Čo zaberá na urýchlenie spustenia pôrodu?

evka_
16. nov 2008

ahojte 🙂

chcem sa opytat, ake mate skusenosti s touto temou? co najlepsie zabera? A co pripadne zabralo/nezabralo vam??

🙂 dik za kazdy tip 😉

gween
16. nov 2008

evka- prirodzené prostaglandíny, t.j.sex! Tieto hormóny stimulujú kontrakcie ale len vtedy, keď je telo mamičky na pôrod pripravené. Môže pomôcť aj stimulácia / dráždenie/ bradaviek a napríklad aj korenisté nápoje- čaj z 1 ks škorice, 10 klinčekov, 1 malý zázvor do 1 l vody- piť celý deň po dúškoch. To sú naozaj babkovské metódy a môžeš ich použiť len vtedy, ak je dieťatko v poriadku. Ako vidím , si už v 41 týždni tehotnosti. Kedy máš isť do nemocnice?

evka_
autor
16. nov 2008

nemam este termin na vyvolavanie, ale uz som od stredy na jeden prst otvorena a hlavicka je vraj velmi nizko a vsetko je pripravene... a v piatok rano som bola v nemocnici s tym, ze ak by som bola viac otvorena, tak to "postrcia"

...lenze som nebola, tak ma nechali cakat na prirodzene spustenie... lenze brusko mi tvrdne skoro stale, obcas s bolestami obcas bez... uz to snad ani nevnimam, pokial nepridu fakt vazne bolesti...

skusam vsetko, aj sex, aj masaz krizov pod horucou vodou, pohyb, chodza a pod.. varene vinko... 🙂

ja myslim, ze je vsetko v poriadku, len by som uz vazne mooooc chcela 😵

liaah
16. nov 2008

ahoj evka 😉 tak ja ti z vlastnej skusenosti mozem povedat ze ani jeden zo zarucenych receptov na nas nezabral, 😀 😀 😀 a to uz mam krcok makky a skrateny od 23tt mi hrozil predcasny porod, mala som prisne nariadeny kludovy rezim a prd, otvorena uz som, ale mne teda nezabralo ani jedno z tohoto:

- behanie po schodoch
- nosenie tazkych veci (nasa 15kg dcera 😀 😀 )
- sex
- horuca vana
- stiplave jedlo
- umyvanie okien
- zohybanie sa, upratovanie
- pupalkove tabletky (bylinka)
- tonic (obsahuje chynin)
- spln (udajne zabera, no na nas evidentne nie 😀 😀 😀 )

gween
16. nov 2008

liaah- toto všetko funguje len vtedy, keď je krčok maternice už pripravený na pôrod . Inak je to o ničom. ☹ A spln ? Ja teda nie som tehotná, len sa zaoberám s budúcimi mamičkami , ale spln mesiaca u mňa funguje na celej čiare. Nespím, som nervózna.....a možno mám aj kontrakcie! 😀 😀 😀

gween
16. nov 2008

Jaaaj liaah! Držím Ti palce, aby všetko dopadlo O.K. Ale veď Ty si už skúsená rodička! 😵

majula009
16. nov 2008

Mne nepomohlo nic. Sexovali sme ako diví aj 5 krat denne, chodili sme doslova na tury do kopca, fucala som ako lokomotiva anic. Zacala som 42 tt tak si ma nechali v nemocke...a po vyvolackach som aj tak skoncila cisarskym.... drzim palce

evka_
autor
17. nov 2008

a chynin nie je skodlivy pre babetko? ja len ze viem ze sa pocas tehotenstva nema... 🙂

liaah
17. nov 2008

evka chynin sa nesmie, lebo sposobuje stahy maternice a moze sposobit potrat, takze preto sa nemoze ale teraz uz je porod ziadany, avsak ani to nezabera 😀 😀 😀 😀

evka_
autor
17. nov 2008

ach ju... tak to ma tu asi budete mat az do vianoc :D

evka_
autor
17. nov 2008

nemate niektora nahodou link na nejaky odborny clanok o tom chinine? Moj manzel sa toho boji... snazili sme sa cosi po nete najst ale viecmenej marne (alebo malo uspokojive clanky)...

tweetinkapp
18. nov 2008

hmm...no mne tie babske rady pomahaju akurat na vyvolanie poriadnych poslov. 😠 😠 😠

evka_
autor
18. nov 2008

😀 ...tiez mam ten pocit

dula_renka
18. nov 2008

evka....pekny vecer nikdy nie je od veci 😉 , ale taka rychla jednorazovka asi moc nezaberie....treba sa *liecit* pravidelne a poctivo, neflakat to 😀

evka_
autor
20. nov 2008

dula renka pravdu mas 🙂))) aj ked neviem ci pravidelnost by v tomto smere nejak ovplyvnila vysledok snazenia 🙂 - myslim tym nejake to urychlenie...

a mimo to, za cely ten cas, co sz snazim si nejak pomoct, tak som nejak nadobudla pocit, ze pokial telo naozaj nie je na porod pripravene, tak s tym asi clovek nic a nijakou formou neurobi... ine by to bolo asi, keby to bolo fakt uz uz "na spadnutie" vtedy by to asi malo vyznam...

a jak je to teda s tym chininom?? ja som si sice uz pred par dnami kupila tonic, ale priznam sa, este som nenasla odvahu ho otvorit... predsa len je to jed... :(

dula_renka
20. nov 2008

evka, možno si neovplyvnila výsledok snaženia, ale *vedľajšie účinky* sú príjemné 😉 😉 . Babatku je v Tvojom brušku dobre, tak mu pekne vysvetli, že mu bude dobre s Tebou na svete 😉 😉

evka_
autor
20. nov 2008

... no myslim, ze babetku je v mojom brusku az moooooc dobre 😀

mala by som ho skor presvedcit, ze vonku mu bude este lepsie 😉

adriana84
20. nov 2008

baby ja odporucam romanticky vecer 🙂 kazdy urcite vie,co tym myslim...nam to povedal dr.a fakt to fungovalo,mala sa narodila do 24 hodin 🙂 kontrakcie zacali par hodin po sexe 🙂

dula_renka
21. nov 2008

adriana84 .... a ked sa to nevydari na pravy raz, tak treba opakovat 🙂 ....lepsie ako tabletky a chemikalie 😝

miroslava72
21. nov 2008

No ja som posledny tyzden pred terminom robila poctivo drepy,ci to pomohlo neviem,ale rodila som presne na termin,den predtym som to este zvysila...a samozrejme sexik

evka_
autor
21. nov 2008

...uf drepy napadly aj mna... ale neviem ci je to to prave orechove koli zvysenej vahe pocas tehotnosti a kolenam... ja myslim, ze na klby by sme v tomto stadiu tehotenstva mali byt opatrne... a rozhodne si to nemyslim koli slabsej kondicke alebo svalstvu (sama som sportovec a do docela vysokeho stadia tehotenstva som sa snazila co najaktivnejsie sportovo zit)... lenze nech telo bolo pred zaciatkom tehu zvyknute na cokolvek, je treba si uvedomit, ze kondicka sla rapidne dolu, svaly a slachy su oslabene aj koli tomu, ze vacsina latok ide pre mimi... a v neposlednom rade nehovoriac o pribudnutej vahe...

hankky
21. nov 2008

zdravim vospolok, ja som v 7. mesiaci spravila jeden drep (cupla som si ked som chcela zo spodnej skrinky vybrat hrniec), ruplo mi v kolene a ostala som sediet asi dalsich 10 minut, o tyzden mi tahali vodu z kolena, nepodarilo sa vsetko lebo som nevydrzala bolest tak o dalsi tyzden som sla znovu, na stvrty vpich sa doktorovi podarilo vytiahnut vsetku vodu... Teraz mi zacalo znovu nejak divne praskat v tom kolene a ked spravim nie velmi opatrny pohyb tak citim ako ho mam oslabene...
Je to pravda s tym ze mame predsalen par kil navyse ako bolo nase telo zvyknute tak treba byt opatrne 😉

lienka1
22. nov 2008

Ja som tiez mala oficialny termin vcera a vobec nemam pocit, ze by sa malo nieco diat 😒

evka_
autor
22. nov 2008

lienka tak vitaj v klube :D... ja uz ani neverim, ze porodim 😀

lienka1
22. nov 2008

Evka dakujem 😀 , ale najradsej by som to uz mala za sebou. Ked telefonujem mame, tak prva otazka je, ci to uz na mna prislo a uz zacinam byt na tuto otazku alergicka 😠

gween
22. nov 2008

Baby kľud , všetko má svoj čas! 😅 Tie obligátne otázky niekedy naozaj otravujú, ale netreba si ich všímať. Nebojte sa , dieťatko vie, kedy sa má pýtať na tento "nádherný" svet. 😖 🙂

evka_
autor
22. nov 2008

lienka to poznam... najme ked sa mi vsetci doktori "vyhrazali" ze to vyzera, ze to pride skor ako je termin, a ja som si tuto informaciu nenechala len pre seba 😠

lienka1
23. nov 2008

Tak ja som na tom rovnako, 3 tyzdne pred terminom mi doktorka povedala, ze hlavicka je uz nizko, ze je najvyssi cas sa hlasit u doktora na ambulancii v nemocnici... Takze som si pobalila pre istotu tasku, aby som bola pripravena a doteraz ju mam v kute, uz je aj zapadana prachom 😀
Gween, ja viem, ze dietatko vie, kedy ma prist na svet, ale mohlo by brat do uvahy aj nase "nervy", ze uz by sme boli najradsej, keby uz bolo tu 😉

zuzube
27. nov 2008

ahojte.....tak nam vysiel ten sex....zijem v zahranici a nasi mali prist na 2 tyzdne mi pomoct, tak som sa bala, ze budem pretahovat a ze malu vobec neuvidia...tak sme si zasexovali v nedelu vecer, prisli hned poslickovia a v pondelok sme si dali zase a potom prisli bolesti a po 4 hodinach mala bola vonku....a bolo to 2 dni pred terminom a nasi prileteli v den, ked nas pustili z porodnice 😎

dula_renka
28. nov 2008

zuzube....to by bolo fantasticke, keby sa tymto sposobom dali riesit aj ine diagnozy 😅

zuzube
28. nov 2008

dula_renka...no to by bolo super....len skoda, ze to neide...ale aspon nieco vyslo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre