Pôrod koncom pánvovým - Trenčianska nemocnica

zata2
22. feb 2013

Baby rodili ste niektora ako prvorodicka KP? Ake to bolo mam si radsej vybrat sekciu? Nerodili ste nahodou v Trencianskej nemocnici?

ludmilaka
22. feb 2013

@zata2 Ahojko, tiež ma to zaujíma. Keby si čakala chlapčeka, tak to musí byť sekcia. Je to individuálne od nemocnice ale ja mať na výber, tak volím cisársky. U nás v nemocke o tom ale nechcú počuť, vraj až keď sa vytrápiš viac ako 30 hodín, tak potom povolia. Čítala som, čo všetko môžu bábenku spôsobiť normálnym pôrodom. Už len verím, že sa malá otočí, lebo asi pôjdem do iného mesta....

zata2
autor
22. feb 2013

@ludmilaka ja mam termin 16.marca a dnes som sa skoro vadila s doktorom v nemocnici uz som si pripadala ako nejaky dement stale si stal za tym ze normalny aj ked som mu povedala ze sa bojim o dieta a na toho chlapceka mi povedal ze nemam verit vsetkemu co je na internete napisane ale to mi povedala porodna asistentka o tych chlapcoch tak asi vie o com hovori.

mamamajka
22. feb 2013

Ja som KP rodila syna, aj ked to bol druhý pôrod, nie prvý. Navyše som strašne chudá a mám úzku panvu takže moja doktorka mi nachystala papiere na cisársky, mala som aj predoperačné vybavené ale malý sa vypýtal von pár dní pred plánovaným cisárskym. Ked som došla do nemocky tak mi všetky papiere boli nanič, že to sa najprv musí skúsiť normálne, a keby dačo, tak potom poriešia sekciu. A aj na to že chlapci môžu mať po pôrode KP problémy som sa pýtala, a smiali sa že to je výmysel mamičiek čo sa boja pôrodu. Našťastie to šlo rýchlo, po pár kontrakciách bol malý vonku.

loxa
22. feb 2013

@zata2 porodne asistntky s radostou siria paniku okolo porodu KP u chlapcov..Rovnako moze dojst k poraneniu semennikov aj pri porode hlavou, celkovo sa to ale stava tak malo , ze ani nema zmysel o tom polemizovat, to ze mozno o 3 pripady bolo viac KP je nahoda..A aj hypoxia nieje nic vynimocne pri porode hlavou...Je skoda ,ze zeny uprednostnuju sekciu pred spontannym KP..Ale za to mozu mnohí lekári , ktorí hladajú zámienku na sekciu..Po vsetkých zmatocných informáciách by som sa aj ja bála..Ale neexistuje relevantný dovod, rozhodnut sa musis sama..aj nazaklade toho kolko deticiek chcesmat..ak 2, neries...ak viac..pouvazuj a este sa porad s inymi odborníkmi..(Jankovský, Kascak, Hlavacik)

cerez
22. feb 2013

@zata2 Tak mňa to čakalo pred 8 rokmi, bola som prvorodička, čakala som dievčatko a bolo KP a dr. chcel prirodzený pôrod. Ja som odmietala. Tiež mi povedal, že keby som čakala chlapca, tak by to šlo sekciou. Rovnako ma dorážalo, aký je rozdiel medzi chlapcom a dievkou. U chlapcov by sa mohli poškodiť semeníky. Ja mu na to, tak to je fakt dôležité. Dievka si môže s matkou odtrpieť a keby došlo náhodou k nejakej komplikácii, tak poškodenie semeníkov síce u nej nehrozia, ale mozog ten nie je dôležitý. Fakt ma to vytočilo. A že nie je diskriminácia medzi ženami a mužmi. Dožadovala som sa aspoň epidurálky, no ani to mi nechcel vyhovieť, lebo v takomto prípade sa vraj nepodáva. Čo dodať.

cerez
22. feb 2013

@zata2 Nakoniec som rodila sekciou, lebo panva nebola dostatočne široká.

zata2
autor
22. feb 2013

@loxa sak tyto doktori ordinuju aj v nemocnici a dnes ma vysetroval dr sucansky. Myslis keby pridem k jankovskemu do ordinacie tak ma vypocuje a poradi aj ked nie som jeho pacientka? Ja chodim do Teplic a moja doktorka mi minuly piatok odporucila sekciu ale bohuzial od 36 tt sa zacina chodit na poradnu do nemocnice tak ze az tam rozhodnu, teda pokial nemam zaplateneho porodnika.

loxa
22. feb 2013

@zata2..objednaj sa k nemu , povec ze si zaplatis konzultaciu..nieje to vela..Povec mu o svojich obavach , o tom ako chces rodit, ( ci uz KP alebo SC) , opytaj sa ho na vsetko, ak sa rozhodnes pre KP, bude pri tebe nejaky skuseny Dr..A NICOHO A NIKOHO SA NEBOJ!! Más nárok na sekciu, ak si ju zelás🙂

milek
22. feb 2013

@zata2 Ja som takto chodila do Tn nemocnice , tiež mám dokinu v Tepliciach a malý bol otočený KP a od 36 som chdila každý týžden do Trenčína a ani jeden doktor a to ma zakaždým vyšetroval iný nepovažoval polohu KP za nič neobvyklé a vraj taký porod zvládnem a poloha je v poriadku lebo nieje priečne s matkou a o cisárskom nechceli ani počut , tak som mala stresy ako ja budem rodit ale nakoniec si to malý rozmyslel a v 38 týždni sa otočil a rodila som normálne , narodil sa v 41 týždni s váhou 4550 g tak neviem ako by som zvládla s takýmto sloníkom porod KP, prajem vela štastia ale ináč čo sa týka porodu a starostlivosti o malého a mna nedám na Tn nemocnicu dopustit.

zuzu188
23. feb 2013

mne môj dr. povedal,keď som ešte čakala malého a bol otočený KP,že ak by sa neotočil,tak rozhodne pôjdem cisárskym,lebo ako prvorodička by som bábo otočené KP rodiť nemala

soniatko
23. feb 2013

v Trencine Ta budu nutit, pokial to len pojde, rodit spontanne...lebo oni si straaasne zakladaju na percentach a tabulkach...viem, o com hovorim...nebudem to tu rozpisovat, aby som nestresovala buduce maminy...zavisi aj na akeho dr natrafis, ja by som napr. nikdy ale nikdy nerodila pri Hlavacikovi, to by som radsej isla do inej nemocnice...ja som mala pri porode Sucanskeho a bola tam mamicka, ktorej babo nepostupovalo do porodnych ciest a ten sa neprprlal, urobil cisarsky a bolo...

loxa
23. feb 2013

O Hlavacikovi takto ..konzultant super...pri porode NIKDY🙂

lussi2
23. feb 2013

@soniatko ahoj ja zase musim Dr.Hlavacika pochvalait, mal som ho pri porode...

soniatko
23. feb 2013

@lussi2 tak to mal asi dobry den...ja som bola u neho 3X na sono a mily bol iba raz 😖 a pocula som na neho len same staznosti aj kopec porodov, ktore nedopadli dobre kvoli tomu, ze nutil rodit spontanne, aj teraz nedavno a nedopadlo to dobre. ☹

maricca
23. feb 2013

Mne sa maly neotocil, tak ma lekarka poslala na predoperacne. Obvolala som vtedy asi 5 porodnic, lebo nikto nechcel rodit chlapca prirodzene, nakoniec som natrafila na jedneho lekara, ktory mi prislubil, ze ak nebude podla usg vacsi ako 3,5kg, tak sa na to da. Lenze nebol, tak sme sa dohodli,ze 10 dni pred terminom a hospitalizuju a bude to sekcia. Lenze mne asi 2 tyzdne pred porodom v noci odtiekla plodova voda a nastali rovno silne kontrakcie, znie to neuveritalne ale v nemocnici sme boli do 10 min, lenze porod postupoval tak rychlo, ze kym som sa dostala na salu, uz bol maly vonku okrem hlavicky, jednoducho slo to samo. Ked to uvideli sestricky, boli zhrozene, nasledne ja tiez, nastastie lekarka kazala potlacit a hlavicka hned vysla. Maly neplakal, ale apgar mal 7/10. Povedali mi, ze to mohlo dopadnut vseliako, nastastie neboli ziadne komplikacie. Moja gynekologicka mi povedala, ze kedysi sa vacsina KP rodila aj tak prirodzene, len dnesni lekari uz v tom nemaju az taku prax.

zata2
autor
23. feb 2013

@zuzu188 a otocil sa ti? alebo si isla tym cisarskym

zata2
autor
23. feb 2013

@maricca co je to apgar

zata2
autor
23. feb 2013

@milek ahoj aj si to citila ked sa ti otocil alebo si nevedela, lebo ta moja kocka sa v bruchu kolko krat tak strasne mrvi ze si myslym ze uz je otocena dobre alebo aspon posunuta a nakoniec zistim ze nie

zuzu188
24. feb 2013

@zata2 otočil sa mi

lupape
24. feb 2013

@zata2 ahoj. ja som pred 2 rokmi rodila koncom panvovym v Tn nemocnici. asi 3 týždne pred termínom ma moja dr. poslala do nemocnice na konzíliarne vyšetrenie. tam sa ma dr.pýtal ci chcem cisársky alebo prirodzený pôrod. ja som si vybrala prirodzený. a nebolo to take strašne. ale ak chceš rodiť prirodzene musíš ty aj dieťa spĺňať určite podmienky. záleží aký je drobec veľký, akú máš panvu atď. To by ti mali všetko vysvetliť. nás malý mal 3250 g ked sa narodil. za mesiac sa nám má narodiť druhé mimco tak som zvedavá ci tento fešák už bude otočený normálne. ale ak by bolo aj toto druhé bábo otočene KP tak si zasa vyberiem prirodzený pôrod. ak teda dr. nerozhodne inak. snáď som poradila. paa a držím palce

macharova
24. feb 2013

@loxa dobry den,ak ina moznost nieje tak lekar navrhne sekciu,to ze pride maminka do nemocnice a povie si ze chce sekciu tak to urcite nefunguje,vyberat si nemoze,ja niesom lekarka ani gynekolog ale rodila som u lekara ktory mi vsetko vysvetloval,preco uprednostnuju normalny porod pred cisarakom,je pravda ze si plno maminiek cisarak zaplati no teda podplati,co nechapem,ked som bola v porodnici to je 7.r dozadu tak jedna maminka mi hovori ze ja idem rodit sekciou ja ze ako to vie,no ze ved som si to zaplatila 😒 ,niekedy ina moznost nieje len sekcia ale platit si ju len preto lebo sa niekto boji bolesti no neviem 😨 ,mne vtedy povedal gynekolog ze problemy mozu nastat tak ako pri normalnom porode tak aj pri sekcii,ze maminky maju zle informacie 🙂

dulkagabulka
24. feb 2013

pred dvoma týždnami porodila v TN pôrodnici moja priateľka 3,96 kg chlapčeka koncom panvovým..
rovnako pred1,5 rokom tam porodila moja znama, ktorej som odporučila TN pôrodnicu,dievčatko koncom panvovým- a to jej v TT 3 lekári povedali, že určite sekcia..
myslím, ze v TN majú skúsenosti s vedením pôrodu KP a že pre teba aj dietatko bude lepšie porodit prirodzene - ak tak uzná lekár, ktorý má s tým skúsenosti..
Trebárs vo Vrchlabí vravela jedna pani doktorka, odborníčka na pôrody KP, že najlepšie jej tak rodia ženy, ktoré vôbec ani nevedia, že babatko je KP 😀

maricca
24. feb 2013

@zata2 Apgarove skore- po narodeni sa meria zivotaschopnost novorodenca, uz si nepamatam, ale opakuje sa to viac krat s odstupom niekolkych minut, pri druhom merani sme uz mali 10 z 10-tich bodov.

dulkagabulka
24. feb 2013

@ludmilaka tvoje babatko ma este velmi vela času na otočenie...a do 36 tyzdna to netreba nijako posudzovat.. 😉

dokonca su zname pripady,ked sa babatko otočilo z KP do polohy hlavičkou počas pôrodu

loxa
24. feb 2013

@macharova je pravda co hovorite, ale ak je to prvorodicka a ma KP je to automaticky indikacia na Sekciu...ona si moze vybrat rodit spontanne...Toto je uplne ina situacia o akej hovorite vy..Ale v TN velmi casto prehovaraju na spontanny porod ..maju vela dobrých skusenosti, no zena si musi verit..

milek
24. feb 2013

@zata2 Nie necítila , on sa totiž vrtel stále , povedali mi to až na sone v 38 týždni ale cvičila som cviky na pretocenie 😀

zata2
autor
24. feb 2013

@milek a ake cviky?

milek
24. feb 2013

Mačací chrbát ale su rozne , najdeš na nete a aj tu a aj sme mu svietili s baterkou ale neviem či z toho niečo zabralo ale asi ked sa otočil 😉

zata2
autor
24. feb 2013

@milek dakujem budem skusat sak chodim aj na tehu cvicenie do nemocnice tak dufam ze sa pretoci

dianka3
4. mar 2013

@zata2 Ahoj,mne sa mala neotocila a ked som v 38tt dostala kontrakcie tak po prichode na sal na mna uz cakal dr zo sonom a polha bola stale kp ale zial prepadla tam nozicka a tak ma urychlene supli pod noz.cize sekcia.Asi je to zle kedze som predbehla jednu co mala uz ist na sekciu lebo mala zle odozvy po epiduralke.No a dr mi vysvetlil ze dietatko skusia kp ale ako nahle tam prepadne nozicka tak je sa to uz neda lebo by museli dietatku vyklbovat nozicky ,kedze jedna nozka dole a druha pri hlave a este mi vraveli ze som mala stastie ze mi neodtiekla voda lebo keby ano uz by bola jedna noha von a museli by vyklbovat nozicky. No a teraz som 29tt a zase je maly kp-nozicky , citala som ze su dokonca 3 polohy kp. A tebe sa uz tiez neotocila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre