Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
4. dec 2009

idem ja vydrazit malemu darcek na ebay, zachvilu konci aukcia.
tak, doru nocku 🙂

newyorkgirl
5. dec 2009

pekny dnik slnecny od nas...my dovarame prave obedik a chystame sa von, ked je tak pekne, treba robit ulohy do skoly, upratovat, piect, tak kasleme na vsetko, je pekne ideme sa vetrat 😀 😀 😀

loki01
5. dec 2009

ahoj holky, ja jsem porad 2in1,uz mi to je asi i jedno, mam tu rodice, tak se da zabirat necim jinym...doufam ze neodjedou aniz by videli sve prvni vnouce ☹
slovakia : tvoja Mia je opravdu nadherna 🙂

kvietocek7
5. dec 2009

ake sobotne ticho 😕 nikde nikoho
viete mi prosim Vas poradit nieco proti vypadavaniu vlasov? urcite ma na tom podiel dojcenie prestat nemienime tak hladam nejaku dobru dostupnu kozmetiku. Mate nejake dobre skusenosti?

mihouk
5. dec 2009

Trpezlivost, bola som s tym u GP a hovoril, ze az do roku po porode sa deju hormonalne zmeny, ale vraj by potom mali dorast. Ale mna pre istotu ma poslal na krvne testy, skontrolovat zlazy a tak, vysledky este nemam, prave som si spomenula ze som im zabudla zavolat.... no vidim ze mozog sa mi este nevratil... 😀

kvietocek7
5. dec 2009

to isto ze trpezlivost ale ked sa v poslednych dnoch kazdym ranom zobudzam v chumacoch vlasov a dalsie vycesem tak ma aj prechadza teda skor oplechaviem 😀 ako prejde rok. Z SK mi pomahali take herba ampulkove vodicky co sa vtiera do vlasov,ale tu nic take nepoznam 😒

inac VSETKYM VESELEHO MIKULASA 🙂

mihouk
5. dec 2009

Kvietocek aj ja som GPmu povedala ze oplesiviem a ked som sa ho spytala ci slubuje ze narastu, tak ma radsej poslal na tie testy. Tiez mam depky ked vidim tie kopy vlasov a este teraz maly ma s radostou sticuje, no to mi este chybalo. Mam normalne paranoju aby nejaky nezhltol, lebo minule vydaval divne zvuky, akokeby ho naplo, ale uz je to v pohode.
Inak dnes sme flekovali auto, lebo vydaval velmi divne zvuky a nevedeli sme ich nijako zaradit a ked som ako zmyslov zbavena vybehla z auta, davat mu prvu pomoc, zistili sme ze si spokojne cucka jeho latkovu knizku....

mihouk
5. dec 2009

A prajeme pekneho Mikulasa aj my!!!

peppapig
5. dec 2009

Prejeme peknou Mikulasskou nadilku 🙂 My se zitra chystame na cz/sk akci ve Woking, tak uz se nemuzu dockat, akorat jsem male zabalila nadilku do sacku a dala za okno. mame to ale krasne zvyky a tradice 😵

Uz nevim, kdo se ptal na ten child trust......my to mame podobne jak uz holky psala, v bance, kde mame ucty atd, jsme zalozili ucet i male, vlozili tam auto ten sek na 250liber a ted ji tam mesicne davame penizky. Penize se davaji kolik kdo chce, neni treba direct debit, jinak zda tam jsou nejake uroky, to si nepamatuju (poptam se M).

kvitocek, to byla velmi smutna story, ach jo clovek fakt nikdy nevi a neda se pripravit na nestesti 😢 A neboj se plesata nebudes, ja jsem se taky po porodu bala, padaly me snad 6 mesicu a pak mi zacala rust druha ofina, no vypadalo to vselijak. Vlasy uz nejsou to co byvaly, ale plesata nejsem. Moji mamce padaly vlasy po porodu v hroznem mnozstvi, po debate s dr dostavala infuze (uz netusim ceho).

loki, super, ze uz tu mas podporu. Mimco tu bude co by dup 😉

natalia ze Sotonu, napisu IP hned jak bude casik, nezapomela jsem na tebe! 🙂

hathor1231
6. dec 2009

ach jo,vlasy 😝 mne tiez chybaju po kazdom rane,umyvani 🙄
tiez som bola u gp a pozeral ako na blbca a ziadne testy neboli, ja sa uz bojim cesat vlasy a ked idem do sprchy,tak to je hruuuuuza,dve hrste chumacov 😨 mam huste vlasy,tak to nevidno...
kupel si nedavam (neumyvam si tam hlavu) lebo to by som bola ako vo vlasovom vyvare 😝 ktovie,ci by som sa nezamotala a neutopila 😅
trochu sa to zlepsilo po pregnacare breastfeeding. pravidelne beriem a vlasov bolo uz menej,alebo mi nema co vypadavat 😕 😀
baby,ostrihattt!!! vraj kradsie menej padaju kvoli gravitacii a tiez to nieje taka hruza vidiet par dlhyvh a zopar kratkych....

pepp,ja riesim ctf,mne sa to zda fajn,chcem saving,ziadne akciovky apod... v lloydske nemaju saving ctf,tak zistujem,ked je lepsie hlavne saving... ono su 3typy- saving, dalasie dva vkladas do akcii,jeden sa po 13tich rokoch presuva na saving ale nemas istotu,ci dostanes spat co si volozila (ak sa dari,somo,ze je viac ale v krize....)

mihouk
6. dec 2009

Hathor, ja som sa ostrihala a nemala som to robit. Maly mi zacal tahat vlasy, lebo ich dociahne a padaju stale a stale. Normalne depky ked si idem umyt vlasy, uz ma to tak nebavi, no snad sa vsetky dockame a raz to prestane. Alebo miesto mikulaskych sladkosti prajeme vsetkym krasne, huste a zdrve vlasky....

newyorkgirl
6. dec 2009

ahojte, tak veru krasneho Mikulasa aj od nas, Nikolka si este cizmicky neskontrolovala, lebo sme sli neskoro spat v piatok o 00.30 a vcera o 23.20 uz ma z nej ide porazit, rano vstane o osmej poobede vcera vonku hodinu pospala v kociku, mna tak nohy boleli z prechadzky uz peso do mesta nejdem bleeee nevladzem tlacit kocik do kopca pomaly 30kg dokopy ona, kocik aj nakup 😖 no a vecer je ziva ako rybka po tom spanku, len mamina pada na hubu...

dnes ideme piect medovnicky asi, tak sa tesime, to bude voooona, pustime si koledy jaaaaaj 😵

peppapig
6. dec 2009

Holky nebojte, vlasu vam zas pribude, ja se taky bala 😅

Hathor, akcie jsou zradne, kdyz tak zkus jinou banku, docela me prekvapilo, ze Lloyds nema obyc saving ucet pro deti 😕 Vlasovy vyvar 😀 😀 😀 ty vzdycky tak vtipne napises!!!

new, budes mit svaly na rukach 😅 , moje kamaradka stale vozi 3leta dvojcata (jeden ma 20kg-tlousticek, mala ma 16kg a kocar snad 15kg), rikam ji, ze je blazen. Ty malou Nikolku taky jeste vozis? Mia uz nechce sedet v kocaru snad pul roku. Priste nech malou slapat a usne ti hned jak prijdete domu 😉 (mame to odzkousene, M ujde az 3km do mesta a zpet 🙂

peknou nedeli vsem

peppapig
6. dec 2009

Jeste jsem zapomela, at se vam povedou pernicky, ja se na ne chytam zitra odpoledne

hathor1231
6. dec 2009

pepp,teraz je fakt najhorsi cas na investovanie 😝 aj mna ta lloydska prekvapila,isla som ako na istotu a nist 😝 este skusim hsbc...
a s tym vlasovym vyvarom som to myslela vazne! 😀 asi tak by som sa vo vani citila,... 😝
ach jo,udel matek... chodime ako hroch,potom porod,kila tuku,strie,metla na hlave,popolniky na ociach,ziaden sex a nakoniec nam to spunta v patnastke zacne vykrikovat,ze za to nemoze,ze sa narodilo,ze nas neznasa atd. 🙄 (to nebola staznost,ja by som za malu dala cokolvek)
esteze su take krasne ked su babuskove a hlavne,nerozpravaju 😀
mala od kamaratky ma 3roky a pekne krasne nadava 😀 som jej hovorila,ze ked pridem na slov. v lete,tak ju nieco naucim aj po angelsky😀

dadulka2000
6. dec 2009

babky pisali ste o tom child trust - my sme malej dali tych 250£ do banky (a podotykam nic neprispievam), a teraz tam ma chuda uz len 180£, takymto tempom, budem pomaly doplacat 😀
NYG - aj nasa mala este bez problemov presedi v kociku,.... ak nieco potrebujem vybavit, niekam letiet,... je to najjednoduchsie ako sa s nou pomaly smotlat. 🙂
k veceru ideme na christening party - jej malinke babatko si aspon obzriem 🙂
pekny den a mikulasa (kto si zasluzil) 😀

newyorkgirl
6. dec 2009

babule nasa prejde to nemam problem... ale ked je unavena tak hotovo do kocika a je tuha, doma mi poobede nespava uz a byva potom strasne protivna.. lenze zas ked spi tak ide v noci neskoro, takze rusim jej poobedne spanky 😀

hathor1231
6. dec 2009

mihouk, daju sa kupit take zrkadla na sedacku,aby si videla na babuso v rear facing car seat 😉 ja este stale sedim pri malej vzadu a drahy soferuje. ale uz od toho mozem pomalicky upustit,uz nebyva taka nervozna ako predtym a nepotrebuje ma...

mihouk
6. dec 2009

Hathor, viem o nich, ale asi by som nevenovala pozornost jazde a stale ho sledovala. On aj tak vacsinou v aute spi, to len vcera, ale dakujem.

wild.horses
6. dec 2009

to zrkadlo mam v aute aj ja a vrele odporucam. jazdim vacsinou s malym sama, je to jedina moznost ako ho skontrolujem bezpecne 😉

lubkovalucka
7. dec 2009

Ahojte,viete mi niekto prosim poradit v tejto veci?Chceme vycestovat na Slovensko, s nasim synom ktory sa narodil tu, v UK....uz sme zacali cely ten proces s vybavovanim rodneho listu na Slovensku,aby sme sa mohli vratit naspat do UK. Na tu jednu cestu na SK treba ist na ambasadu a vybavit doklad na jednorazove vycestovanie,viem ze treba doniest jeho anglicky rodny list...treba aj tento dat apostilovat???????a este jedna otazka,vydavaju tie jednorazove doklady na pockanie ci treba cakat niekolko dni?ak ma nietko s tymto skusenost tak mi odpiste,prosim...Dakujem.

wild.horses
7. dec 2009

ahoj, vsetko tu uz bolo popisane...
my osobne sme na ten jednorazovy doklad cakali 3 tyzdne, kamaratka 3 dni, takze asi zalezi trochu aj od stastia. zelam rychle vybavenie 🙂

hathor1231
7. dec 2009

hej,wild. co buntosis?! 😀
nevidis,ze je tu pusto? 😀 je hnusne pocasie,to som chcela vziat malu aspon okolo bloku 😝
odvcera sedim na ebayi a kupujem vecicky 😀 mala sa hra,konecne sme nasli hracku,co sa jej paci!!! to je uspech nadovsetko,ona je strasne narocna,nic ju nelaka sa chytit,len pozera a hned ju to prestane bavit...

http://www.mothercare.com/Bright-Starts-Babys-p...

fakt vrele odporucam... 😉 a uz mam aj sedacku na papanie 😅 a ten ucet,co sme nechali v mothercare 😝 ale ved je to pre malu 😉

gaby0205
7. dec 2009

Caute babule,
no hathor chuda moje tak ty mas taketo problemy ? tak snad ta operacia dobre dopadne. Ale to je hruza. Aj ja sa bojim. Moja skin nie je taka flezi a aj ked som nebola tehua mala som sexik s manzelom tak ma to casto pobolieva a krvacala som tak si predstav mad babetko tam dole..to snad budem uplne dorezana..no ale musim byt positivna! a nemysliet na to 😉
Ahoj Zuzi-Saza, ako sa mi mate? Dnes by som mala stretnut Mirku a lenku na drink po praci , neviem ci si ich pamatas. Mirka je tiez tehu 😉

Kocky pekny den prajem. Ozi kde zistim co vsetko potrebujem kupyt pre male babetko< mate nejaky dobry link full of info? no mame iba kocik, moses basket, cotbed, nursery komodu a skrynu ale nie vecicky a plienky atd... 😕

wild.horses
7. dec 2009

gaby..ak hladas real nappies a organic baby clothes, tak by som o jednom linku vedela 😉

hathor...my sme kupili malemu tu hojdaciu lienku z mamas and papas, este je aj talking, dokonca 😉 http://www.mamasandpapas.com/product-rocking-an...
idem ja do freeport lovit nejake darceky
tak sa majte pekne

mircek
7. dec 2009

caute babeny hlasim sa z domu 😀 zoSlovenska!!!! 😀
boze to je zivot! postel uz mame pokrstenu 😀 a uzivam si babysister 😀 😀
len malinky mi tu dajako menej papka 😒 cestu zvladol v pohode a teraz...moc mu to nepapa 😒

rimmel
7. dec 2009

mircek skus ho kojit osamote v klude a tichu..vies mozno je cely vyhukany zo vsetkehoa vsetko chce vidiet a pocut 🙂

hathor1231
7. dec 2009

gaby,ja som tiez nemohla mat sex pocas tehu,bolelo to... 😝 ja som aj cvicila pelvic floors,ale aj tak som sa natrhla,ale ako som pisala,to bolo viac menej z kombinacie rychli vyvolany porod + bez vody 😝
ale neboj sa,zvladnes to. co sa stalo mne sa casto nestava (nastastie),ja som celkovo mala tehu dost problemy s bolestami,porod isiel tiez dost divne,tak sa to muselo skoncit dokonale,ze jo...

wild,to sme take dve lovkyne 😀 fakt sranda,este niekdy som sa na vianoce tak netesila ako teraz 😀 ten maly spuntik dokaze narobit 😀 neviem sa zastavit a kupujem a kupujem (samozrejme vse pre nu 😀 ) 😀 😀 😀 a samozrejme som vse dala uz pred viancami,tak musim nieco splasit aj pod stromcek 😨
ten konik looks great 😵 aj sa na nom udrzi?

mirecek,uzi si dovcu 😵

hathor1231
7. dec 2009

este som chcela k tym saving uctom. ak mate otvoreny saving acc.tak mozete mat problemy s benefitmi. vo viacerych aplikackach musis uviest vsetky acc. co mas a aj saving acc. cize ak mas nasporene,tak sa ti znizi moznost dostat nejaky benefit,ich nezaujima,ze je to pre dieta lebo nato maju ctf,ten sa narozdiel od beznich saving uctoch neberie do uvahy pri schvalovani benefitov... bolo to napisane v tom packu,co mi poslali z ctf... takze idem do ctf... a kontrolu nad nim prevezme mala uz v 16tich...

kvietocek7
7. dec 2009

ahojte
no to s tymi vlasmi je fakt otrocina, verim ,ze rychlo pominie lebo inac hroooza 😠 beriem aj maternu,zatial nic... skusim kuknut co spomina hathor
takze este raz otazka do plena:nemate skusenosti s nejakymi tu v UK dostupnymi vodickami ci samponmi na zmierenie vypadavania vlasov?
och zlate Slovensko, iba by som zasla do drogerky a bolo by v mojom pripade aspon trochu zmiernene plesatenie 😀 😀
suhlasim s hath -jasnacka ze tie savingy su znacne prespekulovane tak urcite treba dobre porozmyslat a nenechat sa zamotat.
mircek uzivajte si slovenskeho vzduchu a ty oddychu, deticky su maximalne vnimave na zmeny a prostredie. Budes mat potesenie ked sa vratite -kym sa malinky vrati spat do jeho starych kolaji

myslim,ze tu uz vsetky sikovne slovenske mamicky horuco pripravuju vianoce 🙂 darceky a pecenie medovnickov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre