Druhý pôrod koncom panvovým

dianka3
2. mar 2013

Ahote maminky, je tu niektora maminka co sa po druhy krat opakuje poloha KP? Prve dve deticky boli dole hlavickami uz od 6 mesiaca ale tretie bolo kp a teraz pri stvrtom je maly zase KP je to vobec mozne? Mate nejaka z vas skusenosti s polohami kp za sebou? Mne doktor vravel ze je mala sanca ze kp sa zopakuje,ale ako vydim tak ano ☹ som nestastna uz nechcem sekciu, je mozne ze sa este babo otoci? Mam zle skusenosti a mam velky strach lebo mala sa mi neotocila a bojim sa ze uz ani tento drobec sa neotoci ☹

dianka3
autor
27. mar 2013

@barboritta no a ked ta chytia kontrakcie tak pojdes rodit do martina? ci ak to nepocitis ako to vlastne zistis? ze rodis? 😀 ja idem na poradnu 4 to uz mi napises listok na sono a aj na pasy, sak uvydim ale na sono pojdem 15 aprila, ked budem az ten 35tt lebo som len 32tt Mna sa tiez na spinal nepytali vobec,ani pri malej, neviem zato sa plati? fuj ked si predstavis teraz ze uvydis tu salu a to prostredie plus ten smrad a injekcie a setko fuuj uz mi je z toho zle a bojim sa toho jak cert kriza,najradsej by som vobec nerodila 😀 no tak mna jazva neboli vobec,ani nestipe, ale co z toho, aj dnes som sa vypravala zo susedov ma 3 dcerky a najmladsiu ma po 15 rokoch a takisto jej robili sekciu tu v martine 😒 cize ked si tak vezmes dohadujeme sa tu a vymislame kadeco a nakoniec si ani neprdneme, lebo nas hned capnu na stôl 😖

barboritta
27. mar 2013

@dianka3 tak hej,pokiaľ nebudem mať hlavičku medzi kolenami,tak sa pokúsim dopraviť sa do martina 🙂 fuj už sa neteším na to,a ešte to slané čo nám dajú vypiť predtým... 😝 mne len chrobaka nasadil do hlavy môj dr,ked mi povedal že nemusí sa vždy rezať.však on tam dlho robil pôrodníka tak som si myslela že hádam nekecá.ale asi hej.však tam dojdem a robte niečo so mnou.ak tam bude ten vtipálek čo ma rezal vtedy,budem rada lebo mi to pekne zašil.ešte sa ma pýtal že akú vzorku mi tam má vyštopkať.či nechcem blesk alebo esíčko 😉 asi mal dobrý deň vtedy.inak utešuje ma len to že hádam to bude teraz menej bolieť.mi povieš potom

dianka3
autor
29. mar 2013

@barboritta fuj veru, uz len to prostredie a ten smrad a ked vydis doktora v tych gumovych rukaviciach aj sestry a ruskami na ustach fuuj 😲 🤐 mi je zle az teraz. A ake slane myslis? 😕 mne nic slane nedavali vypit 😒 to preco? tebe dali? neviem asi sa uuz boja rodit ked si mala sekciu alebo ako kdo alebo na vlastne riziko,ja neviem, ale aj ked ta idu rezat tak musis s tym suhlasit a podpisat papiere nie? cize su chraneny. Sak uvydime ci budeme zase pod nozom ci normalne, darmo to tu mi poriesime, uvydime ked to pride a dufam ze to bude este dlha doba, lebo cim vetsi tyzden tym vetsi strach mam 😒 ty nie?

barboritta
30. mar 2013

@dianka3 taký slaný roztok,ako ten glukozovy len v horšom 😝 vraj aby ma žalúdok nebolel od kyselín,čo sa mi urobia ked nebudem jesť.fuuuuuuuuuj.myslím že sa budeme s kabelami prechádzať po chodbe aj tak.ešte ti niekto povie že však si mala dobrý pôrod,si ho prespala a máš hotové decko,my sme si odtrpeli...ty nevieš čo sú pôrodné bolesti 😠 😠 😠 ...ja zase začínam byť taká kľudnejšia.som sa zmierila s rezačkou,ale teda akože mrzí ma to riadne.na pôrod sa má žena tešiť a nie báť a mne toto potom príde že mi doniesli niekoho a ja neviem,chýba mi ten prvý pohľad a plač.akoby ani nebolo moje.proste neviem hormony mi tancujú.som asi divná 😒

dianka3
autor
30. mar 2013

@barboritta tak tebe ten davali vypit? fujj 😝 a to kde? leb mne tu nedali nic take vypit ani sa to u nas v mt nedava,lepsie povedane nepocula som o tom,. Zase ja viem ze sa ti na figu rozprava kedze mas v ustach kanilu 😒 a mna z tej kanili bolel strasne hrudnik,ako keby mi donho udreli silno.No ja som s hadickami nebehala, na druhy den nas odpojili a museli sme sami chodit cikat aj z infuzky nas odpojili. Len to bolo najhorsie ze ti nedaju jest pokym nemas vetry a ty si uz hladna po 3 dnoch ako pes a este aj koj a coho? z infuziek? Aj mna presne mrzi to co teba, vsetko to prespat a zobudit sa a je po vsetkom ☹ aj mne chybal ten prvy plac a hned ako ho umyju a doneu ti ho a nie prebrat sa az po hodine a babetko nikde, len cakat ked ti ich donesu ukazat ked maju cas 😠 , ach jaj no uvydime ako dopadneme

barboritta
31. mar 2013

@dianka3 to mne dali piť ked ma vycievkovali,tesne pred tým ako ma odpratali na sálu.a ja som v ústach nemala nič,len v nose hadičku,čo som si vytiahla hned ako som sa zobudila.ale to asi lebo som bola trochu nachladnutá.ale hrud ma bolela teda tiež poriadne.a ten kašeľ júúúj.brucho bolí a kašli ešte aj...musímsi zohnať nejaké drogy do hrdla potom 😀 horšie je to s pitím.nalievaj sa aby sa ti pustilo mliečko a vstávaj stále na wecko ked to tak bolí.

dianka3
autor
31. mar 2013

@barboritta a to ti davali tu v mt v nemocke ci ziline? 😕 myslim pit tu vodu, no fuj sice neviem ako to chuti ale muselo to byt hrozne sak? 😖 si mala aj hadicku v nose? ja nie, ja si iba pametam ze som sa zobudila na pooperacke a bola som naha 😀 sice neviem preco lebo ked som si lahala na stol mala som tu typicky sexy nemocensku koselu a este ma neuspali a uz mi tou hnedou vodicu dezinfikovali brucho a az po tom ma nejako uspali, ale po zobudemni som bola naha a mala som na hrudi nalepene tie somarinky co sleduju tvoje srdce. A ta boles hrudnika bola, to teda riadna, hrddlo ma nebolelo vobec. Ouu a preco mam stavat na wcko? sak sa neda ani otocit na druhy bok a nieto este vstat, ale jedna zena co bola somnou na izbe ta mala uz druhu sekciu a vravela ze uz ju menej bolela nez ta prva, aj sa jej to rychlejsie hojilo, tak mozno aj nas to bude menej boliet 😅 a budeme skor fit

barboritta
31. mar 2013

@dianka3 no to mi dali v mt piť.hrozne slané fuj.no ja som chcela aby mi dali preč hadičky,že budem chodiť radšej už cikať,ale najprv že nie,až potom ked mi vytrhla sestrička ten dren z brucha tak mi vytiahla aj cievku z ...mňa iba utešuje to že to bude dúfam bolieť menej aspoň trochu ako prvý krát.lebo mňa to bolelo strašne moc,ale viem že niekoho až tak nie...mne ani tie injekcie ani ibáč nezabrali vôbec.a tašku už chystáš?ozaj tí vaši už boli u vás?ako to vypálilo?

dianka3
autor
31. mar 2013

@barboritta fuha, to som nevedel,no mne take nedali, ba dokonca som nemala v bruchu ani tu drenaz 😅 boli sme na izbe 4 po cisarskom a setky 3 mali len ja nie 😅 ja som bola rada ze to nemam, lebo ked som vydela tym maminam ako to trcalo z bruska a ako ich to bolelo ked im to vytahovali no hrôza ☹ no snad to nebude booliet viac ako minule, ako vsetky vravia ze druhy krat uz to neboli , je to ako pri sexe 😀 po prve to bili najviac 😀 aspon uzmame skusenost, ozaj pisala mi kamoska teraz, ona robi sestricku na iske pri tych rizikovych a predcasne narodenych deticiek a pytala som sa jej na porod kp a tak, no a ona mi povedala ze jej svagrina prednedavnom rodila a tiez jej robili sekciu lebo po poslednej sekcie mala odstup len necele dva roky 😒 tak ze ju vysetrili a povedali ze sekcia , ze je kratka doba a rana nie je dostatocne zahojena a hrozi riziko prasknuta tak mala aj ona sekciu ☹ tak to mamae asi uz na 100% specatene 😒 no co aspon sa uz nato psychicky pripravime nez potom by sme boli sklamane no nie?

barboritta
31. mar 2013

@dianka3 ale ved jasne,čo nám ostáva?ja sa už tak teším na drobca ako keby to malo byť prvé bábo...len ako to zvládnem s nervami s lapajkami mojimi som zvedavá.ony sú strašné žihadlá obe 😵 potrebujú veľa veľa pozornosti inak je všetko hore nohami.uff.už teraz moc nevládzem,čo potom ešte s boľavým bruchom a novorodencom.ty ako si na tom?

dianka3
autor
31. mar 2013

@barboritta jaj a ako to dopadlo s rodicmi? nakoniec som to mamae povedala,ale uz banujem a nemusela som vraviet nic. Lebo nasi prisli vo stvrtok ale malinka nam ochorela v utorok a tak celu noc som snou bola skoro stale hore,mal horucky a stale plakala , no a kedze som mala mobil v obyvacke tak som spala a nepocula ho ze zvoni, my mame dvojposchodovy dom a kedze zvoncek sa nam pokazil, tak ked niekto bucha na dvere tak ja to hore v izbe nepocujem a uz duplom ked spim, no a oni par krat zabuchali ,zavolali a ked im nik neotvaral ttak odisli, nasraty isli prec a ked chvilu nato vybehol svokor uz vydel ako auto ide dolu ulicou a ked som im hned volala aby sa vratili tak povedali ze nie, ze uz nepridu 🙄 uplne sa nasrali jak male deti, tak ma nasrali, ale co uz su horsi ako male deti aj moj otec aj mama sa hned urazia . Tak preto vravim ze som im nemusela vraviet nic a bol by pokoj, urcite to otec spravil aj koli tomu ze som tehotna ,a ani ma nechcel vydiet alebo co, sak normalne by sa clovek vratil nie?

dianka3
autor
31. mar 2013

@barboritta no ved tak serme nato a uz nad tym nedumajme, co sa ma stat stane sa no nie? Ja este pobalena niesom do nemocky, lebo este neratam s tym ze ma to chyti 😀 ale nie, ja mam taku tradiciu ze sa balim vzdy v 35tt , neviem preco 😅 Pri setkych som sa takto balila, no len pri druhom som nestihla kedze som uz od 33tt lezala v nemocke a ked som bola 36tt tak som sla na reverz domov a setko si nachystala to bol vikend a pondelok som sla rodit 😀 Tak ked pojdem na to sono toho 14 alebo 15 teho to by som mala byt 35tt tak vtedy sa pobalim, sice ani nemam cas ked doma je roboty jak na kostole 😀 tolko zehlenia ma caka a ty dvaja su ties riadne strely , za den ti spravia taky neporiadok ze nestihaju dvaja za nimi upratovat, kym ja upratujem jednu izbu v druhej je uz ako po vojne 😀 mna ide slak trafit 😀 a ty male su tiez take neposedky? A ty si uz pobalena? mas aj veci pre malu nachystane?

barboritta
31. mar 2013

@dianka3 tak to sú tí vaši ako malé decká,nie?pre takú blbosť?a žeby sa vôbec netešili na vnúčika nového?ja som na toto nie zvyknutá.každý bol síce prekvapený že čakáme zase že určite sa šmyklo,ale tešili sa.aj my máme taký dom,presne viem čo myslíš 😀 ma ide poraziť z toho niekedy.nič iné len zbieram handry navyhadzované zo skríň,poličiek veci,kozmetiku atd.ja tiež idem žehliť zajtra.mne sa ešte ani nesníva o chystaní.akurát minule som nabehla na výpredaj detských vecičiek a navyberala niečo.ja mám veľa vecí síce po dievčatách,ale oni boli v zime tak musím prikúpiť,ale to len tak light,ak niečo pekné vidím.a aj švagrinej som požičala skoro všetko tak si to budem musieť vypýtať naspäť.som jej to dávala ešte som nevedela či niekedy budem mať bábo 😀 som nevedela nájsť kozmetickú taštičku so šminkami asi 2 týždne a nakoniec som ju našla v kuchynskej linke v hrnci 😎 ma skoro trafilo.inak aj moje decká obe sú choré a urevané 🙄

dianka3
autor
31. mar 2013

@barboritta No ved vydis, normalne sa urazil a ani necakali keby chvilku pockali tak by im svokor otvoril , vobec nic, seriem na nich este ked som im aj volala tak ze uz v zivote k nam nepridu a ked chcem tak im mozem dat najstarsie syna na prazniny ale len na vlkaovej stanici si pon pridu a to nie, ja ako ciganka tam nebudem chodit a zvlast uz teraz nie. Ved mi aj zlozili telefon a nedvihali, ako deti, cim su starsi tym su sprostejsi a preto aj banujem ze som to povedala 🙄 nadarmo len namna nadaval otec, on ma nikdy nemal rad iba mojho brata, on ma aj bil otec aj za uplne hovadiny aj ked som mala 15 ma zbil ze som celiu noc domov neprisla a pritom som mala skolu.
No presne,aj moji chlapci mi rozhadzuju veci z policiek aj vyzehlene aj nevyzehlene alebo mi vyleju uplne novy sampon ci sprchovy gel, alebo cely krem rozotieraju, ma ide slak trafit a tu kozmeticku tasticku? vsetky ocne tiene boli rozdrvene na prach a so spiralov si pomalovali tvar aj vlasy mna skoro porazili 😠 a kedy sa ides balit ty? a pre malinku ides teda po veci ku svagrinej? a akedy zacinach ty chystat?

barboritta
1. apr 2013

@dianka3 ale to ich prejde a ked neprejde tak nič.ja by som im teda syna po tomto asi nedala s mojou povahou.to prepáč ale čo si musela vyparatiť ked ťa tak dorúbal???no pekne.no ja sa budem baliť asi vtedy ak sa začnem otvárať,tak rátam tak do 3 týždňov 😀 ako vždy.naposledy som tiež bola asi 32tt a doki že nech chystám tašku pomaly,lebo sa niečo deje.a rodila som v deň termínu.a pri prvej som bola ešte viac a skôr a že budem rada ked to vydrží do 36tt a vydržalo 37+1.takže asi tak.ja som švagrinej naznačila že asi ich budem potrebovať za nejaký mesiac aby som si v kľude poprala a požehlila ale neviem či ma vnímala 🙂

dianka3
autor
1. apr 2013

@barboritta ja neviem ale viem ze stale byvaju taky maju taku povahu 🙄 serem na nich nebudem sa koli nim rozculovat. No tak ja im Adriana nedam teda ak ponho nepridu k nam ziadna vlakova stanica.A viem ze oni nepridu tak im ho ani nedam. nic raz m zbil lebo som prisla domov neskoro, potom koli zlym znamkam ma bijaval a uplna sprostost bola ta ze ku nam prisla moja kamaratka a my sme boli v izbe a rozpravali sa, potom som sa chcela prezliect a tak som zamkla dvere aby mi tam nikto neprisiel a to sme v izbe mali tie sklenene dvere, myslim tie obycajne take papierove a v strede je sklo, no a potom mi otec zabuchal na dvere ze volali kamaratkyni rodicia ze nech uz musi domov a ze mam otvorit dvere a ja som povedala ze sa prezliakam, a potom odomknem a pojdem odprevadit kamosku, on vrieskal nech otvorim hned, neviem preco a ako som uz isla odomknut tak naraz rozbil sklo ako zmyslov zbavenych a zacal ma bit, neviem preco, ja som mu nadavala ci mu sibe co to robi a on ma zacal bit kamaratka to vydela a zacala strasne sa bat a chuda tak plakala. Potom k nam uz nechcela chodit lebo sa bala mojho otca.
a co nedavno ked som bola tehotna s malou asi v 5 mesiaci a boli sme u nasich tiez sa domna pustil a a zacali sme sa bit v tom mama krcala aby sme prestali a dobehol moj muz a rozdelil nas , a este mne povedal aby som sa ukludnila. Tak asi taky je moj otec 😠 pustil sa domna aj ked som uz mala brusko, nastastie ze moj muz zasiahol a odelil nas lebo mama by nic nespravila len kricala. Ale zase moj muz mojho otca nezbil, iba nas odelil a povedal aby sme prestali ze uz dost

No vydis ty krasne rodis na termin mne sa to nikdy nepodarilo vzdy som sla skor a to len koli sexu, no ten uz nemam dva mesiace 😝 a preco myslis ze ti nchce vratit svagrina veci?to jej neni trapne? 🙄 a ze ju to nenapadne samu?

barboritta
2. apr 2013

@dianka3 no tak to máš pesté s tým otcom.už sa ti nečudujem.ja som mala super otca,zbil ma iba raz,aj to som mala už 17,lebo som fajčila 😖 a zistil to,on to hrozne neznášal.ak teda nerátam výchovné capnutia po zadku ked som bola krpec...a že si dovolí do teba s bruškom,by zhasol u mňa úplne. tak sexujte bez spermii.však je toľko možností.ja by som to nevydržala 😀 my sme mali obrovský problém vydržať 3 týždne,po hematome čo som mala na začiatku 😀 😀 😀 švagriná mi tie veci jasne že dá,však sú moje,len si ich budem musieť asi pýtať skôr ako ich ona prestane používať.však si kúpi za pôrodné.vidíš,to je zvláštne,že im nerobí problém kúpiť kočík Ferrari ale oblečko pre malú vlastné nemá žiadne,že načo.ja sa sem-tam musím utrhnúť a niečo nakúpiť čo sa mi páči.no nepomôžem si 🙂 inak dnes som bola s deckami chvíľu vonku a som sa musela vrátiť a ľahnúť si,som dostala bolesti do brucha a pravidelné.som sa zľakla že idem 😒 to by som ozaj nechcela.ty si cítila že sa otváraš či nie?

dianka3
autor
2. apr 2013

@barboritta No co uz, je taky, ma taku povahu,necudo ved je ucitel 🙄 No tak u nas sex nehrozi ja nemam chut na sex uz od 25 tt 😝 vobec,vobec, ja mam plnu hlavu tej polohy drobceka a mam strach z predcasneho porodu, vies dnes zacinam 33 tt a ked si predstavim ze pri druhom som uz dostala kontrakcie a uz bola na 3 a pol cm otvorena tak mam uz od vtedy strach 😕 Moj muz tiez nema chut na sex, tiez sme s nim prestali koli babu a aj on ma strach, naposledy sme maly sex v 28tt a od vtedy uz nie.cize uz to je mesiac aj tyzden a tak to bude asi az do 38tt, vies pri malej sme mali sex asi raz do tyzdna ale dal islo to von no a ked prisiel 38tt a muz sa pytal ci von alebo dnu tak som povedala ze kludne aj dnu a o 2 dni uz bola mala na svete 😀 teraz to uz nespravim, lebo chcem to nechat na maleho nech sa sam rozhodne kedy je ten cas a nie na silu ho vyhanat. No a ta svagrina ma kolko mesacne babo? tak vies vonka sa treba ukazat ze mas kocik jak lusk 😝 skor by som myslela na vecicky nez na kocik 😝 Inac ty budes mat kocik po malej? Ja este po malom. No mne tak tvrdlo brucho vcera cely den 😒 Nie ja som vôbec necitila ze sa otvaram 😒 To ani necitis kedy sa otvaras,ani o tom nevies, len to tvrdnutie brucha a bolesti uz naznacili ze nieco nebude v poriadku.
Kedy mas poradnu ty? Ja idem terz vo stvrtok tak som zvedava ako je natom moj krcok 😒

barboritta
2. apr 2013

@dianka3 tak to je strááášne dlho,no ale v tomto prípade chápem.ja som Dominiku chcela aj vyhnať v tom 38,39tt ale nedala sa 🙂 ta malička Sandra má teraz 6 týždňov a nosí 56 veľkosť,lebo je taká drobnučká,akurát má 3 kg.kočík si nechám tiež ten čo som mala,však nestihol zostarnúť a je stále pekný a hlavne dobrý.ja som s ním veľmi spokojná,nemám dôvod ho meniť.ja mám poradňu v piatok,tak som tiež zvedavá čo a ako...

dianka3
autor
2. apr 2013

@barboritta no a co po porode? budes musiet susit nie? ci idete aj na cervenu? 😀 , pokial sa nebojis a krcok sa ti neskracuje tak mozes sexovat, ale ja mam strach! vies neviem ako tebe ale tvrdne mi brucho a mne ide prve o zdravie dietatka nie o nejaky stupidny sex, sak toho budem mat po porode az az! Sa ti cudujem ze tebe sex chuti, vetsinam maminike vobec. A to normalne sexujete kadejake polohy? to ti nie je neprijemne? nebojis sa ze tym tlakom mozes si skor uskodit? A aky mas ty kocik? inac tebe sedi termin porodu s tyzdnom vyvoja dietatka? Podla poslednej mrchy som mala mat termin 6.5 ale podla prveho sona mi presunuli na 20.6 no a normalne by som mala byt 34tt ale podla posledneho sona o tyzden zaostavam, tak neviem pri kazdom sone mi dava mensi tyzden teraz ked pojdem mi povie ze tehotna som ani neni 😀 a teba uz poslu na sono?

barboritta
3. apr 2013

@dianka3 no tak ja viem že by sa to nemalo,ale 600 nedelie sme nevydržali ani raz 😀 .ja som sa doktora pýtala že či môžem a vraj áno,tak neriešim.niekedy cítim že aj mne trochu začína tvrdnúť brucho tak vtedy samozrejme nič neni.ani ja by som babo neohrozila,to ako jasné.ale pokiaľ to bude v pohode,tak sa obmedzovať teda nebudem.my si vyberieme také polohy že mi nič nikde netlačí ani nezavadzia,tak vtedy to ide.možností je veľa,spermie sa tam dostať nemusia vôbec 😀 ...kočík ak ti niečo povie značka Quipollo Alux,vraj to je nejaká odroda Demy,taký v pohode,ľahký a nebol ani veľmi drahý.ja som spokojná,iný nechcem,aj keby bol chlapec.čože?to ako ti rátali?asi si chcela že 20.5 a nie 20.6?ja mám termín podľa mrchy 12.6,podľa 3D ultrazvuku 17.6 a podľa prvého sona v 8tt vraj až 24.6,čo ale mne nesedelo lebo som vedela že vtedy som otehotnieť nemohla aby bol termín až 24.6.podľa mňa 12.6 je najpresnejší.ale však tebe to nemôžu posúvať stále.a pokiaľ rodíš malé detičky tak je jasné že im to nesedí.aj mne tak posúvali a posúvali a nakoniec som prvú rodila 14 dní pred termínom a po pôrode mi povedali že bola prenášaná min.2 týždne,voda skalená,ozvy klesali,dlhé nechtíky...sono mi robí na každej poradni ale len také zbežné,že čo pupočník a placenta robia,či bábo žije.takže asi v piatok.

dianka3
autor
4. apr 2013

@barboritta no pekne cize aj nacervenu idete? 😀 😀 😀 ja si pametam ja pri malej sme uz maly prvy sex 13 dni po porode 😀 ja som uz maa strasnu chut a navse ja tak krvacam dva a pol tyzdna max. 3 ale to uz len spinenie a ty ako? Ano prepac pomylila som sa podla sona mi to posunuli na 20.5 cize maji. Ale dnes mi sestricka povedala ze sa vsetci budu ratat termina podla poslednej mrchy,cize teraz by som mala byt 36tt ale to niesom 😝 No sak uvydim co mi povie na sone v utorok idem na sono a som zvedava aky mi teraz povie tyzden a hlavne aku ma vahu. No a stredu uz idem na pasy 🙂 teda ak dozijem, lebo dnes na poradni mi bral aj kultivacku a tak som ho poprosila nech mi pozrie aj krcok no a vraj skrateny 😒 mekky trosicku pootvoreny cize ziadna slava 😒 tebe sa tiez skracuje ci? Kamaratka jev 35tt a vcera bola v poradni a dr ju vysetril a ona je uz na 4cm otvorena 😕 a pritom sa citi dobre a nic ju neboli, cize to ani necitis ze sa otvaras, mne kazal sa len setrit a nenamahat sa. No do konca mesiaca musim zubami nechtami a potom uz budem ok. Aj tak som z toho debil ja ani neviem v akom som tyzdni, lebo podla poslednej mrchy co mi vyratali termin tak mi dali toho 6 maja no a na tom prvom sone co mi robili v 9tt mi ho presunuli na 20 maj, cize by som mala byt v 34tt ale babo vyzera na 33tt a sestricka mi vravela ze nemam ratat termin podla velkosti plodu ale podla udajov o poslednej mrchy aj ked sa vahovo nezodpoveda. Ty tomu chapes? Coho sa mam vlastne drzat? Ked tie vahy podla sona tiez nie su presne. A mne aj sestricka vravela ze ja mam vahovo mensie deticky aj ked som napriklad porodila malu v 38tt s vahou 2540g tak ta vaha sa zhoduje skor na 35tt, tak neviem

barboritta
5. apr 2013

@dianka3 ja krvácavam ešte menej.po prvej som bola aj na kyretáži,lebo sa mi maternica zvinula príliš rýchlo a lochie neodišli,potom som len 3 dni krvácala a špinila 1 deň,čiže sex po mesiaci nebol problém 😀 a po druhej som krvácala iba 2 týždne a špinila asi 3 dni,čiže ja som bola schopná pomerne rýchlo,ale po sc som nechcela ihned.kultivacie sa robia až v 36tt takže rátajú ti asi termín fakt podľa ms.aj pasy sa robia až v 36tt...ja mám tiež taký termín netermín,že podľa ms 12.6,podľa 3D 17.jún,vraj malá je dosť veľká a podľa toho 24.6 ale dnes mi robil sono a že zodpovedá 32-33tt.ja som z toho jeleň...a išiel mi vypisovať papier na materskú v 30tt,chápeš?nejaký dopletený.na dalšie sono ja idem v utorok,lebo vraj už budem 30tt ukončený plus nejaké drobné.tak hádam to platí že podľa ms a hotovo,mne to tak inak sedí...ja mám krčok úplne ok,žiadna zmena....môžem sexovať o 106 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre