Otec pri pôrode

wiki20
29. dec 2012

Dobrý 🙂 Chcem sa opýtat či može byt otec pri porode aj ked neabsolvoval tie sedia a školenia či ako to mám nazvat 😀 Som prvorodička a ani ja som nechodila po tých kurzoch. Ved čo má príst príde. A partner chce byt pri porode len newiem či doktori nebudu robit problémy kedže nemá inštrukcie a podobne ....

ela2710
29. dec 2012

@wiki20 mozno to zalezi aj od nemocnice, od nas nic take nevyzadovali, ani ja som nechodila na predporodne kurzy a moj tiez nie, tam vlastne ani nic hrozne netreba, ved otec je tam ako psychicka opora, nestara sa do prace lekarov...a je super, ze budete spolu, moj nestihol k druhemu prist, aj nas to trosku mrzelo

wiki20
autor
29. dec 2012

@ela2710 tak ufam že bude pri mne ... termín som mala 27.12 ... 2hý mám 7.1 a dnes som bola na vyšetrení som otvorená na 1cm bábo je uplne pripravené na porod ale nejako sa mu nechce a partner odchádza 3.1 do čiech tak dufam že o do vtedy stihineme 🙂

camelinka
29. dec 2012

@wiki20 my sme na kurz chodili oba,ale ikdyby ne, tak mu to zakazat nemuzou nikde 😉

kikatko
29. dec 2012

v Tn sa na nič také nepýtali- len ich zaujímalo či som si zaplatila poplatok za doprovod pri porode

wiki20
autor
29. dec 2012

@kikatko a to sa paltí vopred ?? som myslela že až po porode

haka007
29. dec 2012

ja som sa tiez pytala ci to treba nahlasit vopred povedali mi ze nie,asi zalezi na nemocnici pondelok budem mudrejsia kedze ideme rodit 🙂

ela2710
29. dec 2012

@wiki20 my sme platili pri prvom po porode, a pri druhom musel byt s Tomaskom, kym prisla mamina, a ked dobehol do nemocnice mala uz bola na svete, mohol byt s nami cez 3 hodiny - rodila som v noci a vtedy poplatok ani nepytali, ze ked uz nestihol ten porod ...

wiki20
autor
29. dec 2012

@haka007 juj tak držím palčeky 🙂 nech všetko dobré dopadne. Ja ked do pondelka neporodím tak mámm príst na monitor a newiem či si mám zobrat tašku alebo nie.

kikatko
29. dec 2012

@wiki20 ja som platila hned ako ma prijali- teda vybavili sme si formality a hned som platila- aby sme to potom neriešili ked sa mala narodí- nech si ju užívame

haka007
29. dec 2012

@wiki20 no ja som tiez nevedela ci uz doniest tasku alebo nie ale teda poslali nas domou az toho 31.12.to uz je na isto

wiki20
autor
29. dec 2012

@haka007 a to ti pichnu vyvolávačku ???

lenkab1984
29. dec 2012

Ahoj.ja som rodila v bojniciach a okrem 10e poplatku za pritomnost tatina pri porode nepotrebovali nic. Platilo sa to este pred porodom. Ani ja ani mm sme nikdy ziadny predporodny kurz neabsolvovali.

haka007
29. dec 2012

@wiki20 ano vyvolavacku lebo ked som tam bola vo stvrtok vobec som sa neotvarala

svoba
29. dec 2012

určitě mu přítomnost u porodu zakázat nemůžou. oni ho v rychlosti budou informovat, to by měl dodržet.

terezp
29. dec 2012

Ahoj Wiki.Kurz jsem neabsolvovalo, vsadila jsem na náhodu a přece jenom zkušené rady mé rodiny.
Z mé zkušenosti je partner při porodu velkou oporou, a bude v podstatě první, kdo to mimčo uvidí.Může fotit, držet tě za ruku, přestřihnout si pupeční šňůru.I pro něho to bude velký zážitek a žádné instrukce nepotřebuje🙂

lucyhavirov
29. dec 2012

Ahoj s partnerem jsme na žadných kurzech nebyly a u porodu se nás na to ani nikdo neptal a normálně byl partner u porodu,myslím si že by to neměl byt takový problem.

cikyta
29. dec 2012

@wiki20 Nie. Neboli sme na kurzoch. Nikto to nevyžadoval. Muž bol pri pôrode a po pôrode platil tuším 1 000 sk za prítomnosť.

martinakl
29. dec 2012

Ahoj, my jsme taky nechodíli na kurzy a je to uplne jedno... On stejne nebude delat nic jinyho, nez ti davat ruku, abys ji mohla mackat a bude se pokouset rikat slova utechy a tak, jiny instrukce nepotrebuje 🙂
Dostal jen instrukce ode me, at foti myti malyho a tak, a ze kdybych na nej rvala a nadavala mu, at to nebere vazne 😀

romantika
29. dec 2012

@wiki20 zalezi na porodnici, tady u nas to ve vetsine nemusi mit vubec, ale co je bohuzel rozdil, tak v malo ktere muze byt otec u prvnich fazi. Coz jsem si nezjistila a taky si myslela ze vse zaridi priroda, a pak jsem tvrde litovala, protoze zrovna to jsem potrebovala nejvic pomoc. Nakonec ani ten porod poradne doktori nepoznali a manzela zavolali a stihl to na posledni dve zatlaceni. Priste vybiram porodnici kde muze byt manzel u porodu od zacatku a nabizi hlavne porodni pokoje. Napr. me se stalo, ze jsem az do tlaceni stravila ty nejhorsi muka na tzv. hekacim pokoji kdy uz sotva melete a ostatnim maminkam nic neni a celou tu dobu rodite za jejich pritomnosti. Pak jsem si to radeji odstala na chodbe a spolecnem zachode. To jsem pri prvnim porodu bohuzel nevedela a doted z toho mam v hlave vitr. Takze radeji zjistujte tyto informace. Soukromi pri otviracich fazich je velice fajn.

wiki20
autor
29. dec 2012

@martinakl
@romantika
@cikyta
@lucyhavirov
@terezp
HOlky a neviete na kolko cm musí byt žena otvorená aby začala rodit? lebo som už na 1cm ale niektoré su takto otvorené aj týždne. Síce Dr. mi povedal že bábo je pripravené na porod že každu chvílku mám čakat ale nechcem aby mi vyvolávali porod tak dufam že stihnem sa otvorit jak mám ...

terezp
29. dec 2012

Myslím, že jsem byla na 8 cm a doktor povídal, že jdeme na to.Takže minimálně 8cm,ale jistá si nejsem.
Držím palce!!!

martinakl
29. dec 2012

@wiki20 Ja jsem jeste pri kontrakcich byla zavrena nebo pak dlouho jen na prst. Tak mi hrozili, ze budu trpet do druhyho dne. Nastesti "jen" 14 hodin a rodit se zaclo, kdyz jsem byla na 8.

wiki20
autor
29. dec 2012

@martinakl tak som rada že nebudem musiet čakat len kým sa otvorím :D že aj kontrakcie možu príst skor 😉

martinakl
29. dec 2012

@wiki20 Ja jsem mela porod vyvolavanej, ale myslim, ze to muze byt takhle i u "samovolneho". Ze nejdriv zacnou kontrakce a pak se teprv zacnes otvirat.. Ja jsem se doktorky ptala, jestli se to da nejak poznat, ze se blizi porod (podle monitoru nebo cipku a tak..), ale rekla, ze v podstate vubec ne. Taky drzim palce, at to probiha hladce, rychle a co nejmin bolestive 😉

canim26
29. dec 2012

@wiki20 ja som rodila pred mesiacom a bol aj otecko pri porode...nepotreboval ziadnu pripravu ani nic podobne... musel zaplatit akurat 20 euro a stihnut prist 😀 ale asi to zalezi od nemocnice.. ja som sa na to informovala este v poradni,tak sa skus spytat lekara,mal by vediet 🙂

cikyta
29. dec 2012

@wiki20 pri 8 to už začína... 🙂

uhnakova
29. dec 2012

@wiki20 ja som bola na poslednej poradni otvorena na1,5 cm a maly sa narodil 4 dni nato. Na poradni o tyzden skor nebolo este nic. Takze asi zalezi aj na tom, ako otvaranie postupuje. U niekoho sa nemeni cele tyzdne a u inej to moze byt rychle ;)

lussi2
29. dec 2012

@wiki20 my sme nechodili na žiadne školenia a bol pri pôrode, to si len niekto nahaňa peniaze. Ak to niekomu psychicky pomôže pre tym pôrodom prečo nie, ale ja som take niečo vôbec neriešila. Hlavne nech si zoberie prezúvky, môj nemal a dali mu, zistili po 2 hod., že nie je prezuty

romantika
29. dec 2012

@wiki20 musis byt minimalne myslim na tech 8, znama byla na 5 cm a chodila tak tyden. Takze pri jednom se zatim nic nedeje. Bohuzel jinak neporadim, ja mela vyvolavany a to je vsechno trochu jinak. Vyvolavani nedoporucuji pokud opravdu nejde do tuheho, ja mela tu variantu kdy to fakt boli a uz bych to nechtela zazit. Jako prvorodicka jsem ani netusila ze to neni pokazde nutne hned vyvolavat, obzvlast pokud ti neodtekla sama voda a nejaky den ci vic se nespusti porod ci neni plod v ohrozeni. Ale na to se clovek nepripravi, je fajn prijmout porod at dopadne jak dopadne a radovat se na konci z toho nadherneho uzlicku stesti. Neboj stoji to opravdu za to, ja si pak chrochtala blahem kdyz mi prinesli malou. Drzim palce at jde vse hladce a hlavne miminko i ty budete v poradku. Tatu urcite sebou, pri tech kontrakcich je jeho pomoc moc fajn, pri tlaceni uz to jede samo, to uz je tam do poctu.

martinka0031
29. dec 2012

Partnera mozes mat pri porode urcite,(len pri cisarsom nie)ale si musite zaplatit,neviem presne kolko,to vseko zistis v nemocnici kde rodis,pripadne sa pytaj gynekologov. Ja mam 3 deti a moj muz bol pri mne,je to velka opora mat niekoho pri sebe.drzím palce 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre