Hypnopôrod a vaše skúsenosti

katarina6014
3. jan 2012

Ahojte 🙂 chcela by som sa spytat, ci ma niektora z vas skusenosti s metodou Hypnoporod. Absolvovali ste aj nejaky kurz alebo ste citali len knihu? Ja som si zatial kupila len knihu a je to celkom zaujimave. Hlavne tie kurzy by ma zaujimali, ci su nejake dostupne. Dakujem 🙂)

bianca2
3. jan 2012

ahoj @katarina6014 kuk sem:http://www.hypno-porod.sk/ ma aj kurzy v SR su tam myslim aj terminy vypisane

katarina6014
autor
3. jan 2012

Ahoj🙂 dakujem 🙂 to som videla, ale je to dost drahe, tak som dufala, ci niekto nevie aj o nejakych inych kurzoch 🙂

tucika
5. jan 2012

Ahoj, pozri tu: http://gravidjoga.sk/sk/
Ja som bola aj na kurze 🙂 Bolo to vyborne!

petaba
17. júl 2012

Boli ste už niekto na kurze, aké sú vaše dojmy... prípadne využili ste nadobudnuté skúsenosti? 🙂 ďakujem

vanma
19. júl 2012

Ahojky, ja som bola cca pred mesiacom na kurze hypnoporodu - www.hypno-porod.sk. Nie je to lacne, ale myslim, ze su to dobre investovane peniazky. Kurz je velmi zaujimavy, v komornej atmosfere. Vyborna lektorka a mnozstvo super infosiek. Teraz doma poctivo nacvicujem relaxacie a dychanie a planujem aj rodit touto metodou. Termin mam az na konci septembra, takze zatial skusenosti priamo s porodom nemam 🙂 Ale odporucam.

sisi2606
19. júl 2012

Ahoj, ja som tiez absolvovala kurz u Mirky Petkovej www.hypno-porod.sk a mozem len odporucit. Mirka je skvela osoba, venuje sa hypnozam dlhe roky a vie lepsie vystihnut techniku hypnoporodu z hladiska psychiky, co je vlastne podstata hypnoporodu. Ja som bola v maji aj s kamaratkou a tym, ze sme boli 2 sme dostali zlavu 🙂 vyhoda je, ze na vsetky dalsie kurzy mozes ist bezplatne, ja som to vyuzila na zopakovanie dychania a relaxacii. Kniha je super, ale na kurze dostanes aj hudbu a relaxacie a hlavne vsetko spolu vytvori idealnu kombinaciu. Ja som velmi vdacna, ze som tuto metodu objavila, aj ked rodim az o 6 tyzdnov, odkedy poznam hypnoporod, tak sa porodu nebojim a verim, ze to bude prijemny zazitok. Manzel so mnou nebol, ale podstatu ma zmaknutu, takze bude spolupracovat 🙂
Inak Mirka nam posiela pravidelne nove info cez sukromnu skupinu na FB, radi nam, piseme jej otazky, je to taky osobny pristup a naozaj dobre investovane peniazky. Mne velmi pomohla aj pri dileme ako rodit, ci do vody alebo nie a celkovo s nou rada konzultujem vsetky veci, ktore mi nie su celkom jasne. A dala nam aj relaxacnu muziku pre drobcekov, co je tiez super.

petaba
19. júl 2012

@vanma
@sisi2606
Baby ďakujem za odpovede, ja som od nich vyhrala cez wallet.sk kurz, len som akosi nevedela, čo mám od toho čakať 🙂

vanma
19. júl 2012

Urcite chod. Je to super, uzijes si to a ziskas uplne iny pohlad na porod. Budes sa na babetko tesit a vyborne sa pripavis na tento vzacny okamih 🙂

mishuu
19. júl 2012

@vanma
@sisi2606 ahojte, ja akurát čítam knihu hypnopôrod a veľmi ma táto metóda uvoľnenia zaujala. Na kurz sa nechystám, ale knižka sa mi zatiaľ veľmi páči, ja sa celkovo pôrodu vôbec nebojím aj bez tej knižky som na pôrod psychicky pripravená a teším sa naň a knižka ma v tom ešte utvrdzuje...
chcem sa Vás baby opýtať, či je potrebné nejakým spôsobom aj konzultovať s pôrodnicou moje pôrodné priania, resp. či niečo také plánujete vy, alebo len prídete rodiť a vtedy im vysvetlíte čo a ako si prajete počas pôrodu? 🙂

nani7278
30. júl 2012

@mishuu Ahoj, neviem, do akej nemocnice sa chystáš ísť, všade je to iné, ale podľa mňa je fajn ísť dopredu a zistiť, čo pokladajú za bežný štandard a čo nie, ak máš konkrétneho lekára, tak si prejsť Tvoju predstavu a dať mu šancu vyjadriť sa k tomu a prípadne predýchať, čo sa mu nebude zdať 😉 V čase pôrodu by bolo fajn si to už len užívať a prežívať a nezaťažovať sa organizačnými vecami, nehovoriac o tom, že lekári naozaj potrebujú mať na strávenie niektorých menej štandardných prianí čas... Držím palce, aby všetko prebehlo najlepšie, ako sa dá 🙂

lujzzicka
31. júl 2012

Ahojte,ja som sa tiež prihlásila na kurz hypnopôrodu ,lebo som počula len samé chváli,je to dosť penazí ale myslím si dobrá investícia🙂)Kedže chcem rodiť na Antolskej neviete mi poradiť ktorého pôrodníka alebo pôrodníčku mám osloviť?Bol mi odporučený dr Janáč,ževraj dobrý odbornik ale preferuje epiduralku a ked ja chcem rodiť metodou hypnopôrodu,tak neviem koho mám osloviť,poradte,dakujem🙂))

petaba
5. aug 2012

Ahojte, tak už som bola na kurze a môžem len odporučiť, veľmi sa mi to páčilo a určite sa budem snažiť sa toho držať 🙂

@lujzzicka ja som rodila u Mudr. Havaldu 🙂 a mám ho aj ako obvodného dr., takže ak stihne prísť z dovolenky do môjho pôrodu, tak budem chcieť rodiť určite u ňho. Ak by to nestihol, tak by som si zazmluvnila mudr. Dubčákovú alebo mudr. Krištúfkovú (vraj sa zaoberá hypno-pôrodmi) takže ešte nie som úplne rozhodnutá ak by môj bol mimo. Ale Janáča by som ti neodporučila určite, je to veľmi necitlivý človek... ja som ho zažila aj pri prvom aj teraz ... a poviem ti, že tak nepríjemného lekára som ešte nevidela... no možno sa mení ak si ho niekto zaplatí (zazmluvní) Ja len dúfam, že nebude mať službu v deň môjho pôrodu ... že by ma musel vyšetrovať kým dojde môj doktor 😀

miskafl
5. aug 2012

@lujzzicka ja takisto janaca vobec neodporucam, velmi necitlivy a neprijemny, a to pocujem z kazdej strany, osobna skusenost ma v tom utvrdila. Prvu dcerku som rodila s Dubcakovou, velmi mila a prijemna, teraz som chodila k Malovej, je vyborna odbornicka, velmi som s nou bola spokojna (uz nechodim lebo rodim v zahranici) a Filkaszova je vraj tiez fajn. Vo fore porodnica antolska ti baby poradia 😉

dulkagabulka
6. aug 2012

pani doktorka Krištúfková odchádza na 3 mesiace od septembra na stáž do zahraničia(neviem presnem, kedy ochadza)- mam dobre referencie na doktorku Oroszovú, ktorá akceptovala požiadavky mamičky na prirodzeny porod...
Jedna priatelka tam po velmi necitlivom jednani nejakeho lekara (meno neviem) to poriešila tak, ze si dala do karty zapisat, ze si nežela byt vyšetrovaná mužmi (konkretne tym myslela toho pana doktora, ale poriešila to diplomaticky)

lujzzicka
6. aug 2012

Dakujem tak vyskúšam asi doktorku Malovu,o nej som počula že je fajn 😀

lujzzicka
14. aug 2012

Ahojte ešte mám otázočku.15.septembra idem na kurz Hypnopôrodu ale moja sestrička mi povedala že ked chcem rodiť na Antolskej že sú tam výborné psychoprofilaktické cvičenia,ktoré nie sú povinné ale že odporúča a že je to bezplatné.Ked som tam zavolala tak mi povedala doktorka že to stojí 37 euro.Chcem teda vedieť že ked budem mať ten kurz,ktorý nebol najlacnejší či mám platiť aj toto,poradte,ak ste tam boli či je to dobré a oplatí sa a či to už nie je zbytočné mať tolko predpríprav🙂)))dakujem.

mariynka
29. aug 2012

@sisi2606
@mishuu kocky, tak ake ste mali porody, ked ste boli na ne tak dobre pripravene? idem si objednat knihu hypnoporod 😉 😉 a gratulujem k babatkam 😵

sisi2606
30. aug 2012

@mariynka ahoj 🙂 zo vsetkych knih, co som precitala je kniha hypnoporod naj!!! Rodila som min. piatok, 13dni pred terminom..porod bol uzasny zazitok..o siedmej zacali slabe kontrakcie, v pohode som si predychavala, dala vanu a tak..o 11:00 sme dosli do porodnice, bola som otvorena na 5cm..maly sa narodil o 3hodky..bez akejkolvek chemie a bez nastrihu..vsetko z hypnoporodu som aplikovala, akurat v zavere som musela par krat zatlacit s kontrakciou..

lujzzicka
16. sep 2012

@sisi2606 ahoj chcem sa ťa opýtať,cez víkend som bola na kurze u Mirky a bol fakt fantastický,ako a kde si nakoniec rodila a či to prebiehalo podla tvojich predstáv?

sisi2606
16. sep 2012

@lujzzicka ahoj, ja som rodila nadherne, ale v Breclavi, vyslo ma to okolo 700€. Nic som im nehovorila o hypnoporode (lekari to nepoznaju a maju skreslene predstavy), ale kedze mi vysli v ustrety so vsetkym, mohla som aplikovat to, co ma hypnoporod naucil a bolo to super 😀 akurat v 2.dobe som tlacila s kontrakciou, nepouzila som porodne dychanie..ale vobec to nebolelo, ani nastrih nebolo treba 😉 urcite masiruj hradzu pred porodom a cvic panvove dno..
Na Slovensku su fajn Topolcany, ale to ja mam daleko..v BA to je zabite ☹

lujzzicka
17. sep 2012

@petaba ahoj chcem sa ťa opýtať bola som cez víkend u Mirky na kurze hypnopôrodu,že kde si sa a pre koho rozhodla pri pôrode?Ak som dobre pochopila tak na Antolskej chceš rodiť?Ja tiež len neviem či tam budú tolerovať prirodzený pôrod.Konzultovala si to tam s niektorým lekárom?ak áno porad,lebo čoskoro tam idem aby som vedela čo ma čaká a na ktoré dvere sa mi oplatí zaklopať🙂)))dakujem

petaba
17. sep 2012

@lujzzicka Ahoj, ja mám zazmluvneného Mudr. Havaldu, on je totiž aj môj obvodný gynekológ, tak by bolo blbé ak by som šla k inému. Ja s ním mám dobré skúsenosti... je dosť tolerantný k mojim požiadavkám, vždy sa ma pýta na moju predstavu. Má síce veľa pacientiek, čiže sa u neho dosť dlho čaká, ale myslím že sa oplatí.

Keď som sa ho raz pýtala sa tento druh pôrodu, nebol proti, povedal že síce o ňom nič nevie (teda o metóde), ale ako ukľudnujúci faktor určite môže pomôcť pokiaľ tomu človek verí 🙂

Vraj prirodzeným pôrodom sa zaoberá Mudr. Krištúfková, ale zdá sa mi, že teraz 14. odišla niekde študovať, ona je taká mladšia oproti ostatným na Antolskej.

Neviem či som ti pomohla, ale ja budem rodiť max. 19.9. to už mám nástup do nemocnice, tak ti môžem potom napísať ak niečo zistím 😉

cantharis
17. sep 2012

@petaba
@lujzzicka
ahojte, ja som bola tiez tento vikend na kurze u Mirky a som rozhodnuta rodit tymto sposobom. Otazka vsak teraz pre mna je, ze ci ostat u dr. Havaldu u kt. som planovala rodit alebo hladat zariadenie pristupnejsie prirodzenym porodom. Ale ak ak vravis Peta, ze si sa s nim o prirodzenych porodoch bavila a nema s nimi problem tak to znie nadejne 🙂 dnes podvecer idem k nemu do poradne tak si to s nim chcem vsetko prejst ale som z toho trochu nervozna, ze ako na to bude reagovat.

cantharis
17. sep 2012

@sisi2606 Ahoj, prosim ta, ako dopredu zacat chodit do tejto porodnice aby ta potom odrodili? zvazujem rozne varianty este teraz na poslednu chvilu a breclav je jedna z nich 🙂

sisi2606
17. sep 2012

@cantharis prvy krat som tam isla na poradnu v 37.tt, stihla som 2poradne a v 39.tt sa maly narodil 😉
Predtym som tam bola iba na pripravny kurz s oteckom, ale tam sa neriesili, ci k nim pojdem rodit. Ak si zvolis Breclav, neolutujes, aj sestricky na sestonedeli su uzasne 🙂 napomocne, ochotne, trpezlive 😀

petaba
17. sep 2012

@cantharis tak mi potom prosím napíš ako zareagoval ... predsa čím viac skúseností tým lepšie, ďakujem 😉

moonlightka
17. sep 2012

@sisi2606 jej a pomohla ti len knizka alebo si bola aj na kurze?

moonlightka
17. sep 2012

@lujzzicka ahoj kde sa kona kurz hypnoporodu a kolko stoji?

sisi2606
17. sep 2012

@moonlightka bola som aj na kurze, dokonca 2x, tie dalsie su zdarma 🙂 na kurze sa ucia tie relaxacie, je dobre to skombinovat 😉 na kurze dostanes knizku v cene..

moonlightka
17. sep 2012

@sisi2606 a kolko ta to stalo a kde sa to kona? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre