Máte skúsenosť s nadštandardným pôrodným boxom?

sharlotta
29. jan 2011

Kedze mam viac protichodnych informacii, chcem sa opytat tych, co mate skusenosti s nadstandardnym porodnm boxom na Antolskej, ci je ta postel naozaj taka nepohodlna na rodenie a aj tych, co ste rodili na normalnych boxoch, ci vam neprekazalo to mnozstvo ludi, co sa tam premava. Mne tam ta rodicka pride ako na vystave a otec pri porode si nema kam sadnut. Dakujem za nazory.

zuzana39
30. jan 2011

Ja som rodila nedávno-nadštandard super,postel sa mi vobec nezdala nepohodlná-práve naopak.Je síce pravda,že na izbe som vela vecí nevyužila-napr.fitloptu,rádio ale zato je super,že sprchu máš len pre seba,je priestranná,bola som v nej z manželom 😀 masíroval ma tam aby sa mi ulavilo.Skrátka ja si pochvalujem a hlavne to,že ja som si ho ani nezaplatila,len bolo už na sále plno,tak ma Rozemberg dal na VIP ku 😉

renatka100
30. jan 2011

ja som bola spokojna s normalnym boxom, bol tam manzel pocas celej doby, mal tam stolicku. To ze je to ako na vystave je pravda, ale ver mi, nebude ti to prekazat v tej chvili.

mici111
30. jan 2011

ja som bola tiez na normalnom boxe a uplna pohoda, mala som epidural, musela som byt na monitore cely cas, takze sprcha, fitlopta a pod. by aj tak neboli vyuzite..a ked ides rodit, tak su tam take zavesy a tie zastru 😀 a fakt, vtedy je ti to uuplne jedno 😀

alexandrah
30. jan 2011

ahoj @sharlotta - po 1. pri tych bolestiach je ti naozaj vsetko jedno, po 2. su tam zavesy, a kedze ani ja sa nerada vystavujem, kazdeho som poctivo buzerovala, nech zatahuje, ked nezatiahli, zatiahol manzel, aj lekarovi pri porode som kazala, nech zatiahne, nemal s tym ziaden problem, takze ma nik neokukoval ...fitlopta je aj tam ... a ze si muz nema kam sadnut?? no myslim, ze to je to posledne, co ho v tej chvili trapi, on predsa nebude sediet, bude ta podopierat, vlhcit ti pery, a modlit sa, aby vsetko dobre dopadlo, myslim, ze ani manzel tam nehlada kreslo ... ale nie som si ista, ci tam neni stolicka, a keby chcel, urcite ju donesu ...

adetka
30. jan 2011

🙂)) .. pri tych porodnych bolestiach... a pri tej rychlosti (Mirka bola vonku za 5 hodin - ale zdalo sami to ako pol hodina 😀 )... som si ani neuvedomovala, ze okolo mna chodia ludia... a ze vedla je dalsia, co rodi... a to... kedze som mala doc. Korvbela, ktory prednasa gynekologiu na LF UK.... som mala pri nohach skupinku asi piatich studentiek... a ani na chvilku ma nenapadlo protestovat 😉 ...

daniela1974
30. jan 2011

osobne si myslim, ze porod je intimna a sukromna zalezitost a nejaki studenti a cudzie oci mne velmi ale velmi vadili a prekazali a ja som si to aj vyziadala, ze si to nezelam.
Dnes je pritomnost otca pri porode povazovana za nieco ine ako to v skutocnosti ma byt.
Otec tam nema nejako vela prav kazdopadne dnes tam nema ziadne prava ani ta chudera rodicka, takze co sa cudujem. Jediny, komu je porodna postel pohodlna je pan doktor, aby sa nedajboh nemusel sklanat mezi nase nohy, tak mi si kludne tie nase nohy vylozime aj na plafon a tlacime proti gravidite, len aby pan doktor neostal z nas nervozny.
Privat box je dobra vec a mate s muzom sukromie, co je dolezite.

domidomi
30. jan 2011

Tiež som rodila na Antolskej v obyčajnom boxe (v poslednom). A vôbec mi nevadilo ked okolo niekto prešiel však sú tam všetci zdravotníci a na pôrody zvyknutí, tak prečo by mi to malo vadiť? Aspoň som mala dobrý pocit, že sa má o mňa kto postarať keby sa mi niečo prihodilo. Radšej byť na dozore ako sa cítiť v takej situácii osamela nie? Mne skôr vadilo, že som počula ako rodia ostatné ženy, že čo má čaká 😝 😀 . ALe myslím to v dobrom. Tesne predo mnou rodila jedna žena asi pol hodinu a nešlo jej bábo vytlačiť, lebo stále pri tom lamentovala a nepočúvala rady doktorov, ktorí ju rodili a bol pri nej asi celý personál 😀. A medici mi nevadili ved aj oni sa to musia niekde naučiť. Pre mňa má samotná izba iba jednu výhodu, že nepočuješ ako rodia iné ženy.

winona24
30. jan 2011

ja som odrodila na Antolskej...na normálnom boxe....ja neviem...ani som si nejako nestihla uvedomiť,že okolo mňa chodia ľudia.... 😝 a nakoniec už bolo okolo mňa toľko doktorov,že mi to bolo šum a fuk... 😀

aj mne sa dostalo do uší,že posteľ na nadštandarde nie je pohodlná...ale to je asi ako so všetkým...100 ľudí 100 chutí... 😉

nemožem súhlasiť s názorom,že nezáleží na tom,či si má partner kde sadnúť...toto je jedno z veľa mínusov čo mám z pôrodu....pôrod trvá niekoľko hodín (väčšinou) a partner si musí aj sadnúť... 😒

za ďalšie si nebolo poriadne kde veci zložiť...
mala som tam veľmi protivnú sestričku... ☹ ☹ (asi sa zle vyspala) 😒

a veľa veľa iných vecí....keď budem rodiť druhý krát,na Antolskej to už nebude 😔

a stotožňujem sa s názorom@daniela1974

njonja
30. jan 2011

Ja som bola na nadstandarde a nemozem si vynachvalit. Sukromie, spracha ....skratka urcite nabuduce zvolim len nadstandard.

janzurka
30. jan 2011

Ja som rodina na nadstandartnom boxe, ktory som vopred vobec neriesila. Ale vsetky ostatne boli v tom case obsadene a tak som nemala inu moznost. Kazdopadne som tento box velmi ocenila, to sukromie bolo na nezaplatenie 😉 .
Kreslo nebolo pohodlne, smykala som sa v nom, ale lekar povedal, ze to iste kreslo je aj na niektorych normalnych boxoch. Urcite ak pojdem rodit opat, tak to sukromie bolo pre mna podstatnejsie ako smykacka na kresle 😉 . Nakoniec sa mas kde zapriet 🙂

piroska111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre