samozrejme, že riziko pre bábo je väčšie, tak ak sa na prirodzený pôrod necítiš a si rozhodnutá pre CR, dohodni sa vopred 😉

klincek
2. feb 2012

@ewisam, ja som bola na Antolskej v BA. a aj ta porodna asistentka, ci mi radila ziadat sekciu, pracuje tam-meno neprezradim, aby som jej neposkodila.
prirodzeny porod je fajn, ak to ide-ale ak je nejaky problem, naco to silit? aby sme ublizili matke aj dietatu? takych lekarov by som nakopla..

lenkacka
2. feb 2012

Ahoj!!! Aj moj drobec bol otočený KP a to od 33 .týždňa.No mala som aj šťastie,že bola malá takto otočená,lebo pri predoperač.testoch mi zistili,že mám zväčšenú pečeň a obličku a tak ma hneď hospitalizovali a po 10 dňoch mi robili sekciu-len o 4 dni skor ako som mala termín.Keby som bola rodila prirodzene,mmohla by som vykrvácať,takže som mala aj šťastie. Mali ma robiť o pol 8mej a tak už od pol 7mej som ležala napichnutá na infúziu-sestrička ma napichla skor,aby ma netrápili na sále.No anesteziológovia nemohli prísť skor a tak ma robili až o pol desiatej a malá sa narodila hneď o 9:45. Mala som šťastie,že mám mamku sestričku na detskom a tá bola so mnou až pokým ma nezobrali na sálu.Ona malú aj odvážila a pofotila mi ju. Najhoršie na cisárskom pre mňa bolo ,že som bola pod celkovou anestézou a dlho som bola ako opitá-hlávka sa mi motala.Mamka mi malú hneď doniesla ukázať,len čo som sa zobudila,ale veľa som z nej nemala 😀 . Bolesti boli ,keď som mala na bruchu to vrecko s pieskom,najradšej by som ho bola zahodila a to zvinovanie maternice ,ale dá sa to vydržať.Bola som rada,že to už mám za sebou. Po 24 hodinách som bola na nohách a v pohode som sa pohybovala a ani bolesti som už nemala-len také male,ani tabletky od bolesti som už nepotrebovala .Mala som šťastie,že som bola na nadštandardnej izbe,kde bola polohovacia posteľ,ktorá pri cisárskom je supeeeer vec a hlavne vlastná kúpelka. Neviem porovnať ako je rodiť prirodzene,ale ja by som si aj pri druhom porode zvolila cisársky.Aj keď pre dieťatko je lepšie keď sa narodí prirodzene.Neboj zvládneš to 😉

m.i.r.i
2. feb 2012

@ewisam ja som rodila v Ruzinove a naozaj co sa tyka porodu sekciou a s lekarmi som nadmieru spokojna..a tiez chapem, ze sa neda CR len tak dohodnut a je to tak aj spravne, ale v tomto pripade ma na to mamicka pravo, lebo je tam mozne riziko....dopredu sa treba porozpravat s porodnikom ako sa veci maju...

m.i.r.i
2. feb 2012

a inak o tom vreci s pieskom pocujem prvy krat 😲 😲 😲 To kde su take sposoby??

ewisam
2. feb 2012

@klincek nuz nenavyberas si ☹

ewisam
2. feb 2012

@m.i.r.i no mne akosi rozhovory nepomohli... skrizena, uzka panva, neurologicka diagnoza, vybocenie chrbtice a vypocula som si::: to porodite normalne, ved my mame internu dohodu, ze neurologicke pacientky rodia v pohode prirodzenym sposobom...a budes sa hadat? Do poslednej chvile som nevedela ci ma zoberu. Este, ze veduci porodnice ma zdravy rozum... Laicky povedane, dieta sa cezomna prirodzenou cestou nedostane, "ale sak to porodite".... ISTEEEEEEEEEE

jaja321
2. feb 2012

Ahoj keď som čakala prvú dcéru tiež bola KP a nijaký dr. mi nepovedal že to bude na100% cisársky. a že je to dievča tak môže byť aj spontálny pôrod. Bola som strašne vyplašená.Potom keď sa to blížilo tak mi povedal že teda sa naplánuje operácia. Mala som spinálnu a myslím že to bolo v poho. Na operačke samé srandičky a ja som sa cítila dobre. O 8-mej ma brali na operačku a o8.45 bola mala na svete a hneď som ju aj videla. Z postele som vstala samozrejme s ťažkosťami na druhý deň a potom som už mala aj malú pri sebe a na bolesti nebol čas. Mňa dosť dlho naťakovali či bude cisársky alebo nie! Každú poradňu som sa ale na to vypytovala keď sa malá neotáčala. A nemusíš sa báť ani toho vpichu do chrbtice. Je to taká tenučká ihla že to ani necítiš. Doktor vie čo robí a rýchlo to budeš mať za sebou. teš sa na bábo a už nejako bude 🙂 🙂

feb13
2. feb 2012

@kate1616 Ahoj ja si myslim ze pri KP nebude problem dohodnut si cisarsky rez, ale ja by som urcite skusila prirodzenym, hlavne ak je to dievca a druhy porod. Hovori sa ze co si zena usetri cisarakom pri porode vytrpi si po nom. Urcite to zotavovanie je horsie aj komplikacie su castejsie (predsa je to operacia ktora moze mat rozne dalsie dosledky od zrastov az po tazky zapal maternice... nehovorim ze pri spontannom porode sa nic nemoze stat, ale cisarak je vseobecne rizikovejsi, aj anesteza ma svoje rizika aj spinalna aj celkova) ja by som si dala radsej hradzu rozrezat nez maternicu, je to na cely zivot...
Mam 2 zname ktore porodili dievca KP a bez problemov, obe to mali tretie dieta, u jednej dokonca vysla najprv lava nozicka, potom zadok, potom prava proste spagat 😉 co je dost nerpiazniva poloha ale to boli 80-te roky takze to nevedeli az tak presne diagnostikovat vopred.

kate1616
autor
3. feb 2012

@jabadaba Dakujem za podporu a názor. a máš pravdu. ja riskovať nechcem a babätko chcem porodiť sekciou. len tá dilema že aký sposob si mám vybrať. a po ktorom sa rýchlejšie zotavím, ale máš pravdu aj v tom,že to záleží od organizmu.

kate1616
autor
3. feb 2012

@montinka ahoj, takže nieje to až také strašné? A čo ten pocit ked ta režu a ked ti ho vyberajú? je tompodobný pocit že ked sa ti napr. niečo stane že sa porežeš a lokalne ti ranu umrtvia a ty cítiš len taký tlak bez bolesti? alebo ked ti trhaju zub? že bolesť necítiš, ale tože ti tam niečo robia ano. Dá sa toto zniesť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre