Koniec panvový

lada22
25. júl 2013

Dajte vaše skúsenosti ! Ako ste rodili deti,keď boli otočené zadočkom? Mali ste sekciu, alebo prirodzený pôrod. Chlapec alebo dievča a tiežváha!

liz_lemon
25. júl 2013

@lada22 chlapec, sekcia, 2460 g
pri chlapcoch sa vzdy robi sekcia

barboradernerova
25. júl 2013

chlapec, sekcia 3420 g a dievca, sekcia , 3320 g
anie jedno babo sa neotocilo

katarina_br
25. júl 2013

Ja som tiež rodila plánovanou sekciou - dievčatko 3400 g

cerez
25. júl 2013

dievčatko - 3100 g - sekcia, KP

lejlocka
25. júl 2013

chlapec, prirodzene, 3550 g, bez problemov... zalezi najma od porodnika. sekcie sa robia hlavne kvoli tomu, ze to uz malo lekarov vie rodit. v BB sa KP rodi takmer vzdy prirodzene.

didulka85
25. júl 2013

dievca sekcia KP 4100g 52cm
Prirodzeny porod mi nebol dovoleny.

emty
25. júl 2013

dievčatko - 3000g - prirodzene

cerez
25. júl 2013

@emty Ako si to zvládla?

nicky07
25. júl 2013

ja mala chlapčeka, dlho bol KP a ani v najmenšom nespomínali že by som mala ísť sekciou. Vraj to kráááásne porodím. Matej mal 3520g a našťastie sa asi 3 týždne pred pôrodom otočil sám. No aj tak som ho mala problem vytlačiť. keby bol KP tak neviem ako by to dopadlo.

monika2712
25. júl 2013

chlapec KP, planovana sekcia, vaha predpokladana na zaklade sona 2 tyzdne pred porodom 3.7kg, skutocna 3.4 kg

emty
25. júl 2013

Vraj dobre, pekne to postupovalo, mala som vsetky predpoklady pre prirodzeny porod KP - vaha, dievcatko, tri tyzdne pred terminom.

pink_lady
25. júl 2013

chlapec - sekcia - 35.tt, 2670g, 49 cm

taitana
25. júl 2013

dievčatko 3280g, 51cm, KP prirodzene. Hodinu pred pôrodom zistil doktor, že maličká je otočená zadočkom, premerali mňa aj maličkú a potom to už malo rýchly priebeh. Celkom sa to dalo zvládnuť.

kikuleenka
25. júl 2013

dievcatko, odhadovana vaha cca 2500 g - preto aj planovany prirodzeny porod, nakoniec zial sekcia [este sa natocila a strcila tam nozicku], skutocne miery po porode 3020 g a 48 cm

zuzkamacken
27. júl 2013

ja som mala chlapca KP.. porodna vaha 3700.. siel cisraskym automaticky..

hela_tn
27. júl 2013

Dievčatko,plánovaná sekcia 40 tt,odhadovana váha den pred 3500 g, skutočná váha 3720g.

dulkagabulka
4. aug 2013

poznám viac žien, ktoré rodili koncom panovovým...ale poznám iba tie, ktoré kvoli tomu išli rodit do Hainburgu alebo Trenčína..
boli to dievčatká aj chlapci...kamarátka porodila KP chlapca 3,96 v TN
v Haiburgu su napriklad tieto pribehy
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...
tento dokonca po sekcii
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

kikuleenka
13. aug 2013

Ja som rodila v sukromnom sanatoriu Koch v BA a tiez boli pripraveny KP odrodit prirodzene, kedze som o to mala zaujem. Prijali ma otvorenu na ca 5 cm ,normalne spravili pripravu na porod, supli do porodneho boxu a ze ideme na to, en kontrakcie akosi nikde. Ja som sa len otvarala, ale kontrakcie minimalne, ked uz som bola na 7 cm po 3 dnoch a mala sa este natocila a strcila do cesty von nozku, tak rozhodli este v ten den o sekcii, lebo sa obavali, ze v pripade odtoku plodovej vody by mohol prepadnut pupocnik a malicka by sa mohla zadusit. Takze ochota aj snaha bola aj v BA 🙂

hama27
13. aug 2013

@dulkagabulka ,
@kikuleenka
ochota a snaha rodit KP prirodzene je urcite aj v BA - ja som mala syna otoceneho KP, predpokladana vaha 3800g, skutocna vaha 3850g, 53cm, teraz si uz nepamatam, ci to bol KP uplny alebo neuplny, mala som silny oligohydramnion (ci ako sa to pise). Lekari boli s prirodzenym porodom tak 50 na 50. Nakoniec som sa vsak po vyvolavackach absolutne neotvarala, takze bola sekcia. Neviem, mozno Vam budem pripadat divna, ale to neotvaranie podla mna bolo sposobene bud mojim prisernym strachom o syna rodit ho normalne (ktory bol sposobeny hadajucimi sa lekarmi o sposobe mojho porodu), alebo jednoducho tym, ze ten krpec vedel, co robi a "zakazal mi" otvarat sa 😉
@liz_lemon - ono to nie je az take automaticke pri tych chlapcoch 😎

alien2603
13. aug 2013

Tyzden pred terminom cisarskym, kvoli KP a predpokladanej vahe 🙂

kristinka1826
13. aug 2013

prirodzene chlapec KP 3100gramov 51cm a dcera prirodzene KP 3000gramov 49cm.

dulkagabulka
14. aug 2013

@kristinka1826 kde si rodila?

simirek70
14. aug 2013

prirodzene dievcatko 3550 g

kristinka1826
14. aug 2013

@dulkagabulka rodila som v Skalici.pri malom nevedeli,ze je otoceny panvovym koncom rodila som o 2tyzdne skor do porodnice som prisla v takmer poslednej chvili.a pri malej som mala planovany porod nakolko som tiez o 2tyzdne skor bola uz otvorena na 3cm ale bez kontrakcii tie my vyvolavali.primar sa mna spytal aky bol prvy porod panvovym koncom a ja ze dobry.Tak mna nechali odrodit aj malu prirodzene.A obydva porody som mala KP.

stanislavao
14. aug 2013

@lada22 KP, sekcia v TO, v termine, syn, 2.600g.

liz_lemon
14. aug 2013

@hama27 moj gynekolog mi o inom ako cisarskom ani nepovedal, a pri porode som mala uplne inych lekarov, a tiez to bolo bez debaty

cuculik1
12. nov 2013

@liz_lemon
@barboradernerova
@katarina_br
@cerez
@monika2712
@pink_lady
@zuzkamacken
@stanislavao
@kristinka1826
@alien2603
Dievcata chcem sa vas opytat, ci po porode, je jedno ci uz sekciou, alebo prirodzene nemali vasi drobci problem s nozickami...citala som, ze deticky ktore boli ulozene KP maju obcas s klbikmi problem, alebo po porode ich nejaku dobu drzia hore az pri hlavicke...mate s tym skusenost? Ako rychlo sa to napravilo? Taktiez citam, ze babatka KP mavaju aj splostene hlavicky , popripade taky predlzeny tvar lebky, ktory by sa mal napravit...som na konci 36 tt a drobec je KP, je to chlapec, takze je planovana sekcia....
@kikuleenka

stanislavao
12. nov 2013

@cuculik1 prosim, necitajte internet. neskutocne bludy tam pisu. syn bol KP, sekcia a nemal nic ani s hlavou a ani s nohami. nemajte obavy. internet je dobry sluha, ale zly pan a v poslednej dobe strasne hovadiny tam ludia pisu.

monika2712
12. nov 2013

@cuculik1 no takto.. ano s tymi klbikmi mi to hovoril aj ortoped ked sme boli v 1 mesiaci na kontrole, ze KPckove deti mavaju castejsie s tym problem, my sme vsak mali stastie a maly ich mal uplne v poriadku na kontrole.Po narodeni mal nozicky troska vykrutene do stran, hlavne chodidla, tie som mu musela este mesiac po porode masirovat, naucili ma ako v porodnici. nebalili sme na siroko ani nic take, len to masirovanie sme museli robit. No a co sa tyka hlavicky, ano mal typicku KPckovu hlavicku, v porodnici to volali "cyklisticka prilba" 😀 a riesi sa to tak, ze sa z bavlnenej plienky spravi taky oblucik, konce sa niecim zviazu a do toho sa polozi hlavicka ked lezi babo na chrbatiku. no a potom doma sme to tiez tak robili ale nebolo to moc prakticke, tak sme to vyriesili takymi polohovacimi vankusikmi v ktorych mal hlavku pocas dna.. islo o to ze on vlastne nevedel mat hlavku polozenu na tej "siske" ale padala mu do stran automaticky, takze sme ju potrebovali udrzat na stred, upravila sa mu do nejakych 4-6 mesiacov, to uz zacal mat pomaly aj splostenu tak potom sme zas pouzivali taky vankusik s dierkou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre