Druhý pôrod koncom panvovým

dianka3
2. mar 2013

Ahote maminky, je tu niektora maminka co sa po druhy krat opakuje poloha KP? Prve dve deticky boli dole hlavickami uz od 6 mesiaca ale tretie bolo kp a teraz pri stvrtom je maly zase KP je to vobec mozne? Mate nejaka z vas skusenosti s polohami kp za sebou? Mne doktor vravel ze je mala sanca ze kp sa zopakuje,ale ako vydim tak ano ☹ som nestastna uz nechcem sekciu, je mozne ze sa este babo otoci? Mam zle skusenosti a mam velky strach lebo mala sa mi neotocila a bojim sa ze uz ani tento drobec sa neotoci ☹

iwi9
2. mar 2013

ja sa v tom nevyznam, ale este mas dost casu, nie? citala som ze existuju nejake techniky ako baby otocit.... a mas zle skusenosti so sekciou? drzim palce aby to dopadlo podla predstav a hlavne nech ste obaja zdravi

lubka1983
2. mar 2013

Ahoj.ak ti to pomoze,tak podla mna ma este chvilu cas a mne sa maly otocil az v 37 tyzdni a to mi tyzden predtym hovoril,ze je mala pravdepodobnost,ze sa otoci a stalo sa.aj viem asi ako😀

adulikka
2. mar 2013

ja som porodila obidvoch chlapcov koncom panvovým..obidva pôrody boli bez problémov ,obidva som porodila normálne bez sekcie... 🙂 pri prvom doktor aj zistil ,že ide KP ,ale akosi na konci už tomu nevenoval pozornosť a pri druhom mi aj spravili odbery ,prípravu na operáciu ,ale ja nechcela cisárskym...dieťa malo byť aj malinké a ke´d som prvé porodila normálne ,tak som aj to daľšie chcela .A pôrod prebehol veľmi super .Mala som pri sebe viac doktorov .

dianka3
autor
2. mar 2013

@iwi9 no hadam ma casu a otoci sa ale ja citim ze nie,asi preto lebo aj pri malejsom to citila ze sa neotoci a naozaj sa neotocila a dokonca jej prepadla nozicka a tak bol nutny a surny cisarsky aby nedoslo k vyklbenym nozickam no a sekciu by som nechcela kedze mam trombozu a mozu sa vyskitnut problemy pocas narkozy 😒

dianka3
autor
2. mar 2013

@lubka1983 no snad ano,ale ked sa mala neotocila tak ani neverim ze maly ano,udajne sedi v tureckom sede 😒

dianka3
autor
2. mar 2013

@adulikka To naozaj? 😨 Chlapcekov si rodia kp? Cize ani tebe sa druhy neotoci? a to ti dovolili rodit kp a zvlast chlapcekov? To pocujem prvy krat,kedze chlapcekov je velke riziko koli poskodeni semenikov. A aku si mala polohu? ja pri malej kp a pri tomto mam kp-nozicky. lebo su 3 polohy kp

adulikka
2. mar 2013

obidva KP...pri prvom to zistili tesne pred pôrodom...a pri druhom...no boli opatrní...prešla som si predoperačné vyšetrenia ... dr bol odborník na KP a ja verila ,že všetko dobre dopadne . 🙂

adulikka
2. mar 2013

hlavičky obidvoch som mala hore pri žalúdku...tak som sa ich veľmi veľa už dopredu nahladkala po hlavičke... 🙂

dianka3
autor
2. mar 2013

@adulikka No a to si ich rodila dupkov ci nozickami? A vydis to mne chlapci boli otoceny od 6 mesiaca dole hlavami ale tyto dvaja uz zaujali polohu kp a pochybujem ze sa to zmeni ☹ myslis ze mi dovolia rodit? lebo malu som mala sekciou

adulikka
2. mar 2013

obidvaja išli zadočkom . mne skúšal dr v nemocnici aj pretočiť rukami na bruchu bábo ,ale nedalo sa...no nezmení sa to ,veď uvidíš...skús sa porozprávať doktorom tvojím o normálnom pôrode...ja isto nechcela sekciou...bábo bolo aj malé...porozprávať sa treba ,povedz mu ,že nech ti spravia predoperačné vyšetrenia...že by si skúsila bez sekcie rodiť...a toto ako vidím budeš mať už 4 pôrod ,nie si prvorodička ,už vieš čo ťa čaká... 🙂

dianka3
autor
3. mar 2013

@adulikka ze sa mi nepretoici uz? lebo keby ano ano tak by uz davno sa otocil ako moji chlapci ☹ neviem kde si rodila ty ale tu u nas v martine to asi nepojde,kp a chlapceka urcite mi povedia ze ked sa nieco skomplikuje nebude to ich problem ale moj a nozickami sa rodit neda,iba zadockom alebo hlavickou.u vas sa da? nechceli ti spravit sekciu, ? vies ja neviem kdo ma odrodi, ked to namna pride a ja pojdem do nemocky tak ma odrodi ten kdo bude mat sluzbu

mircalla
3. mar 2013

@dianka3 Si v 29 tt, mne sa maly otocil nejako 32-33tt, jasne, je sanca, ze sa otoci. A to bol dost velky. Mam len jedno dieta, ale takto to bolo s otocenim.

sarale
3. mar 2013

@dianka3 neviem do akej miery to pomaha ale čítala som ze dieta ma najlepší predpoklad k samootočeniu , ked zena robí tzv macací chrbat niekolko krat denne , s miernym naklananím dopredu a dozadu ,, nakolko hlavička je tažšia ako telíčko tak mu k tomu pomaha gravitacia v tejto polohe, skus , drzím palce 😉

stankot
3. mar 2013

@dianka3 ja som porodila dievcatko KP...drzim palce...

barboritta
3. mar 2013

ja som rodila v martine dievčatko kp pred 16 mesiacmi,bola nožičkami.dokonca som prišla aj s kontrakciami,aj otvorená dosť,druhý pôrod a nechceli ani počuť o normálnom pôrode.tobôž nie chlapček.podľa mňa ti to nedovolia,ale prajem ti aby ti to dobre dopadlo.tebe povedali že po cisaraku môžeš rodiť aj normálne?mne hned tam na príjme povedali že viac to normálne nepôjde.iné komplikácie som nemala,iba to kp

martinaz22
3. mar 2013

@dianka3 K tomu tureckému...moja malá sedela tiež v tureckom a naviac mala rúčky dvihnuté pri hlave..takže ani nešla zadkom, ale nohami...

zabka
3. mar 2013

Ahojko, ja som tiez mala obidvoch Kp..a kedze druhy bol chlapec a ani nebol nejaky velky rozdiel vekovy od poslednej sekcie ani sa ma nepytali rovno sekcia....tak drzim palce nech sa otoci, hoci niekedy nechcu nechat rodit normalne aj ked je otocene dobre ak predchadzajuca bola sekcia a neubehlo dost casu, kvoli prasknutiu..

barboritta
3. mar 2013

a koľko času musí prejsť aby mohol byť nasledujúci pôrod normálny?2 roky alebo viac?

dianka3
autor
3. mar 2013

@mircalla no ale moji chlapci boli uz otoceny od 5 ci 6 mesiaca dole hlavamia kedze mala sa mi neotocila a zaujala taku polohu tak citim ze ked sa ani on neotocil doteraz tak sa uz neotoci, ved on sem tam iba pokopka,posibrinkuje a dost cele dni spi a nie to aby seste otocil ☹ A ty si to aj citila ked sa otocil? co si preto robila aby sa otocil? ja viemze mne stale nic lebo citim kopance tam dole

dianka3
autor
3. mar 2013

@zabka dakujem a vydis to mne doktor vravel ze je velmi minimalna sanca ze dalsiekp sa zopakuje 😒 ale k tomu cisarskemu mne povedali keby sa mi otocil tak mozem rodit normalne ze mali zenu co mala 3 sekcie a 4 dieta rodila normalne

dianka3
autor
3. mar 2013

@martinaz22 tak ty si rodila normalne? 😅 aj ked bola v tureckom ako moj?

dianka3
autor
3. mar 2013

@sarale skusim,ale chcem sa opytat mam to robit aj ked spinka ci len ked je hore? lebo ten moj skoro cele dni spinka,sem tam kopne a to je vsetko 😒 neni taky ze by omcoval vomne hre dole

sarale
3. mar 2013

@dianka3 myslím si, ze na tom nezalezí, skus viac krat za den, logicky by sa to mohlo podarit🙂

dianka3
autor
3. mar 2013

@sarale oki zacnem to skusat a asi ako dlho? ked volako sa mu nechce ,niektore to skusali a nic, bojim sa,mam strach ze sa neotoci

sarale
3. mar 2013

@dianka3 mam tri deti a tohto som sa najviac bala tiez tak to viem pochopit, bojíš sa opatovnej sekcie? ber to tak ze ked sa neotočí je to len sekcia , hlavne ze krpcek bude ok 🙂
to zalezí na tebe kolko chceš, viac krat za den ked maš čas

mircalla
3. mar 2013

@dianka3 nerobila som nic. ono on sa otacal postupne, chvilu bol nejako diagonalne. so citila kopance tak na strane, potom uz nad bruskom, ono maly kopal velmi intenzivne

dianka3
autor
3. mar 2013

@mircalla ja citim tiez kopance tam dole alebo dole v lavo na boku, keby bo, dole hlavickou tak by som citila kopance pod rebrami ako pri mojich prvych a tento nic 😒 no moj je lenivi,aj si citila potom inde uz kopanceky?

mircalla
3. mar 2013

@dianka3 hej, citila som ich potom pod rebrami, uz som si myslela, ze sa neotoci a krasne sa otocil ako so pisala

dianka3
autor
3. mar 2013

@mircalla 🙂 Tak to si mala stastie 🙂 gratulujem, kiez by sa mi drobec otocil ako tebe ☹ bola by som najstastnejsia na zemi...

adulikka
3. mar 2013

@dianka3 ja som nechcela sekciu ,veď preto mi robili predoperačné ,že ak by sa niečo skomplikovalo a rodila som v Dolnom Kubíne .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre