Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

eviska83
1. júl 2009

uankab- na svk budes potrebovat doklad ze si SSMG nedostala,tak to aspon vyzadovali od nas.Tak by nebolo od veci si o to poziadat,len aby si mala doklad- my sme to tak urobili.Tiez sme vedeli ze to nedostaneme.

eviska83
1. júl 2009

hathor- si pis ze dvojnasobna radost 😀
mumu- prislo?

uankab
1. júl 2009

evi a kedy ste to vybavovali na slovensku? da sa to poslat, ci len osobne? vidim, ze babatka maju len tri mesiace.. prave som pozerala fotecky a su krasnucke.. 🙂

hathor1231
1. júl 2009

magisa, na skin to skin sa naaaajviac tesiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀

eviska, a nebudia sa ti navzajom ked jeden chce papat a druhe spinka 😕 to ma vzdy na dvojcatach zaujimalo 😀

uankab, mne uz ostaval len cakat a uvidime co nam priznaju... snad aspon nieco bude... ten HPG som poslala hned v ten isty den,len som nevedela,ci mam cakat na nejake vyjadrenie alebo len na peniazky...
akurat som ho dostala az v 29tt lebo ta moja krasna mila gp mi povedala,ze ona o nicom takom nevie!!! no prosto mala ocividne rada ''pristahovalcov'', kiez by to bola len jedna zla skusenost s nou... 😠 😠 😠 a tak som ju zmenila a terajsi gp hned vedel o com tocim...

aj vam je taaake horko? som ako velryba na susi... sedim na gauci a aspon ventilator ma kraasne ovieva 😵

sakra,som zabudla,ze varim karfioool.... 😨

uankab
1. júl 2009

hathor, ty chodis k GP a nie k midwife? kde vlastne si a kam ides rodit? ja si na midwife nemozem stazovat, najskor som mala jednu v Norwichi, bola velmi zlata a teraz sme sa prestahovali do Horshamu a ked som jej na to spytala (dostala som ten papier tiez v 29tt), tak mi to hned dala a vysvetlila co s tym... ale to je divne ze ti to este neposlali, lebo ja som to fakt dostala obratom...

tu mame tiez horuco, teplomer ukazuje 30 stupnov v tieni...

hathor1231
1. júl 2009

uankab (ako si k tomu menu prisla?),
ja mam normalne midwife,teda kolujem u viacerych. budeme rodit v birminghame vo west bromwichi...
je ko komplikovane... mala som preliadku v 24tt a potom az s 8 tyz.odstupom 😠 😠 😠 bola som po odbere plodovky a mavala som straaasne bolesti v brusku ze som ani chodit nemohla a bala som sa o mimi... urcite som teda necakala 8tyzdnov a bezala k gp (pred tehu som ani ziadneho nemala...) a ona na mna,ze to je normalne a kazdu tehu nieco boliii a tak som sa jej spytala na ten grant,odpoved uz poznate😠 😠 😠 poslala ma normalne do prace! ze vraj nekrvacam! o dva dni som bola na pohotovosti (lebo delivery suite bola zavreta) a o dalsie dva u gp aby mi dala sicka (to mi povedali na pohotovosti) a ona,stale vse ok 😠 😠 😠 😠 ved nekrvacam 😠 😠 😠 tri dni nato sme boli na delivery suite... to som uz necakala a od znamej som si vypytala kontakt na jej gp a bezala som k nemu. vypisal na na sicka (uz som aj tak do prace nechodila,nechcela som riskovat drobca a mala som problemi ist co i len na wc...) a dal ten HPG...
ja tiez neviem,preco to tak dlho trva... pockam este tyzden a potom napisem mail do toho officu...

my len o 5 stupnov menej 😀 😀 😀

uankab
1. júl 2009

hathor, vymyslel mi to manzelik, moje meno je zuzka, cize je to ako zuzanka bez z 🙂 ... raz ked mi registroval nejaky nick a meno zuzanka uz bola obsadena 🙂
no to je fakt divne.. ja som mala prehliadku v 24tt, potom som bola v 28tt na cukor a v 29tt som bola na prehliadke u novej midwife (v sobotu sme sa prestahovali a v pondelok som mala uz appoitment, ktory sme dohodli predtym), objednala ma o dalsie tri tyzdne (co bolo teraz v pondelok) a teraz mam dalsi termin dohodnuty zasa o dva tyzdne (na 13.7)... a ked si mala problemy, nevolala si midwife? ja som mala v norwichi 24 hod. telefonne cislo, a ked som mala nejaky problem, tak som okamzite volala a midwife mi v zapati hned zavolala spat a riesila (napr. som mala krvacanie v 8tt, este predtym ako som ju vobec stretla a vybavila mi sono hned na druhy den v nemocnici)...
a ked si bola v nemocnici, tak ti nieco zistili? preco si bola na delivery suite? a co su sicka? nejako nechapem 😅

to sa mate 😀
no netusim, mozno to nedostali...

munu
1. júl 2009

Eviska, myslim, ze praveze ten preklad mi nedosiel

hathor1231
1. júl 2009

ja ta budem volat zuzka,jo 😀
no ja som bola na delivery suite pretoze mali podozrenie na porod... vzdy ked mas nejake z tych problemov co je vypisane v green booku (svrbenie,krvacanie,bolesti,rozmazane videnie atd.) mas volat delivery suite (alebo midwife). midwife sa nedovolam lebo telefon zoberu v midwife centre a tam ma odkazu na delivery suite. na delivery suite sa ma najprv spytali,ci som bola u gp 🙄 no prosto komedia... mne testy na cukor ani nerobili...
v nemocnici mi povedali,ze sa mam setrit a ist k gp alebo midwife aby mi dali sicka (PNku) ale od nich ziaden zaujem...na DS sa o teba nebudu velmi zaujimat,je to len emergency alebo ak rodis, preto mas ist ku svojej midwife alebo gp ASAP... ked som tam bola druhykrat som si vyziadala,aby ma niekto vysetril zospodu,ci sa neotvaram. este aj o to som si musela poziadat sama 😠 dovtedy a odvtedy mi tam nikdo nekukol...
ja sa k midwife dostanem len na termin prehliadky a inak vsetko na delivery suite alebo k gp...

holkyyyyyy, ja som spapala vsetok karfiolik a ani som ho nestihla obalit a vyprazit 😕 a drahy bude bez vecere 😨 poteste ma,ktora z vas bola tiez taka kosacka 😀 drahemu urobime rezen,isto sa potesi viac ako karfiolu 😀 😀 😀

uankab
1. júl 2009

no mna zo spodu tiez este nikto nikdy nepozeral... tak ale dufam, ze vedia co robia 😅
tiez ziaden green book nemam.. tusim kazda oblast ti da ine materialy a maju ine papiere... tu sa napr. nevedia vyznat v mojej tehotenskej knizke, vzdy hladaju zapisy niekde v strede a ja ich mam uuplne na zaciatku 🙂
no ja som tiez volala do midwife centra, tam som nahlasila problem a moja midwife (pripadne midwife v sluzbe) sa mi vzdy ozvala do 5-10 minut... a nemocnicu mi vtedy vybavovala ona, trvalo to chvilku, spatne mi volala a povedala mi ze kde a kedy mam ist... dokonca vtedy mi povedala, ze ak zacnem krvacat viac, mam okamzite volat GP a povedat ze je to emergency...
no uvidime ako to dopadne tu... nemocnicu sme bookovali len v pondelok, v priebehu tohto/buduceho tyzdna by mi mali prist papiere a musim tam ist na krv... este mi midwife povedala, ze ak tam pojdem okolo toho 13, tak mam potom zrusit stretnutie u nej a objednat sa o dalsie dva tyzdne, lebo vraj tam ma skontroluju oni...

uz si absolvovala antenatal classes?
karfiol som uz davno nejedla, mne inak teraz velmi nechuti jest ked je tak teplo... a malicka mi brusku straasne vyvadza...

uankab
1. júl 2009

inak ty sa ako volas krstnym menom? ked sme uz pri menach 🙂

hathor1231
1. júl 2009

ja som Veronika / nika. kukni IP 😉

eviska83
1. júl 2009

hathor- nie nebudia sa navzajom vobec
uankab- my sme si to vsetko postahovali z netu- dali potvrdit doktorom ,poslali domov a svokra to zaniesla na socialku.
munu- poslala som to znova - doslo?

munu
1. júl 2009

nie nic mi nedoslo eviska

eviska83
1. júl 2009

munu- skusim este raz ,nechapem

uankab
1. júl 2009

babenky, mam otazku ohladom detskej kozmetiku... aku znacku tu pouzivate pre babatko? mne sa johnson osobne nepaci a ine co som nasla ma velmi tiez neoslovili....

adoracion
1. júl 2009

ja pouzivam na vlasky prave johnson od narodenia preco sa ti johnson nepaci farba reklama ci co? vacsinou teda johnson je pre deti aj olejcek aj vselico aj mydielko ja pouzivam toto a nemala som problemy teraz ked je uz vacsia uz kupujem aj take hluposticky jahodove mydielka a take nech pekne vonia jej to je este jedno ale mne sa to lubi 🙂

ja som nastastie nepotrebovala pomoc v tehu ani gp ani midwife ale keby som mala nejaky problem utekala by som do nemocnice, urcite by som na nic necakala...

munu eviska ten preklad nemusi byt sudne overeny ? aspon moj musel byt tak neviem...

hathor zuzka uz sa vam to krati ochvilku aj vy budete zaneprazdnee mamicky a uz tu nebudete mat cas ani nakuknut ako napriklad majka...

a inak ako si uzivate leto? neviem ale my vsetci traja sme chory divne v zime vsetko ok a vyjde slniecko a my nachladeny...:-\ videli ste tu niekde kupaliska nekryte?

tak drzte sa ...

uankab
1. júl 2009

viem ze vela deti je na johnson alergickych, taktiez ja som sa z neho vyhadzala (jednym casom mi kozna odporucila pouzivat detsku kozmetiku a dopadla som z neho este horsie)...

a ktore papiere su musela mat sudne overene? tie na vybavenie prispevku pri narodeni babatka?

my tu mame dnes strasne horuco, okolo 30 stupnov... doteraz som sa stazovala ze stale prsalo a mali sme chladno (teda aspon v norwichi bolo urcite o 5 stupnov chladnejsie ako je tu, plus tam casto fukal vychodny/severny vietor, cize pocitovo bolo dost zima) a tu sa idem roztopit..

a musim si asi zaklopat, ale mna cele tehu obchadzaju vsetky nadchy a choroby 🙂

eviska83
1. júl 2009

adoracion- od nas chceli len uradne prelozeny rodny list,ostatne sme si prekladali sami- ja som k tomu prilozila moj certifikat na prekladanie a stacilo to- a to mam len ten prvy 🙂

adoracion
1. júl 2009

aha ale munu asi nebude prikladat tvoj certifikat myslim ze ona by to mala mat overene ale to asi zavisi od mesta maju v tom dost chaoz...

munu
1. júl 2009

adoracion a co ak mam svoj certifikat?

magisa
2. júl 2009

ahoj maminy a tehulky

tak to vypada na dalsi slunecni den 😎 😎 , jak jsem rada ze je teplo, naposledy bylo takove hezke leto v r.2006 co pamatuju 😅

vcera jsme byli na baby clinic, tak Wilik ma 5.17 kg ale zmerit mi ho opet nechteli ☹ 😠

Vsem preju hezky pohodovy den 😵

eviska83
2. júl 2009

magisa- ja vobec nechapem preco Ti ho nechcu zmerat,mne moje meraju zakazdym 😲
Aj ja si pamatam naposledy take leto v 2006 - to sa narodil syn 😀

hathor1231
2. júl 2009

magisa, co je to taky problem? ci preco ho nechcu zmerat? pekne ti rastie 😀 dobre ho krmis 😀
aj maminka tak pribera? 😀 tak sa drzte...

tak si uzivajme horka 😅 pre mna je to fakt krasa, s tymi kileckami naviac 😀 😀 😀 ale uz sa tesim na kocikovanie...
ozik,kedy ste vzali babuso prvy krat von? 😕

peppapig
2. júl 2009

Caute holky, konecne je letoooo 🙂 A ja si nemam jako kazda zenska co oblecttttt 😀

Vcera jsme byli na plazi, mala byla jak utrzena z retezu, pak jsme jeste zasli do local pubu a na curry, M to zalomila v kocaru a spala az do rana 🙂 Magis 2006 to bylo leto, rada vzpominam 🙂

uankab, taky pouzivam od miminka Johnsons pro malou, Head to Toe wash (na vlasky i telicko od narozeni az do dnes, dokonce to doporucuji i v porodnici, nedrazdi to citlivou pokozku, jemne parfemovane po citronu). Na vlasy uz ma toddler radu a na telicko po koupani ci penu do koupele mame 'zelenou' rady (ted se mi nechce do pokoje pro jmeno). Zatim neznam nikoho s alergii na Johnsons, ale muze byt ☹ V obchodech je spousta kosmetiky pro mimca a deti, hodne znacek, spousta Organic znacek, ktere jsou cenove vyssi a ne vzdy uspokojive. Myslim, ze je z ceho vybirat. Jo jeste jsem malou mazinkovala modrym detskym olejickem z Cech, tak jak nas mazaly nase maminky, krasne to voni awwww.

munu, tak sup na muzika 😀 😀

Holky, me malou merili v 6 tydnech, v roce a ve 2 letech 🙂 Ja myslim, ze to mereni miminek je uplne k nicemu, je to 2cm sem 2cm tam, pokud s ditetem na pohled je vse v poradku re: delka, vyska, tak pak nevidim duvod je natahovat a merit. Sorry muj nazor 🙂

peppapig
2. júl 2009

Jo holky chtela jsem se pochubit, nase M uz je mistr v nocnikovani doma (uz dlouho) a posledni tyden i venku, v aute, v kocaru, jupiiiii uz je velka holka 🙂

hathor, ja jsem 23.4. v 5.06pm porodila (prirozene), 24.4. v 1pm jsme byli doma a 25.4. jsme jeli do Winchesteru na prochazku kolem reky a kaficko 🙂 🙂 🙂

peppapig
2. júl 2009

pridala jsem 3 fotule z Highcliff Beach

hathor1231
2. júl 2009

peppapig, tak to je super... na slovensku som mala znamu, ona hovorila,ze moze zobrat drobca az ked bude mat 3m von,ale tusim bol aj nejaky chorlavucky a vraj museli cakat na nejake tie ockovania...
sa tesim,ze akurat vyuzijem krasne leto pri kocikuuuu 😀 😀 😀

ku moru by som aj ja rada, chodievame kazdy mesia- dva, aj so psikom ale teraz uz radsej blizko nemocky,ved nechcem porodit ako v akcnom filme na dialnici, asi by som nemala take stastie,ze by tam bol poruke porodnik 😀 😀 😀

ja som tiez nakupila Johnsons a znama mi poradila bedtime bath, ked bude vacsia,ze jej mimi po tom kraaasne spinuska 😀 a inak pouzivam Johnsons aj pre psika, na citlivu pokozku neparfumovany 😀 😀 😀 a psik si veru nestazuje 😀

hathor1231
2. júl 2009

krasne ti rastie, bude z nej kocka 😉

uankab
2. júl 2009

ahojte, mne sa straassne zle dnes dycha 😖 ... a prisli mi papiere z nemocnice, bola to rychlovka kedze midwife som povedala len v pondelok kde chcem ist rodit, ale zasa musim vyplnat vsetky papiere co som vyplnala aspon 2x, raz v norwichi a potom zasa u novej midwife... no co uz...
hathor, v ktorom tyzdni si bola na antenatal classes? neviem ci im mam zavolat a dohodnut ich uz teraz, alebo to staci dohodnut ked tam budem, mam appoitment 14.7.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre