Hrozil aj vám predčasný pôrod?

sonickav
24. okt 2012

Ahojte? Hrozí Vám alebo hrozil predčasný pôrod? Ja som bola hospitalizovaná 14dní, kde ma dopovali s Magne infuziami, tabletkami a nohy som mala až na plafone. Som v 33tt a otvorená na 1,5cm. Dr.mi povedala, že porod vidí na 36tt. Teraz lezim doma s hore nohami a dúfam, že maličká vydrží v brušku aspon do decembra. Máte podobnú skúsenosť? Ďakujem 🙂

kokorunecka
24. okt 2012

Ja som tiež ležala 2 týždne v nemocnici, kvôli hrozbe predčasného pôrodu.. Bola som otvorená "len" na 1 prst, ale neskutočne mi tvrdlo brucho..Tvrdili mi, že porodím v 38tt... Rodila som deň púo termíne a spontánne 🙂

tinki
24. okt 2012

ahoj, aj ja som sa začala skôr otvárať..už neviem presne, myslím okolo 27. týždňa. Tiež som ležala v nemocnici a dostávala som magnézium. Od 38. týždňa som normálne chodila, malú do škôlky dávala, varila, žehlila a porodila som deň po termíne..Od 36. týždňa som magnezium už vôbec nebrala..Bude to dobré..neboj..veď vieš, v 36. týždni je už bábätko donosené..posledný mesiac už len naberá silu a priberá..

atreyu
24. okt 2012

ja som lezala prvykrat s tvrdnutim v24tt tyzden...potom v 28tt s mega tvrdnutim otvorena na 1,5 prsta 2 tyzdne...v 34tt tyzden mega tvrdnutie..v 36tt az do porodu kedy mi v den porodu povedali, ze som otvorena na 4 prsty 😝 az do uk. 37tt som bola na infuzkach...drzim prsty ja som sa otvarala lebo maly bol velmi nizko uz od toho 24tt a tlacil mi na krcok... bol velky tak sa nemal kde pomestit a nikto to do porodu nevedel...mal mat o kilo menej

elli333
24. okt 2012

Ja som sa otvarala tusim od 28tt a lezala som s tym na striedacku v nemocnici na striedacku doma,infuzkiek som si zazila tolko ze dodnes mam jazvy na miestach kde mi prepichovali zily 🙂 vraveli mi nech vydrzim do 36tt ze viac urcite nevydrzim...tusim na 1,5 palca som bola otvorena...rodila som v 40tyzdni 🙂 drzim palce

chovancova27
24. okt 2012

mne začalo mega tvrdnúť brucho v 22 tt v robote, po strese od môjho debila šéfa, pamätám si to ako dnes... od vtedy som bola doma na rizikovom, skrátený krčok od toho 22 tt, a rodila som v 40 tt spontánne...

haka007
24. okt 2012

My sme sa tiez vratili z nemocnice otvarali sme sa v 30 tyzdni,musime lezat ked chodim hned mam strasne bolesti uz mi je az zle z toho lezania.tak dufam ze mala vydrzi.

zuzi0911
24. okt 2012

Tak ja som takto bola od piateho mesiaca. a nakoniec sa narodila az osrm dni po termine. neboj sa dodrzuj rezim a vsetko bude ok

aduskatt
24. okt 2012

od 20 tt som bola v nemocke vydrzali sme do 36tt...........btw, ani nejde o to, mat nohy hore, ale panvu🙂 takze ja som si polezala pekne krasne dolu hlavou, podlozili mi koniec postele

fantagiro31
24. okt 2012

takže ja som mala všetko o.k, stále že super a potom predčasný pôrod ☹ Sre je to najhoršie

andys11
24. okt 2012

od 27tt mega davky magneb6, aj pruh som dostala, v 35tt otvorena na 1,5 prsta, ale drzalo to pekne, rodila som spontanne v 38+1 donosene dietatko. neboj, len dodrzuj, co odporucaju. drzim palce

gubcikova
24. okt 2012

hrozil od 33tt kedy som bola hospitalizovaná.otvorená na 1cm,krčok 1,5cm,malý úplne dole,ctg záznamy zlé,hypotrofia plodu,málo plodovej vody,tvrdnutie brucha a dotiahli sme to do 38tt

habibi78
24. okt 2012

ja som bola v nemocke uz od 12 tt s nonstop vracanim a velkym ubytkom na vahe, nasledne s tvrdnutim brucha, od 18 tt dokonca s kontrakciami... krcok makky, vsetko bolo zle... nakoniec predcasny porod kvoli niecomu celkom inemu...

evicka34
24. okt 2012

Ahoj tak ja som od 20-22 týždna krvacvala a nedavali mi velku nádej doktori, uzila som si zapal obliciek lebo drobcek nevedel ze tam sa nema umiestnit... a nakoniec som porodila 36+5 t.t a drobcek mal 2770g a 49cm a teraz mame 1/2 roka a 9500 g a nic nám nechyba, tak sa neboj vsetko urcite dobre dopadne len mysli pozitivne a mozem doporucit tiež magnezium a Gemerku vodu s magneziom mne to velmi pomahalo....drzim placeky 🙂

ani3012
24. okt 2012

nehrozil.....podľa lekára som len bola precitlivená na rastúcu maternicu...a to sa mi skracoval krčok (od začiatku som mala bolesti,niekedy som ani nevládala chodiť,ale to som už bola dva týždne doma)
začiatkom 31.týždňa ma vyšetroval a povedal,že hrozí predčasný pôrod-počítam,že aj on sám tomu prispel s vyšetrením,lebo som potom krvácala a o tri dni som bola už v nemocnici, že mi odteká plodová voda..

baby,ak vám tvrdne brucho, fakt sa šetrite a kašlite na to,čo vraví lekár,rodina...ja som sa riadila:tehotenstvo nie je choroba....nie to nie je...ale je to iný stav a žena je zodpovedná už nie len za seba ale aj za dieťa....

slniecko510
24. okt 2012

Ahoj, ja som sa predcasne otvarala od 20 tyzdna cele tehotenstvo som bola na Magnezku,infuzie,aj tabletky a mala som zavedeny pesar aby drzal krcok. Nakoniec sa malemu nechcelo ist vobec von. treba sa urcite setrit, lezat.

evakva
24. okt 2012

Mne trva predcasny porod od 16tt kedy mi stanovili diagnozu placenta praevia totalis. Ja sa len modlim, aby som vydrzala co najdlhsie 2v1.

piacere
24. okt 2012

Brucho mi tvrdlo celodenne od 18tt. Odvtedy som bola dopovaná magnéziom až do konca tehotenstva. Od 36tt otvorená pre špičku prsta. Rodila som v 40tt vyvolávačkou.

hajajanka
24. okt 2012

Mne hrozil predcasny porod od zaciatku 21. tyzdna, kedy som mala krcek tak kratky ako zeny, ktore idu prave na porodnu salu. Lezala som doma, setrila som sa, ako sa len dalo. Nakoniec sme vydrzali do 35-teho tyzdna, ale to mi bol vyvolany porod kvoli problemom malickej. Pri hrozbe predcasneho porodu sa treba naozaj setrit. Ja som bola ochotna aj visiet hore nohami ako netopier 🙂 Vzdy som si hovorila: vydrzim do 24. tyzdna. Ked sa pominul, tak som si dala medznik 29. tyzden, 30. tyzden atd. Ja som vlastne este neporodila donosene babatko, kedze obidvoch mam nedonosencov. Obidvaja mali vela problemov, ale netykali sa dlzky tehotenstva. Tie by mali, aj keby sa narodili po termine.

alexandra7575
24. okt 2012

Ahoj, ja som tiež ležala v nemocnici od 30.gt. do konca 37gt., mala som predčasné kontrakcie ( tvrdnutie bruška ), takže tiež magnéziove infúzie a tabletky a lieky proti kontrakciám. Odchádzala som z nemocnice otvorená na 1 cm so spotrebovaným hrdlom. Nakoniec som porodila spontánne 5 dní pred termínom, skoro sme nestihli dôjsť do pôrodnice 🙂 Neboj, všetko dobre dopadne, len sa šetri, sestrička v nemocnici mi vravela, že na to tvrdnutie je dobré piť aj čaj z myšieho chvosta. Džím palce, nech ti všetko dobre dopadne 🙂

koniarova
24. okt 2012

4 mesiace v nemocnici na infúzkach. ☹ ☹ ☹ Rodila som v termíne, vyvolávačkou. 😉 😉 😉 😉 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ginger_fox
24. okt 2012

na prelome 24 a 25tt som týždeň strávila v nemocnici na pozorovaní. Kŕmili ma vysokými dávkami magnézia zvažovali zašívanie. Nakoniec sa im ulútostilo a pustili ma domov na rizikové. Celému kolokviu som sľúbila intenzívne polihovanie a vegetenia doma a s tým, že som bola každý týždeň sledovaná na rizikovej poradni. Potomok sa narodil plánovane(a teda vôbec sa mu nechcelo ísť von) týždeň pred termínom kôli hroziacej preeklampsii.

milka1978
24. okt 2012

@sonickav ahoj ... aj ja som ležala v nemocnici asi v 25 tt pre riziko potratu, príp. predčasného pôrodu .... brala som infúzie, magnézium a guajakuranu ...... infúzie mi zabrali, no aj tak som mala naordinovaný kľud na lôžku .... po dvoch mesiacoch sa drobec umúdril a vytiahol sa vyššie .... teraz mám zase taký problém, že už by som aj mohla rodiť, lebo drobec má už teraz 3300 g podľa ultrazvuku a krčok mám ešte stále pevný .... takže budem zrejme prenášať 🙂 .... len pekne lež s nohami hore a uvidíš, všetko dobre dopadne ... a hlavne sa nesmieš stresovať, viem, že teraz sa mi to ľahko povie ale stres ti tiež veľmi nepomáha .. prajem veľa šťastia

johankaa
24. okt 2012

mne hrozil a napokon sa malý narodil aj tak týždeň po termíne 🙂 bola som kvôli tomu aj v nemocnici, brala som tiež magnézium.

jasmika
24. okt 2012

ahoj ja som pri prvom tehu predčasne porodila dvojičky... no teda počítalo sa to za potrat, ale prežila som pôrodné kontrakcie, všetko...až potom ma uspali ... detičky boli už dosť veľké, bolo to v 18tt a boli to dievčatká ☹
Pri druhom tehu som mala ten istý problém, v 25 tt som sa začala otvrárať..bola som otvorená na 1,5 tiež ale preležala som si to v nemocnici 2 mesiace a potom zvyšok doma... nakoniec mi malú musleli vyvolávať 😀 ako na truc 😀 neboj všettko dobre dopadne..len kľudne lež a nechaj sa obskakovať 😀 jedna výhoda

nicky07
24. okt 2012

Ahoj, ja som v 24tt začala krvácať a ostala som na rizikovom kvoli hroziacemu pôrodu. brala som magnezium a musela som ležať a ležať s nohami hore. no bruško aj napriek tomu stále tvrdlo. tešila som sa z každeho dna ktorý sme zvládli a boli bližšie k terminu porodu. V 32tt som bola otvorená na 2 prsty krček mäkký. Magnezium som brala do 37tt čo mi dr povedala že vysadime a porodíme. No porodila som až v 40/6 indukciou :D drobcovi sa potom zrazu nechcelo hoci som od toho 37tt vyskúšala všetky možné prostriedky na vyvolanie pôrodu.

nefertitka
24. okt 2012

aj mne tvrdlo brucho od 24tt, ale tak ze az...aj 60x za den - takze ako pisali baby : infuzky, magnezia, 3mesacne lezanie (len zachod a naspat), mam aj kratsi krcok kvoli konizacii a porodila som v 36tt....
mala ma v decembri uz 4 roky a chcem sa pokusit o druhe babo a tak sa bojim, ze sa to zopakuje cele, ze az:(

lucianka222
24. okt 2012

Ahojky. Mne podobne hrozil predčasný pôrod v 34tt, dopovali ma magnéziom a prísny kľud na lôžku... Ktorý som dodržiavala poctivo, vydržali sme a malý sa narodil deň po termíne 🙂 Držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre