Otecko pri pôrode

tatianka79
19. sep 2012

planujete mat otecka pri porode??? nebojite sa, ze to ovplyvni vas sexualny zivot (na nete su zaujimave clanky..niektore az strasidelne, ale vacsina hovori ze je to pozitivne pre vsetkych, ale ak to nevyjde, moze to aj rozvratit vztah)...

snopkulka
19. sep 2012

@zigzag ženy sú schopné nadľudských výkonov, keď musia 😉 ale podotýkam, že iba niektoré 😀 tieto veci ohľadom spánku sa ťažko radia, každý ti poradí iné... a veľa závisí od dieťatka... Náš malý bol závislák na kojení, mala som hrôzu, čo bude robiť, keď ho odstavím, hoci sa kojil už iba pred spaním, čiže 2-3x denne + v noci každú chvíľu 🙄 Pred poobedným spánkom som ho nakojila a večer, keď išiel spinkať, som mu povedala, že maminka už nemá mliečko a on len chápavo vytreštil tie svoje modré očká, pokrútil hlavičkou zprava-doľava a späť a viac mliečko nepýtal 😎 A teraz, keď sa v noci zobudí, len si ho pritúlim, poviem, že všetku vodičku vypil a už nemá a on si spokojne ľahne a spí ďalej 😉 skús pomaly cez noc vypúšťať pitie, postupne..

snopkulka
19. sep 2012

@alenka600 mne sa tvoj názor páči 🙂 trochu mi to pripomenulo môjho bratranca, keď sa im narodila prvá dcérka - prišiel na sál, zababušený v tom plášti a keĎ prišlo do tuhého, ODPADOL ako hruška 😀 ale počíta sa to, že bol ochotný sa zúčastniť 😉

hradnapani
19. sep 2012

@alenka600 tiez som mala velmi podobne pocity. Ja som si myslela, ze ako sa muz rozhodne, tak bude. Ale ked zacal vahat, tak sa ma to dotklo. Nejaky kamos mu zacal hovorit o tom riziku pre sex.zivot a zacal prehodocovat svoje rozhodnutie. Presne to iste som si aj ja myslela ako ty, ze je schopny ma v tom nechat samu a este kvoli takej "blbosti" 🙂 Ked to videl, ze som k nemu odmerana preto, tak sa rozhodol, ze urcite pojde. Napokon tam bol, ale ja som si paradoxne uvedomila, ze ho tam nepotrebujem k samotnemu porodu, ze si vystacim uplne sama. Nastastie to respektoval a nezavadzal mi tam. Ale som stastna, ze tam bol a videl syna hned v prvych sekundach a pre neho je to zivotny zazitok.
(Ale keby tam nechcel ist, nasilu by som ho tam nevliekla, ale netusim, aky by to malo dopad 😀

alenka600
19. sep 2012

@snopkulka aj snaha sa rata 🙂

alenka600
19. sep 2012

@hradnapani chcela by som vedeiet, ze kolko z tych muzov co by mohli mat/alebo naozaj maju traumu neskor pri sexe - kolko z nich berie do uvahy, ze kolko zien ma traumu z toho, ze im bol potrhany a nasledne sity ich sexualny "organ" 🙂
Nechcem tymto poburovat ani huckat, sitie nemam, takze zo mna nehovori nejaka potlacana zlost. A suhlasim aj s tym co pises - neda sa nutit, ked si zena pri porode muza nezela, alebo ked on si nezela byt pri tom - tak to treba respektovat.

hradnapani
19. sep 2012

@alenka600 nemyslim si, ze si to dokazu uvedomit. Neviem si to predstavit tuto predstavu a to teda nie som proti muzom zamerana, mam ich rada 😉

hradnapani
19. sep 2012

@alenka600 ta snaha je snad este dolezitejsia ako to, ci to tam rozdycha 😀

ssussie
19. sep 2012

ja som sa mojho spytala, on to rezolutne odmietol, dokonca ani v nemocnici nebol 🙂 nebola som tam sice sama a vtedy mi to bolo ukradnute ale teraz dva mesiace po porode lutujem, ze som ho k tomu nedokopala. mozem ja os...t sexualny zivot, nech len vidi kolko namahy to zeny stoji. Ja som sa hrala na smelu a tavrila som sa jake to bolo v pohode, ze snad ma oceni a vysledok? Pred tyzdnom povedal susede co bude v zime rodit, ze to vobec nie je take hrozne, ked som to aj ja zmakla ... takze ak sa nam zadari raz druhe babatko, za usi ho dotiahnem az ku koze a priviazem ho tam - NECH VIDI !

lulu_uk
19. sep 2012

Tuto dilemu riesim akurat teraz. Zo zaciatku som bola rozhodnuta, ze bez neho ani krok, proste tam musi byt a hotovo, ale cim je to blizsie, tym zacinam menit moj nazor. Mozno ma nakoplo to, ze mi povedal, ze bude stat vedla mna, ale vidiet nechce nic pre istotu. Tak to si radsej vsetko odtrpim sama. Vtedy mi to ide najlepsie 😀 rozhodujem sa mat porod vo vode a uprimne, netuzim, aby to vsetko videl. Ani mna, ani krv.. sama neviem, co mam cakat a dost sa toho desim.. Chcem, aby ma aj po porode bral ako zenu, jeho manzelku, s ktorou bude tutuli mutuli a mam hrozu, ze ked zazije to vsetko, tak to vsetko upadne do zabudnutia. Zase chcem, aby to trosku aj zazil, nech vie, co je to za trapenie, ze to nie je jednoduche, chcem aby videl prve sekundy nasho spolocneho zazraku na tomto svete... ale zase to moze prist aj ked bude po vsetkom, dokonca prestrihnut pupocnu snuru. A tiez ako nas poznam, zbytocne ma len nastve 😀 a to nebude dobre, lebo sa moze stat, ze mu jednu uvalim v tej celej situacii a asi by to nebol najlepsi start do zivota pre nase dieta... 🙂

jajatko
19. sep 2012

Ahoj, ja som mala priateľa pri pôrode a náš vzťah sa podstatne upevnil. Keby som ho tam nemala, neviem ako by som to zvládla, takto si ho vážim o to viac a on mňa tiež.. Na ďalší pôrod si ho určite beriem zase 😉 😎

manittu
20. sep 2012

@tatianka79 moj by aj chcel byt pri porode, ale ja ho tam velmi nechcem, je to skor o mojej povahe, neviem co ma caka ake to bude, radsej vsetko sama riesim...ale,ako sa hovori nikdy nehovor nikdy 😀 lebo ak to bude v pohode od zaciatku tak mozno aj somnou ostane do konca 🙂 podla mna ho netreba nutit k tomu a ani zena by sa nemala nutit k tomu ho mat teraz pri sebe ze ked bol sucastou splodenia tak by mal byt aj sucastou vo finale....urcite je to super pocit aký clovek zazije len raz alebo par krat ked vam babo ukazu a je tam aj muz 🙂 🙂 🙂 len koli tomu ho nechcem obrat o ten pocit nie o to ci ma bude nieco boliet alebo nie v tedy ho asi vidiet velmi nebudem chciet 😝 u mna je to teraz este komplikovanejsie vraj sa mam tak ,,trosku,, pripravit na cisarsky, tak tam sa asi poskladam od strachu 😀

ela2710
20. sep 2012

@tatianka79 so mnou bol pri prvom porode, ja som najskor nechcela, on chcel od zaciatku tehotenstva, nakoniec som si to ale v poslednej chvili rozmyslela, bol pre mna pocas celeho porodu velkou oporou, a to som mala prvy porod komplikovany, drzal maleho skor nez ja 🙂 a nikdy nezabudnem, aky bol hrdy a stastny, ked ho drzal v naruci 🙂 nas vztah to urcite posilnilo, so vsetkym mi velmi pomaha, nikdy nemal problem s kupanim, alebo s prebalovanim, pri druhom porode som ho tiez chcela, ale nemal byt kto s malym, moja mama sa snazila prist strazit maleho co najskor, ale druhy porod som mala velmi rychly a stihol prist az ked bola mala na svete, a ani si nevsimol, ze je uz vedla mna, rychlo prisiel na salu, ze ci uz ideme nato 😀 a ja, ze mala je uz na svete 🙂 velmi ma mrzelo, ze to nestihol, ale boli sme vsetci traja spolu na sale este 3 hodiny po porode, zvykne sa byvat dve hodiny, ale nam dopriali viac, asi preto, ze som rodila sama v noci a bol tam klud 🙂 ak by muz chcel, nevahala by som a urcite by osm ho k porodu pustila 🙂

simonkazga
20. sep 2012

môj partner od počatia tvrdil, že bude so mnou počas pôrodu. No teraz, ako sa nám to blíži už začína mať výhovorky a zahral to do outu s "veď uvidíme" . Vôbec neviem čo teraz. Ako ja by som ho tam chcela mať, nie preto, aby videl čo si žena odtrpí pri pôrode, ale ako píšete, aby som mala oporu. Nútiť ho do toho nechcem. Možno, že to maličká vyrieši za nás, ak sa neotočí.

maria613
20. sep 2012

@tatianka79 ja by som ti stopercentne radila si ho zobrat k porodu ak sa na to citi. Treaba mat trosku pevnejsi zaludok ale stoji to za to moj tam cely cas len ticho sedel a hladkal ma lebo som ho poprosila ze potrebujem klud ale bol to pre mna vtedy strasne dolezite ze.ho tam mam a ze je pri mne a snasi sa mi pomoct a potom ked sa narodil maly to si mala vidiet ten pocit hrdosti ze je to jeho syn a obdiv voci mne ze som to zvladla...bola to najkrajsia chvila v mojom zivote a bol tam somnou a malym..🙂 a intimny zivot no som 4 dni po porode a najradsej by sa na mna vrhol kebyze moze tak asi tak....

kristina39
20. sep 2012

ahoj...moj manzel pri porode chcel byt ja som bola zo zaciatku bola proti ale potom som ho tam chcela aj ja...a urobila som dobre...bol mi velkou oporou...a na vztahu nam to nic nezmenilo lebo teraz som znova tehu 🙂 a chcem ho tam urcite znova...ale ak jeden nechce tak ho ten druhy nutit nemoze...

zigzag
20. sep 2012

@snopkulka no skusam, ale taky rev spusti,ze sa inc nedat, len mu dat flasu.. napije sa, da si cumel s spi, ale snad to prejde, uz je na case 😀 mozno otrepane, ale hlavne,ze je zdravy 😅

zigzag
20. sep 2012

@drobcek1993 ja nic v zlom, ako vztah sa moze dostat do krizy, ci otecko bol pri porode alebo nie, moj muz bol, a aj tak sme spolu neboli uz dlho,,, dieta je zatazkavacou skuskou kazdeho vztahu, ja som pohadana s mojim teraz,koli stahovaniu, nestahovaniu a za to natahuje uz skoro rok, takze preto mi tvoja reakcia prisla vtipna, lebo vystihovala aj moju momentalnu situaciu, hoci s tym ci bol ci nebol pri porode to momentalne nema nic spolocne,,, skor ide o zodpovednost a plnenie slubov, nakolko je uz zenaty,,, ale to je uz do inej temy 😉

fra
20. sep 2012

ten moj bol pri porode až 4 x , čiže zjavne nemal nechuť na sex napriek tomu čo tam videl 😀 hoci si myslim že je to individualne, ak by nechcel, nenutila by som ho, rozhodne to nie je zažitok pre každeho ... zvykol stať tak povyše, hoci samozrejme ked už šlo do tuheho zvedavosť mu nedala nepozrieť ako babetko vychadza ... pre mna bola jeho pritomnost neskutočnou oporou... hlavne preto, že je taky typ ktorý vzbudzuje autoritu a asi v polovici porodov až ked prišiel sa zrazu zazračne všetci - dr aj sestry začali správať ovela uctivejšie a slušnejšie a viac ma rešpektovať ... pre neho vraj zas bolo najvačšim zažitkom vidieť svoje deti uplne na začiatku... 😵 a myslim že nas to určite zbližilo, všetkych 4x ...

snopkulka
20. sep 2012

@zigzag nie je to otrepané 😉 ale je pravda, že sú aj horšie veci ako občas kuk cez noc 🙂 Ja som dnes zajačik Duracell, malý prespal parádne celú noc bez prestávky, tak som sa po dlhšom čase úžasne vyspala 😵

drobcek1993
20. sep 2012

@alenka600 tak sme dve aj ja mam takuto povahu...proste mi trepal do hlavy ze tam bude somnou a nakoniec som tam bola sama na to....za 5 dni si nevedel vybavit aby ma prisiel pozriet..od vtedy sa mi proste doslova zhnusil ani maleho mu nechcem dat...to je uz jeho problem ja som sa na maleho naviazala za ten cas a on mi uz je teraz uplne nepotrebny ani sa s nim poriadne nerozpravam nic..aspon niesom sama..lebo kazdy mi hovoril ze to je aj jeho dieta..ale hovno o tom vediat ked pri kazom z nich bol ich partner tak to nevedia pochopit z mojej stranky..ale ja ich uz neriesim ked neveria nech si to vyskasuju a potom ne pindaju kolko chcu..

kvetinka211
20. sep 2012

@tatianka79 urcite to stoji za to ... ale musite mat velmi intimny vztah .. asi taky ze ti nevadi ak by bol s tebou na zachode .. trosku blbe prirovnanie 😀 , ale ten zasah do intimnej sfery je asi podobny.
Som strasne rada ze moj muz bol pri tom a dufam ze bude aj nabuduce. Nevidel nic hrozne, pokial na tom nenastoji, tak mu daju stolicku automaticky pri hlave a nie aby mal akcny vyhlad. Boli chvilky ked som mala pocit ze by som to mozno lepsie zvladala sama, ale vacsinu casu mi bol velkou oporou a garanciou ze da pozor aby sa na mna nevykaslali (vsetci boli nakoniec ok). A muz je myslim strasne rad ze videl synceka v prvej sekunde, bolo to krasne byt takto rodinka spolu hned na zaciatku. A zvlastne je, ze som sa synceka bala dat do ruk komukolvek ale muzovi v pohode aj ked s detmi teda nemal ziadne skusenosti ... tiez som nechcela po porode s nikym komunikovat par dni a muz mal vynimku 🙂 Takze rozhodne to bolo pre nas vyborne ze sme mohli byt spolu a velmi nas to spojilo. Ale kazdy par je iny, ak to niekomu z vas dvoch velmi prakaza, tak nema zmysel to silit ... to by potom bolo kontraproduktivne.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hoogy
20. sep 2012

@tatianka79 ja som mala mm pri obidvoch porodoch. pri prvom bol so mnou len pri finalnej faze a aj to stal dost daleko na to aby nic nevideli.ale za ten pocit ze moj muz mi doniesol to najvzacnejsie v nasom zivote po porode bol uzasny doteraz na to velmi dojimavo spominam. pri druhom porode bol so mnou cely cas este aj ked mi davali vyvolavacku tak bol so mnou. a videl teda toho teraz podstatne viac nepozeral sa z predu,ale tiez stal zo zadu a ked som tlacila tak mi len krical ze uz vidi hlavicku 😅 a teda mame co robit aby sme vydrzali 600 nedelie 😝 a velmi mi pri porode pomohol povzbudzoval ma aka som skvela ako mi to dobre ide. podaval mi vodu. dokonca prestrihol aj pupocnikovu snuru co sa teda doma dusoval ze to on robit nebude a teraz sa tym vsade chvali 🙂 takze ja mozem manzela pri porode len odporucit, nas vztah to urcite nepokazilo skor by som povedala,ze este posilnilo.

biancarv
14. okt 2012

ahojte, no ja aj môj manžel chceme aby bol pri pôrode,len neviem či nám to vyjde kvôli momentálnej finančnej situácii, či sa mi podarí ušetriť na to. Mňa by zaujímali názory tých mamičiek , čo boli sami pri pôrode, že ako ste to zvládali, bez prítomnosti manžela, partnera, či sa vám sestričky venovali a či ste sa necítili príliš osamelé?

misuka05
14. okt 2012

@biancarv veď to stojí 20euro čo tam treba šetriť?

biancarv
14. okt 2012

u nás to stojí 50 eur, a kedže som bola na Pnke príjem mám mizerný, teraz som na materskej, ale to budem mať len o nejaké drobné viacej, my sme z východu a tu sa žije hlavne z výplaty do výplaty 😒

biancarv
14. okt 2012
dasiacik
14. okt 2012

Ahojte 🙂 Tak aj ja sa zapojím,aj keď sa nás to bytostne aktuálne ešte netýka,ale dúfam,že čoskoro bude 🙂
Mne drahý povedal,že tam chce byť aby si bábätko hneď poriadne poobzeral a odfotil,aby nám ho nevymenili 🙂
Ale,teraz vážne-ak by to časovo vyšlo,tak určite by som chcela,aby tam bol.Nikto mi nieje bližší ako on a ide predsa o NAŠE bábätko.Takže,ak by naozaj chcel aj on,nebola by som proti.

misuka05
14. okt 2012

@biancarv to ma mrzí no hlavne neviem prečo tam pýtajú až toľko..... Ja si neviem predstaviť, že by pri mne nebol :(:(

odrik
14. okt 2012

@tatianka79
Moj manželik bol pri porode 🙂, náš syn už má 12 rokov a už týchto celých dvanásť rokov počúvam o tom, aký je on pyšný, lebo on videl nášho synčeka ako prvý 🙂!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre